Gāzes apkure privātmājai

Piebaldzens Reģ.: 04.06.2006

Laikam jau sjeit ir bijusjas diskusijas, bet nu tomeer interesee - gaazes apkure privātmaajai - tipa lielais baltais rezervuaars pie maajas un tad pa vadu liidz gaazes apkures katlam...

Kaa tur ir ar gaazes piegaadi - piegaadaatjiem (piegaade pieRiigaa - 30 km no pilseetas), cik maksaa pati gaaze un aptuveni cik izmaksaatu apkure menesii 150 m2 maajai???

 
1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..25
Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: par tēmu

runājot par telpu sensoriem un silto grīdu vadību...

vienkāršākais denfosa telpas temperatūras sensors FH-WT 230V maksā ~15 lati, mājai vajag viņus kādus 12 vai 13 gabalus un lai samazinātu/palielinātu temperatūras ir jāapstaigā visa māja un jāsaregulē....

patreiz tieši ir padomā uztaisīt specifisku risinājumu, kura pamatā ir telpas termosensors... no tā vadi saiet kontrolierī, kas iesprausts centrālajā modulī ar procesoriņu, tam ir pievienots neliels 2rindu displejs, klāt arī 2 releju bloki kas vada izpildītājmehānismus (katram stāvam savs), klāt pulkstenis... mikroshēma ar programmu.

viss pasākums kopā izskatās tā, kā profili mobīlajā telefonā.... var uzstādīt konkrētu profilu.... katram profilam var sakonfigurēt ko dara katrs relejs (kas vada apkures cilpas izpildmehānismu) atkarībā no telpas temperatūras un laika....

kopā tas viss izmaksā praktiski tikpat cik telpu sensori...

isklausaas paraak sarezhgiiti tik vienkarshai lietai kaa apkure? tur nevaja apmekleet kkadus kursus peec tam, lai vareetu sildiities? kur nu vel jasavelk kabeli visas taas lietas komutacijai.

kvatra Reģ.: 13.02.2002
0 0 Atbildēt

Uponoram tāda bezvadu sistēma nesen iznāca, kaut kādi 600 ls laikam bija.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

atkal jaunais laiks pārāk caurspīdīgi grib izshēmot.... par kūdru tas ir pilnīgs absurds - nedrīkst jamo noteikt kā atjaunojamu resursu... paskaidrot kāpēc? tāpēc, ka tādā gadījumā no kūdras dedzinātavām būtu pēc likuma jāiepērk elektrība 2 reizes dārgāk kā to pašu elektrību pārdos iedzīvotājiem....

piemēram ja kāds pēkšņi izdomā noprivatizēt tecus un tajos dedzināt tikai kūdru kā "atjaunojamo resursu", tad latvenergo vienkārši pietrūks naudas ko maksāt

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja: par tēmu

runājot par telpu sensoriem un silto grīdu vadību...

vienkāršākais denfosa telpas temperatūras sensors FH-WT 230V maksā ~15 lati, mājai vajag viņus kādus 12 vai 13 gabalus un lai samazinātu/palielinātu temperatūras ir jāapstaigā visa māja un jāsaregulē....

patreiz tieši ir padomā uztaisīt specifisku risinājumu, kura pamatā ir telpas termosensors... no tā vadi saiet kontrolierī, kas iesprausts centrālajā modulī ar procesoriņu, tam ir pievienots neliels 2rindu displejs, klāt arī 2 releju bloki kas vada izpildītājmehānismus (katram stāvam savs), klāt pulkstenis... mikroshēma ar programmu.

viss pasākums kopā izskatās tā, kā profili mobīlajā telefonā.... var uzstādīt konkrētu profilu.... katram profilam var sakonfigurēt ko dara katrs relejs (kas vada apkures cilpas izpildmehānismu) atkarībā no telpas temperatūras un laika....

kopā tas viss izmaksā praktiski tikpat cik telpu sensori...

isklausaas paraak sarezhgiiti tik vienkarshai lietai kaa apkure? tur nevaja apmekleet kkadus kursus peec tam, lai vareetu sildiities? kur nu vel jasavelk kabeli visas taas lietas komutacijai.

kabeļi tāpat ir jāvelk uz telpas temperatūras datčikiem FH-WT 230V strādā uz 3-5 vadiem.... (minimums 3 + taimeris + tā saucamais poverhītings)

telpā izvietojamai termosensors strādā uz 3 vadiem - reāli dabā tā ir mikroshēma ar 3 darba kājām, kurai vispirms ieprogrammē pie cik grādiem padot ieslēgšanos un pie cik izslēgšanos.... telpas temperatūras uzstādījuma maiņas gadījumā centrālais junits sensorā ieraksta atbilstošus datus

papildu ieguvums sanāk brīdī, ka jebkuru cilpu var vadīt no vairākiem sensoriem.... piemēram vienā telpā var uzlikt

+uzliec papildus sensoru piemēram ārā (ja tev apkures iekārtai jau tāds nav) un ja ārā ir +20, tad visas apkures cilpas ir ciet un viss

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

kvatra rakstīja: Uponoram tāda bezvadu sistēma nesen iznāca, kaut kādi 600 ls laikam bija.

par bezvadu variantu arī es domāju, bet vienkāršāk ir savilkt vadus, citādi katram datčikam ir jāmaina baterijas.... tas ir nepatīkamākais šajā varianatā, jo paši bezvadi maksā 5 lohi uz junitu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja: atkal jaunais laiks pārāk caurspīdīgi grib izshēmot.... par kūdru tas ir pilnīgs absurds - nedrīkst jamo noteikt kā atjaunojamu resursu... paskaidrot kāpēc? tāpēc, ka tādā gadījumā no kūdras dedzinātavām būtu pēc likuma jāiepērk elektrība 2 reizes dārgāk kā to pašu elektrību pārdos iedzīvotājiem....

piemēram ja kāds pēkšņi izdomā noprivatizēt tecus un tajos dedzināt tikai kūdru kā "atjaunojamo resursu", tad latvenergo vienkārši pietrūks naudas ko maksāt

Veco laikui shēmotāja,konkursu bīdītāja cienīgi teksti. Kā kaut ko dara-viss aizdomīgi...un kāpēc? Tāpēc,ka pats taisa shēmas un domā,ka visi shēmo.

Bet tev pirmais atliek tikai noskatīties, PLL sēž malā

PLL necenšās izbīdīt kūdru kā atjaunojamo resursu

viss ieguvums no tā nosaukuma "atjaunojamais" tiek panākts tikai un vienīgi uz dubolto elektrības tarifu.... paskaties cik naski kikītis pelna naudiņu ar vēja parku..... incanti cik pelnītu ja būtu brīvais tirgus

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

pouhj, lai rok kūdru un dedzina, bet nevajag tur kabināt klāt atjaunojamību klāt.... kāpēc? es jau paskaidroju - tikai un vienīgi dēļ dubultā tarifa

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: pouhj, lai rok kūdru un dedzina, bet nevajag tur kabināt klāt atjaunojamību klāt.... kāpēc? es jau paskaidroju - tikai un vienīgi dēļ dubultā tarifa

nav gluži taisnība. ir tāda lieta kā CO2 kvotas. Atjaunojamo kurināšana neiet zem kvotām. Pārējie gan. Un tas nav mazsvarīgi.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

tāpat bāleliņi tā vietā lai ražotu, tās kvotas ir iztirgojuši visādām zimbabvēm

p.n.

pats redzēsi - ja kūdrai pieņems atjaunojamo statusu, tad puķu ansis uzbliezīs kūdras staciju jau nākamajā mēnesī

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

emisijas kvotas netiek tirgotas Zimbabvei

es arī uzskatu, ka atjaunojamai enerģijai un energoefektivitātei kopumā Latvijā ir liels potenciāls..

Sākot ar atteikšanos no fosilajiem kurināmajiem, beidzot ar siltināšanas un citiem energoefektivitātes pasakumiem..

ikdienā strādājot kā ES fondu konsultantam redzu daudzus piemērus, kur nomainot kurināmo, nosiltinot, uzlabojot sistēmas, rodas vairak kā 50% ekonomija.

Skaitļi iegūti salīdzinot jaunās sezonas datus ar iepriekšējo pirms uzlabojumiem.. viegli aprēķināt, kad investīcijas sāk pelnīt..

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais, Siemens tādus jau pasen ražo - visi gali vienā modulī un vadi ar ko gribi katru kaut katru telpu atsevišķi, kaut katrai telpai savu laika un temperat;uras grafiku.

Bet vidējai mājai tas joks izmaksā ap štuku, + uzstādīšana un palaišana.

Vai ir vērts?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Pirmais, Siemens tādus jau pasen ražo - visi gali vienā modulī un vadi ar ko gribi katru kaut katru telpu atsevišķi, kaut katrai telpai savu laika un temperat;uras grafiku.

Bet vidējai mājai tas joks izmaksā ap štuku, + uzstādīšana un palaišana.

Vai ir vērts?

zinu es tos sīmensus

un ne tikai sīmensus

kā tu domā no kurienes tad ideja?

pirtī es saliku danfosa augstāk aprakstītos datčikus, jo man viņi bija...

mājai man tas pasākums izmaksās ap 200latiem

jau ir pasūtītas sastāvdaļas....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja: pouhj, lai rok kūdru un dedzina, bet nevajag tur kabināt klāt atjaunojamību klāt.... kāpēc? es jau paskaidroju - tikai un vienīgi dēļ dubultā tarifa

Redzi,skaidrot tu varētu ,ja tu patiešām no tā ko sajēgtu.

Tagad tu tikai vari ļekstēt un aiztāvēt krievu gāzes dedzināšanu pie mums.

lai dedzina kūdru, man nekas nav pretī pret dedzināšanu, bet es iebilstu pret dubulttarifu ja viņu noformēs kā atjaunojamo resursu

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

plus var arī reķināt kopējā tautsaimniecības līmenī -

fosilie kurināmie Latvijā tik pat kā nepastāv,

turpretī, izmantojot vietējos resursus nauda apgrozās valstī, radot IKP, darbavietas utt.,kamēr iepērkot resursus, nauda aiziet prom uz neatgriešanos..

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

i_edgars rakstīja: Pirmais, Siemens tādus jau pasen ražo - visi gali vienā modulī un vadi ar ko gribi katru kaut katru telpu atsevišķi, kaut katrai telpai savu laika un temperat;uras grafiku.

Bet vidējai mājai tas joks izmaksā ap štuku, + uzstādīšana un palaišana.

Vai ir vērts?

zinu es tos sīmensus

un ne tikai sīmensus

kā tu domā no kurienes tad ideja?

pirtī es saliku danfosa augstāk aprakstītos datčikus, jo man viņi bija...

mājai man tas pasākums izmaksās ap 200latiem

jau ir pasūtītas sastāvdaļas....

peec idejas, es tadu sisteemu varu salikt arii uz esosho apkuri, regulatoru vietaa uzliek tok elektrisko solja regulatorus, vadus savilkt nebuutu probleema, bet pastaasti nafig to vajag?? priekshkam vajag reguleet katraa telpaa savu siltumu, priekshkam taadi izdevumi par to visu elektroniku, ja akuutas vajadziibas gadijumaa to pashu var izdariit ar esoshiem un plashi isplatiitiem regulatoriem uz katra radiatora...

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

jā, piedevām vēl automātiskus katra radiatora regulātorus!!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja:

i_edgars rakstīja: Pirmais, Siemens tādus jau pasen ražo - visi gali vienā modulī un vadi ar ko gribi katru kaut katru telpu atsevišķi, kaut katrai telpai savu laika un temperat;uras grafiku.

Bet vidējai mājai tas joks izmaksā ap štuku, + uzstādīšana un palaišana.

Vai ir vērts?

zinu es tos sīmensus

un ne tikai sīmensus

kā tu domā no kurienes tad ideja?

pirtī es saliku danfosa augstāk aprakstītos datčikus, jo man viņi bija...

mājai man tas pasākums izmaksās ap 200latiem

jau ir pasūtītas sastāvdaļas....

peec idejas, es tadu sisteemu varu salikt arii uz esosho apkuri, regulatoru vietaa uzliek tok elektrisko solja regulatorus, vadus savilkt nebuutu probleema, bet pastaasti nafig to vajag?? priekshkam vajag reguleet katraa telpaa savu siltumu, priekshkam taadi izdevumi par to visu elektroniku, ja akuutas vajadziibas gadijumaa to pashu var izdariit ar esoshiem un plashi isplatiitiem regulatoriem uz katra radiatora...

principā to sistēmu ļoti labi var uzlikt uz radiatoriem...

daudzos ofisos jau tādi regulatori ir - uz radiatora figņa, kurā ienāk vads... neko regulēt pie radiatora nevar....

parasto termo-mehānisko radiatora "automātiskajai" galvai ir ļoti grūti pastāstīt cik pulkstenis

manas sistēmas labums ir tāds, ka varēs ļoti viegli un elastīgi programmēt laika joslas..... nafig tev sildīt māju, kad tu esi darbā un nafig sildīt viesistabu kamēr tu guli vai guļamistabu kamēr tu tusē pa viesistabu....

pie tam saliekot vairākus profilus var iestādīt piemēram atvaļinājuma režīmu, kad vajag tikai lai neaizsalst vai arī tusiņrežīmu, kad vajag lai viesistabā būtu silti 3 naktī....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

manā gadījumā tas pasākums ir siltās grīdas, kas regulējas 2 vietās, katrā stāvā pa vienai

danfoss piedāvā katrai telpai temperatūras devēju ar vai bez pulksteņa... bez maksā 15latus, bet ar pulksteni lai katrai telpai varētu uzstādīt laika temperatūras režīmu - jau vairākus desmitus latu....

manā versijā es dabūju 14 man vajadzīgos daudz vieglāk programmējamos datčikus par lētāka danfosa risinājuma cenu....

pirtī ir danfosa variants, mājā būs mans - kad būs gatavs arī , iemetīšu bildes un aprakstu

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

hmm. man vienmeer likaas, un joprojaam liekas ka taa sildishana neslidishana neatmaksaajas. kad uzliku akuri, arii slegaju to uz dienas-nakts rezhiimiem, pults atljaava. un nekaada komforta nebija. kad telpa atdziest, tad peec tam jakurina vairaak, lai atri dabuutu vajadziigo liimeni. var jau rekinaat, un strideeties, un pieljauju ka taa var arii ietaupiit, bet tepmeraturas svarstiibas slikti ietekmee gan istabas augus, gan maidzivniekus, galu galaa arii mebeles un citas lietas. un pieskaitam arii ljoti sarezhgiitu sisteemas uzbuvi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Domāju ka "fīča" ir tieši siltajās grīdās - tās ātrāk uzsilst, un pat ja istabas tempereatūra pie klasiskās apkures (tipa kā ar radiatoriem, vai gaisa pūšanu) ir zemāka nekā būtu kofortabli, tad ar siltu grīdu joprojām IR komfortabli !!!

UN siltām grīdām uzcelt temperatūru pie pareizas ierīkošanas var ātri, lai neteiktu ka ļoti ātri !!!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Par elektroniskajiem regulatoriem.

Teiksim var uzlikt ka virtuvē siltums būs tikai tajās stundās, kad tur kāds darbosies, guļamistabā tikai tad kad tur kāds regulāri atrodas, tas pat par visiestabu, utt

Jo nekad virtuvē neviena nebūs, kad visi jau guļ pa guļamistabām... un kamdēl sildīt virtuvi vai viesistabu ja visi guļ - pietiks ja sils tikai guļamistabas. Un kamdēļ sisldīt guļamistabas, ja visi skatās teļuku vai kaut ko citu teiksim viesistabā.

Tā ir iespēja visās telpās likt absolūti neatkarīgu sildīšanas režīmu no citām telpām.

Teiksim kā kultūras namos atmaksājas pat ja sistēma maksā štuku, jau pirmajā gadā.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Pisec, santīmpišanas kalngals! Un cik liels ir paredzamais ietaupījums mēnesī - 10 Ls, 20Ls?

Tad jau labāk pa dienām vispār slēgt nost apkuri visai mājai. Ieprogrammēt, lai sāk sildīt 15 min pirms atbraukšanas.

p.s. pajautājiet dakteriem, ko viņi domā par temperatūras kritumiem telpās, par biežu staigāšanu no siltas telpas uz aukstu un otrādāk. It sevišķi bērnu dakteriem....

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Kustību sensori savienoti ar apkuri, tikko ienāc istabā,tā apkure ieslēdzas

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Velomens rakstīja: Kustību sensori savienoti ar apkuri, tikko ienāc istabā,tā apkure ieslēdzas

ar infrasarkaniem tas vareetu pat stradaat

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Cik ir bijusi darīšana ar pirmā pieminēto Danfosu, tad tas ir pontotāju kantoris. Uztaisīja mums vienai mājai projektu apkures sitēmas pārtaisīšanai. Karoče par viena visparastākā šturnta termoregulatora un apvadcaurules uzstādīšanu prasīja 40 Ls.

Izsaucām vietējo santehniķi, kurš to izveica par 15 Ls vienam radiatoram.

1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..25
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti