«Eclipse Tour» turpina ekspedīciju 2

31.jūlijs 2008 15:57

Eclipse tour brauciens pretī Saules aptumsumam ilgst jau nedēļu. Pēc garām Terehovas robežpunktā pavadītajām stundām un braukšanas pāri Krievijas pierobežas zonai, kas ainaviski atgādina Latgali un ir pilna sādžām ar dīvainiem nosaukumiem (piemēram, Derevnja N, Sukino, Bolšije Kozli), tehnisku iemeslu dēļ mums nācās uz piecām dienām piezemēties zaļā pļaviņā Ugras krastā, Kalugas pilsētas apkaimē.

Kamēr vietējais meistars veic abu bobiku kapitālo remontu, Eclipse tour dalībnieki izbauda ar astronomiju piesātināto Kalugas gaisotni. Kaluga ir slavenā raķešu zinātnieka Konstantīna Ciolkovska pilsēta.

Ciokovska ielā atrodas gan grandiozs soc-reālisma manierē uzbūvēts memoriāls kosmonautikas nozares darbiniekiem, kas ir vietējo kāzinieku iemīļota fotografēšanās vieta, gan Ciolkovska memoriālais muzejs-māja, gan zinātnieka vārdā nosauktais parks, kura centrā ir viņa atdusas vieta. Izejot cauri parkam, atduramies divos dabiska lieluma raķešu „Vostok ” un „N1” modeļos, kas izvietoti kosmonautikas muzeja pakājē.

Muzejā apskatāmas gan bagātīgas informatīvas ekspozīcijas par zinātnieku dzīvi un darbību, gan lērums dažādu kosmisko aparātu un modeļu, gan kosmonautu ēdiens un skafandri. Jutāmies apbēdināti par to, ka Gagarina stūrītis ir slēgts apmeklētājiem. Uz kosmonautikas muzeja sienām un arī citur pilsētā sastopami grandiozu izmēru sienas mozaīkas ar padomju laikā populāriem lozungiem un grafiskām proletāriešu figūrām. Arī sabiedriskā transporta izskats, kvalitāte un cenas lika atcerēties Latviju pirms piecpadsmit gadiem.

Apmeklējām arī patvāru, prjaniku un ieroču ražošanas centru Tulu. Patvāru un ieroču muzejos diemžēl netikām, tomēr uzzinājām vairāk par senās Krievijas ikdienu un etnogrāfiskām tradīcijām Tulas senatnes muzejā. Šajā reģionā šobrīd tiek veikti aktīvi arheoloģiskie izrakumi. Vakaros ēdam lieliskos prjanikus ar dažādām garšām.

Šodien abas mašīnas tiks savestas kārtībā un pienāks beigas šī brīža atpūtas režīmam. Mēģināsim nobraukt dienā tik daudz kilometru, cik vien iespējams, jo esam iekavējuši maršrutu.

Atbalstītāji:

Karšu izdevniecība Jāņa sēta

Auto aprīkojuma veikals

Ra Tehnika

Auto aprīkojuma veikals Kamene

Interneta veikals Xnet

Eļļu izplatītājs

VA Motors

Akumulatoru Centrs

Rīgas dzirnavnieks

Daudznozaru kompānija Daugava

Maizes ceptuve Lāči

Zemnieku saimniecība Meistari

Sabiedrība Mārupe

Drošas braukšanas skola

T-krekli.lv

Sia Polyprint

Gaļas pārstrādes uzņēmums BLC
 

Idejiskie atbalstītāji

Latvijas Automobiļu federācija

Latvijas Astronomijas biedrība


Printerim draudzīga lapa

Visi komentāri

0 0 Atbildēt

Labus gan braucamrīkus viņi izvēlējušies, ja ik pa 1000 km jātasa kapitālie remonti.....

0 0 Atbildēt

1mais pousts un jau noliek :D. Eleganti, Ronald, eleganti! Latviešu subkultūras cienīgs rācenis :))

Malači! Ļoti interesanti aprakstīts un ne vienmēr, tas kas nenotiek pēc plāna ir tas sliktākais. :)

Varbūt uzspēs šodien uz saules aptumsumu :D vēl 3 stundas

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

2,7 sekundes līdz simtam: Mercedes-AMG iepazīstina ar jauno CLA 45 MATIC+

Vācu uzņēmums prezentējis jauno pilnībā elektrisko CLA 45 4MATIC+, kas būs pieejams sedana un Shooting Brake virsbūves versijās. Lasīt vairāk

Nissan Qashqai Eiropā sasniedz četru miljonu robežu

Nissan Eiropā sasniedzis nozīmīgu atzīmi – kopš modeļa debijas saražoti jau četri miljoni Qashqai automobiļu. Pirmais Qashqai tirgū nonāca 2006. gadā, faktiski aizsākot kompakto krosoveru segmenta straujo popularitāti Eiropā, bet šobrīd pieejama jau trešā modeļa paaudze. Lasīt vairāk

Aktuālā situācija Rīgas dzelzceļa stacijā. Kā izskatās iesāktais dzelzceļa tilts pār Daugavu 15.7.26 (+ VIDEO) 6

iAuto.lv nofilmē, kāds izskatās "Rail Baltica" projekts, iebraucot Rīgā ar vilcienu no Jūrmalas puses. Lasīt vairāk

Land Rover atsauc gandrīz 630 000 automašīnu visā pasaulē 3

Land Rover uzsācis plašu atsaukuma kampaņu, kas skar aptuveni 629 000 automašīnu visā pasaulē, tostarp vairāk nekā 31 000 Vācijā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti