Autobusu maršrutu un izglītības iestāžu tīkls Bauskas novadā neatbilst demogrāfiskajai situācijai (+ video) 13

iAuto.lv | 20.maijs 2017 15:52

Telpiskās plānošanas platforma ir "Balticmaps.eu" karšu sistēmā vienkopus attēlojama informācija par demogrāfiskajiem un sabiedriskajiem procesiem, kas palīdz izveidot reģionu ilgtermiņa attīstības scenārijus, tostarp izglītības un valsts iestāžu attīstības, autoceļa tīkla optimizācijas un labvēlīgas uzņēmējdarbības vides veicināšanai.

Bauskas novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kurā ieviesta telpiskās plānošanas platforma un pēc kuras izstrādāti priekšlikumi novada izglītības iestāžu attīstības plānam un pamatota tā nepieciešamība. Lai gan pētījums vairāk vērsts uz izglītības iestāžu tīkla optimizāciju, tas atklāj būtiskas problēmas arī sabiedriskā transporta satiksmes un autoceļu izmantošanas jomā.

Piedāvājam ieskatu “Latvijas Autoceļu nozares konferencē” notikušajā pētījuma prezentācijā:

Karšu izdevniecības “Jāņa Sēta” dibinātājs Jānis Turlajs, prezentējot pētījumu par Bauskas apkaimi, par zīmīgu piemēru piemin Mežgaļu skolu Brunavas pagastā, kas ievērojamu popularitāti ieguva šī gada pavasarī saistībā ar neizbraucamajiem ceļiem. Pēc veiktā pētījuma informācijas, šajā skolā atsevišķās klasēs mācās vien 4 bērni un četru kilometru rādiusā ap skolu nedzīvo neviens no skolēniem.

Par skolas slēgšanu protestēja vietējie iedzīvotāji, kuriem galvenais arguments bija laiks, kas bērniem jau tagad ir jāpavada ceļā uz un no skolas. Skolēnu autobuss maršrutu septiņu kilometru rādiusā ap skolu veic pusotrā stundā. Turklāt teju identiskā maršrutā kursē sabiedriskais transports – galvenokārt pustukšs.

Pētnieki rēķina, ka, optimizējot izglītības iestāžu tīklu un arīdzan skolēnu autobusa maršrutu, šos skolēnus gan ātrāk, gan izdevīgāk būtu vest uz 22 km attālo Bausku, izveidojot daudz efektīvāku sabiedriskā un skolēnu transporta tīklu. Līdzīgi apsaimniekojamo ceļu novērtēšana telpiskās plānošanas platformā veicama arī pēc uzņēmumu atrašanās vietas un to pienesuma novadam.

Visai bieži uzņēmēji par saviem līdzekļiem sakārto pašvaldībai piederošos ceļus, citādi to saimnieciskā darbība kļūst sarežģīta un apdraudēta. Šāda situācija rodas ierobežota finansējuma dēļ.  Tāpēc laikā, kad arvien aktuālāki kļūst jautājumi par Latvijas autoceļu tīkla uzturēšanu un tā optimizēšanu, šādu izvērtējumu būtu nepieciešams veikt visā Latvijā. Pētījuma rezultāti Bauskas novadā uzskatāmi norāda uz to, ka optimizācija ir nepieciešama, un visticamāk šāda situācija ir arī citos reģionos.  

 
Visi komentāri
 
msh 20.maijs 2017 18:33
12 1 Atbildēt

Šiem pētniekiem, kā parasti, ir viena maza problēma - dižās pilsētas domāšana "ai, kas tad tur ir 22 kilometri, es tāpat, dzīvoju vienā dižās pilsētas galā un braucu uz darbu otrā 22 kilometrus". Tikmēr ārpuspilsētas realitāte ir vienkārša - skolas likvidācija paātrina apdzīvotas vietas izmiršanu, jo tas kļūst par vēl vienu iemeslu pārcelties uz tuvējo pilsētu.

iAuto 20.maijs 2017 18:59
4 6 Atbildēt

Bet vai varam atļauties tik daudz mazu skolu vienkopus, varbūt labāk ir vismaz vienu saglabāt. Kartē diezgan interesanti var redzēt optimizācijas efektu.

ezis71 20.maijs 2017 22:26
2 2 Atbildēt

Kad Tu beigsi dirst bet sāksi reāli domāt,kuru partiju Tu pārstāvi,Vienotību jeb ZZS?

Pļurkt 21.maijs 2017 11:30
2 3 Atbildēt

Latvānijas deputāteļu un ministreļu skaits ne patikam neatbilst demogrāfiskajai situācijai!!

Sen bija laiks samazināt!

Paradoksāla situācija - mani darbinieki ar mašīnām savadā bērnus līdz tuvējam asfaltam, kur tos tālāk uz skolu nogādā skolas autobuss.

A ja kādam nav mašīnas, tad uz bankomātu, pastu, poliklīniku, notāru, skolu utt utjpr vispār nevar tikt, jo sabiedriskais kursē tik reti un tik nepiemēroti, ka vispār ir zudusi tā sabiedriskā transporta jēga!!

Cilvēkiem ir krietni parocīgāk izsaukt taksi un izbraukāt visu pa 1 - 2 stundām, nekā ar sabiedrisko uz to pašu tērēt 2 DIENNAKTIS!

PILNĪGI VISS šajā valstelē ir vērst uz to lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotu šo zemi no bauriem!! It kā jau kaut kas ir, bet ne priekš cilvēkiem - tikai atksaitei, ka IR!

Visādus Lielpicānu mēslus palūgšu nemaz necensties atbildēt vai diskutēt!! Jums tā pat ne vismazākās sajēgas no visa tā ko pateicu!

experc 22.maijs 2017 21:21
2 0 Atbildēt

Un pēc šitā visa vēl pasaki ka tu neesi lohs! Dzīvot tādās ciešanās brīvā darba tirgus apstākļos var tikai totāli neizglītots iezemietis.

vecais 20.maijs 2017 19:44
4 0 Atbildēt

Agrāk bija internātskolas, kurās bērni dzīvoja no svētdienas vakara līdz sestdienas rītam.

Pļurkt 21.maijs 2017 11:47
1 2 Atbildēt

Tak nav vairs sabiedriskā transporta lai šie bērni sestdienas rītā nokļūtu mājās un svētdienas vakarā skolā!!!

Manas mātes dzimtajā ģerevņā komunistu laikos kursēja 4 autobusa maršruti vienā virzienā, un tik pat pretējā.

Pašlaik lai nokļūtu tuvākajā pilsētā un atpakaļ ir vajadzīga NEDĒĻA!!!!

Zemesgramata 20.maijs 2017 21:18
12 0 Atbildēt

Šī apkaime ir mana dzimtā puse un es zinu, kā tas tur viss izskatās dabā, atšķirībā no tiem visiem uzvalkiem, kuriem tas viss ir tikai nosaukumi kartē.

Ceļš uz Brunavu un arī tālāk uz Budbergu, uz LT ir zem katras kritikas. Viņi saka, ka autobuss brauc pusotru stundu. Bet kāpēc tas brauc tik ilgi? Nejau dēļ skolniekiem, bet gan dēļ nodrāzta ceļa, ko nevar/negrib uzturēt ne valsts, ne pašvaldība. Kratās vaļā no saviem pienākumiem. Tas posms ir kritisks visu cauru gadu.

Skolas nevaram atļauties, bet maksāt milzu algas un prēmijas dažādās iestādēs, veikt neizdevīgus iepirkumus gan mēs varam. Lietuvā plāno grants ceļu asfaltēšanu un Via Baltica paplašināšanu, bet pie mums ne vienam, ne otram "neredz ekonomisku pamatojumu ". Kā tas var būt, ja abām valstīm ekonomikas modelis un attīstība ir praktiski identiska.

Rodas tāda sajūta, ka LV ierēdniecība strādā pie tā, lai visus no laukiem sadzītu pilsētās un laukus iztirgotu lielsaimniekiem.

650 20.maijs 2017 21:52
8 0 Atbildēt

Tur tos ākstus ar tiem jauniepirktajiem miljonus vērtajiem foresteriem vajg iedzīt, lai ved ar tiem tos bērnus un pie viena to ceļu lai pielīdzina.

Un kas ie šis ? ...uzņēmēji par saviem līdzekļiem sakārto pašvaldībai piederošos ceļus... - vai tiem uzņēmējiem Valsts dod kkādas atlaides, vai arī uzņēmēji vnk sponsorē Valsti? Tātad, maksā visus tur ceļanodokļus, pērk vinjetes, lai uz Bauskas tirgu bietes aizvestu uttt, un tagd vel arī par savu naudu ceļu remontē ? Un kas diez ir tie pindadrasi, kas tur tos skolas busu maršrutus plāno un vienlaikus turpat sūta pustukšu sabiedrisko transportu? Tur gadījumā nav tā, ka "aizkadrā" par nodokļu maksātāju naudiņu tiek klusiņām sponsorēti gan vieni gan otri gan arī paši tie Plaānotāji ?

Zemesgramata 20.maijs 2017 22:26
3 1 Atbildēt

Ceraukstes un Brunavas puses skolas apkalpo AIPS Bauska busi. Lieki teikt ,maršruta autobusi ir no tās pašas firmas. Win win. Firmas īpašnieks domes deputāts.

Pirms neilga laika Zviedrijas pilsonis nopirka Mūsas trasi, beidzot attīsta tur biznesu, ko iepriekšējie pastalnieki nebija spējīgi, rezultātā nolaida visu kompleksu. Trasei var piebraukt no divām pusēm. No A7 un no upes otra krasta Gailīšu pagastā ,kur bija izdangāts grants/asfalta ceļš. Pa vidu brūkošs pārvads pār grāvi. Tik katastrofāls, ka biju jau aizmirsis, ka ātrāk par 20 km/h tur nevar braukt. Bija žēl sava S80, ko tobrid izmantoju. Un tagad, tur visu taisa un baumo par asfaltu. Tas viss tāpēc, ka zviedru labā strādā, kāda Latvijā zināma autosporta ģimene, kura "motivējusi " domi sakārtot to posmu. Tik daudz par uzņēmējiem un ceļu būvi. Gan jau ka tam dānim ar visu cūku fermu, nebija tādas aizmugures.

650 20.maijs 2017 22:57
3 0 Atbildēt

...nu redz cik Jauki.Vien pāris daži komenti un situācija top skaidrāka par skaidru. A tā no malas- tur reku Konferece,spriež,visur kosmiskas tehnoloģijas,Baltikmaps uttt

Mums taču Bauskas novads ir viens no advancētākajiem ceļu jomā. Tur tak ir gandrīz vai vienīgā vieta, kur starp Bausku un Gr-tāli pie valsts galvenās šosejas krustojumiem izveidotas drošības saliņas un sakrūvēti mietiņi.Protams,interesanti ir tas, ka mietiņu skaits, izskats un izvietojums atšķiras no tamlīdzīgiem veidojumiem turpat pāris km tālāk LT un PL. Kā arī,liekas ka kāds tur beidzot remontē to slaveno kaunatraipu slavenā varoņrobežpunkta apkaimē- tik nezkapc izskatās, ka tie nemaz nav Latvieši, kas tur pašlaik intensīvi rakņājas ;d

??? 20.maijs 2017 23:22
2 2 Atbildēt

Kad tas TURLAJS beigs rakstīt šīs muļķīības par Bauskas novada Mežgaļu pamatskolu. Viņam vispār nav sajēgas kur tas atrodas.

Abavnieks 22.maijs 2017 19:40
1 0 Atbildēt

Problēmai ir 3 acīmredzami risinājumi:

1) autobusu maršrutus pārkārtot pēc demogrāfiskās situācijas vajadzībām;

2) izglītības iestādes pārvietot kā prasa demografiskā situācija;

3) vai cilvēkus pārvietot tuvāk autobusu maršrutiem un skolām.

Reāli tālāk par "pļurkstēšanu" gan nekas nenotiks!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ātri braucošs motocikls un auto kreisais pagrieziens (+ VIDEO) 8

Divu komponentu savienojums, kas arī šoreiz noved pie smagas avārijas. Lasīt vairāk

 

No 22 645 eiro - jauno Opel Astra jau var pasūtīt (+ FOTO) 3

Jaunais Opel Astra kļuvis pieejams pasūtīšanai. Vācijas tirgū tas maksās sākot no 22 465 eiro, kas ir tieši tikpat, cik prasīja par iepriekšējās paaudzes modeli. Lasīt vairāk

 

Automašīnu tirgotāju “ērkšķi”: kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties lietotu automašīnu 1

Uzticīgā spēkrata iegāde vienmēr ir ilgi gaidīts un priecīgs notikums, pat ja runa ir par lietotas automašīnas iegādi. Gjensidige Latvija skaidro, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties automašīnu “no rokām” un kā neiekrist tirgotāju maldos par automašīnas tehnisko stāvokli. Lasīt vairāk

 

Kalvītis: Pie tik augstām dabasgāzes cenām ekonomika nevarēs funkcionēt 13

Latvijā nebūtu jāsatraucas par dabasgāzes krājumiem vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, bet gan par to, kā pie tik augstām gāzes cenām spēs izdzīvot Latvijas ekonomika, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja AS "Latvijas gāze" (LG) valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti