Kārtot: Augošā secībā
1 2
JanJan 12.07.2020 23:51

Neņem pierē, msh un 650 jau neko citu nemāk uzrakstīt. Delfos arī noteikti komentē cik valdība slikta utml. Dzīvē nekā prātīga nav ko darīt.

JanJan 07.07.2020 8:53

Kādi tad? Aziāti (izņemot nissan) ir uzticami auto, arī dažādos topos un aptaujās būs augšgalā.

Cilvēki, beidziet gremdēties nostaļģijā par vecajiem golfiņiem, passat variantiem un kvatrām. Nu nav vairs tie laiki, vāciešus kopumā nu galīgi nevar uzskatīt par uzticamiem auto šodien...

JanJan 05.07.2020 9:49

Pamatīgs kāpums no fabia un jazz, lai labi ripo!

JanJan 05.07.2020 0:20

Kā ar apdrošīnāšanu? Vainīgs 100% otrs?

JanJan 02.07.2020 15:10

Nu paskaties kā datoriem un programmatūrai vienmēr ir bijušas hakerēšanas iespējas, to visu ir iespējams izdarīt un uzlauzt. Turklāt auto jau nav online visu laiku, tas Tev nav kompis, kur visu laiku lieto internetu.

Starpcitu, par Teslu jau arī internetā ir atrodams, ka ir cilvēki, kas pamanījušies pa brīvu iegūt tos maksas jaudas palielinājumus.

JanJan 19.06.2020 11:13

Aaa, tiešām ir? Likās jau tā šaubīgi, jo mājaslapā jau vari uzrakstīt jebko. Tesla savā mājaslapā jau tikai savus veikalus norāda, kaut kādus dīleru partnerus nemaz nevar atrast...

Risinājumi ir vienmēr, vienkārši tas var nozīmēt, ka auto jāved, piemēram, uz kādu citu valsti garantijas remontam. Nu parastās apkopes jau, protams, varēs veikt arī citur, bet tāpat droši vien izvēle ierobežota. Pagaidām jau vēl kādu laiciņu būs tā situācija, ka savu parasto benzīnieku/dīzeli var vest dajebkur, bet elektroauto tomēr izvēle mazāka.

Iesaku paskatīties youtube RichRebuilds viņam daudz laba satura par Teslām. Viņš daudz ņēmies ar avarējušu auto remontu, ikdienas problēmām utt.

JanJan 19.06.2020 11:01

Tesla kā darba auto līzingā vai ilgtermiņa nomā varētu būt ļoti laba opcija - paiet tie 5 gadi vai cik tur un auto vairs nav tava problēma. Šobrīd Tesla pašam pirkt varētu būt diezgan tricky tīri uz to, ka nav dīlercentru un attiecīgu servisu. Jā, ir Latvijā spečuki, kas darbojas ar elektroauto un pie viņiem arī būs jābrauc, bet viņu ir maz, cik viņi detaļas var dabūt arī labs jautājums. Bet, ja kaut kas garantijas ietvaros darāms (piemēram, elektromotors jāmaina vai kaut kas tādā stilā), tad varētu būt diezgan pamatīgs gemorojs... Ar Teslu nebūs, kā ar pasātu, kuru aizved uz vienu no daudzajiem molleriem...

JanJan 13.04.2020 17:38

Kādreiz jau te kaut kas sakarīgs par par automašīnām ir un daļa lietotāju arī sakarīga. Daļa, protams, nē.

JanJan 13.04.2020 16:14

Ak dies, Iauto ar apsēsti ar garīgi slimajiem sazvērniekiem.

DIRTY BOMB, 9-11, COCAINE, NWO, FEMA

vsjo, tagad NSA ar šito topiku lasa un Jūs visi esat piefiksēti failos!

JanJan 26.03.2020 11:49

Protams, ka būtu labi, ja atbildība un sekas būtu vienmērīgāk sadalītas. Bet tas nemaina faktu, ka vidējais cilvēks ar savām finansēm nemāk racionāli apieties. Jā, ir reizes, kad kredīts ir laba un derīga lieta, bet ir reizes, kad tas ir muļķīgi. Tāpat arī ar uzkrājumiem - maksimāli taupīt un visu glabāt zeķē nav pareizi, bet iztērēt visu ātram šodienas labumu, vēl muļķīgāk.

Ar vairāk uzkrājumiem un mazāk kredītiem, Tu jau pats sabalansē to situāciju, lai daudz neciestu kaut kādā x stundā. Nevajag paļauties uz citiem, ka Tevi x stundā glābs, bet gan pašam ir jābūt vismaz daļēji gatavam, lai varētu naktīs gulēt kaut cik mierīgi un nebūtu jādomā par dzīvošanu uz ielas vai emigrāciju.

JanJan 26.03.2020 11:13

Nē, problēma bija, ka cilvēki pirka hruščenes 2 istabu dzīvokli par 60k latiem bez stabiliem ienākumiem, uzkrājumiem un reālistiskām iespējām atmaksāt. JO VAJAG TAČU TĒRĒT!!!!!!

Protams, ka vajag iekrājumus arī ieguldīt, lai inflācija neapēd visu, bet tiem ir jābūt šā vai tā, nevis iztērēt visu līdz pēdējam uz herņu un tad raudāt, ka nodokļi lieli un jāpamet Latvija. Dauņu bars.

JanJan 26.03.2020 10:19

Paprasi cik cilvēkiem 2008/2009.gadā bija normāli uzkrājumi. Reāls piemērs iz dzīves: man vecāki abi principā palika bez ienākumiem no regulārā darba. Paldies dievam bija arī daži blakus darbiņi, kas ienesa naudu (bet reāli tāpat ienākumi bija -50% kaut kur), kredītu nebija. Bet galvenais bija arī normāli uzkrājumi. Dzīvojās tālāk un viss ok. Tagad jau abi ir pensijā, bet turpina šo to darīt, kas patīk un dzīvo labi.

Mammai brālis dzīvoja šiki ar kredītiem pārbūvēja māju, uzbūvēja pirti, mašīnas, braukāja ceļojumos utt. Tagad ar bērniem dzīvo Anglijā, jo iekrājumu nebija, kredītu bija daudz un pats ilgus gadus strādāja tirdzniecībā (ar korporatīvajiem klientiem, veda šos slēpošanas braucienos utt), kur darbu zaudēja ātri un vietā nekā nebija. Nezinu, ko tagad konkrēti dara, bet pirms tam daudzus gadus krāmēja kastes noliktavā utml. Pa virsu vēl izķšīrās no sievas, kura toč netaisījās braukt uz UK un nodarboties ar melno darbu. Beigās puse dzīves pa dirsu aizgājusi, būvētā māja pa dirsu utt. Un tādu stāstu noteikti ir daudz. Lūk Tev zaudētās iespējas augļi.

Tas tērēšanas modelis strādā tikai labos laikos, bet, kad iestājas žopa, tad vari iet šauties. A tagad ar pandēmiju - nemaz neaizbrauksi uz UK vai Īriju sēnes lasīt vai kastes krāmēt, tagad vnk varēsi iet zem tilta dzīvot.

JanJan 26.03.2020 9:37

Jā, pietrūkās vārds "vismaz" ar domu, ka tas tāds pats minimums, ko vajadzētu turēt.

JanJan 26.03.2020 8:43

Es jau nesaku, ka jāsēž mājās un jāēd roltons. Bet dzīvot tā, ka mēneša beigās jānoliek auto malā un nevari aiziet pusdienās, jo esi visu naski iztērējis, arī nav normāli.

Normāli būtu, ja Tev visu laiku ir kādi 2-5k eur bankas kontos ģimenei, kā rezerves spilvens un katru mēnesi veidojas kaut vai nelieli uzkrājumi, kurus vari droši pēc tam tērēt vajadzība'm un neņemt nekādus līzingus, patēriņa kredītus vai pat ātros kredītus. Nu un nemaz nerunājot par tiem gadījumiem, kad cilvēks pelna maz, bet toties uz nomaksu paņemts jaunākais samsung/iphone telefons vai ar mogo kredītu paņemts padsmitgadīgs audi/bmw no Rumbulas kantoriem.

JanJan 25.03.2020 16:10

Viennozīmīgi. Bet drusku parādās arī privāto pircēju patiesā maksātspēja (tas pats arī attiecas uz lietotiem auto, ko noteikti drīz dzirdēsim) un neilgtspējīgais dzīvesveids - kad labi laiki un viss iet uz augšu, tad bez problēmām. Kā uznāk krīzes situācija, tā vsjo, cilvēkiem jau žopa pēc mēneša.

Drusku lec ārā vecais stāsts par tēriņu un ienākumu sabalansēšanu. Protams, ka ir cilvēki, kuri tāpat dzīvo taupīgi, bet ir izveidojies nepatīkami liels iedzīvotāju slānis, kuriem patīk dikti tērēt. Tipiskais piemērms - maksāt mēneša maksājumu bankai par ceļojumu viss ok! Katru mēnesi atlikt tādu pašu summu, lai sakrātu līdz nākamajam gadam? NEIESPĒJAMI. Tik tērēt, tērēt un tērēt! Tam, kam naudas rezerves ir, tas arī pirks auto, ja viņam vajadzēs.

Nu uzņēmējiem jau, protams, cits stāsts.

JanJan 19.03.2020 11:51

Tas drusku tāds wishful thinking, drusku lielāka sadursme un remonti aiziet prāvos tūkstošos, nemaz nerunājot par norakstīšanas gadījumiem. Šādiem auto arī uzreiz ir zādzību riski - tas tev nav škoda fabia vai dacīte...

JanJan 14.02.2020 9:09

Secināms, ka cilvēki reizēm nopērk auto, kas pašiem varbūt iepatīkas (vai bija varbūt izdevīgs piedāvājums), bet tad neaizdomājas, ka varbūt pēc 3-4 gadiem gribēs to pārdot. Tad nu saskaras, ka tāds auto nevienu īsti neinteresē. Protams, ja nolaiž cenu lejā (kas atkal noved pie katastrofāla ikgadējā vērtības zuduma), tad jau kāds nopirks...

JanJan 14.02.2020 9:07

Konkrēto raidījumu vēl neskatījos. Nu ar Timrotu ir tā - citreiz viņš sakarīgi runā, jo pieredze un izpratne ir, bet citreiz atkal tēlo idiotu...

JanJan 12.02.2020 15:29

Nu tas laikam kā kur. Citās valstīs (piemēram, ASV, Austrālija) ir pieņemts kaulēties un tā ir normāla sastāvdaļa. Tā teikt - tikai nezinošs idiots nopērk par kataloga cenu.

Tur gan vēl cita lieta - konkurence daudz lielāka. Piemēram, ja dzīvo kādā lielākā, pietiekami blīvi apdzīvotā un bagātākā štatā, tad tur vienai auto markai pārsimt km rādiusā būs bez maz vai 50 dažādi dīleri, kas savā starpā konkurē, nevis tā kā mums - viens oficiālais izplatītājs Latvijā un, ja nepatīk cena, tad ej meklēt citu auto marku... Tā konkurence uzreiz dod savu pienesumu.

JanJan 12.02.2020 9:39

Krietni dārgāka? Pavēru vaļā škodas katalogus - starpība principā līdzīga kā benzīnam ar dīzeli.

JanJan 12.02.2020 9:37

Nav tik traki. Sāk parādīties, Virši cītīgi darbojas. Pirms dažām nedēļām atvēra CNG uzpildi arī Lubānas ielas Viršos Rīgā. Bet nu jā, tur drusku vairāk jāpiedomā kur un kā uzpildīties.

JanJan 06.02.2020 8:56

Jopt tā cena apkopei... Kā ir mainījusies pa gadiem? Nav bez maz vai x2 pa pēdējiem gadiem? Vēl pirms dažiem tika vests golfs uz turieni - precīzi neatceros vairs, bet nu diži vairāk par 200 jau šķiet nebij...

JanJan 24.01.2020 13:20

Nu viņiem jau noteikumos ir rakstīts, ka tos izdevumus, kuri pārsniedz pašrisku un kurus nesedz apdrošinātājs tāpat piedzīs no lietotāja. Līdz ar to ar tām avārijām visādi var būt. Nezinu kāda precīzi šiem apdrošināšana ir.

Pat ar visu kasko, ja mežā ieskriesi kokā, droši vien liks tev visu samaksāt.

JanJan 22.01.2020 10:23

Pieprasījums noteikti būs labs. ASV pārdošanas apjomi labi aug, pat vairāk nekā bija prognozes. Tikko atvēra rūpnīcu Ķīnā, kas viņiem izdevās viena gada laikā. Pati kompānija pēdējos ceturkšņos arī kļuvusi pelnoša un 2020.gads paredzēts pirmais peļņas gads.

Rekur NL decembrī Tesla model 3 bija pārdotākais auto (tas gan daļēji saistīts ar kaut kādu subsīdiju, bet anyway).

JanJan 18.01.2020 23:39

Kas tad tur tāds? Nu labi, nāk klāt parkošanās sensori un automāts, tāpat jau nekas daudz tur nav.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti