Norvēģijas prāmju operators aizliedz elektrificēto automobiļu pārvadāšanu 28

Degošais Felicity Ace - 2022.gada marts Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

iAuto | 27.janvāris 2023 11:04

Norvēģijas prāmju operators Havila Kystruten aizliedzis visu veidu elektrificēto automašīnu pārvadāšanu, pakļaujot aizliegumam elektriskās, hibrīda un ar ūdeņraža degvielu darbināmos transportlīdzekļus.

Neraugoties uz to, ka Norvēģija ir pionieris šāda veida transportlīdzekļu ieviešanā ik gadu palielinot savu daļu kopējā tirgus statistikā (2022.gadā 79% no pārdotajiem jauniem auto bija BEV), šāds negaidīts lēmums pieņemts izdarot secinājumus no pērn notikušās autovedēja Felicity Ace avārijas, kas ar gandrīz 4000 automašīnām aizdegās pie Azoru salām.

Riska analīzē secināts, ka aizdegoties šādai automašīnai, būtu nepieciešama īpaši dārga glābšanas operācija, turklāt atšķirībā no degošas parastās automašīnas, apkalpe nevar ar to efektīvi cīnīties, un pasažieri ir apdraudēti. Līdz ar to Havila Kystruten uz saviem prāmjiem vairs nepārvadā automašīnas ar elektromotoriem. "Elektriskās, hibrīda un ūdeņraža automašīnas ir aizliegtas uz kuģa," teikts viņu portāla jautājumu un atbilžu sadaļā, vēsta vācu izdevums 24auto.de.

Atgādināsim, ka Felicity Ace, kas pārvadāja jaunās Volkswagen automašīnas, tagad guļ okeāna dzelmē ar visu kravu, un, lai arī oficiālie kuģa aizdegšanās iemesli nav noskaidroti, tiek pieļauts, ka ugunsnelaimi izraisīja kāds no elektriskajiem auto, kas bija autovedēja tilpnē.

Felicity Ace bija ceļā no Volkswagen lielākās jauno automobiļu iekraušanas ostas Vācijas Emdenā uz ASV. Transportkuģa kravā pēc dažādām ziņām bija aptuveni 1117 Porsche, 523 Volkswagen, 1846 Audi, 190 Bentley un 85 Lamborghini eksemplāri.

Populārākie komentāri

28 Lasīt visus komentārus →
35 9 Atbildēt

Nu lūk, jau sākas problēmas ar ļoti reklamētajiem elektroauto! Tie ir tikai pumpuriņi, vēl nāks ziediņi un tad odziņas.Tā ka es sirsnīgi iesaku palikt pie ļoti uzticamiem dīzeļiem un benzīnniekiem.Ar elektroauto lai brauc I. Masks un citi tamlīdzīgi kadri.

27 2 Atbildēt

vai citi prāmju operatori sekos? Bīstamu kravu neviens negribēs vest, pretī zaļā lobija spiediens... būs interesanti

24 1 Atbildēt

Protams, ka nē. Vienmēr atradīsies Panamā reģistrēts Nigērijas kuģis, kas pašu vellu pārvadās, ja maksās.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Smaga avārija Rīgā - iAuto.lv ziņo no notikuma vietas (+ VIDEO) 4

No policijas - Pulksten 17.04 Rīgā, Avotu ielā notika sadursme starp Valsts policijas dienesta transportlīdzekli "Volkswagen", trolejbusu, automašīnu "BMW" un "Renault". Valsts policijas ekipāža bija braukusi uz izsaukumu, un pašreizējā informācija liecina, ka tai bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli, un tā vadīta pie luksofora zaļā signāla. Notikuma vietā šobrīd bloķēta satiksme. Lasīt vairāk

Iznīcinātāji notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojušu dronu; apdraudējums beidzies (+ VIDEO) 1

Agrā piektdienas rītā sabiedroto iznīcinātāji ir sekmīgi notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojošu bezpilota lidaparātu, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk

Drifts ar BMW M4 Biķernieku trasē, no Red Bull Show Run! Tas būs arī krastmalā 15.augustā (+ VIDEO)

Efektīgas sānslīdes, dūmu mutuļi un adrenalīns uz pilnu jaudu - tas šobrīd Biķerniekos, bet parīt arī Krastmalā. Lasīt vairāk

Volkswagen ID. Era 5X – vēl viens jaunums Ķīnas tirgum 3

Vācijas autobūves uzņēmums piedāvā vēl vienu šīs vasaras jaunumu. Tas ir Tiguan izmēru krosovers, kas izstrādāts kopā ar Volkswagen partneri SAIC. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti