Rīgas centrā uzstādīs vairāk nekā 200 jaunas atkritumu urnas (mazāk nekā 534 eiro) 10

 

Foto: Ekrānuzņēmums no rdsd.lv

Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa | 10.jūnijs 2025 13:29

Jūnija sākumā Rīgas vēsturiskā centra (RVC) un tā aizsardzības zonā esošajās sabiedriskā transporta pieturvietās sākta veco kvadrātveida betona atkritumu urnu nomaiņa.

Plānots uzstādīt vairāk nekā 200 (iAuto komentārs: kāpēc nav norādīts precīzs skaits) jaunas, funkcionālas un pilsētvidē iederīgas atkritumu urnas.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komi iAuto komentārs tejas priekšsēdētāja Inese Andersone pauž gandarījumu par uzlabojumiem pilsētvidē: “Velns ir detaļās  - šķietami vienkāršas pilsētvides sastāvdaļas kā atkritumu urnas pilda ļoti svarīgu funkciju un ietekmē vides kvalitāti, tīrību un kopējo Rīgas tēlu. Vecās betona urnas, kas pilsētā stāvējušas jau vairāk nekā 20 gadus, ir morāli novecojušas un ir patiess prieks, ka tagad tās nomainīs mūsdienīgi, funkcionāli un estētiski risinājumi.”

Jaunās urnas būs slēgta tipa, ar ietilpību – 150 l, 100 l un 75 l - atkarībā no pieturvietu noslodzes. Sākotnēji urnu nomaiņa notiks RVC un tā aizsardzības zonā, bet pakāpeniski tas tiks darīts pie visām pieturvietām pilsētā.

Atkritumu urnu nomaiņā investēti 106 978,52 eiro.

iAuto komentārs: 106 978,57 eiro dalīts ar 200 sanāk mazāk nekā 534.89 eiro vidēji par 1 atkritumu urnu.

 
Visi komentāri
 
650 10.jūnijs 2025 13:40
2 1 Atbildēt

Varētu vēl nedaudz sašaurināt brauktuvju domājamo braucamo daļu un izrakt garu Reni (sili), pa kuru (atkritušie) atkritumi tiktu transportēti pa tiešo uz Centralizēto savākšanas Vietu ar bezgalīgi garas bezgalu transportier lentas starpniecību.

0pis 10.jūnijs 2025 13:44
2 0 Atbildēt

Būtu ērti, ja šitajām Tvertnēm apakšā būtu Rezervuārs un sānos Pisuārs ar Klapītēm. Pieej un pamīz, no malas neviens arī daudz neredz. Citādi piemīž visas vārtrūmes, jo pilsētā tik pāris vietas, kur nolaist ūdeni.

0pis 10.jūnijs 2025 14:16
5 0 Atbildēt

Vecās betona urnas ir nevis morāli novecojušas, bet bija aplami uztaisītas no paša sākuma. Cik glupam ir jābūt, lai ārpus telpām liktu betona kubu ar atvērtu augšu, no kura vējš izpūš laukā visu tā saturu! Un cik glupam ir jābūt, lai tādu brāķi pirktu par nodokļu maksātāju naudu! Un cik pacietīgam (un glupam) ir jābūt, lai paciestu šādu "efektīvo pārvaldi"!

Teslists 10.jūnijs 2025 17:16
0 0 Atbildēt

500 eiro par miseni.  

Laikam no nerūsējošā terauda vai vismaz zelta.

0pis 10.jūnijs 2025 17:25
0 0 Atbildēt

Tur iekšā (misenē un uSStādīšanā) ira arīdzan Administratīvās Izmaksas. Saskaņošanas, plānošanas, akceptēšanas, transportēšanas un kontroles.

felix65 10.jūnijs 2025 18:28
1 1 Atbildēt

Un ko ta gribēji zinot stabiņu pieredzi? Gnīdas nemirst un atražo ar vien vairāk utu.

1984 10.jūnijs 2025 20:51
1 0 Atbildēt

Darbaļaudīm viss notiekošais ļoti patīk, savēlēja atkal domē visus tos pašus bijušos/esošos

felix65 11.jūnijs 2025 6:30
0 0 Atbildēt

"Darbaļaudīm" smadzeņu nav. Rēzeknē mazohisti atkal ievēlēja to nelieti, kurš piepildīdams savas ģimenes kabatas, izpļakarēja pilsētas budžetu.

Krotow 11.jūnijs 2025 23:50
0 0 Atbildēt

Runa ka Rēzeknē šaizi esot veicinājis Rezeknes vates iemīļotā putintētiņa izgājiens. Dēļ kura aizvērās iespēja piesaistīt Krievijas tūristus (lai arī kas viņi būtu) ar jaunceļamo atpūtas kompleksu. Tagad tas viss apstājies un kompleksis no potenciālās peļņas avota pārverties par megaparādu pašvaldībai.

oooo 11.jūnijs 2025 19:34
0 0 Atbildēt

vari vēlēšanu biļetenu iemest atkritumu urnā tāds pats rezultāts dzīvojam gads no gada sliktāk un sliktāk

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 8

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti