Tikko uzklātajam asfaltam pie Gulbenes jālabo defekti 4

Foto: iAuto.lv

Latvijas Valsts Ceļi | 9.oktobris 2019 12:19

Reģionālā autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes Litenes virzienā notiek remontdarbi. Pagājušajā nedēļā remontdarbu posmā autoceļa 11.kilometrā ieklātajā asfalta apakškārtā tika konstatēti defekti un deformācijas

Pirms nedēļas tur puskilometra garā posmā tika ieklāta asfalta apakškārta vienā joslā. Nākamajā rītā pēc asfalta ieklāšanas šis posms tika atvērts autosatiksmei un dienas beigās lokālās vietās šī posma brauktuvē sāka parādīties defekti asfaltbetona kārtā (plaisu tīkls), kas nākamajās dienās progresēja.

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) speciālisti apsekoja būvdarbu vietu un konstatēja, ka deformācijas, visticamāk radušās dēļ tā, ka asfalts tika ieklāts uz pārmitrinātajām šķembām. Paaugstināta mitruma apstākļos pamatu materiālu nestspēja samazinās, tāpēc dažās vietās tā nav pietiekama. Ņemot vērā to, ka ir rudens, un laika apstākļu uzlabošanās netiek prognozēta, ir pieņemts lēmums, ka bojājumu vietās tiks veikts remonts: defektu posmos tiks veikta asfaltbetona demontāža un ieklāts asfalts.

Patreiz tiek veikta asfaltbetona apakškārtas ieklāšana, lai uz ziemas sezonu nodrošinātu asfaltbetona segumu visā remontposmā. Asfaltbetona virskārta tiks ieklāta nākamgad, jo patreiz klimatiskie apstākļi tam nav piemēroti. Nākamajā sezonā, pirms ieklāt asfalta virskārtu, esošā apakškārta tiks rūpīgi apsekota, un ja tiks konstatēti defekti, būvniekam tie būs jālabo.  

Kopumā remontdarbu ietvaros posmā no Gulbenes Litenes virzienā atsevišķās vietās tiek veikta pilna ceļa konstruktīvo kārtu pārbūve, ir arī posmi, kuros tiek saglabātas esošās ceļa konstruktīvās kārtas un ieklātas 2 asfaltbetona kārtas, pirms tam sagatavojot šķembu virskārtu. Tieši nepilnās segas konstrukcijas posmi ir lielākais izaicinājums gan būvdarbu veicējiem, gan VAS Latvijas Valsts ceļi kā pasūtītājam, jo esošā ceļa klātne ir ļoti neviendabīga. Ņemot vērā ierobežotā finansējuma apstākļus valsts ceļu remontdarbiem, lai nodrošinātu ceļa seguma uzlabojumus, nepilna segas rekonstrukcija kā metode tiek izvēlēta tur, kur to ļauj esošā ceļa tehniskais stāvoklis. 

Kopējās būvdarbu izmaksas ir 6 280 992 eiro (bez PVN), projektu līdzfinansē ERAF. Būvdarbus veic SIA 8CBR.

 
Visi komentāri
 
a 10.oktobris 2019 0:03
2 0 Atbildēt

Atbildīgo nav? Vai kā? Uzdzer ūdeni un darbojies tālāk!!!LNA8

gunbox 10.oktobris 2019 10:09
3 0 Atbildēt

Nu te mēs redzam, ka šajā jomā nav profesionāla, kurš pasūtītu tā, kā vajag. Nav profiņa, kurš pateiktu pasūtītājam, ka šādi būvēt nedrīkst. Nav profesionāla būvdarbu vadītāja, kurš pateiktu - veči, konkrēti šo jūs dariet nepareizi. Un par cik visos līmeņos ir draugs aiz drauga, tad vienīgais rezultatīvais risinājums ir uzbūvēt "kak popalo" uz eiropas līdzekļiem un 6ļimakiem. Un visu norakstīt uz Latvijas atrašanās vietu kartē un sektantu piesaukto lietu. Diktatūrā tā varza tiktu pielikta pie sienas. Speciālisti, ibio. Mums speciālisti ir visur, tikai ne pirms kļūdu pielaišanas.

Būvdarbu vadītājs 11.oktobris 2019 13:23
0 0 Atbildēt

Viss šis ļembasts ir dēļ termiņiem. Tev tajos jāiekļaujās. Ja neiekļausies neatgūsi naudu un darbu varēsi meklēt citur. Drīzāk firma apzinājās ka būs lokālas šādas vietas. Labošanas darbi būs uz firmas ādas. Un izlabotie posmi nekādā gadījumā neatsauksies uz kvalitāti ja viss būs veikts pēc ceļu specifikācijām.

imzz 12.oktobris 2019 10:48
0 0 Atbildēt

Termiņi ? Nu, tas atgādina sociālisma ražošanu, kad skrūves termiņu dēļ dzina ar āmuru.

Tātad, uztaisa tjap-ļap , termiņi ievēroti , bet uztaisīts brāķis.

Pēc tam remontē ( un vairs par termiņiem neuztraucas ) un apgalvo, ka remonts būs "kvalitatīvs", kaut gan pamatdarbs bijis brāķis. Noteikti, ka pavasarī to ceļu vajadzēs remontēt atkal.

Vajadzīgi valsts mēroga konkursu nolikumi, kuri piespiestu firmas strādāt kvalitatīvi. Iespējams, ieviest līgumsodus par brāķi, pie tam pietiekami lielus, jo esošā sistēma nedarbojas.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Divu tramvaju sadursme (+ VIDEO)

Bieži tas negadās, taču iespējams ir (no 1:17). Lasīt vairāk

 

Populārs mūziķis sadauza 300 000 eiro vērtu Ferrari (+ FOTO) 5

24.maijā, Londonas centrā avāriju piedzīvojis jauniešu auditorijā populārs mūziķis – reperis Swarzm. Avārijā cietušo nav, taču pamatīgi bojāts mūziķa vadītais 670 Zs Ferrari 488 GTB. Lasīt vairāk

 

Žigulis taranē autobusu (+ VIDEO) 13

Nespējot noturēties savā joslā, uz slapjā ceļa pārāk ātri braucošais VAZ izslīd pretējā joslā un saduras ar autobusu. Žiguļa vadītājs iet bojā uz vietas. Lasīt vairāk

 

Mūsdienīgi inženierijas sasniegumi sešās luksus klases automašīnās (+ FOTO) 3

Mūsdienu luksusa klases, augstas veiktspējas superauto ir pārsteidzošs mākslas un inženierzinātnes apvienojums. Ikviens vēlētos atrisināt inovāciju mezglus un saprast, kas šiem lācīšiem vēderā. Dodies pie dažiem no leģendārākajiem automobiļu ražotājiem, lai atklātu slēptos inženierijas noslēpumus un katras mašīnas panākumu atslēgu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti