Kārtot: Augošā secībā
1 2
JanJan 13.04.2020 17:38

Kādreiz jau te kaut kas sakarīgs par par automašīnām ir un daļa lietotāju arī sakarīga. Daļa, protams, nē.

JanJan 13.04.2020 16:14

Ak dies, Iauto ar apsēsti ar garīgi slimajiem sazvērniekiem.

DIRTY BOMB, 9-11, COCAINE, NWO, FEMA

vsjo, tagad NSA ar šito topiku lasa un Jūs visi esat piefiksēti failos!

JanJan 26.03.2020 11:49

Protams, ka būtu labi, ja atbildība un sekas būtu vienmērīgāk sadalītas. Bet tas nemaina faktu, ka vidējais cilvēks ar savām finansēm nemāk racionāli apieties. Jā, ir reizes, kad kredīts ir laba un derīga lieta, bet ir reizes, kad tas ir muļķīgi. Tāpat arī ar uzkrājumiem - maksimāli taupīt un visu glabāt zeķē nav pareizi, bet iztērēt visu ātram šodienas labumu, vēl muļķīgāk.

Ar vairāk uzkrājumiem un mazāk kredītiem, Tu jau pats sabalansē to situāciju, lai daudz neciestu kaut kādā x stundā. Nevajag paļauties uz citiem, ka Tevi x stundā glābs, bet gan pašam ir jābūt vismaz daļēji gatavam, lai varētu naktīs gulēt kaut cik mierīgi un nebūtu jādomā par dzīvošanu uz ielas vai emigrāciju.

JanJan 26.03.2020 11:13

Nē, problēma bija, ka cilvēki pirka hruščenes 2 istabu dzīvokli par 60k latiem bez stabiliem ienākumiem, uzkrājumiem un reālistiskām iespējām atmaksāt. JO VAJAG TAČU TĒRĒT!!!!!!

Protams, ka vajag iekrājumus arī ieguldīt, lai inflācija neapēd visu, bet tiem ir jābūt šā vai tā, nevis iztērēt visu līdz pēdējam uz herņu un tad raudāt, ka nodokļi lieli un jāpamet Latvija. Dauņu bars.

JanJan 26.03.2020 10:19

Paprasi cik cilvēkiem 2008/2009.gadā bija normāli uzkrājumi. Reāls piemērs iz dzīves: man vecāki abi principā palika bez ienākumiem no regulārā darba. Paldies dievam bija arī daži blakus darbiņi, kas ienesa naudu (bet reāli tāpat ienākumi bija -50% kaut kur), kredītu nebija. Bet galvenais bija arī normāli uzkrājumi. Dzīvojās tālāk un viss ok. Tagad jau abi ir pensijā, bet turpina šo to darīt, kas patīk un dzīvo labi.

Mammai brālis dzīvoja šiki ar kredītiem pārbūvēja māju, uzbūvēja pirti, mašīnas, braukāja ceļojumos utt. Tagad ar bērniem dzīvo Anglijā, jo iekrājumu nebija, kredītu bija daudz un pats ilgus gadus strādāja tirdzniecībā (ar korporatīvajiem klientiem, veda šos slēpošanas braucienos utt), kur darbu zaudēja ātri un vietā nekā nebija. Nezinu, ko tagad konkrēti dara, bet pirms tam daudzus gadus krāmēja kastes noliktavā utml. Pa virsu vēl izķšīrās no sievas, kura toč netaisījās braukt uz UK un nodarboties ar melno darbu. Beigās puse dzīves pa dirsu aizgājusi, būvētā māja pa dirsu utt. Un tādu stāstu noteikti ir daudz. Lūk Tev zaudētās iespējas augļi.

Tas tērēšanas modelis strādā tikai labos laikos, bet, kad iestājas žopa, tad vari iet šauties. A tagad ar pandēmiju - nemaz neaizbrauksi uz UK vai Īriju sēnes lasīt vai kastes krāmēt, tagad vnk varēsi iet zem tilta dzīvot.

JanJan 26.03.2020 9:37

Jā, pietrūkās vārds "vismaz" ar domu, ka tas tāds pats minimums, ko vajadzētu turēt.

JanJan 26.03.2020 8:43

Es jau nesaku, ka jāsēž mājās un jāēd roltons. Bet dzīvot tā, ka mēneša beigās jānoliek auto malā un nevari aiziet pusdienās, jo esi visu naski iztērējis, arī nav normāli.

Normāli būtu, ja Tev visu laiku ir kādi 2-5k eur bankas kontos ģimenei, kā rezerves spilvens un katru mēnesi veidojas kaut vai nelieli uzkrājumi, kurus vari droši pēc tam tērēt vajadzība'm un neņemt nekādus līzingus, patēriņa kredītus vai pat ātros kredītus. Nu un nemaz nerunājot par tiem gadījumiem, kad cilvēks pelna maz, bet toties uz nomaksu paņemts jaunākais samsung/iphone telefons vai ar mogo kredītu paņemts padsmitgadīgs audi/bmw no Rumbulas kantoriem.

JanJan 25.03.2020 16:10

Viennozīmīgi. Bet drusku parādās arī privāto pircēju patiesā maksātspēja (tas pats arī attiecas uz lietotiem auto, ko noteikti drīz dzirdēsim) un neilgtspējīgais dzīvesveids - kad labi laiki un viss iet uz augšu, tad bez problēmām. Kā uznāk krīzes situācija, tā vsjo, cilvēkiem jau žopa pēc mēneša.

Drusku lec ārā vecais stāsts par tēriņu un ienākumu sabalansēšanu. Protams, ka ir cilvēki, kuri tāpat dzīvo taupīgi, bet ir izveidojies nepatīkami liels iedzīvotāju slānis, kuriem patīk dikti tērēt. Tipiskais piemērms - maksāt mēneša maksājumu bankai par ceļojumu viss ok! Katru mēnesi atlikt tādu pašu summu, lai sakrātu līdz nākamajam gadam? NEIESPĒJAMI. Tik tērēt, tērēt un tērēt! Tam, kam naudas rezerves ir, tas arī pirks auto, ja viņam vajadzēs.

Nu uzņēmējiem jau, protams, cits stāsts.

JanJan 19.03.2020 11:51

Tas drusku tāds wishful thinking, drusku lielāka sadursme un remonti aiziet prāvos tūkstošos, nemaz nerunājot par norakstīšanas gadījumiem. Šādiem auto arī uzreiz ir zādzību riski - tas tev nav škoda fabia vai dacīte...

JanJan 14.02.2020 9:09

Secināms, ka cilvēki reizēm nopērk auto, kas pašiem varbūt iepatīkas (vai bija varbūt izdevīgs piedāvājums), bet tad neaizdomājas, ka varbūt pēc 3-4 gadiem gribēs to pārdot. Tad nu saskaras, ka tāds auto nevienu īsti neinteresē. Protams, ja nolaiž cenu lejā (kas atkal noved pie katastrofāla ikgadējā vērtības zuduma), tad jau kāds nopirks...

JanJan 14.02.2020 9:07

Konkrēto raidījumu vēl neskatījos. Nu ar Timrotu ir tā - citreiz viņš sakarīgi runā, jo pieredze un izpratne ir, bet citreiz atkal tēlo idiotu...

JanJan 12.02.2020 15:29

Nu tas laikam kā kur. Citās valstīs (piemēram, ASV, Austrālija) ir pieņemts kaulēties un tā ir normāla sastāvdaļa. Tā teikt - tikai nezinošs idiots nopērk par kataloga cenu.

Tur gan vēl cita lieta - konkurence daudz lielāka. Piemēram, ja dzīvo kādā lielākā, pietiekami blīvi apdzīvotā un bagātākā štatā, tad tur vienai auto markai pārsimt km rādiusā būs bez maz vai 50 dažādi dīleri, kas savā starpā konkurē, nevis tā kā mums - viens oficiālais izplatītājs Latvijā un, ja nepatīk cena, tad ej meklēt citu auto marku... Tā konkurence uzreiz dod savu pienesumu.

JanJan 12.02.2020 9:39

Krietni dārgāka? Pavēru vaļā škodas katalogus - starpība principā līdzīga kā benzīnam ar dīzeli.

JanJan 12.02.2020 9:37

Nav tik traki. Sāk parādīties, Virši cītīgi darbojas. Pirms dažām nedēļām atvēra CNG uzpildi arī Lubānas ielas Viršos Rīgā. Bet nu jā, tur drusku vairāk jāpiedomā kur un kā uzpildīties.

JanJan 06.02.2020 8:56

Jopt tā cena apkopei... Kā ir mainījusies pa gadiem? Nav bez maz vai x2 pa pēdējiem gadiem? Vēl pirms dažiem tika vests golfs uz turieni - precīzi neatceros vairs, bet nu diži vairāk par 200 jau šķiet nebij...

JanJan 24.01.2020 13:20

Nu viņiem jau noteikumos ir rakstīts, ka tos izdevumus, kuri pārsniedz pašrisku un kurus nesedz apdrošinātājs tāpat piedzīs no lietotāja. Līdz ar to ar tām avārijām visādi var būt. Nezinu kāda precīzi šiem apdrošināšana ir.

Pat ar visu kasko, ja mežā ieskriesi kokā, droši vien liks tev visu samaksāt.

JanJan 22.01.2020 10:23

Pieprasījums noteikti būs labs. ASV pārdošanas apjomi labi aug, pat vairāk nekā bija prognozes. Tikko atvēra rūpnīcu Ķīnā, kas viņiem izdevās viena gada laikā. Pati kompānija pēdējos ceturkšņos arī kļuvusi pelnoša un 2020.gads paredzēts pirmais peļņas gads.

Rekur NL decembrī Tesla model 3 bija pārdotākais auto (tas gan daļēji saistīts ar kaut kādu subsīdiju, bet anyway).

JanJan 18.01.2020 23:39

Kas tad tur tāds? Nu labi, nāk klāt parkošanās sensori un automāts, tāpat jau nekas daudz tur nav.

JanJan 17.01.2020 9:00

Droši vien vēl čābīgāk, kā Tev...

JanJan 14.01.2020 11:21

Nu tas vadītājs droši vien arī ar velo, braucot pa tukšu ietvi/ielu, pamanīsies iepirst sētas stabā...

JanJan 14.01.2020 11:18

Man fiats patikās tīri no izmēra ziņas - viegli noparkoties, lien iekšā arī mazās vietās, kur citi vnk fiziski nevarēs, braucot arī laba pārredzamība un ērta braukšana. Bet citybee fiatiem drusku jaudas pietrūkst - nu baigi jāgāzē, lai ietu uz priekšu. Bet nu sev nepirktu arī salona apdares dēļ - lēta, graboša plastmasa. Protams, ar labāku apdari un labāku skaņas izolāciju un jaudu, cipars jau noteikti būtu oi, oi, oi...

JanJan 13.01.2020 15:24

Daudziem cilvēkiem taksometri nepatīk kā tādi, it īpaši lētās kompānijas. Airbaltic/redcab ir 2x dārgāks par citybee/carguru.

JanJan 13.01.2020 15:21

Nevaru, jo nav laika. Nevaru, jo ir smaga soma. Nevaru, jo maršrutā nemaz nevar normāli aiziet ar kājām utt.

JanJan 13.01.2020 14:09

LV visticamāk nekas nebūs, bet jāatceras, ka rietumeiropā gan tie ierobežojumi paliks stiprāki ar gadiem. Guess what - kas notiks, kad tie ierobežojumi tuvosies? Rietumeiropieši kratīsies vaļā no saviem dīzeļiem jau laicīgi un uzmini, kur tos vedīs? Protams, ka pie mums, līdz ar to garantēts lielāks vērtības kritums tavam jaunajam auto, jo jākonkurē ar lietoto pieplūdumu. Tāpat arī savus 5 gadus veco un kopto auto uz ārzemēm vairs nepārdosi, bet nāksies tirgot šeit pat, kur pircēji teiks - a es Rumbulā varu par 30% lētāk nopirkt!

JanJan 13.01.2020 13:55

Citybee tagad par labu nāk vēlviena lieta ar jauno gadu - carguru ieviesa minimālo maksu - 2.5 eur. Man carguru/citybee braucieni samērā bieži sanāk tieši mazajās summās. Nereti sanāk izdevīgāk kā ar sabiedrisko un arī gadījumos, kad negribas vai nevari špagot 3-4km ar kājām. Teiksim nesen bij trīs īsi braucieni - uz vienu veikalu, uz otru veikalu un tad mājās. Vai, piemēram, bijām divatā uz kino, ar auto ātri un ērti mājās zem 2 eur - lētāk nekā sabiedriskais.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti