Kompānija Microsoft strādā pie SenseWeb tehnoloģijas radīšanas, kas sevī ietver interaktīvu karti, kas atjauninās reālā laika režīmā. Ikviens interneta lietotājs varēs apmeklēt lapu, lai aplūkotu elektronisko karti, izvēlēties labāko maršrutu, kā arī iegūt informāciju par gaisa un ūdens temperatūru, degvielas cenām attiecīgajā vietā, pasūtījuma gaidīšanas ilgumu vietējā restorānā, satiksmes „korķiem” utt.

Šī informācija tiks nolasīta no dažādiem sensoriem – elektroniskajiem termometriem, videokamerām, kases aparātiem u.c. Gaidāms, ka autovadītāji ātri novērtēs visas šādas kartes izmantošanas priekšrocības.
Microsoft nav vienīgā kompānija, kas strādā pie interaktīvajām kartēm. Vesela rinda ASV universitāšu laboratoriju (piemēram, Bērklija, Stenforda un Masačūsetsas Tehnoloģiskais institūts) arī cenšas izstrādāt ko līdzīgu. Piemēram, Kalifornijas universitāte mēģina integrēt informāciju par attiecīgās planētas vietas apkārtējās vides rādītājiem (temperatūra, atmosfēras spiediens, trokšņa līmenis u.c.) elektroniskajā kartē Google Earth.
un kāds mums no tā labums?