Es pie granulām miera vējos piemēru zāģu un ēvelskaidas, ja man "saražojas" tādas, un kafijas biezumus arī
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Es pie granulām miera vējos piemēru zāģu un ēvelskaidas, ja man "saražojas" tādas, un kafijas biezumus arī
Tagad jau valdīšana aizņemsies naudu, ko piešpricēt nabagiem un bagātiem. Bet jāatdod būs visiem
Ja mājai nesiltinātas ārsienas biezums 2,5 ķieģeli, tad pilnīgi vienalga, ar ko kurināt. Izmaksas pārāk zemas.
Ko?
2,5 ķieģeļi ar hermētisku gaisa spraugu starp ārējo kārtu un minimālu iekšējo apmetumu dod +/- 70 cm biezu sienu, kurai nav vajadzīga nekāda siltināšana vai materiāla aizsardzība mūsu klimatā. Komforts kolosāls.
Būvniecības normatīvi saka citu.
Par komfortu ķieģeļu mājā piekrītu. Bet ar siltuma ekonomiju ir kā ir. Tomēr noteikti labāk nekā pavirši uzbūvēts koka karkass!
O, jā Man ir tieši koka karkasa ēka. Un identiskai platībai precīzi 2x mazāks dabasgāzes patēriņš.
Siltums (malka) man izmaksā ap 100 EUR gadā, jeb tik, cik degviela zāģim un transports no meža līdz mājai. Katls ar automātisko padevi, ar vienu uzlādi var kurināt nedēļu automātiskā režīmā. Rēķināts uz 500 kvm, nekad nav strādājis ar noslodzi lielāku par 50%. Dzīvojamā platība ap 200 kvm, apsildāmā ap 400. Komforts tāds, ka, otro stāvu vispār nedzird. Lai kādu sasauktu, jāzvana pa telefonu. Lielākās izmaksas ir NĪ nodoklis. Starp citu, ja neskaita pamatus, tad būvniecības izmaksas tādas pašas kā gāzbetonam, kokam vai citu nepiemērotu materiālu gadījumā.
Kas Tev tie par tādiem ķieģeļiem? Vai arī mūrnieks bijis piedzēries? Standarta ķieģeļa platums 120mm un normāli tos liek paralēli sienas virzienam.
Ķieģeļa platums un sienas platums ir divas dažādas lietas. Ja ķieģeli liek vienā rindā, paralēli sienai, tad to sauc pusķieģeļa (120 mm) sienu. Ja liek perpendikulāri sienai (vai divus paralēli), tad viena ķieģeļa (250 mm) sienu. U.t.t. Man ir 2,5 ķieģeļu siena (jeb 5 ķieģeļi paralēli).
Nortelis dzīvo Turaidas pilī!
www.youtube.com/watch?v=Cl6z7LIn-0k
vej, kur tehnoloģija
Nesadzirdēju neko jaunu un dzīvē pielietojamu, ekoloģijas tēmā jau biju iemetis par to kā sāls bāzētās enerģijas glabāšanas sistēmas ir praksē "nestrādājošas", un analoģiski tas pats būs ar jebkuru mēģinājumu uzkrāt siltumenerģiju vismaz 8 stundu darbībai ( kaut arī samazinātai) - tā neizvelk pat diennakti vajadzīgajā temperatūrā, kur nu vēl vairākas diennaktis (bez saules) ...
Uzkrāt siltumenerģiju 8 stundām nav nekas jauns. Valstīs, kur ir tā saucamais nakts tarifs elektroenerģijai, to dara diezgan veiksmīgi. Pa nakti uzsilda energoakumulatoru (ūdens tvertni) un pa dienu bauda siltumu.
Protams ka nav, arī manā mājā tā strādā gan karstais ūdens,gan apkure, BET vai tev būs pietiekama temperatūra lai ražotu elektrību, ASV sāls "kausēšana" jau izgāzusies kā "veca sēta", eksperimentālā stacija iepērk arvien vairāk gāzes tās darbības nodrošināšanai, jo ups, pa nakti sāls temperatūra nokrīt tiktālu, ka otrā dienā var gadīties, ka to vairs izkausēt nesanāks, jo kaut kas jau būs aizsērējis ...
T.i. kamēr enerģiju nopietni neražojam - karsēšana strādā, bet tiklīdz ir jādara reāls darbs tam visam - bez gāzes sanāk "figvams" ...
P.S. ja nav slinkums tad te var iepazīties ar "agrīno" ASV DOE pieredzi un problēmām - atskaite par eksperimentu ar saules kausēta sāls enerģijas uzglabāšanu:
Doc: "Review of the
Molten Salt Electric Experiment:
A Solar Central Receiver Project" , autori: William R. Delameter, Nina E. Bergan , ja nevēlaties uz zemāk liktā linka spiest "IT drošības apsvērumu dēļ":
ltv.lsm.lv/lv/raksts/04.07.2022-berline-buve-milzu-karsta-udens-termosu.id266091
kur likt lieko saražoto enerģiju
Atkal idiotisma kalngals, noliec katrā mājā atbilstoši cilvju skaitam konkrēta tilpuma boileri, un būs n-reiz efektīvāk, problēma var tikai būt ar faktu ka ne visiem jumtiem var likt kolektorus, un dažiem vēsturiskiem/kultūrvēstriskiem vienkārši nedrīkst, pieņemot, ka ar debesspusēm viss ir labi ...
Vienkārši dažās valstīs Saules un vēja enerģijas ir tik daudz, ka ir dienas, kad enerģijas ir par daudz.
Tad nu tādā toverī to uzkrāj siltumenerģijas veidā un izmanto, ka vajag.
Vēl varētu to enerģiju krāt, izmantojot siltumsūkni, bet tur temperatūra ir zemāka un citi aprēķini.
Jebkuras enerģijas uzglabāšana ir papildus izmaksas, par ko kādam būs jāmaksā. Jautājums, vai tas ir vajadzīgs? Mūsu HESus arī var darbināt pilnā slodzē, lieko enerģiju krājot akumulatoros, kaut sildod Daugavas ūdeni, lai ziemā neaizsalst. Bet kurš par to maksās, tāds ir jautājums?
Kādu "lieko"? Hesi ūdeni laiž pāri tikai max palu laikā.
HES ražo enerģiju pēc tīkla (patērētāju) pieprasījuma. Mans jautājums bija, kurš maksās, piemēram, šādā situācijā? Pieņemsim, patreizējais elektroenerģijas pieprasījums ir 50% no turbīnas/ģeneratora max jaudas. Kā te viens iesaka, vajag griezt viņu visu laiku uz 100%, lieko enerģiju uzkrājot akumulatoros vai sildot ūdeni. Tad kurš maksās par šo "papildus" darbu?
kādā tādā situācijā? Hesi ir viselastīgākie, var griezties naktī, kad saule nespīd. Šobrīd tie griežas, kad elektrība ir dārgāka, un turbīnu īpašniekiem ir izdevīgi tās griest. Kad tirgū būs vairāk saules un/vai vēja elektrības, hesi griezīsies drusku citā laikā. Simples.
nav nekāds 'pieņemsim' 50%, ar hesu elektrību vien (Latvijas) tirgum nepietiek
"Simples" it tavs prāta stāvoklis. HES jau tagad neizmanto visu jaudu, jo tāda veida elektrību nav kur likt. Tāpēc balansu ņemam no Krievijas. Vai pirksim pa dārgo no Somijas. Saules un vēja nestabilitāte tikai šo atkarību padziļinās, jo tā elektrība ir vēl "sliktāka" par HES. HES, kaut inerts, ir plānojams. Saules un vēja jauda ir tikpat precīza, ka laika ziņas. Sinoptiķiem kļūdoties, var sanākt salīt vai iesvīst. Elektrības ražošanā tas nozīmē valsts mēroga "blackout" vai sadegušas elektroierīces.
Vispār jau HESi kopā ar Saules un vēja stacijām darbojas kā enerģijas akumulatori.
Tā enerģija, ko saražo Saule un vējš ļauj zināmu daudzumu ūdens paturēt HESa augšpusē kā enerģijas rezervi.
Tā nenoliedzami ir patiesība, taču ir absolūti stulbi "importēt" enerģiju no Ventspils, ja tehniski to pašu var darīt uz pašu Rīgas/Pļaviņu/Ķeguma u/c. HES jumtiem un iespējams pat uz krātuves aizsprosta uzbēruma malām, tā kā faktiski šī "zeme arī nekam citam nav izmantojama" ...
Vai varbūt pat vēja ģeneratorus "sastādīt turpat ap vai iekš uzpludinājuma ...
Raimond, iedziļinies ne vien kWH, bet arī V un Hz. Saule un vējš nodrošina tikai pirmo, pieprasot milzu resursus un izmaksas, lai kompensētu kaitējumu balansēšanā. HES nav derīgs balansēšanai un var ražot tikai bāzi, ko jau tagad nosedz ar pārpalikumu.
Akumultori siltumenerģijas uzkrāšanai ir populāri koģenerācijas stacijām. Akumulators parasti tiek izmantots diennakts griezumā. Dienā, kad silts, bet elektrība dārga ražo pilnā jaudā un lieko siltumu uzkrāj, ko pēc tam naktī var izmantot. Tas ir aktuāli pavasarī un rudeni. Latvijā nesen Jelgavā un Salaspilī tādus uzbūvēja.
vislētākā enerģija ir miera-atom enerģija.
punkc.
Vācijā un vēl vairākās valstīs iedzīvotājus aicina samazināt karstā ūdens patēriņu un gatavoties scenārijam, ka apkures sezonā gāze var būt pieejama ļoti ierobežotā apjomā. Pietiekami augsta ir varbūtība, ka krievi izdomās neko nepiegādāt. Biržā gāzes cenas atkal lido kosmosā un grozās ap 170EUR/MWh, kas ir ļoti dārgi.
Raimond, kas notiek?!
www.la.lv/sadales-tikls-nespes-sobrid-uznemt-sistema-visu-saules-panelu-sarazoto-elektribu
Vai tā varētu būt, ka mana taisnība ir pierādījusies tik ātri?
Latvija ir tiešām izdevusies valsts
Varbūt tomēr pietiks ?!? Nekad neesmu dzīvojis labāk kā šobrīd, un dzīve pastāvīgi uzlabojas neskatoties uz faktu ka tā paliek stipri dārgāka ...
Diez vai. Latvijā garantēti pārsteigumi burtiski ikdienu. Sākumā valsts aicina pārslēgties no gāzes apkures un alternatīvu apkuri. Kad cilvēki to sāk īstenot - pēkšņi sāk aptrūkties iespēju saules baterijām utt. Ibio peso
Nu pag, katram jau sava situācija. Tev taču mājās arī var būt dažādi ar parasto elektroenerģijas pieslēgumu. Piemēram, gribi lielāku pieslēguma jaudu - nekā, kaimiņi jau visu aizsituši, jāpārbūvē tīkli/transformatora būda utml.
Nezinu gan, mani tā īsti neviens no "sadārdzināšanās" faktoriem nav pārsteidzis, varbūt spekulatīvās "komponentes" apmēri - drusku, bet "kolektīvās atbildības un muļķības" dēļ tas bija/ir apmēram tas ko gaidīju ka notiks ....
Tāpēc ir šādi tādi rezerves plāni "visiem dzīves gadījiem" ...
Šis pārsteigums attiecas tikai uz institucionāliem ražotājiem ar jaudu virs 11kw. Tu līdz tādiem līmeņiem savā privātmājā netiksi nekad. Savukārt brēku tu taisi, jo bija slinkums iedziļināties tekstā aiz virsraksta.
Plāns galdiņš tev urbšanai
Visā pasaulē dzīve uzlabojas, diemžēl Latvijas realitāte ir tā, ka to drīzumā apsteigs pat valstis, kas brīdī, kad Latvijā atguva "neatkarību" vēl skaitījās "trešās pasaules" valstis. Mums tikmēr ir iznīcināta ekonomika, demogrāfija un parauti valsts mēroga ātrie kredīti. Mēs esam apmēram turpat kur Krievija - ar vektoru uz tālāku degradāciju, dzīvojot šodienas "daudzās naudas" ilūzijā.
Ja par Sadales tīklu momentu, tad šeit pat nav runa par valsti - ilgus gadus ministrijas ir kačātas ar juristiem, ekonomistiem un citiem ekseļa speciālistiem, lai nodrošinātu profesionālāku papīru stumšanu, reizē nobīdot malā pašus nozares profesionāļus. Līdzīgs process principā vērojams visā pasaulē, netikai pie mums.
Rezultātā, ja tehniskie speciālisti paliek barības ķēdes apakšā viņos kāds sāk klausīties tikai tad kad kakas ielido ventilatorā un ar saules paneļiem mēs reāli neesam pirmie ar pīpi uz jumta. Austrāļi pat piespieda iekārtu ražotājus paredzēt papildus funkcijas un visus savu saules ģenerētājus pieslēgties kopējai SCADAi, kas centralizēti regulē to cik katrs saražo.
Un šim nav nekāda sakara ar Latviju. Tieši otrādi, Latvijā ir pat soli priekšā, lai paspētu šito zaļo idiotismu piegriezt saknē, pieprasot saules un vēja parkiem gan baterijas, lai neslogo tīkla balansu, gan utilizācijas izmaksu fondu, lai nevarētu bankrotēt, pametot to atkritumu utilizāciju nodokļu maksātājiem.
Izskatās, vairāki te uzskata, ka Latvija tomēr NAV izdevusies valsts? Par ko mīnusi? Nu, gan izbrīnījāt
Neesmu liels ceļotājs, bet vietās, kur esmu bijis, pārsvarā dzīve ir daudz sarežģītāka. Pie mums, ja galva ir uz pleciem, var sasniegt diezgan daudz. Mums nav dabas katastrofu, mums nav nomācošs imigrantu īpatsvars, mums ir salīdzinoši zems nodokļu un ierobežojumu slogs (it īpaši auto sfērā). Mums ir lētāks nekustamais īpašums un dzīvošana. Mums ir labāka medicīna un alus. Galu galā, mums ir TĪRAS ielas! Tas tā, īsumā.
Un jā, pirms jaunās izglītības sistēmas (kompetenču) ieviešanas, mums bija labākā izglītības sistēma, līdzīgi kā visās bijušajās padomju sistēmas zemēs.
Ja Tu dzīvo neizdevušās valstī un neesi neko izdarījis lai tā nebūtu, tad esi parasts lūzers. Tieši tik vienkārši.
Nu tāpēc, ka tavi spriedumi jau līdzinās vienkāršam čīkstulim. Tu gāni valsti, kura tev ir devusi kaut vai tik vienkāršu lietu kā iespēju dzīvot savā privātmājā ar simtiem varbūt pat tūkstošiem m2 plašu teritoriju, par kuru daudzās Eiropas valstīs var tikai sapņot un noraut asaru, jo viņiem jāsamierinās ar dārzu grila izmērā.
PN ja cīņā par šo valsti, kas ir izrādījusies bezcerīga, nebūtu iztērēti tik lieli resursi, šī brīža skatīšanās uz NĪ piedāvājumiem "daudzās Eiropas valstīs" būtu plašāka un, iespējams lieka. TUR īpašumus ar hektāriem zemes var dabūt par 1 EUR. Jo tie atrodas vidē, kas pēc viņu standartiem ir "depresīva". Latvijā tāda ir praktiski visa teritorija, bet par 1 EUR neko nedod.
Ja runa ir par Itālijas 1Eur īpašumiem, tad tā principā ir podstava, tie kas pērk īpašumu tur, labāk samaksā prasītos desmitus tūkstošus un nopērk īpašumu bez saistībām, nekā pērk īpašumu pa 1Eur, kuram pirkšanas līgumā rakstīts, ka īpašums jāatjauno noteiktos termiņos līdz noteiktam līmenim. Tā ir tīra lohu meklēšana itāļu izpildījumā, līdz ar to programma nav īpaši populāra.
Kas attiecas uz mūsu depresīvo reģionu īpašumu izpārdošanu - principā katrā pašvaldībā notiek īpašumu izsoles, kur var pa kadastra vērtību ieķert sev kādu māju laukos bez jebkādām papildus saistībām. Vismaz manos laukos daudzi rīdzinieki tā ir mājas sapirkuši.
Vienā gan Bradypus var piekrist, ir gana daudz īpašumu piedevām ar vēsturisku/kultūrvēsturisku "zīmogu", kas ir pussabrukšanas stadijā un valsts to tik vien dara kā sadārdzina šo procesu. Tikko izremontē fasādi (pat pie kominikācijām utml. nekeroties, tā nodokļi "augšā" utt. Rīgā nupat šādas ēkas, ko līdzšinējie īpašnieki nepietiekami uzturēja ir gana, un ir žēl skatīties uz to kāda vietumis Rīga ir noplukusi.
Bet no citas puses, jebkura pasaules lielpilsēta nav jau neko diži labāka, tik nu tas ka tur tūristi reti ielien tādās vietās, bet pa Rīgu es daudz kur vazājos ...
》Latvijā tāda ir praktiski visa teritorija, bet par 1 EUR neko nedod.
Kāpēc jāmelo, skrien un pērc itāļu variantu par 1EUR. Un tāds ir tikai 1 piedāvājums tātad nekā depresīva:
Ok, diskusijas pēc pieļausim, ka Latvija tiešām nav izdevusies valsts. Tātad jautājumi:
1) Ko tālāk darīt?
2) Kas ir tās izdevušās valstis?
3) Kā tikt līdz to valstu līmenim?
4) Ja negribam neko labot savā valstī, tad kam atdot pārvaldību un ko tas aiz sevis nesīs? Vai būs labāk?
Oi, nu šitam gan latviešiem ir gatavas atbildes
1) ziepēt striķi un iet uz dīķi nošauties ...
2) Tepat kaimiņos kur "riktīgi saimnieki" vada savu valsti,( pēc villu un piļu skaita skaidri redzams ka bagātas valstis)
3) Pievienoties "draudzīgo tautu savienībai" un pumpēt naftu ...
4) Atdot varu Putleram un jams ieviesīs kārtību .. pat iepīkstēties nepaspēsi ... labklājība (???) kas tas tāds - bet jebkura lieta Putleristānā tiek savesta kārtībā ... galu galā nav cilvēku - nav problēmu ...
1) tas arī ir variants, bet kautkā izskatās, ka tikko kā šis variants tiek pieminēts, tā uzreiz vairs nav tik slikti. Vai arī ir tik slikti, ka mājās nav ne ziepju ne ieroča un līdz tuvākajam dīķim 500km
Bet principā es gribētu redzēt kasinsh atbildes, viņš itkā neliekas krievu pasaules fans, līdz ar to varbūt pat var izveidoties konstruktīva saruna
Klasiski demonstrē "Krievi nāk!" politikas definīciju, kas te ir piekopta visus "neatkarības" gadus. Jebkurš arguments, ka mēs kau ko daram nepareizi tiek nonivelēts uz to, ka Krievijā ir vēl sliktāk un jebkas, kas ir labāk kā Krievijā ir labi un pietiekami un tev to ir bez ierunām jāpieņem, jo citādi būs kā Krievijā.
Ļoti primitīvi atbildot:
1) Kā ar jebkuru problēmu - pirmais solis ir iziet no nolieguma fāzes un šo problēmu atzīt.
2) piemēram, Polija.
3) Pārņemt prakses, kas ved uz labklājību, nevi sekot komunistu saukļiem.
4) Jautājums jau ir atbildēts tavā vietā. Vakar ASV izteica atbalstu PL/UA/UK alianses paplašināšanai Baltijas valstu virzienā. Vai būs labāk? Kā kuram - dīkdieņiem un grētistiem būs bēdīgi.
1) Problēmu risināšanā pirmais solis ir saprast un apzināt problēmu. Ir atšķirība starp atzīt to, ka valstī ir problēmas un kaut kas būtu jādara, vai atzīt, ka 100% viss ir slikti
2) Jā, Polija mums ir priekšā, bet ir jāatzīst, ka viņiem bija cita situācija padomju laikos, viņiem ir savas valsts un karalistes vēsture, kā rezultātā viņi ir stipri ieinteresētāki savas valsts attīstībā tīri caur nācijas lepnumu. Tātad mums vēl jātiek līdz viņu domāšanas līmenim.
3) Uz attīstību vērstas prakses var pārņemt tikai cilvēki, kas ir vērsti uz valsts attīstību. Ja tautā tādu ir mazākums tad nekādas attīstības arī nav
4) Alianses ir labi, bet ja netiekam galā ar 2 un 3 punktu, tad kaut vai PSRS stājamies jo nekas tāpat nemainīsies
1)-3) Jā, to visu ir jāņem vērā.
4) Ja mums nav savas domāšanas, tad jāmaina kungus - un ilgadējo komunistu nomaiņa pret "Polijas" modeli manā skatījumā nāks par labu. Un tas nekādi nenozīmē, ka es esmu absolūtā sajūsmā par to ko dara un kas ir poļi. Nezinu kādēļ tev liekas, ka nekas nemainīsies, nomainot augstāko varu, kas diktē savu kārtību.
4) Pat aizliedzot atkārtoti balotēties jau saeimā bijušajiem, nākamie būs +-tādi paši. Nav mums tādu "elišu", kas nebūtu saistītas ar esošajām vai nedomātu līdzīgi, līdz ar to bez kaut kādām izmaiņām jau pamata tautas līmenī, es īpaši neceru uz uzlabojumiem mainot tikai valdības.
Visas ministrijas, valsts un pašvaldību struktūras ir pilnas ar cilvēkiem, kas jau ir kļuvuši par savu atsevišķu sistēmu, kuru maz skar vadības nomaiņas, jo sistēmas ir kļuvušas dzīvotspējīgākas par pašiem vadītājiem.
Ja tauta negrib domāt pati, tad jāgaida vai nu totāla krīze, lai varam visu sākt celt no sākuma (nav gan skaidrs kas būs tie cēlāji) vai arī valsts vadība jānodod ārzemniekiem.
Valsts vadība jānodod ārzemniekiem? Tev tiešām liekas, ka kaut brīdi tā ir bijusi patstāvīga? Tieši par to "ārzemnieku" maiņu, kas kontrolē mūsu marionešu valdību, runāju. Man tiešām ir apnikusi Sorosa & Co vara.
Nu ja tauta negrib vadīt savu valsti pati, tad daudz jau variantu nepaliek. Autoritārisms? Monarhija?
Tauta jau var gribēt. Vēl vairāk - liela daļa tautas tic, ka demokrātija taču nozīmē, ka tieši viņi vada valsti. Bet atgriežoties pie iepriekšējā - es nepiedāvāju iekārtas (t.i. marionešu valdības) maiņu uz kādu citu. Tikai gribu, lai mainītos to marionešu vadītāji un šobrīd tas izskatās diezgan cerīgi.
Ja tomēr šis process nenotiks, tad manā personiskajā dzīvē manīsies vietām plāns A un B. Pastāvīgā dzīvesvieta būs kādā valstī, kas ir "izdevusies" un Latvijā (iespējams) tiks saglabāts "brīvdienu" īpašums.
Sip tik prom. Būs tīrāks gaiss.
Par to lumpenisko domāšanu jau runāju... Es ta aizsipšu, bet tu paliksi priecājoties par zaudētiem ienākumiem valstij, lai tik nedzirdētu nepatīkamu patiesību.
tava čīkstēšana internetā, trollēn, valstij ir daudz kaitīgāka par taviem nodoklīšiem - ja tādi vispār ir.
Tam vajag jaunu tēmu.
Tēma par to, ka valstī viss ir slikti jau ir, bet valstī viss ir tik slikti, ka to neviens vairs neizmanto
iauto.lv/forums/topic/41831-krize-latvija-konstitucionala-vertibu-vai-kas-cits
Manā ieskatā šai valstij ir tikai viena problēma - korupcija. Tās īstenošanai tiek pieņemti degradējoši lēmumi ar tālejošām sekām, kas nepārtraukti lien visur ārā. Un nav tā, ka to korupciju realizē kautkādi VIŅI, arī cienījamie foruma lietotāji gluži labprāt iegrūž kukuli policistam vai bērnudārza direktoram. Lai lietas sakārtotos. Vai pieņem darbā brālēna dēlu, kurš nav īsti labs speciālists jomā. Lai ģimenē būtu pārticība.....
Resp valstij problēmu radam mēs paši. Ja ar šādu domāšanu mēs masveidā pārceltos uz sapņu zemi Igauniju, tā zibenīgi kļūtu par LV
PN ar savu "mēs" - es neko no tevis uzskaitītā nedaru un nepiedalos tajā "mēs". Diemžēl pie mums ir demokrātija - t.i. vairākuma diktatūra, kas šiem "mēs" dod iespēju uzspiest savu kārtību pārējiem.
Manā ieskatā vārds "mēs" obligāti neietver katru vienu.
Tādejādi saņem atpakaļ savu PN.
Vot i pogovoriļi
Es korupcijai piemestu vēl sistemātisku nevēlēšanos uzņemties atbildību un/vai vienkāršu stulbumu. Korupcija ir risināms jautājums, bet kādam ir jāuzņemas vadība par to procesu. Pie mums jebkurš nopietnāks jautājums tiek risināts caur "kolektīvās atbildības" sistēmu, lai gadījumā ja kaut kas saiet dēlī, visi iesaistītie var piesegties.
Savukārt stulbums ir kaitīgs pats par sevi, jo šāds cilvēks, pat itkā labu gribēdams, tāpat atradīs veidu kā salaist visu pakaļā, un tad jau tālāk pielietojas "kolektīvā (bez)atbildība". Ja šāds cilvēks laicīgi netiek no kolektīva izvākts, kaut vai tā paša kadru trūkuma dēļ, tad krīzē var nonākt arī bez nekādas korupcijas.
Korupcija nav risināma lieta valstī, kur cilvēki netic valstij un mēģina iespējami daudz nokampt (tajā skaitā nemaksājot nodokļus).
Tas ko apzīmē ar stulbumu laikam kvalificējas kā izglītības trūkums. Savukārt bardaks izglītībā, medicīnā pamatā ir tāpēc, ka 30 gadus atbildīgie pamatā veic intervenci uz savu maku, nerēķinot ietkmi uz sistēmu. aka Korupcija. Tālāk izglītības tēmas pakārtotas izgl. satura komisijas vēlmei izdabāt kādam konkrētam autoram vai izdevniecībai. aka Korupcija. Rezultāts, prorams, neizpaliek. Rodas stulbums.
Izglītības trūkums arī ir problēma, bet ir tāds specifisks stulbuma paveids, kad cilvēks apzinās ka nodarbojas ar huiņu, bet tas viņu nekādi netraucē. Kaut kas starp vienkāršu pohujismu, skaudību un iedomību. Tie ir cilvēki, kas sarežģī dzīvi citiem negūstot no tā nekādu personisku labumu. Korupcijas gadījumā cilvēks gūst kaut kādu labumu, bet ir kaut kāds cilvēku kopums kas taisa sūdus par velti.
Piemēram lasu konkursa nolikumu, domāju, ka pasūtītājs ir korumpēts, jo izskatās ka rakstīts vienam piegādātājam, bet izrādās, ka pat tas piegādātājs kuram itkā tas konkurss bija rakstīts nevar izpildīt prasības. Rezultātā ir ieguldīts darbs rakstot nolikumu, konkurss izskatās konkrēti pēc korupcijas gadījuma, bet izrādās, ka pasūtītāja pārstāvis vienkārši ir lohs. Rezultātā ir zaudēts laiks un nervi bet pasūtītājs tēlo, ka viss normāli.
Mūžīgā atsaukšanās uz izglītības trūkumu ir tīra pašlepnuma celšana pa tēmu "kas tad cits sunim asti cels ja ne pats" - "paskat kāds es gudrs jo izglītots - tie kas nav, tie gan ir lohi!". Stulbums ir nespēja loģiski domāt, kamēr izglītība ir noteikts zināšanu komplekts kurš mēdz iegrozīt domāšanu noteiktā virzienā [un ne obligāti labā - piemēram man pazīstamie kvēlie komunisti tādi ir padarīti augstākās izglītības iegūšanas procesā] bet kam nav nekādas sakarības ar spēju domāt. Pagājušais rudens to ļoti uzskatāmi demonstrēja.
kāds sakars ar iAuto ir gāzes apkurei privātmajai? ir taču visādi celtniecības portāli dari pats utt
Conqueror rakstīja: kāds sakars ar iAuto ir gāzes apkurei privātmajai? ir taču visādi celtniecības portāli dari pats utt
100%. Tā notiek, kad klikšķi ir svarīgāki par saturu
eidis
Savukārt bardaks izglītībā, medicīnā pamatā ir tāpēc, ka 30 gadus atbildīgie pamatā veic intervenci uz savu maku, nerēķinot ietkmi uz sistēmu.
...
Domāju pārspīlē vismaz par medicīnu . Mātei pašlaik aktuāla kardioloģija , oftalmoloģija ( katarakta ) .
msh rakstīja: Mūžīgā atsaukšanās uz izglītības trūkumu ir tīra pašlepnuma celšana pa tēmu "kas tad cits sunim asti cels ja ne pats" - "paskat kāds es gudrs jo izglītots - tie kas nav, tie gan ir lohi!". Stulbums ir nespēja loģiski domāt, kamēr izglītība ir noteikts zināšanu komplekts kurš mēdz iegrozīt domāšanu noteiktā virzienā [un ne obligāti labā - piemēram man pazīstamie kvēlie komunisti tādi ir padarīti augstākās izglītības iegūšanas procesā] bet kam nav nekādas sakarības ar spēju domāt. Pagājušais rudens to ļoti uzskatāmi demonstrēja.
Kā gan tā gadijās, ka mācēji apvienot abus, gan nespēju logiski spriest gan izlaidi iespēju izglītoties??
eidis rakstīja:
Ko nozīmē atbalstīt?? Man šķiet ka vairāk jādzīvo sev un tuvākiem. Kad pats labi dzīvosi, tad arī Valsts no tā iegūs
Tas nozīmē: nelamā savu valsti bez jēgas un iedziļināšanās saturā.
Manuprāttas ir gan kaitinoši, gan kaitīgi, ja pilsonis (kurš nav pat 5. kolonas eksemplārs) tikai izlasot virsrakstu (kurš, protams sagatavots tieši klikšķināšanai), a priori pieņem, ka valsts visu salaidusi dēlī. Turpretī TUR!!!!! viss superīgi izgatavots. Nu tad brauc TUR un beidz gānīt šeit. Bezjēdzīgi gānoties tu bojā mūdu sev un citiem, bet labums 0
msh rakstīja: Mūžīgā atsaukšanās uz izglītības trūkumu ir tīra pašlepnuma celšana pa tēmu "kas tad cits sunim asti cels ja ne pats" - "paskat kāds es gudrs jo izglītots - tie kas nav, tie gan ir lohi!". Stulbums ir nespēja loģiski domāt, kamēr izglītība ir noteikts zināšanu komplekts kurš mēdz iegrozīt domāšanu noteiktā virzienā [un ne obligāti labā - piemēram man pazīstamie kvēlie komunisti tādi ir padarīti augstākās izglītības iegūšanas procesā] bet kam nav nekādas sakarības ar spēju domāt. Pagājušais rudens to ļoti uzskatāmi demonstrēja.
esi lūdzu pieklājīgs. Es nekādi nereferēju uz izglītības daudzumu, nesatraucies. Es uzsvaru liku uz izglītības kvalitāti. Tieši kvalitāte klibo, bet disciplīna tiek turēta godā
Jautājums visiem. Kā var būt tā, ka 07.2022. kaimiņvalstī Lietuvā 1m3 dabasgāzes maksā precīzi 2 x lētāk nekā brīnumzemē Latvijā? Vakar redzēju reālu pierādījumu no LT iedzīvotāja. Ko mūsu infantīlā valdība vēl pieļaus kā normu?
Uz cenu šilti nav nekāda lielā māksla paskatīties ...
Bet kopsummā pieņem kā faktu ka LV "viss" ir pietiekami dārgāk kā citur, jo tehniski pat aizbraucot uz Norvēģiju es tā kā nejūtos ka tur viss būtu baigi dārgāk ( Skandināvijā gan alko IR dārgāks, bet tas jau cits stāsts).
Un BTW pats taču arī nopelni uz tā ka LV "viss" ir dārgāk kā citur ;)
P.S. tas gan nenozīmē ka absolūti viss ir dārgāk, es domāju GB var pakomentēt piemēram par apdrošināšanu ...
Skandināvijā darbaspēks ir ļoti dārgs. Tāpēc skumbrija Rema 1000 būs pavisam nedaudz dārgāka kā LV, bet restorānā vismaz 5x LV cena. Cepumu paka Rema LV + 6%, Narvesenā LV X2
Parasti kliegšana, ka NO viss dārgi izpilda tūristi, kas pēc ierašanās ir pa taisno aizdevušies uz Akerbridžas restorānu.
Un jā: pīpēt un dzert tur pilnīgi visur ir ļoooti skarbi.
Attiecībā uz LV, ir jāsaprot, ka \LV ir perifērija. Secīgi jebkam cenu rēķina kā ražošanas cena PL + piegāde. Zilupē viena un tā pati maize ir dārgāka kā Rīgā. Jo arī jāpiegādā
Leišiem noteikti ir attiecīgs valsts atbalsts un pakalpojums tiek subsidēts no nodokļu maksātāju naudas. Citu izskaidrojumu nav, gāze ir nenormāli dārga un leiši fiziski nav atraduši kaut kādu lēto gāzi. www.theice.com/products/27996665/Dutch-TTF-Gas-Futures/data?marketId=5408202
Neiedziļināšanās!
Ir ārkārtīgi daudz atbilžu, kas ir izmuldāmas, jo informācija atkal nav savākta. Piemēram:
1. Kautkāds biržas tarifs, kas cenu uzrādā šodien, rīt jau 7x dārgāk;
2. Kautkāds fiksētais tairifs, kas ir līgumā kopš 2021 un izbeidzas aizparīt.
3. Ir kāds īpaši veiksmīgs gāzes iepircējs, kas savu pircēju kvotu iepircis pa lēto (bet šis jau ir fantastisks scenārijs)
utt
Detaļas ir viss. Tavam stāstam neticu, jo Lietuvous Dujas pie šādām iespējām būtu sen jau visa gāze jānotirgo Kasiņam par LV cenu - 15%. Kasiņš parakstītos uz visa gada apjomu
Pajāt, ka netici. Stāstu paša redzēto.
P.S. Esmu ļoti maza apjoma patērētājs.
Nu, gāzes un komforta cienītāji, izlīdzināto saņēmāt?
eidis rakstīja: Ā un man ir pazīstama viena daudzbērnu ģimene, kuriem elektrības tarifs arī ir pa pirmo. Kurina siltumsūkni un par dzīvi nesūdzās. Kautkat dabūšu cenas lapiņu, varēsi leišiem stāstīt, ka LV elektrība fantastiski lēta
Piekrītu. Es tieši pirms gada veiksmīgi aizgāju no populārāk elektroenerģijas tirgotāja pie cita un nofiksēju cenu uz 2 gadiem (līdz nākamā gada jūlija beigām) - 8,5 centi (t.sk. PVN)/kWh. Ja manu rēķinu parādītu lietuvietim, viņš arī droši vien brīnītos, kāpēc LV tik lēta elektroenerģija. Tajā pašā laikā kaimiņš, kas pārslēdza līgumu aprīlī, maksā gandrīz 20 centus par kWh.
Jep elektrības tirgus līdzīgi kā visa enerģētika ir galīgi satrakojies un nekas īsti vairs nav prognozējams. ja gada sākumā elektrības ražotāji kaulējās par ilgtermiņa līgumiem par 0,11-0,12, tad tagad jau virs 0,2. Gāzei cenas izskatās vispār būs pak***, ja vispār varēs dabūt. Somijā jau aicina cilvēkus neiet ilgi siltā dušā, mums pirms vēlēšanām vēl cilvēkus nebiedē. Ja agrāk gāzei OK cena bija 20-40EUR/MWh, tad tagad ir ap 200EUR. LG privātmājām tarifā ieliktā cena līdz gada beigās ir nedaudz virs 100EUR/MWh. LG biedē, ka nākamajā tarifā, kas stāsies spēkā gada sākumā ieliks vēl deltu no šī perioda, kas nozīmē, ka gāze 2023. gadā varētu maksāt dārgāk kā elektrība. Man atnāca izlīdzinātais 700, tad nākamgad varētu būt jau ap 1400. Man ir opcija briketes padedzināt, tik figviņ zina, kur tagad viņas nopirkt. bet daudziem izskatās, ka būs kādu laiku sausiņi jāpagrauž
Gāzes apkure privātmājai
Laikam jau sjeit ir bijusjas diskusijas, bet nu tomeer interesee - gaazes apkure privātmaajai - tipa lielais baltais rezervuaars pie maajas un tad pa vadu liidz gaazes apkures katlam...
Kaa tur ir ar gaazes piegaadi - piegaadaatjiem (piegaade pieRiigaa - 30 km no pilseetas), cik maksaa pati gaaze un aptuveni cik izmaksaatu apkure menesii 150 m2 maajai???