LV auto in UK

mvpm Reģ.: 11.09.2004

Labdien!

Kas ir vajadzīgs lai varētu braukāt ar Latvijā reģistrētu auto pa Apvienoto Karalisti?Ilglaicīgi.

 
x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Bringing Vehicles into the UK

There are international agreements which provide for the temporary use of a vehicle in a foreign country for a limited time, usually 6 months in a 12 month period. It is the responsibility of the driver to prove how long the vehicle has been in the country. A visitor to the U.K. may use a vehicle displaying foreign plates, provided that all taxes (including vehicle excise duty) are paid in their country of origin. Once a vehicle has been registered in the U.K. it must display a current Vehicle Excise Licence and if over three years old be submitted for a Ministry of Transport Test.

Useful Contacts

Lothian and Borders Police

Police H.Q

Fettes Avenue, Edinburgh

Tel 0131 311 3131

www.lbp.police.uk

Driver and Vehicle Licensing Agency (D.V.L.A.).

Longview Road,

Swansea, SA6 7JL

Tel 0870 240 0009.

www.dvla.gov.uk

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ja esi 30 + gadu vecs - pēc 6 mēneši pierģistrējies UK ar savu auto un miers, jamiem principā netraucē tava otras puses stūre.

Kapēc 30 gadu vecs - pie tās robežas viņu vietējā "OCTA" paliek paciešama pat uz sporta auto. LHD arī tiek ieskaitīts lielāka riska grupā !!!

Ak jā vadītāja apliceība ar pēc noteikta laika bija jāsamaina !!!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tiesa man jau nu šķiet ka vienkāršāk tu uz vietas nopirkt lietotu auto, lielā daļā jamie ir labā stāvoklī un maksā salīdzinoši maz, ja vien nelien pēc ekskluzīva !!!

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Tiesa man jau nu šķiet ka vienkāršāk tu uz vietas nopirkt lietotu auto, lielā daļā jamie ir labā stāvoklī un maksā salīdzinoši maz, ja vien nelien pēc ekskluzīva !!!

Tieshi taa! Sheit var panjemt saliidzinoshu labu roveri, kas sheit ir chupaam, taa pat arii vauxali (opelji) Par 600 GBP jau ir sakariigi braucamie. Bet par terminju - 6 meeneshus tu vari uztureeties sheit ar LV regjistreetu autinju, peec tam vari izbraukt muitas kontroli un doties atkal atpakalj.

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Ja auto ir uz sveša vārda, viņiem nav tiesību piespiest to pārreģistrēt, bet nav tāda aizlieguma, kā pie mums (ka nedrīkst braukt ar ārvalstīs reģistrētu). Tikai tad vēlams tomēr atzīmēties ar to auto laiku pa laikam pie robežas vai vienkārši nobāzt un stāstīt, ka tajā laikā biji prom. Vai arī pamainīt šādus auto. Tad viņiem nav īsti kur piesieties. Paša pārbaudīta prakse.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Vajadzīgs ir pārlikt stūri, lai var apdzīt neprasot blakussēdētājam vai ir nāķ? Drusku nāk!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Vajadzīgs ir pārlikt stūri, lai var apdzīt neprasot blakussēdētājam vai ir nāķ? Drusku nāk!

nav vajadziibas. satiksme ir daudz labaaka, un nebremzejas, tadeelj apdzishanas prasaas ljoti reti.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Vajadzīgs ir pārlikt stūri, lai var apdzīt neprasot blakussēdētājam vai ir nāķ? Drusku nāk!

Esmu LV braucis ar UK auto - neredzu problēmu kādu apdzīt - pat vēl vieglāk. Vienīgais pie kā ne uzreiz piešāvos - uz 2 joslām katrā virzienā - ka nu vairs nav tik tālu jālien braucot pa otro joslu. A to zin piebrauc pie ceļa viduslīnijas un secini, ka principā puse auto jau brauc pa pretējā virziena joslu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Esmu LV braucis ar UK auto - neredzu problēmu kādu apdzīt - pat vēl vieglāk. Vienīgais pie kā ne uzreiz piešāvos - uz 2 joslām katrā virzienā - ka nu vairs nav tik tālu jālien braucot pa otro joslu. A to zin piebrauc pie ceļa viduslīnijas un secini, ka principā puse auto jau brauc pa pretējā virziena joslu.

Interesanti. Tu neredzi lai arī esi braucis, es redzu, lai arī es esmu vienīgi braucis ar A80, kuram stūre pareizajā pusē, no muguras džipveidīgajam [nevis kaštelei] ar stūri nepareizajā pusē Vienreiz pirms kāda gada vai agrāk kā reiz kļuvu par aculiecinieku šādam skatam - šoseja, priekšā patrolis, lendkrūzeris vai kaut kas tāds [bet tāds īss] ar baranku nepareizajā pusē un vēl tam priekšā fūre. Izskatījās nedaudz komiski, kad tā vecene, kas tur bija pie ruļļiem, lai paskatītos garām fūrei, pa pusei ielīda pretējajā braukšanas joslā un pati pārliecās cik tālu vien viņas augums atļāva Un tā viņa vismaz pusduci reižu darīja [a kaut kas tik nāca pretī], vairs neatceros, vai es viņai pagāju garām pirms fūres vai pēc

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Kanibaals rakstīja: Vajadzīgs ir pārlikt stūri, lai var apdzīt neprasot blakussēdētājam vai ir nāķ? Drusku nāk!

Esmu LV braucis ar UK auto - neredzu problēmu kādu apdzīt - pat vēl vieglāk. Vienīgais pie kā ne uzreiz piešāvos - uz 2 joslām katrā virzienā - ka nu vairs nav tik tālu jālien braucot pa otro joslu. A to zin piebrauc pie ceļa viduslīnijas un secini, ka principā puse auto jau brauc pa pretējā virziena joslu.

Nu luuk, te arii ir ta probleema - braukt Latvijaa ar UK autinju, vai braukt UK ar Latvijas autinju. Ir diezgan nesaliidzinaamas lietas. Taapat ir jaazin UK kuraa joslaa tu driiksti iebraukt pirms aplja, jo krustojumi anglijaa gandriiz kaa taadi neeksistee.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Interesanti. Tu neredzi lai arī esi braucis, es redzu, lai arī es esmu vienīgi braucis ar A80, kuram stūre pareizajā pusē, no muguras džipveidīgajam [nevis kaštelei] ar stūri nepareizajā pusē Vienreiz pirms kāda gada vai agrāk kā reiz kļuvu par aculiecinieku šādam skatam - šoseja, priekšā patrolis, lendkrūzeris vai kaut kas tāds [bet tāds īss] ar baranku nepareizajā pusē un vēl tam priekšā fūre. Izskatījās nedaudz komiski, kad tā vecene, kas tur bija pie ruļļiem, lai paskatītos garām fūrei, pa pusei ielīda pretējajā braukšanas joslā un pati pārliecās cik tālu vien viņas augums atļāva Un tā viņa vismaz pusduci reižu darīja [a kaut kas tik nāca pretī], vairs neatceros, vai es viņai pagāju garām pirms fūres vai pēc

Varu arī sīkāk "izvirst". Ar tādu auto ļoti labi var redzēt kas notiek priekšā gar auto labo malu nevis pa ceļa vidu !!! Tas ir viens. Otrs - es arī ar pareizo stūri reti kad lienu kādam "pakaļā" pirms apdzenu - līdz ar to man pārāk netraucē kravinieki utml.

Un treškārt tas auto ar ko es pa LV pabraukāju bija mazliet "traks" auto - ar jamo normāli braukt vispār bija grūti - saskrūvēta jauda., tā kā ja iesāk dzīt - tad nevar vien nobremzēt.

P.S. te gan arī jāņem vērā fakc ka neesmu psihs un ja neredzu - tad nedzenu !!! Tādēļ tikai sākums Rīgā bija dīvains kad vajadzēja apbraukt 1 joslā stāvušu auto. Pēctam jau apradu ar domu ka nefig līst līdz vusdlīnijai, ka nefig raustīt durvju rokturi pie atrumpārslēgšanas, ka logu tīrītāju slēdzis un pagriezienu ir samainīti pusēm (JDM) nu un tamlīdzīgas īpatnības.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

azors rakstīja:

Nu luuk, te arii ir ta probleema - braukt Latvijaa ar UK autinju, vai braukt UK ar Latvijas autinju. Ir diezgan nesaliidzinaamas lietas. Taapat ir jaazin UK kuraa joslaa tu driiksti iebraukt pirms aplja, jo krustojumi anglijaa gandriiz kaa taadi neeksistee.

Da labi nu nav tik traki, tikai protams ka ir vieglāķ ja ir katrā valstī atbilstošās puses ruļļi !!!

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

azors rakstīja:

Nu luuk, te arii ir ta probleema - braukt Latvijaa ar UK autinju, vai braukt UK ar Latvijas autinju. Ir diezgan nesaliidzinaamas lietas. Taapat ir jaazin UK kuraa joslaa tu driiksti iebraukt pirms aplja, jo krustojumi anglijaa gandriiz kaa taadi neeksistee.

Da labi nu nav tik traki, tikai protams ka ir vieglāķ ja ir katrā valstī atbilstošās puses ruļļi !!!

Tieshi taa! Ir tachu valstis kas izdomaa jaunu riteni!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Varu arī sīkāk "izvirst". Ar tādu auto ļoti labi var redzēt kas notiek priekšā gar auto labo malu nevis pa ceļa vidu !!!

Labi, zināsim ka tev ir žirafes cienīgs kakls, ka tu spēj redzēt garām fūrei pa taisnu, šauru šoseju braucot, pa labo pusi.

andzha Reģ.: 05.11.2003
0 0 Atbildēt

Jā, tu mums vienīgais gudrais, Atslēdznieku neplāno nomainīt?

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Neesmu lasījis likumus, kas ir kā, tomēr pastāstīšu par incidentu, kas sanāca 2 nedēļas atpakaļ, kad apciemoju draugu iekš UK.

Situācija - 5 LV laimes meklētāji uz turieni ir aizdzinuši jau veselas 3 mašīnas ar LV numuriem un vizinās. Tomēr līdz brīdim, kad mani mans korišs lepni mēģināja izlaist pie Londonas Stanstedas lidostas apstājoties neatļautā vietā (pie viņiem aptur tikai, kad pārkāp).

Tika smalki paskaidrots par braukšanu pa UK ar auto, kas nav reģistrēta UK, un par kuru nodokļi netiek maksāti UK.

1) Tu esi iebraucējs - vari braukt ar LV numuriem, vai kādiem citiem, nav svarīgi;

2) Tu esi vietējais pilntiesīgs iedzīvotājs ar deklarētu dzīvesvietu, darbavietu uz līguma pamata un kontu bankā (tas viss var pastāvēt kopā un bez tā strādāt tu nevari) - Tu vairs nedrīksti braukt ar UK nereģistrētu mašīnu. Ja Tu pārkāp šo punktu, Tev var konfiscēt auto uzreiz, pirmo reizi apturot Tavu mašīnu. Šajā gadījumā gan viņš iztika cauri ar brīdinājumu un norādi mēneša laikā auto iziet vietējo TA un pārreģistrēt kā UK mašīnu.

Pateica arī konkrēti - mums te daudz ir Latviešu, Poļu un Lietuviešu, pie Jums, noteikti ir lētāki nodokļi, un ar šīm mašīnām Jūs strādājot šeit nedrīkstat braukt pa mūsu ielām, jo Jūs mums nemaksājat nodokļus. Un tie viņiem patiešām nav mazi, tā apdrošināšana ir ap 1000 GBP gadā, tāpēc jau visi meklē alternatīvas, tomēr - veltīgi, tā sistēma viņiem pārāk labi sakārtota, lai viņu apietu, tāpēc arī visi bāleliņi pērk tur mašīnas un reģistrē viņas tur un maksā nodokļus Anglijai.

Kameras tur ir uz katra stūra, kas nosūta datus uz inteliģentiem softiem ar iespaidīgām datubāzēm ar personu un transportlīdzekļu datiem, kas atkodē gan auto numurus, gan arī, manuprāt spēj sazīmēt sejas, līdz ar to pēc šāda brīdinājuma ignorējot ieteikumus ātri vien izķers Tevi uz ielas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

GangBoy - protams ka ir jāņem vērā ka tur policija nav nedz dumja nedz arī nezina kas notiek. Un skiedrs ka viņi aizstāvēs savu valsti un tās likumus.

Bet par 1000 GBP apdrosīnašanu - tas nav gluži tiesa - tā ir atkaºīga no vecuma, vadītāja stāža un izvēlētā auto. "Jaunam gurķim" līdz 25 gadiem - ar tikko noliktām tiesībām un kādu spooorta auto (BMW M3, turbo Celica, Impreza WRX, EVO utml.) apdrošināsāna var sastādīt pat 5000 GBP gadā, kas ir apmēram 2 x lielāka summa kā izmaksā tāds auto ko šajā vecumā var atļauties vidējais UK pilsonis.

Taču paņem auto ar 1 litra dzinēju un bilde jau kļūs daudz patīkamāka. Tādēļ jau jamiem aºī ir populārs visādu Clio, Jazz, Corsa utml. šķūnings.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā. Tikai arī tā nodarbe ceļ ceņņiku, jo viņu aptirsināšanas mafija cenšas noplēst lieku piķi kur tik vien var - vienkāršāk izsakoties, kaska, kuru jācenšas neizmantot, bet jāmaksā vienalga ir. Pirms kāda laika gadījās novilkt un palasīt haynes A corsas šķūninga manuāli, tajā ir vesela nodaļa !!! par aptirsināšanas viltībām - fistec vienkārši, kā viņus tur fiš

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti