Gāzes apkure privātmājai

Piebaldzens Reģ.: 04.06.2006

Laikam jau sjeit ir bijusjas diskusijas, bet nu tomeer interesee - gaazes apkure privātmaajai - tipa lielais baltais rezervuaars pie maajas un tad pa vadu liidz gaazes apkures katlam...

Kaa tur ir ar gaazes piegaadi - piegaadaatjiem (piegaade pieRiigaa - 30 km no pilseetas), cik maksaa pati gaaze un aptuveni cik izmaksaatu apkure menesii 150 m2 maajai???

 
1.. 20 21 22 23 24 25
Patisons Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Nu re, pieņēma atbalstu, kas atkal vairāk lobē privātmāju īpašniekus. Mani soda par saviem saprātīgiem lēmumiem ar papildus inflāciju, jauki. Arī dzīvoklī atteicos no gāzes.

Turpinu skaldīt malku, kamēr citi ceps uz gāzes mafinus, kā man te norādīja dažas lapas iepriekš Esošie pabalsti nemotivē labot savas kļūdas, vēl jo vairāk, pērkot RUS gāzi pa dārgo, tas ir vēl absurdāk.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmkārt, spiesties dzīvoklī nav nekāds saprātīgs lēmums. Otrkārt, vai tad dzivokļu mājas kopējais siltummezgls nesaņems atbalstu?

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

Saņems, 50% atlaidi no pieauguma virs 68EUR/MWh bez PVN

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
2 2 Atbildēt

Nē, pieņēma atbalstu tiem, kas ir pārāk dumji, lai paši parūpētos par sevi! Tagad tiem, kas līdz šim par energoefektivitāti nerūpējās, un 'liekos' līdzekļus notrallināja alkoholā, cigaretēs, azartspēlēs, un mazvajadzīgos gadžetos, no nodokļu maksātāju naudas apmaksās vēl arī daļu apkures. Forši dzīvojam.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

eidis rakstīja: Skandināvijā darbaspēks ir ļoti dārgs. Tāpēc skumbrija Rema 1000 būs pavisam nedaudz dārgāka kā LV, bet restorānā vismaz 5x LV cena. Cepumu paka Rema LV + 6%, Narvesenā LV X2

Parasti kliegšana, ka NO viss dārgi izpilda tūristi, kas pēc ierašanās ir pa taisno aizdevušies uz Akerbridžas restorānu.

Un jā: pīpēt un dzert tur pilnīgi visur ir ļoooti skarbi.

Attiecībā uz LV, ir jāsaprot, ka \LV ir perifērija. Secīgi jebkam cenu rēķina kā ražošanas cena PL + piegāde. Zilupē viena un tā pati maize ir dārgāka kā Rīgā. Jo arī jāpiegādā

PN. Norveģijā nomājām auto par 350Eur dienā, jo tas bija lētāk, nekā braukt ar sabiedrisko transportu. Nekāda sakara ar restorānu. Paziņas, kas īslaicīgi (3 gadus) strādāja Norvēģijā, saņemot turienes algu, reizi mēnesi brauca uz Latviju auto, lai iepirktos šeit - ieskaitot tualetes papīru. Nekāda sakara ar restorānu.

Polijā, piemēram, sadzīves ķīmijas produkciju tirgo Vācijā ražotu par zemāku cenu, nekā pie mums to pašu zīmolu Polijā ražoto. Interesanta loģistika, kuru "jāpieskaita" un kurā paši nelieto savus ražojumus.

Ak jā - par to perifēriju runājot - pamatā Eiropas valstīs perifērijā cenas ir zemākas, nekā lielpilsētās. Atkal kaut kas nelīmējas kopā ar tavu priekšstatu par pasaules uzbūvi.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

JanJan rakstīja: Leišiem noteikti ir attiecīgs valsts atbalsts un pakalpojums tiek subsidēts no nodokļu maksātāju naudas. Citu izskaidrojumu nav, gāze ir nenormāli dārga un leiši fiziski nav atraduši kaut kādu lēto gāzi. www.theice.com/products/27996665/Dutch-TTF-Gas-Futures/data?marketId=5408202

Liešiem ir Būtinģes terminālis, kurš šobrīd ne vien spēj nodrošināt Lietuvu ar gāzi, bet vēl papildus pelnīt ar gāzes piegādi kaimiņiem.

Mums ir aktīvisti, kas apturēja Skultes termināļa būvniecību, lai mēs varētu stāvēt rindā (kas ir gara un aizņemta jau gadiem uz priekšu) uz iespēju samaksāt leišiem par nepieciešamā minimuma iegādi.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Neesi sajaucis vietvārdus? Gāzes terminālis ir Klaipēdā, Būtiņciemā atrodas naftas terminālis.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Taisnība. Bet pamatdoma no tā nemainās.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt
topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Demagogs Ošlejs šoreiz.

"Piemēram, tā pati elektroenerģija ir kļuvusi ievērojami dārgāka, tajā paša laikā Latvenergo valsts budžetā ir iemaksājusi dividendes 70 milj. eiro. Pašreizējos ārkārtas situācijas apstākļos, tas, manuprāt, nebija vajadzīgs. Lietderīgāk būtu bijis šos 70 miljonus eiro atstāt Latvenergo rīcībā un novirzīt kā subsīdiju elektrības cenu pieauguma slāpēšanai."

Latvenergo ir liels, bet tikai viens no elektroenrģijas tirgus dalībniekiem. Ja Latvenergo pats izmantos 70 miljonus "cenu pieauguma slāpēšanai", tad apbalvos ar atlaidi tikai savus klientus. Pie kam - Latvenergo ir, ja tā var izteikties, vairumtirgotājs... Kas elektrību tirgo ne tikai iekšzemē, bet arī uz ārzemēm.

Savukārt, ja valsts kasē ieripo 70 miljoni, un tos savukārt izmanto atbalsta maksājumiem - būtība jau nemainās.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Redzi, tirgus "pašregulējas" , citi nepārdos dārgāku enerģiju ja lielākais spēlētājs veiks, ja ta var izteikties, cenu intervenci. Ta ka demogoģija ir relatīva lieta, labi ka neviens neko nevar pārmest lielakajam monopolam - Latvijas valdībai !

1.. 20 21 22 23 24 25

Lasītākie raksti

Jaunie raksti