Kas ir alkohols.
Vārds alkohols ir radies no arābu “al-kuhl” smalks pulveris (augstākie spirti ir cieti un nešķīst ūdenī). Senatnē spirtotus dzērienus ieguva, raudzējot ogļhidrātus saturošus produktus. Itālijā 11. gadsimtā etilspirtu pirmoreiz ieguva, destilējot vīnogu vīnu. Vēlāk etilspirta ražošanā izmantoja galvenokārt produktus, kas satur cieti (graudus, kopš 18. gs. arī kartupeļus). 12. - 13. gs. etilspirtu sāka lietot kā ārstniecisku līdzekli, bet kopš 16. gs. to izmanto arī alkoholisko dzērienu ražošanai.
Vīna iegūšana. Vīna ražošanā ir trīs galvenās stadijas: augļu un ogu pārstrādes un sulās, sulas raudzēšana un iegūtā vīnmateriālā apstrādes un isturēšanas. Augļus un ogas pārsrādājot sulās, tos mazgā, šķiro, sasmalcina, sasmalcināto masu apstrādā ar fermentu preperātiem vai silda, lai palilinātos sulas iznākumus, un pēc tam izpiež sulu. Augļu un ogu sulām (izņemot vīnogu sulu) pievieno arī cukuru. Sulu savāc tvertnēs, dzidrina un iepilda raudzēšanas tvertnēs. Raudzē ar speciālām, selekcijas ceļā iegūtām vīna rauga tīrkultūrām. Iegūto vīnmateriālu dekantē no nogulsnēm un uzglabā, papildus vēl apstrādājot - pārlejot, dzidrinot, kupažējot un tml. Vīnu glabāšanas laikā raugi u.c. suspendētās daļiņas nogulsnējas; pilnīgu dzidrumu panāk ar filtrēšanu un mākslīgu dzidrināšanu (ar želatīna, bentonīta u.c. vielu pedevu izraisītu koagulāciju). Dzirdināto vīnu pārlej citā tvertnē; pārliešanā tas bagātinās ar gaisa skābekli, kas veicina vīna nogatavošanos. Gatavo vīnu izlej pudelēs.
Alkoholisko dzērienu iedalījums:
*mazalkoholiskie dzērieni (alkohola saturs tilpums % 1,8-7) - alus, dzirkstoie dzērieni, sirds; vidēji stiprie (8>18%) - augļu, ogu un vīnogu vīni;
*stiprie alkoholiski dzērieni (>18 %) puni, aperitīvi, uzlijas, liķieri un krēmi, degvīni, balzams, džins, konjaks, rums un viskijs.
Alkoholiskie dzērieni.
Izķir vājus, vidējus un stiprus alkoholiskos dzērienus. Vāji alkoholiskie dzērieni ir alus, dzirkstošie dzērieni, vidēj stipri - vīns, šampanietis. Stipri alkoholiskie dzērieni ir dedvīns, liķieris, konjaks, roms, viskijs, Rīgas melnais balzms un citi.
alkohola parbaude pecs negadijuma
labdien,versos pie jums pec palidzibas un informacijas vai pecs celu satiksmes negadijuma celu policijai obligati javeic alkohola tests.
Tatad notika diezgan smags celu satiksmes negadijums,laimiga karta bez smagi cietusam personam tika izaukta atra palidziba un celu policija. Es ka vaditajs sakuma uzstaju vai tiks veikta alkohola parbaude celu policija atbildeja kad 'varam'to veikt pec protokola sastadisanas iesnieguma uzrakstisanas utt.Tomer izejot no tavisa alkahola parbaude netika veikta ne otram transporta vaditajam ne ka ari protams man.Vai celu policija drikst neveikt alkohola testu abamiem negadijuma iesaistitajiem vaditajiem ari pat pecs autovaditaja luguma ???