Indija apņemas panākt neitralitāti oglekļa emisijā līdz 2070.gadam 6

 

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

Nozare.lv | 2.novembris 2021 12:16

Indija panāks neitralitāti oglekļa emisijā līdz 2070.gadam, ANO klimata konferencē (COP26) Glāzgovā pirmdien paziņojis Indijas premjerministrs Narendra Modi.

Indija ir pēdējā no pasaules lielākajām oglekļa emitētājām, kas izvirzījusi mērķi neitralitātes panākšanai oglekļa emisijā. Ķīna apņēmusies to sasniegt līdz 2060.gadam, bet ASV un Eiropas Savienība (ES) izvirzījušas par mērķi 2050.gadu.

Modi arī paziņoja, ka Indija palielinās savu nefosilo enerģiju jaudu līdz 500 gigavatiem līdz 2030.gadam un līdz šim gadam arī pusi no patērētās elektroenerģijas saņems no atjaunojamie resursiem.

Modi arī solīja, ka Indijas ekonomikas oglekļa intensitāte - saražotais preču daudzums uz enerģijas vienību - līdz 2030.gadam tiks samazināts par 45%. Iepriekšējais mērķis bija 35%.

Tomēr Modi uzsvēra, ka Indijai un citām attīstības valstīm būs nepieciešams bagāto valstu atbalsts, lai izpildītu solījumu attiecībā uz emisijas samazināšanu.

 
Visi komentāri
 
Krotow 2.novembris 2021 12:51
0 0 Atbildēt

Viņi tur Indijā var sākt masveidā elektrizēt tuktuku un mopēdistu armādu. Maināmo bateriju servisam a lja Gogoro tur vajadzētu darboties ar atrāvienu. Ātrums un attālums mazajiem elektriskajiem pļerdakiem tur kāreiz pietiktu.

imzz 2.novembris 2021 13:20
0 0 Atbildēt

Viņi jau sen sāka un paspēja aizliegt, vismaz Deli:

Var saprast, ka e tuktuki par daudz klusi, tāpēc notiek sadursmes, bez tam, protams, visādi citādi pārkāpumi.

Parastie: "Delhi court directs complete ban on cycle rickshaws by 17 Feb, call them 'menace' to public safety. It also observed that under the Motor Vehicle Act, these 'jugaads' rickshaws do not even come under the ambit of any motor vehicle and therefore cannot ply on roads of Delhi.Feb 4, 2018"

E: Sep 9, 2014 — New Delhi: The Delhi High Court today said plying of e-rickshaws in the national capital is illegal as per existing law: In three months, around 200 accident cases, including two fatalities, have been registered, the plea had said, adding that e-rickshaws should not be allowed to ply as they are "high risk vehicles".

www.ndtv.com/delhi-news/de...h-court-661427

Krotow 2.novembris 2021 18:00
0 0 Atbildēt

Būtu labāk paldies pateikuši ka palīdz risināt pārapdzīvotības problēmu. Vispār nesaprotu tos graboņas karinātājus uz e-auto. It kā pilsētās jau citu trokšņu netrūktu.

msh 3.novembris 2021 2:12
0 1 Atbildēt

Tur jau ir tā lieta ka "netrūkst citu trokšņu" uz kuru fona tādu elektromobīli var arī nesadzirdēt.

Asaris 2.novembris 2021 18:05
4 1 Atbildēt

Vai kāds atcerās ko jebkura valsts teica 1970. gadā?

Tāpat arī visi pēc 50 gadiem plātīs rokas un turpinās solīt

fhmjfghjfghj 3.novembris 2021 10:29
1 0 Atbildēt

Tātad vismaz 1 500 000 000 indiešu turpinās gaģīt atmosfērā vēl 50 gadus :-) Lai šito kompensētu eiropiešiem un amerikāņiem reāli būs nepieciešamas negatīvas emisijas. Un neaizmirsīsim āfrikāņus, piem. 200 milj Nigērā, kuri tak ar uz vietas nesēž. Vobšem būs armagedons, tas ir kā āmen baznīcā!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

ADAC 2026. gada ziņojums: jaunie auto kļūst izturīgāki; uz elektroauto var paļauties vairāk

Vācijas ADAC, kas skaitās lielākais automobilistu klubs Eiropā, apkopojis statistiku par automašīnu bojājumu skaitu un secinājis, ka tehniskie defekti jaunās automašīnās samazinās, tas ir – uz jaunajiem auto tagad var paļauties vairāk nekā tas bijis pirms desmit gadiem, bet elektroauto uzticamības ziņā ir pārāki par auto ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Ieskats Auto 2026 izstādē (+FOTO) 9

Šodien Ķīpsalā tiek atklāta izstāde AUTO 2026. Lasīt vairāk

 

Jaunums Ķīnas tirgum: Audi iepazīstina ar AUDI E7X (+ FOTO) 8

Vācijas autobūves uzņēmums Audi prezentējis Ķīnas tirgum izveidotā zīmola AUDI otro modeli – elektrisko apvidus auto E7X. Lasīt vairāk

 

Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO) 8

Arvien vairāk cilvēku pārsēsties uz elektroautomobiļiem un citiem videi draudzīgiem auto plānots mudināt ar īpašu atbalsta programmu 40 miljonu eiro vērtībā. Par to valdība lēma šonedēļ. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti