Vācijas TÜV eksperti publicējuši ikgadējo pārskatu par automobiļu tehnisko uzticamību. Arī šogad savus augstos standartus apliecinājis Mercedes-Benz, bet tabulas lejas daļā atrodas cenu ziņā izdevīgie, taču ne visai izturīgie Dacia ražojumi.
Savā pārskatā TÜV atzīmē, ka vidējais autoparka vecums pirmo reizi pārsniedzis 10 gadus. Tagad tas ir 10,1 gads, kamēr pirms trīs gadiem vēl bija 9,5. Protams, tas atstāj iespaidu uz defektu statistiku, kas palielinās proporcionāli autoparka vecumam. Tā šogad būtisko defektu skaits palielinājās par 2,3 procentpunktiem līdz 20,2 procentiem, taču ir zīmoli un modeļi, kas arī gadiem ejot saglabā savus augstos standartus.
Šogad vislabāk sevi pierādījis B klases Mercedes ar vidējo būtisku defektu līmeni tikai 2,0 procenti (t.i., divi defekti uz 100 pārbaudītajiem transportlīdzekļiem). Otro vietu ar 2,3% ieņem Mercedes GLC, pērnā gada uzvarētājs, bet trešo - VW Golf Sportsvan/Plus, kam tāds pats defektu līmenis.
Droši var justies arī Audi Q3 īpašnieki – ceturtā vieta ar 2,4% būtisko defektu skaitu un Volkswagen T-Roc, kas no ceturtās vietas pērn noslīdējis vietu zemāk.
Tabulas beigās Dacia ražojumi Logan un Dokker. Pirmajā gadījumā būtisko defektu skaits 11,6 procenti, otrā – 10,8. Trešo vietu no beigām ieņem Volkswagen Sharan (9,4%), bet pakāpienu augstāk atrodas Ford Galaxy (8,1%).
Ja vērtē automobiļus pa klasēm, tad mini klasē labākais izrādījies Kia Picanto (3,6%), mazauto klasē uzvar Honda Jazz (2,7%), kompaktajā klasē triumfē Mercedes A-klase (2,8%), bet vidējā klasē lauri Mercedes C-klasei (3,2%). Uzvarētājs kopvērtējumā, B-klases Mercedes, izrādījies labākais arī minivenu kategorijā, bet Mercedes GLC jau ceturto reizi uzvar SUV kategorijā.
TÜV ziņojumā tika ņemti vērā 9,6 miljoni galveno pārbaužu laikā no 2021. gada jūlija līdz 2022. gada jūnijam, faktiski veikto galveno pārbaužu skaits ir ievērojami lielāks. Jaunajām automašīnām pirmā galvenā apskate jāveic pēc trim gadiem, pēc tam apskate nepieciešama reizi divos gados.