Uzmanību – pirmais sniegs - iAuto

Uzmanību – pirmais sniegs 6

 
Latvijas Valsts Ceļi | 20.novembris 2014 9:58

Meteoroloģiskā prognoze liecina par to, ka naktī uz piektdienu iespējams pirmais sniegs. Turpmāk laika apstākļi arvien biežāk atgādinās par ziemas tuvošanos, iespējama ceļu brauktuves apledošana. Turklāt šajā laikā aktīva satiksme notiek diennakts tumšajā laikā, rīta un vakara stundās, tāpēc īpaša vērība jāpievērš gan ceļa stāvoklim, gan gājējiem.

Foto: iAuto

Lai veiksmīgi pielāgotos braukšanai ziemas apstākļos un nepakļautu sevi un citus paaugstinātam riskam, ir jāmaina savi vasaras braukšanas paradumi un jāpielāgojas ziemas apstākļiem. Tāpēc aicinām autovadītājus pārliecināties par to, ka automašīna ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam. Atgādinām, ka no 1.decembra līdz 1.martam automašīnām ir jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Drošas braukšanas pamatprincipu ievērošanai ir īpaša nozīme. Auto vadīšanas manierei jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Darbiem valsts autoceļu tīklā 2014./2015.g. ziemas sezonā Va/s ”Latvijas autoceļu uzturētājs” sagatavojis nepieciešamo spectehniku un ceļu apstrādes materiālu krājumus. Kopumā valsts autoceļu uzturēšanas līmenis šoziem plānots līdzvērtīgs pēdējos gados nodrošinātajam.

Jāatceras to, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz pēc iespējas ātrāku braukšanas apstākļu uzlabošanu, tāpēc jārēķinās ar to kā faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
anonimikis 20.novembris 2014 10:27
1 1 Atbildēt

jāmeklē būs foruma dzīlēs un jāceļ augšā topiks "bmw pa grāvjiem vien " :)

IkdienasViesis 20.novembris 2014 13:23
1 1 Atbildēt

Es arī neesmu ziemas fans. Cerams, ka sniega nebūs tik daudz kā 2009-2010 gados. Arī sals virs -15 grādiem jau daudziem auto veido problemas. Kopumā - rodas daudz lieku un nevajadzīgu problēmu ikdienā braucošajiem autovadītājiem. Plus vēl sāls nodarītais kaitējums automašinām. Lai nu par ziemu priecājas romantiķi un slēpotāji. Es sākšu priecāties tikai martā, kad sniegs pazudīs. Starp citu, šogad jau 10.martā no sniega nebija ne miņas. kaut līdzīgi būtu arī nākamgad.

GB12 20.novembris 2014 13:45
1 0 Atbildēt

Es gan ceru, ka būs... un daudz... :)

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Elektriskais Mercedes CLA jaunā versijā 6

Mercedes-Benz paplašina sava elektriskā CLA klāstu ar ceturto piedziņas versiju – jauno CLA 250, kas aizpilda nišu starp līdzšinējiem modeļiem CLA 200 un CLA 250+. Lasīt vairāk

 

Start-Stop sistēma ASV tirgū zaudē savu nozīmi 11

Tehnoloģija netiks aizliegta, taču savu nozīmi tā ir zaudējusi, pateicoties ASV valdības lēmumam, kas vairs neatbalstīs tos ražotājus, kas šādu sistēmu uzstāda savos automobiļos. Lasīt vairāk

 

Šorīt visā Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu, īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi ir Talsu un Saldus apkārtnē 3

Šorīt visā Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 210 ziemas dienesta tehnikas vienības. Lasīt vairāk

 

Lielākā atlīdzība par elektroskrejriteņu izraisītu CSNg – 5500 EUR 2

Kopš izmaiņām OCTA likuma regulējumā, kas nosaka, ka OCTA ir obligāta elektroskrejriteņiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka septiņos mēnešos, apdrošinātāji un LTAB Garantijas fonds saņēmuši 24 OCTA atlīdzību pieteikumus par ceļu satiksmes negadījumiem (turpmāk – CSNg), kurus izraisījuši elektroskrejriteņu vadītāji. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti