Kārtot: Augošā secībā
1 2
JanJan 26.01.2021 16:22

Problēma jau, ka šķiet vairums DSG tirgū ir ar sausajiem sajūgiem. Šķiet, ka visiem 1.0-1.9l motoriem ir sausie, kur palien apakšā vairums crossoveru, hečbeku utt. Attiecīgi slapjie būs tikai dārgākiem auto ar lielākiem motoriem.

JanJan 09.10.2020 10:20

Darba kolēģis pirms kādiem 5 gadiem nopirka Volvo V70, nu tā ap 10 gadus vecu, pirka jau pamatā tādēļ, kā jau daudzi citi - brends, ādas salons, pilnpiedziņa utml. Sākumā milzīgā starā, bet nu, kad pēc pusgada/gada visādi kasjaki līda ārā un sāka dzīvoties pa servisiem (neveiksmīgs pirkums)... Pēc kādiem 2 gadiem atmeta ar roku, nopirka labi nopakotu jaunu kia ceed akcijas laikā, bija šķiet vēl apmierinātāks par volvo.

Te ap tām diskusijām par to nodokli jau soc tīklos arī gāja teksti "Tu saproti, ka tas 15 gadīgais bmw/audi vēl 10+ gadus kalpus, a tavs aziāts, fords utt pēc garantijas jau jāved uz šrotu" un "Nesalīdzini normālu auto ar zāles pļāvēju".

JanJan 09.10.2020 8:44

Diemžēl mums daudz apkārt cilvēku, kas uzskata, ka ar KIA (nu principā visu, kas nav bmw, audi, volvo, mercedes, lexus un varbūt vēl kaut kas) brauc tikai bomži. Tas taču būs pazemojums braukt ar kaut kādu aziātu sūdu. Ja nu kaimiņi redzēs un apsmies? Daļai ādas salons un "labs" brends ir kā pirmās nepieciešamības preces.

JanJan 07.10.2020 13:25

Jā, šitais reāli kretinē - visur ziņu portālos, komentāros, soc tīklos tikai kaut kādi izrāvumi, bet neviens nevīžo pielikt linku uz reālo likumprojektu.

JanJan 07.10.2020 13:22

Beidzot pildīs savu solījumu cerams?

JanJan 07.10.2020 8:48

Ja cilvēkam ir jāņem patēriņa kredīts malkai, tad pensija un uzkrājumi droši vien nav nekas liels, diemžēl. Noteikti atkarīgs no maksātspējas, Ja Tev pensija būs 1000 eur, gan jau iedos ar.

Nu un auto līzings jau pavisam cita lieta, tur tomēr apakšā ir arī pirmā iemaksa + auto.

JanJan 05.10.2020 9:22

Kaut kāda ietekme jau būs, bet man liekas, ka lielie bļāvēji pārspīlē. Nu Tu pirksi savu 15 gadus veco preeemiumu - nu maksās nevis 5k, bet 5,3k teiksim. Nu jā, nenāks iekšā lielie motori visticamāk. Bet tie 2.5 TDI auģiki un visi pārējie tāpat nāks, kā nākdami. Nu kāds varbūt aizdomāsies, ka var nopirkt arī jaunāku auto, bet "ne tik krutu".

JanJan 20.08.2020 8:22

121. Ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, apstāties un stāvēt aizliegts:

121.6. krustojumā un tuvāk par 5 m no tā, izņemot apstāšanos un stāvēšanu pretim sānceļam trīsvirzienu krustojumā, kur ir nepārtraukta 920. vai 921. ceļa apzīmējuma līnija vai sadalošā josla. Šajā apakšpunktā minētās prasības neattiecas uz vietām, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.);

920 ir 1 nepārtraukta līnija un 921 ir dubultā nepārtrauktā. Bildē ir parasts krustojums, nepārtrauktās līnijas neredz, tātad šķiet, ka sods ir vietā.

JanJan 12.07.2020 23:51

Neņem pierē, msh un 650 jau neko citu nemāk uzrakstīt. Delfos arī noteikti komentē cik valdība slikta utml. Dzīvē nekā prātīga nav ko darīt.

JanJan 07.07.2020 8:53

Kādi tad? Aziāti (izņemot nissan) ir uzticami auto, arī dažādos topos un aptaujās būs augšgalā.

Cilvēki, beidziet gremdēties nostaļģijā par vecajiem golfiņiem, passat variantiem un kvatrām. Nu nav vairs tie laiki, vāciešus kopumā nu galīgi nevar uzskatīt par uzticamiem auto šodien...

JanJan 05.07.2020 9:49

Pamatīgs kāpums no fabia un jazz, lai labi ripo!

JanJan 05.07.2020 0:20

Kā ar apdrošīnāšanu? Vainīgs 100% otrs?

JanJan 02.07.2020 15:10

Nu paskaties kā datoriem un programmatūrai vienmēr ir bijušas hakerēšanas iespējas, to visu ir iespējams izdarīt un uzlauzt. Turklāt auto jau nav online visu laiku, tas Tev nav kompis, kur visu laiku lieto internetu.

Starpcitu, par Teslu jau arī internetā ir atrodams, ka ir cilvēki, kas pamanījušies pa brīvu iegūt tos maksas jaudas palielinājumus.

JanJan 19.06.2020 11:13

Aaa, tiešām ir? Likās jau tā šaubīgi, jo mājaslapā jau vari uzrakstīt jebko. Tesla savā mājaslapā jau tikai savus veikalus norāda, kaut kādus dīleru partnerus nemaz nevar atrast...

Risinājumi ir vienmēr, vienkārši tas var nozīmēt, ka auto jāved, piemēram, uz kādu citu valsti garantijas remontam. Nu parastās apkopes jau, protams, varēs veikt arī citur, bet tāpat droši vien izvēle ierobežota. Pagaidām jau vēl kādu laiciņu būs tā situācija, ka savu parasto benzīnieku/dīzeli var vest dajebkur, bet elektroauto tomēr izvēle mazāka.

Iesaku paskatīties youtube RichRebuilds viņam daudz laba satura par Teslām. Viņš daudz ņēmies ar avarējušu auto remontu, ikdienas problēmām utt.

JanJan 19.06.2020 11:01

Tesla kā darba auto līzingā vai ilgtermiņa nomā varētu būt ļoti laba opcija - paiet tie 5 gadi vai cik tur un auto vairs nav tava problēma. Šobrīd Tesla pašam pirkt varētu būt diezgan tricky tīri uz to, ka nav dīlercentru un attiecīgu servisu. Jā, ir Latvijā spečuki, kas darbojas ar elektroauto un pie viņiem arī būs jābrauc, bet viņu ir maz, cik viņi detaļas var dabūt arī labs jautājums. Bet, ja kaut kas garantijas ietvaros darāms (piemēram, elektromotors jāmaina vai kaut kas tādā stilā), tad varētu būt diezgan pamatīgs gemorojs... Ar Teslu nebūs, kā ar pasātu, kuru aizved uz vienu no daudzajiem molleriem...

JanJan 13.04.2020 17:38

Kādreiz jau te kaut kas sakarīgs par par automašīnām ir un daļa lietotāju arī sakarīga. Daļa, protams, nē.

JanJan 13.04.2020 16:14

Ak dies, Iauto ar apsēsti ar garīgi slimajiem sazvērniekiem.

DIRTY BOMB, 9-11, COCAINE, NWO, FEMA

vsjo, tagad NSA ar šito topiku lasa un Jūs visi esat piefiksēti failos!

JanJan 26.03.2020 11:49

Protams, ka būtu labi, ja atbildība un sekas būtu vienmērīgāk sadalītas. Bet tas nemaina faktu, ka vidējais cilvēks ar savām finansēm nemāk racionāli apieties. Jā, ir reizes, kad kredīts ir laba un derīga lieta, bet ir reizes, kad tas ir muļķīgi. Tāpat arī ar uzkrājumiem - maksimāli taupīt un visu glabāt zeķē nav pareizi, bet iztērēt visu ātram šodienas labumu, vēl muļķīgāk.

Ar vairāk uzkrājumiem un mazāk kredītiem, Tu jau pats sabalansē to situāciju, lai daudz neciestu kaut kādā x stundā. Nevajag paļauties uz citiem, ka Tevi x stundā glābs, bet gan pašam ir jābūt vismaz daļēji gatavam, lai varētu naktīs gulēt kaut cik mierīgi un nebūtu jādomā par dzīvošanu uz ielas vai emigrāciju.

JanJan 26.03.2020 11:13

Nē, problēma bija, ka cilvēki pirka hruščenes 2 istabu dzīvokli par 60k latiem bez stabiliem ienākumiem, uzkrājumiem un reālistiskām iespējām atmaksāt. JO VAJAG TAČU TĒRĒT!!!!!!

Protams, ka vajag iekrājumus arī ieguldīt, lai inflācija neapēd visu, bet tiem ir jābūt šā vai tā, nevis iztērēt visu līdz pēdējam uz herņu un tad raudāt, ka nodokļi lieli un jāpamet Latvija. Dauņu bars.

JanJan 26.03.2020 10:19

Paprasi cik cilvēkiem 2008/2009.gadā bija normāli uzkrājumi. Reāls piemērs iz dzīves: man vecāki abi principā palika bez ienākumiem no regulārā darba. Paldies dievam bija arī daži blakus darbiņi, kas ienesa naudu (bet reāli tāpat ienākumi bija -50% kaut kur), kredītu nebija. Bet galvenais bija arī normāli uzkrājumi. Dzīvojās tālāk un viss ok. Tagad jau abi ir pensijā, bet turpina šo to darīt, kas patīk un dzīvo labi.

Mammai brālis dzīvoja šiki ar kredītiem pārbūvēja māju, uzbūvēja pirti, mašīnas, braukāja ceļojumos utt. Tagad ar bērniem dzīvo Anglijā, jo iekrājumu nebija, kredītu bija daudz un pats ilgus gadus strādāja tirdzniecībā (ar korporatīvajiem klientiem, veda šos slēpošanas braucienos utt), kur darbu zaudēja ātri un vietā nekā nebija. Nezinu, ko tagad konkrēti dara, bet pirms tam daudzus gadus krāmēja kastes noliktavā utml. Pa virsu vēl izķšīrās no sievas, kura toč netaisījās braukt uz UK un nodarboties ar melno darbu. Beigās puse dzīves pa dirsu aizgājusi, būvētā māja pa dirsu utt. Un tādu stāstu noteikti ir daudz. Lūk Tev zaudētās iespējas augļi.

Tas tērēšanas modelis strādā tikai labos laikos, bet, kad iestājas žopa, tad vari iet šauties. A tagad ar pandēmiju - nemaz neaizbrauksi uz UK vai Īriju sēnes lasīt vai kastes krāmēt, tagad vnk varēsi iet zem tilta dzīvot.

JanJan 26.03.2020 9:37

Jā, pietrūkās vārds "vismaz" ar domu, ka tas tāds pats minimums, ko vajadzētu turēt.

JanJan 26.03.2020 8:43

Es jau nesaku, ka jāsēž mājās un jāēd roltons. Bet dzīvot tā, ka mēneša beigās jānoliek auto malā un nevari aiziet pusdienās, jo esi visu naski iztērējis, arī nav normāli.

Normāli būtu, ja Tev visu laiku ir kādi 2-5k eur bankas kontos ģimenei, kā rezerves spilvens un katru mēnesi veidojas kaut vai nelieli uzkrājumi, kurus vari droši pēc tam tērēt vajadzība'm un neņemt nekādus līzingus, patēriņa kredītus vai pat ātros kredītus. Nu un nemaz nerunājot par tiem gadījumiem, kad cilvēks pelna maz, bet toties uz nomaksu paņemts jaunākais samsung/iphone telefons vai ar mogo kredītu paņemts padsmitgadīgs audi/bmw no Rumbulas kantoriem.

JanJan 25.03.2020 16:10

Viennozīmīgi. Bet drusku parādās arī privāto pircēju patiesā maksātspēja (tas pats arī attiecas uz lietotiem auto, ko noteikti drīz dzirdēsim) un neilgtspējīgais dzīvesveids - kad labi laiki un viss iet uz augšu, tad bez problēmām. Kā uznāk krīzes situācija, tā vsjo, cilvēkiem jau žopa pēc mēneša.

Drusku lec ārā vecais stāsts par tēriņu un ienākumu sabalansēšanu. Protams, ka ir cilvēki, kuri tāpat dzīvo taupīgi, bet ir izveidojies nepatīkami liels iedzīvotāju slānis, kuriem patīk dikti tērēt. Tipiskais piemērms - maksāt mēneša maksājumu bankai par ceļojumu viss ok! Katru mēnesi atlikt tādu pašu summu, lai sakrātu līdz nākamajam gadam? NEIESPĒJAMI. Tik tērēt, tērēt un tērēt! Tam, kam naudas rezerves ir, tas arī pirks auto, ja viņam vajadzēs.

Nu uzņēmējiem jau, protams, cits stāsts.

JanJan 19.03.2020 11:51

Tas drusku tāds wishful thinking, drusku lielāka sadursme un remonti aiziet prāvos tūkstošos, nemaz nerunājot par norakstīšanas gadījumiem. Šādiem auto arī uzreiz ir zādzību riski - tas tev nav škoda fabia vai dacīte...

JanJan 14.02.2020 9:09

Secināms, ka cilvēki reizēm nopērk auto, kas pašiem varbūt iepatīkas (vai bija varbūt izdevīgs piedāvājums), bet tad neaizdomājas, ka varbūt pēc 3-4 gadiem gribēs to pārdot. Tad nu saskaras, ka tāds auto nevienu īsti neinteresē. Protams, ja nolaiž cenu lejā (kas atkal noved pie katastrofāla ikgadējā vērtības zuduma), tad jau kāds nopirks...

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti