Izstrādājot «Audi Q7» - Aerodinamika 1

 
9.marts 2006 9:19

Audi Q7 izstrādē līdz gatavībai sērijveida ražošanai bija iesaistītas vairākas specializētās nodaļas. Lielu daļu sava dinamiskā rakstura automobilis ieguva no inženieriem, kuru pārziņā ir aerodinamika un aeroakustika.

Audi Q7 prototipi un pirmssērijveida paraugi pavadīja vairāk nekā tūkstoti stundu Audi rūpnīcas aerodinamikas centrā Ingolštatē, kas ir viens no vismodernākajiem pasaulē. Rezultātā vilkmes koeficients 0,34, kas ir labākais rādītājs lielajā SUV segmentā, un ārkārtīgi zems vēja trokšņa līmenis.



Dr. Mihaelam Jaroham (Dr. Michael Jaroch), kurš strādā grupā, kas atbild par Audi Q7 aerodinamiku, aeroakustiku un ūdens regulēšanu, un viņa kolēģiem nebūt nenācās viegli sasniegt tik labus rezultātus: “Ir grūti līdzsvarot optimālo dizainu tāda izmēra automobilim, nekaitējot tā stilistiskajam noformējumam.”

Audi projektētāji pētīja gaisa plūsmas iedarbību uz Audi Q7 aerodinamiskajā caurulē, kas ir klusāka un ātrāka par tām, kuras izmanto citur pasaulē. Turbīna, kuras diametrs ir aptuveni četri metri un jauda - 2,6 megavati, dzen gaisu caurulē ar ātrumu 300 kilometri stundā.



Termālo aerodinamisko cauruli lieto, lai optimizētu gaisa plūsmu Audi Q7 dzesēšanas sistēmās. Šajā augstās tehnoloģijas testa stendā temperatūru var mainīt no 20 līdz 50 grādiem pēc Celsija skalas un panākt gaisa plūsmas paātrinājumu līdz 275 kilometriem stundā. Pat mērījumu zonas grīdu var sasildīt, lai imitētu karstu ceļa virsmu. Grīdā ir iemontēts papildu rotējošs veltnis Audi modeļiem ar quattro pastāvīgo četru riteņu piedziņu.

Vēl viena izstrādes prioritāte ir ūdens regulēšana. Tās mērķis ir panākt, lai dubļi un ūdens, kas nonāk uz logiem, netraucētu vadītājam pārskatīt ceļu.

Dr. Jarohs to ilustrē šādi: “Var veidoties kritiskas situācijas, ja automobilis, piemēram, brauc aiz kravas auto pa slapju ceļu un ūdens šļakatas no tā riteņiem aizsedz vadītājam skatu. Tas parasti notiek, braucot ar ātrumu no 70 līdz 90 kilometriem stundā. Mūsu mērķis bija optimizēt gaisa plūsmu ap virsbūves A-statni un ārējiem spoguļiem, lai sānu logi un spoguļu stikli būtu tīri.”

Kā to panāk? Automobili apsmidzina ar fluorescējošu šķidrumu speciālā aerodinamiskajā caurulē, kas paredzēta virsmas notraipīšanai. “Melnā” gaismā ir skaidri redzamas lietuslāšu un šļakatu trajektorijas un vietas, kur sakrājas ūdens.

 
Visi komentāri
 
194452. viesis 9.marts 2006 9:25
0 0 Atbildēt

Galvenais, lai revolucionārā reste ir tīra un kibernetiska stāvbremze neierūsē :)

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

BMW X4 kļuvis lieks

Savu trešo paaudzi BMW X4 nepiedzīvos. Lasīt vairāk

 

Ko es nopirku Amazon PRIME 2024 dienās? Cik kas maksāja? 1.daļa (+ VIDEO) 10

iAuto iegādājas preces no Amazon par izdevīgām cenām. Atveda pie durvīm 7-8 dienu laikā - šodien būs jau nākošā piegāde. Lasīt vairāk

 

Apjomīgs saules parks dažās minūtēs (+ VIDEO) 4

Tehnoloģija ar konteineros uzglabājamiem, salokāmiem saules paneļiem, ļauj jaunu un apjomīgu enerģijas parku izvērst īsā laikā. Lasīt vairāk

 

Bentley izlaidis pēdējās automašīnas ar W12 dzinēju (+ FOTO) 4

Pēdējie ar divpadsmit cilindru motoriem komplektētie Bentayga, Continental GT un Flying Spur eksemplāri nobraukuši no konveijera zīmola rūpnīcā Krū. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti