Autoceļu uzturētāja peļņu 3,214 miljonu eiro apmērā novirzīs vietējo un reģionālo ceļu uzturēšanai 2

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.janvāris 2020 13:55

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) nebūs jāmaksā valstij dividendes no 2018.gada peļņas, un peļņas daļa 3,214 miljonu eiro apmērā tiks novirzīta autoceļu uzturēšanas darbiem, šodien nolēma Ministru kabinets (MK).

Valdība šodien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto rīkojumu par valstij dividendēs izmaksājamo LAU peļņas daļu par 2018.gadu.

Kapitālsabiedrībām, kurās visas kapitāla daļas tieši vai pastarpināti pieder valstij, dividendes par 2018.pārskata gadu nosaka un aprēķina 85% apmērā no kapitālsabiedrības peļņas. LAU 2018.gada peļņa ir 3,781 miljons eiro. Dividendēs izmaksājamā peļņas daļa 85% apmērā no peļņas ir 3,214 miljons eiro.

MK rīkojums uzdod SM kā LAU kapitāla daļu turētājai nodrošināt, ka dividendēs izmaksājamā kapitālsabiedrības 2018.gadā gūtās peļņas daļa 3 214 113 eiro apmērā tiek novirzīta deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma īstenošanai - valsts autoceļu uzturēšanas darbiem.

SM skaidro, ka pašreiz ceļu nozarē tieši pieejamā finansējuma kontekstā ir zināma nestabilitāte un neprognozējamība, turklāt avārijas stāvoklī ir 296 kilometri valsts galveno autoceļu, vairāk nekā 1000 kilometru reģionālo autoceļu un 3700 kilometru vietējo autoceļu. Lai tos sakārtotu un paildzinātu valsts reģionālo un vietējo autoceļus kalpošanas laiku, ir jārod risinājums valsts autoceļu uzturēšanas darbu veikšanai.

Ministrijā norāda, ka, nepalielinot finansējumu valsts autoceļu kompleksai ikdienas uzturēšanai ir prognozējams vēl straujāks attiecīgo valsts autoceļu sabrukums, kas secīgi veidos uz valsts autoceļiem veicamo darbu apjoma pieaugumu un priekšnoteikumus situācijai, ka ar iedalītajiem finanšu līdzekļiem nebūs iespējams izpildīt normatīvajos aktos izvirzītās tehniskās prasības valsts autoceļu uzturēšanai. 

Turklāt, ņemot vērā ilgstoši neveikto atjaunošanas darbu un nepietiekamā finansējuma ikdienas uzturēšanas darbiem dēļ valsts vietējo autoceļu stāvoklis turpina pasliktināties. Šie apstākļi apgrūtina gan ikdienas autoceļu lietotāju, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju glābšanas dienestu piekļūšanas operativitāti galamērķiem un šo valsts autoceļu posmu sakārtošana jāveic neatliekami. SM norāda, ka atbilstoši VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) pērn veikto aplēsi, ir vajadzīgi četri miljardi eiro, lai sakārtotu visu autoceļu tīklu. Papildu finansējumu autoceļu tīkla sakārtošanai var atrast tikai no finanšu resursu pārpalikuma gadskārtējā valsts budžetā, ekonomikas izaugsmes un darba kvalitātes un efektivitātes uzlabošanas.

Ministrijā norāda, ka ir jāatrod risinājums, novirzīt valsts autoceļu uzturēšanas darbu veikšanai dividendēs izmaksājamo peļņas daļu par 2018.gada pārskata gadu, tas ir 3,214 miljonus eiro, kas ietver uzņēmuma ienākuma nodokli, valsts autoceļu uzturēšanas darbu veikšanai, lai sakārtotu kritiskā stāvoklī esošo valsts reģionālo un vietējo autoceļu posmus. 
 

Visi komentāri

3 0 Atbildēt

Interesanti, kad ekspluatācijas nodokli novirzīs ceļu uzturēšanai?

2 0 Atbildēt

Varēja jau to naudu izmaksāt prēmijās,vismaz kantora žurkām kāds labums būs.Tie ceļi kā ir sūds tā arī paliks,ko tur daudz uzturēt.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Citi raksti

Izceltie raksti

PAPILDINĀTS 20.00: Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO) 12

Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē 2, noliktavā izcēlies plašs ugunsgrēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Lasīt vairāk

Nepilni 100 000 eiro: no dīzeļa līdz ūdeņradim un 612 Zs - BMW iepazīstina ar jauno X5 (+ FOTO) 6

Vācijas autobūves uzņēmums BMW publicējis piektās paaudzes X5 (G65) attēlus un atklājis tehnisko informāciju, solot, ka tirdzniecībā tas nonāks 2026. gada nogalē. Lasīt vairāk

Nekas, ka elektrisks – ķīnieši nopērk visus 88 viņu tirgum iedalītos Ferrari Luce 3

Kamēr citur pasaulē apspriež vai Ferrari pirmā pilnībā elektriskā modeļa Luce dizains un koncepts kopumā ir pieņemams vai vērtējams kā pilnīga izgāšanās, ķīnieši daudz nedomā un izpērk visus viņu tirgum paredzētos eksemplārus, neraugoties uz to, ka dažs labs vietējais ražotājs piedāvā ko līdzīgu par trīsreiz mazāku cenu. Lasīt vairāk

Spilves lidlaukā aizvadīts Baltijā lielākais aviošovs (+ VIDEO)

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Baltijā lielākais aviošovs “Baltic International Airshow 2026”, kas Spilves lidlaukā pulcēja dalībniekus no 12 valstīm. Divu dienu garumā debesīs varēja vērot iespaidīgus lidaparātus, t. sk. vairāku valstu gaisa spēku militārās lidmašīnas, un aizraujošus šovus. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti