Braukshana ar automatu.

John Reģ.: 09.04.2002

Sveiciens visiem. Jautajiens diezgan pamuljkjigs varbut, bet tomeer. Draudzene tikko nopirka auto, bet ar atomatisko atrumkasti. Pats neesmu daudz braucis ar automatim, tapec ar gribu zinaat shadu lietu - krustojuma ir sarkanais, ieliekam N pozicijaa, zaljais - protams D pozicija. Un taa katra krustojumaa - N, D, N, D... Personigi es pats braucu ar to mashinu taa, un vispaar ar automatu, piem marshruts darbs-majas, tad pie majas ielieku D un pie darba - P un slapeju nost. Kaa ir parezaak un veseligaak atrumkastei? Vai mociit ar poziciju mainjam no P-D-N-D-N-D-N-D-N-D-P vai labak krustojuma turet uz bremzes?

 
1 2
DeaDMoroZZZ Reģ.: 12.02.2003
0 0 Atbildēt

tā kā pēdējo 7 gadu laikā vismaz 5 no maniem afto bija aprīkoti tieši ar "tomātiem", zināma pieredze radusies. Par tehniskām niansēm pareizi pastāstīt nezināšu, bet uz čuju ir tā - braucot ar vecāka gadu gājuma "tomātu" ir pat labi, ja stāvot (ilgāk par 20-30 sek.) krustojumā vai korķī tiek izrauts no D un ielikts N (tieši tāpēc nav starp šīm pozīcijām fiksators, lai vieglāk pārslēgties). Tas manāmi "atvieglo" i dzinēju i kārbu. Savukārt braucot jaunajā auto ar tomātu pilnīgi nekādas atšķirības nejutu - ir D vai N, stāvot. Acīmredzot, kārba uzbūvēta tā un ir pati tik "gudra", ka pie pilnīgas apstāšanās pēc mirkļa pati "iekrīt" tādā kā pus-N režīmā nu tā man vismaz pēc izjūtām likās.

Resume: pie ilgākas stāvēšanas, visticamāk, nav nekas slikts, ja ieliek N, it īpaši vecākām mašīnām, kuru kārbas pirms 10-15 vēl nebija tik "gudras" kā mūsdienās.

gonzalless Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nu, es savam `tomatam` neko neraustu braucot. Ja dikten ilgi jaastaav tad lieku P. Varbuut, ka galligi aplam, bet liekas kaut kur lasiiju, ka N pozicijaa kaarbas eljoshana klust shvakaaka...

Vieniigi mazliet `besii` araa tas, ka stavot uz vietas D rezimaa ir jutama vibracija mazliet, bet taa jau laikam ir konkretaa auto probleema Katraa zinjaa varu piekrist, ka jo mazaak raustiisi automatu, jo ilgaak kalpos!

tuncis Reģ.: 03.01.2003
0 0 Atbildēt

Yukki rakstīja:

tātad automāti joprojām sux...

Tev gadījumā nav dēls? Es te pirms pāris nedēļām redzēju Spicē vienu tādu ģimenīti pastaigājamies - tur bija novietots apskatei WV Tuareg, pieskrien sīkais klāt, nu, augumā tāds, kas knapi vispār var ieskatīties tai tuaregā iekšā, ieskatās un paziņo pa visu veikalu - "Automāts! S.ū.d.s!"

Yukki Reģ.: 03.10.2001
0 0 Atbildēt

tuncis rakstīja:

Yukki rakstīja:

tātad automāti joprojām sux...

Tev gadījumā nav dēls? Es te pirms pāris nedēļām redzēju Spicē vienu tādu ģimenīti pastaigājamies - tur bija novietots apskatei WV Tuareg, pieskrien sīkais klāt, nu, augumā tāds, kas knapi vispār var ieskatīties tai tuaregā iekšā, ieskatās un paziņo pa visu veikalu - "Automāts! S.ū.d.s!"

dēls man ir, bet vēl pa lielveikaliem pats apkārt neskraida. Pie tam neesmu automātu nīdējs, vienkārši pagaidām dodu priekšroku manuālajai kārbai.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

gonzalless rakstīja:

Vieniigi mazliet `besii` araa tas, ka stavot uz vietas D rezimaa ir jutama vibracija mazliet, bet taa jau laikam ir konkretaa auto probleema

Prieks dzirdēt, ka man ne vienam tāda problēma

www.iauto.lv/...

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

Vai kāds man varētu atkārtot par to ātrumu pārslēgšanu no D uz R, un otrādāk.

Personīgi es močīju pa taisno no D uz R bez nekādām starpā esošiem neitrālajiem (N). Vienkārši pagaidu, kad kārbai rodas saķere ar attiecīgo robu un bremžu pedāli laižu vaļā.

Gribat teikt, ka būšu tomātu servisu pastāvīgais klients?

elf Reģ.: 15.06.2004
0 0 Atbildēt

Nav automāts,nav auto. Pretiniekiem iesaku pamēģināt.

Nepārsniedzot 3000 apg/min krustojumos vienmēr pirmais.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Uggga rakstīja:

gonzalless rakstīja:

Vieniigi mazliet `besii` araa tas, ka stavot uz vietas D rezimaa ir jutama vibracija mazliet, bet taa jau laikam ir konkretaa auto probleema

Prieks dzirdēt, ka man ne vienam tāda problēma

www.iauto.lv/...

Nu ja! Nekas tā neiepriecina, kā ziņa, ka citiem neveicas.

rt Reģ.: 23.08.2004
0 0 Atbildēt

elf rakstīja: Nav automāts,nav auto. Pretiniekiem iesaku pamēģināt.

Nepārsniedzot 3000 apg/min krustojumos vienmēr pirmais.

tu tagad lielies, ka tavā ciemā tev vienīgajam ir automāts?!

Hennessy Reģ.: 15.03.2004
0 0 Atbildēt

Fridrihs rakstīja: Vai kāds man varētu atkārtot par to ātrumu pārslēgšanu no D uz R, un otrādāk.

Personīgi es močīju pa taisno no D uz R bez nekādām starpā esošiem neitrālajiem (N). Vienkārši pagaidu, kad kārbai rodas saķere ar attiecīgo robu un bremžu pedāli laižu vaļā.

Gribat teikt, ka būšu tomātu servisu pastāvīgais klients?

Es daru tieši tā pat

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Fridrihs rakstīja: Vai kāds man varētu atkārtot par to ātrumu pārslēgšanu no D uz R, un otrādāk.

Personīgi es močīju pa taisno no D uz R bez nekādām starpā esošiem neitrālajiem (N). Vienkārši pagaidu, kad kārbai rodas saķere ar attiecīgo robu un bremžu pedāli laižu vaļā.

Gribat teikt, ka būšu tomātu servisu pastāvīgais klients?

Pa taisno jau laikam 95% liek. Manuprāt pietiek ar Tevis minēto pauzīti, lai kārba paspēj "saķerties". Nevajag likt no ripojoša autiņa pretējā robā un nevajag spiest gāzi, kamēr vēl nav "saķēries". Tā mēs vienam darba autiņam diezgan sačakarējām kārbu, ar kuru vēlāk mierīga uzsākšana bija diezgan problemātiska - vai nu sanāca sitiens (kad ielec robā), vai kaucoši riteņi, vai abi kopā

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Manuprāt ir vieglāk krustā ielikt N (vai slīpumā P),nekā pedāli turēt .

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

no rita ieliec d un vakara p

Reģ.: 19.04.2024
0 0 Atbildēt

Braukāšana apkārt ar automātu var radīt nepatīkamas sekas.

RX-7 Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

Bieži izmantoju N braukšanas laikā. Tuvojoties krustam, kur deg sarkans, ielieku N un ripinos... Ja auto ātrums nav nokrities līdz kādiem 10 km/h, tad bloķētājs no N uz D nestrādā, bet ja pavisam lēns vai pilnīgi stāv, tad bremze tomēr ir jānospiež, lai ieliktu atpakaļ iekš "draiva". Liekas, ka izmantojot N, automašīnai ir vieglāk

No D uz R un atpakaļ - ar izjūtu un būs OK... Lai nesanāk sitiens. Pa vidu der bremzīte....

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti