CP- dzērumā savā pagalmā!

zhuks Reģ.: 01.12.2005

No vakardienas Beztabu raidījuma. Vecis brauc ārā no sava pagalma(privātā teritorija), vēl nav izbraucis ārā uz koplietošanas ceļa, bet menti jau priekšā. Un soda par braukšanu dzērumā un ar evakuatoru aiztransprotē prom viņa auto no privātā pagalma. Vai tā var darīt pēc likuma? Pieņemot, ka viņa pagalma ceļš nav servitūta ceļš.

Vai tad nav tā, ka es savā teritorijā(arī kartupeļu laukā) varu braukāties ar ko gribu, kā gribu un kādā pālī vien spēju, jo nepiedalos ceļu satiksmē?

Tas pats tak notiek attiecībā uz Alfa autostāvvietu- agresīvie ārdās, bet menti neko nedrīkst darīt, jo tā tak ir privātā teritorija!

 
1 2 3
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Bet kā tad ir ar Alfas daudzstāvu autostāvvietu- kāpēc tur menti nedrīkst ķert agresīvos? Tie paši bez tabu rādīja un stāstīja- privātā teritorijā policija neko nevar uzsākt!

Tad kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var? Kur starpība? Man nepielec!

Jebšu katrā atsevišķā gadījumā CP interpretē noteikumus tā, kā izdevīgāk attiecīgajā situācijā?

Vēlreiz- kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var?

Pirmkart - privatata teritorija likumigi neko nevar uzsakt bez ipasnieka iesnieguma (vai atlaujas, ja CP grib izradit iniciativu no savas puses). Bet par milzīgo starpību - ko īsti tiem "agresīvajiem" pārmest? Nekas vairāk par nelielu ātruma pārsniegšnu nesanāk. Subjektīvi, protams, arī man tāda rīcība nav pienemama, bet formāli tur ir ļoti grūti noformulēt parkāpumu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

subaru rakstīja:

Un par to, ka dzēris sēžas pie stūres vispābā uzreiz vajg sodīt - pouhj vai brauc pa mežu, pagalmu vai kartofeļu lauku !!!!

Un dotajā situācijā - cilveks gribēja izbraukt uz ielas (vēl nebija paspeejis).

Visparībā nepiekrītu - ja es sagribēšu slegtā trasē ar īpašnieka piekrišanu parbaudīt savu vadītspeju dzērumā, vari iet iesālīties.

Dotajā situācijā - pārkāpums morāli IR sodāms, bet tas nav attaisnojums varas pārstāvjiem pārkāpt likumu.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

zhuks rakstīja: Bet kā tad ir ar Alfas daudzstāvu autostāvvietu- kāpēc tur menti nedrīkst ķert agresīvos? Tie paši bez tabu rādīja un stāstīja- privātā teritorijā policija neko nevar uzsākt!

Tad kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var? Kur starpība? Man nepielec!

Jebšu katrā atsevišķā gadījumā CP interpretē noteikumus tā, kā izdevīgāk attiecīgajā situācijā?

Vēlreiz- kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var?

Pirmkart - privatata teritorija likumigi neko nevar uzsakt bez ipasnieka iesnieguma (vai atlaujas, ja CP grib izradit iniciativu no savas puses). Bet par milzīgo starpību - ko īsti tiem "agresīvajiem" pārmest? Nekas vairāk par nelielu ātruma pārsniegšnu nesanāk. Subjektīvi, protams, arī man tāda rīcība nav pienemama, bet formāli tur ir ļoti grūti noformulēt parkāpumu.

Tik vienkārši nav. Ir gadījumi, kad CP kā jebkura policija var ieiet privātīpašumā.

alisters Reģ.: 04.09.2002
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

Seene rakstīja:

zhuks rakstīja: Bet kā tad ir ar Alfas daudzstāvu autostāvvietu- kāpēc tur menti nedrīkst ķert agresīvos? Tie paši bez tabu rādīja un stāstīja- privātā teritorijā policija neko nevar uzsākt!

Tad kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var? Kur starpība? Man nepielec!

Jebšu katrā atsevišķā gadījumā CP interpretē noteikumus tā, kā izdevīgāk attiecīgajā situācijā?

Vēlreiz- kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var?

Pirmkart - privatata teritorija likumigi neko nevar uzsakt bez ipasnieka iesnieguma (vai atlaujas, ja CP grib izradit iniciativu no savas puses). Bet par milzīgo starpību - ko īsti tiem "agresīvajiem" pārmest? Nekas vairāk par nelielu ātruma pārsniegšnu nesanāk. Subjektīvi, protams, arī man tāda rīcība nav pienemama, bet formāli tur ir ļoti grūti noformulēt parkāpumu.

Tik vienkārši nav. Ir gadījumi, kad CP kā jebkura policija var ieiet privātīpašumā.

Tas būtu gadījums, kat tikai ar prokurora sankciju?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

alisters rakstīja:

Nortel rakstīja:

Seene rakstīja:

zhuks rakstīja: Bet kā tad ir ar Alfas daudzstāvu autostāvvietu- kāpēc tur menti nedrīkst ķert agresīvos? Tie paši bez tabu rādīja un stāstīja- privātā teritorijā policija neko nevar uzsākt!

Tad kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var? Kur starpība? Man nepielec!

Jebšu katrā atsevišķā gadījumā CP interpretē noteikumus tā, kā izdevīgāk attiecīgajā situācijā?

Vēlreiz- kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var?

Pirmkart - privatata teritorija likumigi neko nevar uzsakt bez ipasnieka iesnieguma (vai atlaujas, ja CP grib izradit iniciativu no savas puses). Bet par milzīgo starpību - ko īsti tiem "agresīvajiem" pārmest? Nekas vairāk par nelielu ātruma pārsniegšnu nesanāk. Subjektīvi, protams, arī man tāda rīcība nav pienemama, bet formāli tur ir ļoti grūti noformulēt parkāpumu.

Tik vienkārši nav. Ir gadījumi, kad CP kā jebkura policija var ieiet privātīpašumā.

Tas būtu gadījums, kat tikai ar prokurora sankciju?

Arī. Bet var arī bez sankcijas.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

var vai nevar sodīt - tās visas ir tikai kretīniskas otmazkas, kam nav nekāda sakara ar problēmas būtību - viens piemeties daunis bija izdomājies pavizināties pa ielām. Te ir jābūt priecīgiem, ka viņš ir noņemts no trases pirms uztaisījis krašu vai kādu nobraucis nevis jācenšas sameklēt attaisnojumu.

alisters Reģ.: 04.09.2002
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

alisters rakstīja:

Nortel rakstīja:

Seene rakstīja:

zhuks rakstīja: Bet kā tad ir ar Alfas daudzstāvu autostāvvietu- kāpēc tur menti nedrīkst ķert agresīvos? Tie paši bez tabu rādīja un stāstīja- privātā teritorijā policija neko nevar uzsākt!

Tad kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var? Kur starpība? Man nepielec!

Jebšu katrā atsevišķā gadījumā CP interpretē noteikumus tā, kā izdevīgāk attiecīgajā situācijā?

Vēlreiz- kur ir tā milzīgā starpība- iereibis pagalmā nevaru būt, bet agresīvs gan var?

Pirmkart - privatata teritorija likumigi neko nevar uzsakt bez ipasnieka iesnieguma (vai atlaujas, ja CP grib izradit iniciativu no savas puses). Bet par milzīgo starpību - ko īsti tiem "agresīvajiem" pārmest? Nekas vairāk par nelielu ātruma pārsniegšnu nesanāk. Subjektīvi, protams, arī man tāda rīcība nav pienemama, bet formāli tur ir ļoti grūti noformulēt parkāpumu.

Tik vienkārši nav. Ir gadījumi, kad CP kā jebkura policija var ieiet privātīpašumā.

Tas būtu gadījums, kat tikai ar prokurora sankciju?

Arī. Bet var arī bez sankcijas.

Kā bez? Uz kāda pamata?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja: var vai nevar sodīt - tās visas ir tikai kretīniskas otmazkas, kam nav nekāda sakara ar problēmas būtību - viens piemeties daunis bija izdomājies pavizināties pa ielām. Te ir jābūt priecīgiem, ka viņš ir noņemts no trases pirms uztaisījis krašu vai kādu nobraucis nevis jācenšas sameklēt attaisnojumu.

Nav runa par attaisnojumu, bet gan to, ka arī policijai ir jāievēro likumus. "Piemeties daunis" ir vairāk propogandas tēls, nekā realitāte. Ne velti no tautas tiek slēpta jebkāda statistika par avāriju iemesliem. Esmu pārliecināts ka braukšana dzērumā ir tālu aiz satiksmes organizācijas, ceļu kvalitātes un egoistiski agresīvas (skaidrā) braukšanas. Bet policijas visatļautība ir lieta, kas mums nez kādēļ (vai varbūt ļoti labi zināma iemesla - latviešu kalpa dvēseles) ir pieņemama.

No personīgās dzīves - esmu pieredzējis krietni vairāk CP izraisītas avārijas situācijas, nekā dzērušu braucēju.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

alisters rakstīja:

Arī. Bet var arī bez sankcijas.

Kā bez? Uz kāda pamata?

Var ieiet, ja privātīpašums ir publiski pieejams - piemēram, kafejnīca, ja uz to ir noteikts kāds sabiedriskais ierobežojums - piemēram, tauvas josla. Var, lai pārtrauktu nozieguma (nevis administratīvā pārkāpuma) izdarīšanu. Bet pamatā NEVAR, kas gan neizslēdz iespēju palūgt īpašniekam atļauju, ko var dot un var nedot.

Maija_Eskuella Reģ.: 07.04.2005
0 0 Atbildēt

Palasam likumus- Ceļu satiksmes likums:

Ceļu satiksmes noteikumi — Ministru kabineta normatīvais akts, kas nosaka ceļu satiksmes kārtību un ir saistošs visām fiziskajām un juridiskajām personām;

5) ceļu satiksme — attiecības, kas rodas, pārvietojoties pa ceļiem ar transportlīdzekļiem vai bez tiem;

3) ceļš — jebkura satiksmei izbūvēta teritorija (autoceļš, iela, prospekts, šķērsiela un tamlīdzīgas teritorijas visā platumā, ieskaitot brauktuvi, ietves, nomales, sadalošās joslas un saliņas). Ceļa kompleksā ietilpst ceļš, mākslīgās būves (tilti, satiksmes pārvadi, tuneļi, caurtekas, ūdens novadīšanas ietaises, atbalsta sienas un citas būves), ceļu inženierbūves (pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu pieturvietas un paviljoni, bremzēšanas un paātrinājuma joslas, transportlīdzekļu stāvvietas, atpūtas laukumi, veloceliņi un ietves, ceļu sakaru un apgaismojuma līnijas un citas inženierbūves), satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi (ceļa zīmes, luksofori, signālstabiņi, aizsargbarjeras, gājēju barjeras, vertikālie un horizontālie ceļa apzīmējumi un citi tehniskie līdzekļi);

6) ceļu satiksmes dalībnieks — jebkura persona, kas atrodas uz ceļa vai tieši piedalās ceļu satiksmē;

Atkarībā no tā, vai attiecīgā teritorija ir vai nav klasificējama kā ceļš, tad arī ir vai nav piemērojams "Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss" un tā "Desmitā "a" nodaļa - Administratīvie pārkāpumi ceļu satiksmē".

Maija_Eskuella Reģ.: 07.04.2005
0 0 Atbildēt

Līdz ar to - atliek pālī tikai nobraukt no ceļa (dajebkur- kaut vai ielidot pļavā, rudzu laukā vai mežā), lai nevarētu piesiet APK punktu par vadīšanu reibumā, jo tad nevarēs konstatēt, ka autovadītājs to ir darījis atrodoties uz ceļa (jo tas tad atradīsies jau ārpus ceļa).

Vai kā?

alisters Reģ.: 04.09.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

alisters rakstīja:

Arī. Bet var arī bez sankcijas.

Kā bez? Uz kāda pamata?

Var ieiet, ja privātīpašums ir publiski pieejams - piemēram, kafejnīca, ja uz to ir noteikts kāds sabiedriskais ierobežojums - piemēram, tauvas josla. Var, lai pārtrauktu nozieguma (nevis administratīvā pārkāpuma) izdarīšanu. Bet pamatā NEVAR, kas gan neizslēdz iespēju palūgt īpašniekam atļauju, ko var dot un var nedot.

Publiski pieejamās protams, ka var, bet privātās slēgtās nevar. Ja nu vienīgi redz , ka kādam galvu griež nost. Galējos gadījumos.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Ne velti no tautas tiek slēpta jebkāda statistika par avāriju iemesliem.

Jā, jā, visu slēpj, štatos slēpj marsiešus un viņu lidaparātus, pie mums slēpj statistiku [sarkasms]

Esmu pārliecināts ka braukšana dzērumā ir tālu aiz satiksmes organizācijas, ceļu kvalitātes un egoistiski agresīvas (skaidrā) braukšanas.

Es domāju, ka tu nemaz nevēlies uzzināt cik procentuāli dzērāji izraisa avārijas. Ja ceļu satiksmē piedalās, pieņemsim 1% šmigainu vadītāju, tad avāriju procents ko izraisa šie vadītāji ir galvu reibinošs.

Stapr citu par statistiku - neesi slinks un ielūkojies csdd lapā, tur ir statistika par avārijām. Šmigā izraisīto avāriju skaits it kā nav liels, tikai 2% no kopējā avāriju skaita, bet uz katrām četrām šmigas avārijām ir viens cietušais. Skaidrā prātā izraisītajā avārijās tikai katrā četrpadsmitajā ir cietušais. Ceru, ka starpību tu spēj saskatīt.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja: Šmigā izraisīto avāriju skaits it kā nav liels, tikai 2% no kopējā avāriju skaita, bet uz katrām četrām šmigas avārijām ir viens cietušais. Skaidrā prātā izraisītajā avārijās tikai katrā četrpadsmitajā ir cietušais. Ceru, ka starpību tu spēj saskatīt.

No vienas puses taisniba. No otras ne. Ja skaidrā noskrāpēsi kādam stūri - rakstīsi saskaņoto vai sauksi CP, lai tik pašam no savas kabatas nebūtu par skādi jāmaksā. Izdarīsi to pašu šmigā - samaksāsi ar uzviju, lai tik avāriju nereģistrē. Rezultātā "vieglās avārijas" šmigā vienkārši netiek fiksētas un attiecīgi statistikā rodas kropļojumi.

alisters Reģ.: 04.09.2002
0 0 Atbildēt

Maija_Eskuella rakstīja: Līdz ar to - atliek pālī tikai nobraukt no ceļa (dajebkur- kaut vai ielidot pļavā, rudzu laukā vai mežā), lai nevarētu piesiet APK punktu par vadīšanu reibumā, jo tad nevarēs konstatēt, ka autovadītājs to ir darījis atrodoties uz ceļa (jo tas tad atradīsies jau ārpus ceļa).

Vai kā?

Teorētiski - jāgaida līdz parādīsies uz CEĻA vai ir jābūt fiksētam, ka nobraucis no ceļa. Praktiski - centīsies sašņorēt pa visām varītēm.

pirdiens Reģ.: 22.09.2004
0 0 Atbildēt

Uz topiku laikam attiecās otrā rindkopa...

pirdiens Reģ.: 22.09.2004
0 0 Atbildēt

likums "Par Policiju" 3.nodaļa 12.pants:

16) jebkurā diennakts laikā iekļūt dzīvoklī bez tajā dzīvojošo atļaujas (ja nepieciešams, lietojot fizisku spēku) gadījumos, kad persona aizturama nozieguma vietā vai apdraudēta citu personu dzīvība;

jebkurā diennakts laikā iekļūt nedzīvojamās telpās un zemes gabalu teritorijā (ja nepieciešams, lietojot fizisku spēku), izņemot tās nedzīvojamās telpas un zemes gabalu teritoriju, kam ir eksteritoriāls vai speciālā režīma statuss, gadījumos, kad persona aizturama nozieguma vietā, apdraudēta citu personu dzīvība, kā arī stihisko nelaimju un citu ārkārtēju notikumu gadījumos, kad apdraudēta personu un sabiedrības drošība.

Ikreiz, kad policijas darbinieki šajā pantā paredzētajos gadījumos ir iekļuvuši personu dzīvoklī pret iemītnieku gribu vai lietojot fizisku spēku, par to nekavējoties, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā rakstveidā jāziņo prokuroram.

Jebkurā citā gadījumā iekļūšana dzīvojamās un citās telpās ir pieļaujama tikai likumā noteiktajos gadījumos uz tiesneša lēmuma pamata vai neatliekamos gadījumos ar prokurora piekrišanu kratīšanas izdarīšanai;

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

pirdiens rakstīja: Uz topiku laikam attiecās otrā rindkopa...

neattiecas. Noziegumu definē kriminālikums. Administratīvais pārkāpums nav pietiekams iemesls.

pirdiens Reģ.: 22.09.2004
0 0 Atbildēt

A kā tad "...un citu ārkārtēju notikumu gadījumos, kad apdraudēta personu un sabiedrības drošība..."

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

pirdiens rakstīja: A kā tad "...un citu ārkārtēju notikumu gadījumos, kad apdraudēta personu un sabiedrības drošība..."

redzi - tas viss ir pokuj, jams nevienu nebija paspējis nobraukt, tapēc CP viņam vajadzēja paklanīties un atvainoties.

Geskasfans Reģ.: 16.07.2007
0 0 Atbildēt

Nu tad sanāk tā, ja es savā slēgtajā privātmājas pagalmā galīgā pālī izdzenu mašīnu nomazgāt, tad policija man var uzlikt sodu. murgs kautkāds.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

pirdiens rakstīja: A kā tad "...un citu ārkārtēju notikumu gadījumos, kad apdraudēta personu un sabiedrības drošība..."

Nu kā, normāli. Aizej uz prokuratūru un paskaties to ziņojumu, ko CP nešaubīgi ir iesnieguši paredzēto 24h laikā, kurā tikpat nešaubīgi ir norādīti šie "ārkārtējie notikumi". Ja nu gadījumā tomēr nav, pajautā prokuram, ko tad īsti nozīmē "arkārteji notikumi".

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

da nu tipiski postsovjetiks spams kura jēga ir nevis - šmigā braukt NEDRĪKST, bet kur atrast vietu kur es varētu braukt šmigā un man neviens nevarētu izrakstīt piepes.

alisters Reģ.: 04.09.2002
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja: da nu tipiski postsovjetiks spams kura jēga ir nevis - šmigā braukt NEDRĪKST, bet kur atrast vietu kur es varētu braukt šmigā un man neviens nevarētu izrakstīt piepes.

Nedomāju, ka te kāds atbalsta braukšanu dzērumā, es arī kategoriski pret!

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja: da nu tipiski postsovjetiks spams kura jēga ir nevis - šmigā braukt NEDRĪKST, bet kur atrast vietu kur es varētu braukt šmigā un man neviens nevarētu izrakstīt piepes.

Bij kaut kad kaut kur ārzemēs veikts eksperiments pie cik promilēm auto vadīšana rada nobīdes no normālas braukšanas. Eksperimentu veica poligonā, kas nav koplietošanas ceļs,tāpat kā privātmājas pagalmā iebraucamais ceļš, kurš nav koplietošanas ceļš.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti