Rīgas dome: Maģistrālās un otrās kategorijas ielas galvaspilsētā sestdienas rītā ir sakoptas 4

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 5.decembris 2021 8:05

Pēc intensīvās snigšanas sestdienas rītā maģistrālās un otrās kategorijas ielas Rīgā ir sakoptas un ir izvests sniegs no Vecrīgas un Brīvības laukuma, aģentūru LETA informēja Rīgas dome.

Beidzoties augstākā līmeņa sarkanam brīdinājumam par snigšanu Rīgā, sakopšanas darbi noritējuši bez pārtraukuma arī visu nakti un turpināsies nedēļas nogalē. Ielas tīrītas un kaisītas četras reizes, kopējam attīrāmo kilometru garumam sasniedzot gandrīz 4000 kilometru.

Neskatoties uz salu naktī, kas sasaldēja sniegu un palēnināja pretslīdes materiāla iedarbību, maģistrālās un otrās kategorijas ielas Rīgā ir sakoptas. Izvests sniegs no Vecrīgas un Brīvības laukuma, kā arī "Rīgas satiksme" autostāvvietām un atsevišķām pieturvietām.

Patlaban sniega tīrīšana norit jau trešās kategorijas jeb apkaimju mazajās ielās, un tā turpināsies arī rītdien. Visu dienu darbs noritēs pie pieturvietu, gājēju pāreju un veloceļu sakopšanas.

Ņemot vērā, ka apkaimju ielas pārsvarā ir šauras, iedzīvotāji aicināti rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšanas tehnika spētu piekļūt katrai šīs kategorijas ielai un darbi notiktu operatīvi, bez ierobežojumiem.

Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi, informēja domē.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām - četru stundu laikā.

Uzņēmums "Rīgas satiksme" šodien turpina veikt autostāvvietu attīrīšanu no sniega. Sniegoto dienu laikā no autostāvvietām kopumā izvests vairāk nekā 1000 kubikmetru sniega, kas ir aptuveni 67 smagās automašīnas piekabes ar sniegu.

Kopumā uzņēmums apsaimnieko vairāk nekā 6000 stāvvietas.

Pirmās no sniega tiek attīrītas pilsētas centra un Vecrīgas stāvvietas, secīgi sasniedzot pārējo Rīgas daļu. Darbs tiek veikts gan dienā, gan naktī. "Rīgas satiksme" autostāvvietu uzturēšanas darbus veic aptuveni 24 smagās tehnikas transporta līdzekļi.

Tāpat no sniega tiek attīrītas arī gandrīz 1600 pieturvietas.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības, pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmesvadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.
 

 
Visi komentāri
 
650 5.decembris 2021 15:56
0 0 Atbildēt

Kā sacīja tie tur krievu poilit psihiatri- ārkārtass situācijā pieņemtie lēmumi un darītās darbības vienmēr tiks attaisnotas.Jo lielāka kļūda vai nolaidība- jo mazāka iespēja, ka vispār tā tiks atcerēta un/vai kādreiz vēlāk pieminēta.Jā.

Tā saucamie "lohi"vai nekad neatcerēsies, cik diennakšu vai nedēļu bija nepiepieciešams elementāro darbu veikšanai vismaz Galvenajos maģistr virzienos.Nerunājot par kkādiem tur Ziepniekkalna Lohiem, kuriem kāreiz 2ned pirms sniega stihijass Rdome steidzami noraka trottuārus un naski uzsāka VeloCeliņa bezmaksas izbūvi.

Tas šķidrais suuds, ko viņi špricē uz brauktuvēm (ziepju pļuras veidošanai) un kurš pat pie -1 grāda nedarbojas, acimredzot, nav pienācīgi Sālīts- īespējams ar kādu Ķiršu sīrupu vai tml nano-saldinātāju atšķaidīts.

650 5.decembris 2021 16:05
0 0 Atbildēt

Ā.Jā,ātrumā neievēroju- raksta "autors" taču ir Nozare lvē.Tāpēc Lohi nekafd neuzzinās- kāpēc visos ar ceļutīrīšanass tēmu saistītajos titulattēlos šosezon ir attēlota šī te harizmātiskā "tehnikas vienība" , kura brauc ar PACELTU sniegalāpstu.

Kā redzams, brauktuve ir daļēji apgānīta ar šķaidīti/slideno bezsatura pļuras massu, taču nošķūrēšana/nost uz to nekādīgi neattiecas.Lai tur mājsaimnieces un lohi/regulārie spēlē ierasto loteriju- kuŗš izsslīdēs, kuŗš izdzīvos un utttt.

1984 5.decembris 2021 19:47
0 0 Atbildēt

Nu ko var muldēt, ap pusdienlaiku uz Krasta ielas varēja hokeju spēlēt. Avāriju ar bija gana daudz

Jānis 5.decembris 2021 22:49
0 0 Atbildēt

Ir KLIMATA PĀRMAIŅAS un ir KLIMATA TERORISMS . Tad šobrīd mēs redzam laika apstākļu ietekmēšanu visneglītākā veidā . Meteorologi piekritīs - Normāli gaisa temperatūra noslīd diennaktī par 3 līdz 5 grādiem . Šobrīd temperatūra diennaktī ir noslīdējusi par 7 grādiem . Tā ir zīme , ka laika apstākļi ir cilvēka manipulēti un veicināti . Vakar bija ap -1 *C , šodien -10 *C un naktī vēl vairāk .

Latvijai nevajag Klimata pārmaiņu programmu . Latvijai nevajag samazināt CO2 izmešus . Latvijai vajag siltumnīcas efektu , lai nebūtu katru ziemu jāsalst - 20 *C . Lido lidmašīnas , izsmidzina ķimikālijas UN IZNĪCINA CO2 SLĀNI un rezultātā rodas krasa gaisa temperatūras atdzišana . Var redzēt ka klimata pārmaiņu programma nav draudzīga nevienai valstij . Latvija ir ziemeļu valsts , tāpēc Latvijai globālā sasilšana ir vēlama . Lai izbeigtu šīs KLIMATA TERORISMA AKCIJAS , iesaku Latvijai izstaties no Klimata pārmaiņu programmas un aizliegt klimata pārmaiņu ķimikāliju izsmidzinošo lidmašīnu pārlidojumus pār Latviju .

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

 

Autobraucēju aptauja Vācijā – pret elektrisko nākotni izsakās 44 procenti aptaujāto 21

Nākotne ir elektriska – to Eiropas Savienībā zina pat 3.klases puika, taču realitāte ir pavisam savādāka un lielākajā Eiropas jauno automobiļu noieta tirgū Vācijā pret rožaino nākotni šādā izpratnē balso nu jau 44 procenti aptaujāto autobraucēju. Lasīt vairāk

 

Noticis negadījums: policijas paraugstunda ASV (+ VIDEO) 11

Uz ātrgaitas maģistrāles ASV notikusi neliela sadursme starp diviem transportlīdzekļiem, tādēļ policists sāk aktīvi darboties, lai apturētu satiksmi, noskaidrotu notikušo un atbrīvotu ceļu tālākai kustībai. Lasīt vairāk

 

Atsākoties elektroskrejriteņu braukšanas sezonai, parūpējies par drošību! (+ VIDEO) 2

Ziemai atkāpjoties, pilsētas ielās var novērot, ka satiksmes dalībnieki, kuri kā savu pārvietošanās līdzekli izmanto elektroskrejriteni, ir atsākuši braukšanas sezonu, tāpat arī uzņēmumi ir atsākuši piedāvāt iespēju šo transportlīdzekli nomāt. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti