FIM Eiropas Nesporta padomē lemj par moto tūrisma attīstību

Foto: Publicitātes attēls

LAF | 23.janvāris 2017 13:25

21.janvārī Romā, Itālijā norisinājās FIM (Starptautiskās Motosporta federācijas) Eiropas Nesporta padome.

Tūrisma komisijas sēdes darba kārtībā ietilpa jautājumi, kas saistīti ar motociklistiem draudzīgo viesnīcu projekta attīstību visas Eiropas mērogā, tūrisma gidu apmācību, kā arī dažādu sadarbības projektu attīstīšanu.

Padomes laikā nolemts, ka FIM arī 2017.gadā atbalstīs tūrisma gidu apmācību un to Tūrisma komisija plāno organizēt augusta beigās Vācijā. Ņemot vērā pozitīvos rezultātus, ka ir pieaugusi interese piedalīties apmācībās, plānots, ka uz apmācībām šogad varētu pieteikties vēl vairāk dažādu valstu Motociklistu Federāciju pārstāvji, kas nodarbojas ar moto tūrisma aktivitātēm. Atgādinām, ka Tūrisma komisijas iniciētā moto tūrisma gidu apmācība pirmo reizi notika pagājušā gada septembrī Barselonā, Spānijā, kad tajā piedalījās 10 pārstāvji no dažādām FIM Eiropas federācijām. Pērn rezultāts bijis ļoti pozitīvs - daļai no FIM Eiropas sertificētajiem moto tūrisma gidiem tika piedāvāts sniegt gida pakalpojumus tai skaitā vienam no tūrisma gidiem drīz pēc apmācībām Barselonā starptautiska tūrisma aģentūra piedāvāja vadīt motociklistu tūri no Šveices līdz Grieķijai. Līdzīgs pasākums plānots arī 2017.gada vasarā, kad Lietuvas moto tūrisma gidiem plānots uzņemt lielu motociklistu grupu no Somijas.

Pateicoties tehniski pilnveidotajai FIM Eiropas interneta vietnei - fim-ruope.com, kas nodrošinās viesnīcām iespēju pozicionēties Eiropas mērogā un kļūt par moto tūristu nakšņošanas vietām, plānojot ceļojumus, šogad plašāk attīstīties varētu arī motociklistiem draudzīgo viesnīcu projekts. FIM Eiropas ģenerālsekretariāts plāno veicināt viesnīcu projekta publicitāti un sagaidāms, ka esošo viesnīcu pulku papildinās citas, kas šajā projektā līdz šim nav iesaistījušās. Eiropā ir reģistrēti 40 miljoni motociklu un ievērojama daļa šo motociklu īpašnieki ceļo, līdz ar to ir nepieciešami nakšņošanas pakalpojumu sniedzēji, kas var nodrošināt motociklistiem nepieciešamos pakalpojumus, piemēram, drošas stāvvietas, informāciju par tuvākajiem motoservisiem, apģērbu žāvēšanas iespējām, u.c. Sīkāka informācija par motociklistiem draudzīgo viesnīcu projektu pieejama lamsf.lv vai fim-europe.com.

FIM Eiropa bažas rada nesenie daudzo Eiropas pilsētu transporta kustības aizliegumi ar mērķi uzlabot gaisa kvalitāti. Transporta kustību aizliegumi rada negatīvus ekonomiskus efektus un lielā mērā ietekmē tūrisma nozari. Šobrīd tirgū nav pieejami elektriski darbināmi motocikli, lai tie varētu aizvietot iekšdedzes dzinēju motociklus, līdz ar to šādi aizliegumi pilsētas šķiet pārsteidzīgi un ietekmē daudzus, kas motociklus izmanto kā ikdienas pārvietošanās līdzekļus. Kopumā motociklu skaits Eiropā sastāda apmēram 1% no visiem transporta līdzekļiem un aizliegums tiem pārvietoties pilsētās nerada ievērojamu efektu gaisa piesārņojuma mazināšanā.

Pastāv arī pozitīvi piemēri, kad pilsētās transporta kustības aizliegumi tiek attiecināti tikai uz privātām automašīnām, kas liecina par to, ka motocikli tomēr tiek uzskatīti par mazāk videi kaitīgiem un arī efektīvākiem pārvietošanās līdzekļiem. Dažās pilsētās tiek piemēroti pāra un nepāra numurzīmju aizliegumu dienas, kas vismaz daļēji rod iespēju cilvēkiem pārvietoties, ja nav citu iespēju ikdienā nokļūt līdz pilsētām. Tūrisma komisija sagatavoja savu redzējumu par pilsētu vides aizsardzības iniciatīvām un dokuments iesniegts FIM Eiropas vadības pārstāvjiem, lai izmantotu argumentācijai sarunās ar vides politikas izstrādātājiem un ieviesējiem.

Atgādinām, ka FIM Eiropas Tūrisma komisijā ietilpst Grieķijas, Lietuvas, Austrijas un Latvijas Motociklistu Federāciju pārstāvji. Tās vadītājs ir Nils Freivalds, kas ir Latvijas Motoklubu Asociācijas pārstāvis Latvijas Motosporta Federācijā un FIM Eiropa. FIM Eiropas Nesporta padomes ietvaros notiek dažādu FIM Eiropas komisiju, kas nav saistītas ar konkrētiem motosporta veidiem, tikšanās. Tūrisma komisija ir viena no komisijām, kas pēdējos gados ir daudz strādājusi pie mototūrisma attīstības politikas Eiropā un īsteno dažādus mototūrisma projektus.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nissan un Italdesign uzsāk 1 miljonu vērtā varenauto ražošanu

Japānas autobūves kompānija Nissan un Itālijas virsbūvju ražotājs Italdesign iepazīstinājuši ar miljonu eiro vērtā varenauto GT-R50 sērijveida versiju. Pavisam tiks saražoti 50 šādi 720 Zs jaudīgi automobiļi. Lasīt vairāk

 

Pandēmijas laikā uzsāk auto simulatoru biznesu (+ VIDEO)

Kamēr vieni Covid-19 pandēmijas laikā visu slēdz ciet un norobežojas, tikmēr citi turpina strādāt vai pat izdomā jaunas biznesa idejas. Lasīt vairāk

 

iAuto Latvijā izdodas nofotografēt jaunās paaudzes "Mercedes-Benz" krosoveru "GLE Coupe" (+ FOTO) 25

iAuto izdevās stāvvietā nofotografēt jaunās paaudzes Mercedes-Benz GLE Coupe ar sportisko kupejas tipa virsbūvi. Lasīt vairāk

 

Drošība uz ceļa: velobraucēji būs ļoti daudz (+ VIDEO) 52

Iestājoties siltākam laikam un mazinoties Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem, arvien vairāk rīdzinieku sāk apsvērt, vai ir vērts izmantot sabiedrisko transportu. Galu galā var taču arī pārvietoties ar divriteņu transportlīdzekli un šajā gadījumā nav nepieciešams valkāt sejas maskas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti