Transportlīdzekļu ikgadējā nodeva – ieteikumi transportlīdzekļu īpašniekiem 66

 
4.decembris 2009 11:18

No nākamā gada valdība ir iecerējusi paaugstināt ikgadējo nodevu vieglajiem automobiļiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kā arī noteikt izmaiņas maksājumu periodiskumā, kas nozīmē, ka nodeva būs jāmaksā katru gadu, neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklis būs veicis valsts tehnisko apskati vai nē.

Nodeva būs jāmaksā arī par iepriekšējiem gadiem, ja tā nebūs maksāta un transportlīdzeklis būs bijis reģistrēts uzskaitē Latvijā. Šai normai nebūs atpakaļejoša spēka un tā sāks darboties tikai no 2011. gada un neattieksies uz senāku laiku kā 2010. gadu. CSDD neatbild par nodokļu un nodevu politiku valstī, kā arī nav šīs nodevas ierosinātājs, taču uzņēmums piedāvā iespēju nodevu samaksāt jebkurā no CSDD nodaļām visā Latvijā, tādēļ skaidrojam, kā lietderīgāk ieplānot izmaksas, kas saistītas ar Transportlīdzekļu ikgadējo nodevu. Transportlīdzekļu reģistrā šobrīd ir daudz transportlīdzekļu, kas, spriežot pēc tehniskās apskates datiem, jau sen vairs nepiedalās ceļu satiksmē, bet nav noņemti no uzskaites.

Ļoti daudzi cilvēki sen ir pārdevuši savu transportlīdzekli, bet nav līdz galam nokārtojuši jautājumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa īpašnieka maiņas reģistrāciju, vai arī tiem pieder transportlīdzeklis, kas gadiem stāv sētmalē un nav vairs lietojams. CSDD piedāvā iespēju fiziskām personām bez maksas uzzināt visu informāciju par sevi kā transportlīdzekļa vadītāju un par sev piederošajiem vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem izmantojot e-pakalpojumus, kas pieejami CSDD mājas lapā – www.csdd.lv. Piereģistrējoties e-pakalpojumiem, informācija būs pieejama jebkurā laikā, un jebkurš transportlīdzekļa īpašnieks varēs sakārtot situāciju, lai tam nebūtu jāmaksā par transportlīdzekļiem, kuri netiek izmantoti. Turklāt reģistra piedāvātajā informācijā skaidri būs redzamas visas pēdējās darbības, kas ar transportlīdzekli veiktas.

Vēlamies vērst uzmanību arī uz to, ka pat, ja transportlīdzeklis ir lietojams, bet netiks kādu laiku izmantots ceļu satiksmē, ir iespējams maksāt ikgadējo nodevu tikai par to laika periodu, kurā transportlīdzeklis reāli piedalās ceļu satiksmē. Piemēram, kabrioleta īpašnieks ilgāku laiku ar to nebrauks, vai arī motocikla īpašnieks vēlas braukt tikai trīs mēnešus gadā – šajos gadījumos ir iespējams pārtraukt transportlīdzekļa reģistrāciju uz laiku, nododot transportlīdzekļa numura zīmes (maksa par pakalpojumu - Ls 2,12) un maksāt ikgadējo nodevu par konkrēto laiku, kad transportlīdzeklis tiks izmantots.

Tos transportlīdzekļus, kas vairs nav braukšanas kārtībā, vai pat ir iznīcināti ir jānoraksta. Tas izdarāms šādos veidos:

  • · Vieglos automobiļus, kravas automobi­ļus ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklus un kvadriciklus, ar kuriem reģistrā darbības nav veiktas pēc 2004.gada 1.oktobra (piemēram, tehniskā apskate), kā arī pārējos transportlīdzekļus, ar kuriem darbības var būt veiktas arī pēc minētā datuma, var norakstīt CSDD pavisam vienkārši, ierodoties kādā no CSDD nodaļām – nepieciešama vien transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība un numura zīmes, bet – ja to nav, pietiks ar transportlīdzekļa īpašnieka iesniegumu. Apliecinājuma par transportlīdzekļa norakstīšanu maksa – Ls 1,75
  • · Lai norakstītu vieglos automobiļus, kravas automobi­ļus ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklus un kvadriciklus, ar kuriem reģistrā darbības veiktas pēc 2004.gada 1.oktobra, transportlīdzekli jānodod apstrādes uzņēmumam, kurš pēc transportlīdzekļa pieņemšanas apstrādei viena mēneša laikā noraksta to CSDD (apstrādes uzņēmumu sarakstu varat atrast CSDD mājas lapā - www.csdd.lv)

Ņemot vērā paredzētās izmaiņas saistībā ar transportlīdzekļu ikgadējo nodevu, CSDD ierosinās noteikt to, ka īpašnieks varēs norakstīt arī tos transportlīdzekļus, kuri gājuši bojā vai iznīcināti laikā no 2004. gada 1. oktobra līdz 2009. gada decembrim. Tas dotu iespēju nākotnē izvairīties no nodevas maksāšanas par reāli neeksistējošiem transportlīdzekļiem. Šis priekšlikums vēl jāsaskaņo ar ieinteresētajām ministrijām.

 
66 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
273148. viesis 4.decembris 2009 12:51
1 0 Atbildēt

Bet par numuru glabāšanu jāmaxā…

Vobščem zvanīju uz CSDD – nekas nestrādā – visam šim ir tikai deklaratīvs raksturs un tas saucas lohu ķeršana. Ikgadējā nodeva jāmaksā, ja nav maksāts…

Tātad ja cilvēkam, kurš palicis bez ienākumiem (bezdarbnieks) sociālo palīdzību nesniedz ja ir auto, bet auto nevar norakstīt, kamēr nav samaksāta ikgadējā nodeva. Nav naudas – staigā, bet parāds aug.

No šā var secināt ka mērķis ir nevis sakārtot reģistru bet iekasēt pēc iespējas vairāk kāposta un pie viena, ja nu izdodas tad piefrišināt reģistru (bet tas ir tikai otršķirīgi)…

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Policija ar lieku ažiotāžu akcentē ar 130 km/h noķertu vadītāju. Tas ir vieglāk kā uzbūvēt 4 joslas (+ VIDEO) 30

Policija ar lieku ažiotāžu akcentē ar 130 km/h noķertu vadītāju. Tas, protams, ir vieglāk kā uzbūvēt 4 joslu šoseju uz visām Latvijas Valsts pilsētām! Lasīt vairāk

 

Montefiascone Lake Hillclimb - kalnā braukšanas sacensības Itālijā (+ FOTO)

Itālijas pilsētas Montefiaskones apkaimē šajās dienās notiek 27. Montefiascone Lake Hillclimb sacensības, kurās piedalās mūsdienu un vēsturiskās automašīnas. Lasīt vairāk

 

Jaudīgākais Audi sērijveida automobilis (+ VIDEO) 1

Jaunākais Audi e-tron GT elektromobilis turpmāk pieejams trīs dažādās modeļu versijās un ar līdz pat 925 ZS (!) lielu jaudu. Lasīt vairāk

 

Nepilni 58 000 eiro: BMW iepazīstina ar jauno X3 (+ FOTO) 5

Populārais BMW krosovers sasniedzis savu ceturto paaudzi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti