Audi vadītājs Dīsmans – fosilā degviela jāizbeidz iegūt 41

Foto: iAuto.lv

iAuto | 6.decembris 2021 5:17

Klimata konferencē, ko organizēja izdevums Spiegel un Boston Consulting Group (BCG) Audi izpilddirektors Markuss Dīsmans pieprasīja pārtraukt fosilās degvielas ieguvi, jo tikai tā var izpildīt klimata mērķus.

 “Klimata pārmaiņas izraisa fosilā degviela,  ko iegūstam no zemes dzīlēm. Tam vajadzētu apstāties. Mums ir vajadzīga sabiedrība, kas brīva no fosilās atkarības, ”viņš teica. Audi to iecerējis panākt ar elektrifikācijas palīdzību, lai gan līdz zīmola pilnīgai pārejai uz elektrisko piedziņu atlikuši vairāk nekā desmit gadi.

Šī gada sākumā Audi paziņoja, ka līdz 2025. gadam tā klāstā būs 20 pilnībā elektriski transportlīdzekļi, bet līdz 2033. gadam vairs nebūs neviena modeļa ar iekšdedzes dzinēju. Vienlaikus Audi sola, ka sākot ar 2026. gadu visi jaunie zīmola modeļi, kas nobrauks no konveijera, izmantos tikai elektrisko piedziņu.

Uzlādējamie Plug-in hibrīdi, pēc Dīsmana domām, "aizvērs plaisu" starp ICE un elektriskajām automašīnām, tādējādi "izlīdzinot pāreju uz elektrisko piedziņu". Audi izpilddirektors piebilst, ka "tuvākajos gados joprojām būs vieta hibrīdiem", bet runājot par elektromobiļiem, Audi vadītājs uzsvēra arī infrastruktūras nozīmi, norādot, ka tur, kur elektromobiļi, tur jābūt uzlādes stacijām, turklāt to tiešām nevar būt par daudz.

Audi šefs domā, ka automašīnas ar lieliem akumulatoriem īpaši tālām nobraukumiem negūs lielu atsaucību, tieši otrādi – elektromobiļu infrastruktūras attīstība un uzlādes staciju skaita palielināšanas padarīs tos par nevajadzīgiem un neizdevīgiem, bet ražotāji pāries uz mazākiem akumulatoriem, kas ļaus samazināt automašīnu masu un cenu.

 
Visi komentāri
 
REXX 6.decembris 2021 6:25
26 7 Atbildēt

Tas ir bēdīgi, ka tāda liela koncerna vadītājs runā tādas muļķības. Kas tam čalim galvā? Tiešām neredz neko citu, kā sava koncerna peļņu? Ne jau par ekoloģiju tas viss....

Bradypus 6.decembris 2021 7:35
3 1 Atbildēt

Kas galvā? Nepieciešamība izdzīvot. Interesanti, ko vēl viņam šādā amatā vajadzētu redzēt, kā koncerna peļņu? Tev labāk patiktu, ja viņš pateiktu, ka vienkārši klapēs savu bodīti ciet, jo tā politiķi ir lēmuši?

WALA 6.decembris 2021 7:00
9 4 Atbildēt

Kad vienreiz "lieli kungi" sajēgs, ka ne visur ir Vācija ar mērenu klimatu, labu vai pat izcilu sab. transu utt. Un pat infrastruktūra EV gan jau ka ir tāda ar kuru nav jājūtas kā idiotam. Bet arī tad es īsti neticu ka aizvietojot visus ICE ar BEV tiks iegūts risinājums kurš ir ilgtspējīgs un reizē spēj apmierināt cilvēku pārvietošanās vajadzības ...

WALA 6.decembris 2021 7:02
0 0 Atbildēt

P.S. bet doma gan jau ka ir tīrs mārketings, ja visi sagāzīsies pirkt EV, tad Audi un VAG būs tīri labs smēliens ...

eidis 6.decembris 2021 11:00
2 0 Atbildēt

Es domāju, ka teksts nenozīmē neko un tas nav nekāds mājiens. VAG vnk pieslejas viņiem izdevīgākai politiskai grupai. Politiskā grupa ir ar ievērojami lielāku ietekmi kā VAG.

Nu un VAG nomainot modeļos dzinēju, radīsies iespēja lieliski uzvārīties. Jādoma gan, ka uz brīdi, kad EV kļūs par mainstrīmu, šobrīd sadrukātā nauda jau būs adjustota un iestāsies stagnācija.

Jumu 6.decembris 2021 7:06
18 3 Atbildēt

Es laikam nodzīvošu mūžu un nomiršu nekā nesapratis no šādiem skricelējumiem. Ar ekoloğiju šeit noteikti nav nekāda sakara. Šeit drīzāk uzpirkt valstu vadītājus ar kaut kādiem samurgojumiem par globālo sasilšanu, lai pieņem likumus par auto elektrifikāciju. Un tad rodas tas darbības lauks. Akumlatoru, uzlādes ierīču, elekrodzinēju ražošana. Un kas pirmais ir gatavs to uzsākt, tam piķis kabatā.

Elektro auto pēc konstrukcijas sanāk pat vienkāršāka kā ar benzīna vai dīzeļa dzinējiem un jābūt uz pusi lētāka, pēc būtības tas pats elektro skrejritenis, tikai liela izmēra.

Umuj 6.decembris 2021 8:07
4 0 Atbildēt

Es piekrītu par globālo sasilšanu, jā, tā ir un Eiropai tas draud ar ledus klimatu, taču es neticu, ka elektrība vai e-transports varēs kaut ko izmainīt. Pirmkārt, tas jau par vēlu (kad decembrī bijis tāds sals?), otrkārt, kur to elektrību ņems, kad visi pāries uz e-transportu un kurš to spēs samaksāt, ja jau tagad elektrības cenas katru dienu raksta jaunus rekordus?

Pļurkt 6.decembris 2021 8:20
4 2 Atbildēt

---Es piekrītu par globālo sasilšanu, jā, tā ir un Eiropai tas draud ar ledus klimatu----

==========

Spilgts piemērs kā zaļie fašisti ir izskalojuši cilvēkiem smadzenes!!!

1. Romas impērijā nedz Grieķijā, nedz pašreizējā Spānijā, nedz jebkur citur nebija redzējuši kāds izskatās sniegs!!! Vienīgais izņēmums ir dažas Alpu kalnu pašas augstākās virsotnes ziemas laikā!!

2. Vikingi ieceļojot Grenlandē audzēja rudzus, miežus un aitas!! Apmēram ap to pašu laiku Ķijevas krievzemes viduszonā tagadējās upju palienas bija masveidā apdzīvotas.

Tā ir globālā sasilšana, kur bija ļoti maz sniega un rets gadījums, ka tas vispār sniga Eiropas vidū!!

Umuj 6.decembris 2021 8:29
1 1 Atbildēt

www.apollo.lv/4732366/drama...mata-parmainas

Lasi šo un apskati termometru pie sava loga - ir arī jaunāki raksti, es šo atradu google, jo nav laika meklēt tev pierādījumus - vēlreiz, eiropai globālā sasilšana draud ar artisko klimatu, bet priecīgs būšu kļūd';ities

Pļurkt 6.decembris 2021 9:00
1 1 Atbildēt

Es aprakstīju vēsturiskos faktus, kas sen jau ir pierādīti, nevis apkārtzinātniskos prātuļojumus!!

Arī droši vari pats pameklēt!

Caps 6.decembris 2021 9:09
1 0 Atbildēt

Cik es redzu notiek dabiskais klimata cikliskums. Ejam tagad aukstajā periodā un pēc tam sekos siltais.

Neredzu kā CO2, kas atmosfērā ir tikai 0.3% spēj tā uzsildīt planētu? Ūdens tvaiks arī ir siltumnīcas efekta "gāze", bet par to neviens nerunā.

Esmu arī skatījies zinātnieku viedoli, ka CO2 seko temperatūrai un nevis otrādi. Tagad tikai jautājums - kam ir taisnība? Jo šādi aukstuma un siltuma periodi zemei ir diezgan regulāri. Un zeme nav tik vāja, ka cilvēks tagad izmainīs tās klimatu - zeme māk pāsregulēties.

Caps 6.decembris 2021 9:11
0 0 Atbildēt

Atvainojos - CO2 = 0.04%

Pļurkt 6.decembris 2021 10:17
1 1 Atbildēt

Tieši tā!!

Kopš Romas impērijas laikiem pietiekami sīki ir aprakstīti divi mazie ledus laikmeti un divi mazie siltuma laikmeti.

Visos gadījumos visā Eiropā palika krietni vēsāks abos mazajos ledus laikmetos un krietni siltāks abos mazajos siltuma laikmetos!

imzz 6.decembris 2021 21:25
0 0 Atbildēt

Hannibals šķērsoja Alpu kalnu pārejas 218 g. pirms m.ē. no pavasara līdz oktobrim un viņam grūtības sagādājis sniegs kalnu pārejās. To apraksta pāris senās Romas hronistu Polibius un Līvijs.

Attiecībā uz aitām, tās ir pirmais dzīvnieks, ko audzē skarbā klimatā, vikingi aitas audzēja arī Norvēģijā un Islandē.

Pļurkt 7.decembris 2021 8:38
0 0 Atbildēt

Cik ilgi pastāvēja Romas impērija?????

Pēdējo 2000 gadu laikā Eiropā bija 2 mazie leduslaikmeti un 2 mazie siltuma laikmeti!!

Norvēģijā un Islandē vēl šodien nodarbojas ar graudaugu audzēšanu!

++++++++++++

Kas par neremdināmu tieksmi, kaut ko sagrābstīt (pirmo kas iekrita acīs) un bāzties virsū ar "pamācībām"!

... 6.decembris 2021 7:37
1 0 Atbildēt

Nu liela daļa vainas gan ir tieši uz ekofašistu sirdsapziņas. Ja tehniski analfabēti nejauši vai apzināti pieņem tādas normas, kuras tehniski nav iespējams realizēt, tad skaidrs ka arī auto ražotājiem nav īsti kur likties. Un ja vēl ar šo var vairāk nopelnīt...

Caps 6.decembris 2021 9:00
1 0 Atbildēt

Fosīlo kurināmo vēl labu laiku vajadzēs. Lai tas Audi šefs labāk piestrādā pie bateriju tehnoloģijas, lai būtu vērts domāt par elektro. Un zaļā domāšana ir bagāto valstu privilēģija.

Filozofs 6.decembris 2021 9:15
0 0 Atbildēt

Vēl viens auto koncerna vadītājs sāk nejauki pļurināt par elektromobiļiem. Elektromobiļi tikai tie nav nākotnes automobiļi. Nākotnē jābūt arī ūdeņraža un citiem bezizmešu automobiļiem, nevar būt tikai vienīgi elektromobiļi.

Pļurkt 6.decembris 2021 10:19
0 4 Atbildēt

Ūdeņraža transports (jebkurš!!!) izmet ārā ūdens tvaikus, kas ir ne mazāk kaitīga kā CO2, jo ir siltumnīcas efekta radoša gāze, pie kam vēl lielākā mērā!!

Opis 6.decembris 2021 9:35
0 0 Atbildēt

Tas ir tikai bizness. Lai ekonomika turpinātu kustēties, jārada jauni produkti un jāspiež cilvēkus tos pirkt. Citādi iestāsies kirdik. Kas agrāk vai vēlāk tāpat būs, jo nekad ekonomika nav 100% uz augšu.

Olafs 6.decembris 2021 11:47
3 1 Atbildēt

Tas šefs laikam saspiedies gvelzt tādas muļķības,fosīlā neko daudz neietekmē,bija pat aprēķini ka vulkāns vienā stundā izmet vairāk nekā gadu visas pasaules saražotos izmešus kopā,tā,,zaļā,,kursa ieviešana ir tīrākā politika pārņemt varu pasaulē novājinot konkurentus un es te redzu tikai lielā restarta politiku nevis rūpes par dabu.Elektriskās auto piesārņo dabu desmitreizvairāk,tur jāražo pilnīgi auto no nulles,ļoti neizdevīgi un dārgi ir pārstrādāt akumulatorus kuri kalpo tikai 5 gadus.Kāpēc vēl neviens nav šiem slimajiem marazmātiķiem pateicis ka viņi ir iebraukusi totālās auzās un tā turpinot vienīgais kas šiem izdosies ir pasaules varas sagrābšana nevis dabas tīrība.

Fdt 6.decembris 2021 15:13
0 0 Atbildēt

Nez kursh no lielajiem autobosiem pirms vel paris gadiem njirdzigi izteicas par teslas uztobridi nakotnes merkiem par auto elektrifikaciju.. bija koments, ka diena zaude ntos miljonus un ka lai labak jemacas razot normalus auto... tagad ka saka pieslienas veja virzienam..

WALA 6.decembris 2021 15:27
1 0 Atbildēt

Atmet lielvalstu politisko "gribu" izdràzt iekšdedzes dzinēju ražotàjus, un tad paskaties, kas notiek ar EV ražotájiem ! Tirgus ekonomikā bez dažàda veida subsīdijàm EV ražotàji bankrotētu vienā setā.

Krotow 6.decembris 2021 23:59
0 0 Atbildēt

Un kā ir ar naftas kompānmiju subsīdijām? Nafta pati par benzīnu un dīzeli arī nepārvēršas. Vai to uz feju pirdieniem ražo?

msh 7.decembris 2021 1:12
0 0 Atbildēt

Subsīdijām? Ļauj, es minēšu - ASV subsidē naftas pārstrādes rūpnīcas lai viņiem tās būtu, un lai tādējādi arābi nevarētu diktēt ASV politiku, pēc principa "ja amerikāņi atbalsta žīdus - pārtrauc sūtīt amerikāņiem degvielu līdz amerikāņi žīdus vairs neatbalsta". Uzminēju?

Vai Lietuva arī subsidē poļu Orlen piederošo naftas pārstrādes rūpnīcu Mažeiķos?

Pļurkt 7.decembris 2021 8:40
1 1 Atbildēt

+ ASV savas naftas atradnes izmanto kā rezerves glabātavas! Kad cena naftai maza, tad to naftu pumpē zemē iekšā!!!!! Kad cena liela, tad pumpē ārā un pārdod.

msh 7.decembris 2021 23:40
0 0 Atbildēt

Nē. ASV savus stratēģiskos naftas krājumus uzglabā noteiktos ģeoloģiskos formējumos nevis raktuvēs, līdzīgi kā noteiktos ģeoloģiskos formējumos var uzglabāt gāzi. Un pumpēšanai nav īsti sakara ar cenu - tur valsts vienkārši no naftas ieguvējiem iekasē nodokli graudā un to iepumpē, un ja saskata ka tirgus situācija prasa iejaukties no valsts puses, palielinot naftas pieejamību, tad pumpē ārā; pēdējais tāds atgadījums bija nesen.

Pļurkt 8.decembris 2021 9:08
0 0 Atbildēt

Tu esi pavisam stulbs vai kā??????????????????????

Kurā vietā tu esi lasījis, ka naftu uzglabā RAKTUVĒS!!!!

Opis 6.decembris 2021 19:25
1 0 Atbildēt

Elektro autiņus lādēsim ar benzīna ģenerātoriem !!!! Būs jautri

Latvietis 6.decembris 2021 20:24
0 3 Atbildēt

Bez fosīlās degvielas liela daļa cilvēku nomirs badā! Pasaulē apstāsies, jo viss ir balstīts uz Fosīlās degvielas! Globālo sasilšanu ne apturēt, tas pārāk Mega liels mehānisms, to var tikai pagarināt un novilkt garumā. Esošā cilivizācijas ir pārāk Stūlba un neatīstīta!

imzz 6.decembris 2021 21:40
1 0 Atbildēt

Nu, neaizmirsīsim, ka nupat izveidota jauna Vācijas valdība ar ievērojamu zaļo ietekmi ( ekonomikas&klimata ministrs un ārlietu ministre ) un nupat pabeigta tirgošanās:

Vācijas Zaļie pirmdien kļuva par topošās valdības pēdējo partiju, kas apstiprināja koalīcijas vienošanos,

www.politico.eu/article/germa...y-chancellery/

Protams, Šolcs un SPD ir apsolījis zaļajiem kaut ko par šo atbalstu.

Domāju, ka Dīsmans tikai saka to, kas patlaban modē.

Audi-JANIS 6.decembris 2021 22:00
0 0 Atbildēt

Vācijā vēl joprojām elektrību ražo dedzinot akmeņogles, par kādu ekoloģiju viņš runā?

WALA 6.decembris 2021 23:23
0 0 Atbildēt

Būsi palaidis garām jauno "mārketinga saukli", tā vairs nav "globālā sasilšana", tās ir "klimata izmaiņas", lai vieglāk vienoties ... par to ka ne visa Zemeslode uzvedas tik viennozīmīgi kā dažiem labpatiktu ...

Tas nekas ka tā īsti nekādā puslīdz reālistiskā modelī tos datus ietilpināt nevar, vienmēr kaut kādas "statistiskās kļūdas" ... diemžēl gan gana nozīmīgas ..

WALA 6.decembris 2021 23:24
0 0 Atbildēt

Tas bija komenc Latvietim, k-ko sasipos meistarībā kā izskatas ...

Krotow 7.decembris 2021 12:40
0 0 Atbildēt

Viņam nevajag komentāru, bet gan sanitārus un tabletes.

Krotow 6.decembris 2021 23:58
0 0 Atbildēt

Ja biedrs Dīsmans (pēc pēdējām Vācijas vēlēšanu rezultātiem kungi viņi vairs nav) uzskata ka nākotnē maksimāli jāizmanto ekoloģiski neitrāls transports, es viņam piekrītu., Taču ja tāpēc tūlīt pat visiem privātajiem braucējiem jāatņem auto, tad lai aizbrauc uz Ziemeļkoreju un padzīvo tur dažus gadu kā parasts ZK pilsonis. Varbūt dullums no galvas izies. Vispirms jāuzbūvē infrastruktūru auto lādēšanai un paši braucamie jāpadara publikai pieejami. Citādi ejam PSRS laika čeloveiņiku virzienā. Ja tāds ir "zaļais sapnis", lai viņi iet pupās.

Ots 7.decembris 2021 6:55
2 1 Atbildēt

Piekrītu viņam....jābeidz ražot ....jo nu vairs, es ciest nevaru tos jaunos dīzeļus ar tiem visiem nevajadzīgiem pričendāļiem , kas nestrādā...jo jaunāks auto , vai traktors, jo vairāk servisa, uz bez skanēšanas ,staigā apkārt ,kā tāds idiots.....mašīna praktiski jau elektriska....par laimi neesmu pārdevis vecos aparātus, citādi staigātu kājām......esmu vīlies jaunajos dīzeļos...nahu...j viņus...

Vecais 7.decembris 2021 19:40
0 0 Atbildēt

Ar kādu degvielu ražos elektrību ?

guga 8.decembris 2021 10:23
0 0 Atbildēt

Autiņi pārsimts kilometru nobraukumam, lai cik biezs nebūtu šīs uzlādes staciju tīkls, tas ir absurds. Tas der tiksi lokālajam biznesam, kuram visa satiksme tikai tādā rādiusā arī jārealizē. Es ar savu ekonomisko dīzeli ar 45l bāku bez problēmām varu nobraukt bez liešanas vairāk kā 1000 km un to tiešām novērtēju. Pie tam mans dīzelis arī ir gana ekoloģisks. Ar AdBlue tur tak vispār gandrīz tīrs gaiss nāk ārā no trubas.

guga 8.decembris 2021 10:33
0 0 Atbildēt

Plus visam dīzelis ar 3 ar kapeikām l uz 100km patēriņu vismaz 2x pārsniedz to lietderības koeficientu, ko var cerēt izspiest ražojot elektrību TEC'os ar to pašu fosilo kurināmo pēc tam pārvadot pārvades tīklā un vēl griežot elektromotoru autiņam, kur visos posmos ir neglābjami zudumi un jau pašā TEC lietderības koeficients mazāks kā dīzelim. Kāda tur ekoloģija. Ekoloģiskie murgi biznesa uzkruķīšanas vārdā ne ekoloģija.

Pļurkt 8.decembris 2021 10:55
0 0 Atbildēt

TECā par vismodernākajām iekārtām elektroenerģijas ražošanai lietderības koeficients ir ne vairāk kā 24%.

Kur modernam dīzelim pat griežot ģeneratoru lietderības koeficients ir virs 40%!!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Ar ko atšķiras Toyota RAV 4 Adventure? (+VIDEO) 2

Toyota RAV4 ir tik pazīstams un karjeru piepildījis automobilis, ka šķiet, ko vēl ar to mašīnu iesākt, ja ne izlaist pilnīgi jaunu modeli? Tomēr Toyota ir citās domās, un dāvina mums īpašu RAV4 modeli Adventure. Tulkojumā tas ir Piedzīvojums, un mūsu uzdevums ir noskaidrot, cik piedzīvojuma ir Piedzīvojumā! Lasīt vairāk

 

Inbox.lv piedzīvojis hakeru uzbrukumu; vietne joprojām (plkst.13.30) nedarbojas 7

E-pakalpojumu vietne "inbox.lv" šonakt piedzīvojusi izkliedētās pakalpojumatteices jeb DDoS uzbrukumu, tādēļ pirmdienas rītā nebija pieejami vairāki tās pakalpojumi, informē vietnes pārvaldnieki. Lasīt vairāk

 

Automašīnai ietriecoties kokā, bojā iet vadītājs 2

Svētdien, automašīnai ietriecoties kokā, Vidzemē bojā gājis vadītājs, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Lasīt vairāk

 

13 Toyota Supra un 6 BMW M3 – pārdošanā narkodīlera kolekcija 2

Jūnijā ASV notiks izsole, kurā pārdos narkotiku dīlerim konfiscētās automašīnas. Pavisam 27 spēkrati, tostarp 13 Toyota Supra un seši BMW M3. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti