Gāzes apkure privātmājai

Piebaldzens Reģ.: 04.06.2006

Laikam jau sjeit ir bijusjas diskusijas, bet nu tomeer interesee - gaazes apkure privātmaajai - tipa lielais baltais rezervuaars pie maajas un tad pa vadu liidz gaazes apkures katlam...

Kaa tur ir ar gaazes piegaadi - piegaadaatjiem (piegaade pieRiigaa - 30 km no pilseetas), cik maksaa pati gaaze un aptuveni cik izmaksaatu apkure menesii 150 m2 maajai???

 
1.. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ..25
anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

visa tā eiropas firmu elektronika ir baigi jūtīga pret spriegumu svārstībām un strāvas pārrāvumiem. To ieteiktu ņemt vērā santīmjāšanas aprēķinos.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Cik ir bijusi darīšana ar pirmā pieminēto Danfosu, tad tas ir pontotāju kantoris. Uztaisīja mums vienai mājai projektu apkures sitēmas pārtaisīšanai. Karoče par viena visparastākā šturnta termoregulatora un apvadcaurules uzstādīšanu prasīja 40 Ls.

Izsaucām vietējo santehniķi, kurš to izveica par 15 Ls vienam radiatoram.

tu neesi kautko sajaucis? danfoss nepiedāvā santehniķa pakalojumus

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Gauss rakstīja: Cik ir bijusi darīšana ar pirmā pieminēto Danfosu, tad tas ir pontotāju kantoris. Uztaisīja mums vienai mājai projektu apkures sitēmas pārtaisīšanai. Karoče par viena visparastākā šturnta termoregulatora un apvadcaurules uzstādīšanu prasīja 40 Ls.

Izsaucām vietējo santehniķi, kurš to izveica par 15 Ls vienam radiatoram.

tu neesi kautko sajaucis? danfoss nepiedāvā santehniķa pakalojumus

Par santehniķiem nezinu, bet cenu aptaujā bija 40 Ls uz vienu radiatoru. Varbūt apakšuzņēmējs veiktu darbus, nezinu, bet sūtījām dirst. Nebija ne mazākās vēlēšanās piemaksāt par to, lai uz tiem regulatoriem būtu danfos vārds.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Es tikai nesaprotu, kā pirmais, kurš zina, ka visus bremžu diskus ražo no viena metāla, atšķirās tikai cena un brends, nezin to, ka tieši tā pati situācija ir arī apkures jomā un uzraujās uz dārgāko piedāvājumu?

kautkā dīvaini, ne

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: visa tā eiropas firmu elektronika ir baigi jūtīga pret spriegumu svārstībām un strāvas pārrāvumiem. To ieteiktu ņemt vērā santīmjāšanas aprēķinos.

es savā mājas sistēmā neizmantošu gatavu neiržôpas firmu risinājumu, bet gan visu salikšu pats....

manā gadījumā barošanas risinājums tiks ņemts no signalizācijas - tas jau ir gatavs un nav jāizdomā velosipēds - viņam jaudas pietiek lai nobarotu arī šo nelielo iekārtu un ir iekšā arī akumulators strāvas pārrāvumiem.

uz nākamo apkures sezonu būs gatavs - šoziem es mājā tāpat nedzīvošu, tā tiks sildīta tikai tik daudz lai nesasalst ūdens...

principā es patreiz strādāju pie tās sistēmas teorētiskajām iespējām.... tas nozīmē ģenerēju idejas ko vispār varētu tā sistēma darīt un kā to saprogrammēt vadības modulī, ņemot vērā to, ka vadības modulim ir ierobežots displejs - manam izvēlētajam variantam ir 2 teksta rindas un 4 podziņas.... ideja ir tāda, ka ar podziņām staigā pa meni un lien dziļākos līmeņos..

sistēmas konfigurācija ir paredzēta uz tā saucamo "profilu" mehānisma - var izvēlēties profilu, to uzlikt kā aktīvo vai labot... redzēsim cik paliks brīvas vietas atmiņas mikroshēmā, varbūt var lietotājam pašam atļaut veidot jaunus profilus, bet sākotnējā variantā es domāju, ka pietiks ar 5 profiliem, ķipa "atvaļinājums" (minimālā temperatūra), "tusiņš" (kurina viesistabu arī naktī), "brīvdiena"(ķipa ja darbdienā esi mājās), "parastais"(nekurina guļamistabas pa dienu uttt) un "labojamais" (saliec ko un kā pats gribi)

teorētiski ir iespējams piespraust tam centrālajam modulim datortīkla drāti un uztaisīt tā lai no kompja var vizuāli smuki konfigurēt to sistēmu - bet dabā tas būs nākošais etaps pēc uztādīšanas

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Es tikai nesaprotu, kā pirmais, kurš zina, ka visus bremžu diskus ražo no viena metāla, atšķirās tikai cena un brends, nezin to, ka tieši tā pati situācija ir arī apkures jomā un uzraujās uz dārgāko piedāvājumu?

kautkā dīvaini, ne

Pirmajam danfosam bija ļooti labas atlaides - es viņus dabūju savulaik (pirms tapekss aizklapējās) par zemāku cenu, kā tajā laikā varēja dabūt bezvārda izstrādājumus....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

tā nu vēsturiski ir sanācis, ka Pirmajam vienkārši ir danfoss

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

kamēr visādi jefiņi domās, ka kautkur pasaulē ražo labākus produktus un \"mēs jau neko nevaram\" tikmēr vadoņa īrētajā mājas kaktiņā būs zviedru apkures risinājumi....

p.n.

vakar ībejā meklēju telpas digitālo termometru - atradi šito

cgi.ebay.com/...

uzmanība jāpievērš \"Item location:\"

ja īauto sačakarēs linku, tad iekopē šo...

cgi.ebay.com/Digital-serial-port-RS232-thermometer-linux-pc-5m-/230533650515?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ace05853

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

tīri teorētiski programmeejams mikroklimats atsevišķi katrā telpā ir labs risinaajums, iipaši ja kurina ar "dārgajiem" enerģijas avotiem- gāzi, elektrību...

manuprāt tur var pa sezonu daudz ko ietaupīt...

tiešām- kāpēc uzturēt komforta temperatūru 21 C* virtuvē pa nakti, ja var turēt 15 vai 16???

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

neaizmirsti ka nebuus katls jaaiekurina par jaunu priekš virtuves- vārstiņš tik pavērs kontūru vaļā- ja siltās grīdas Pirmajam būs, tad pusstundas laikā vajadzētu uzsilt. un pluss ir tas, ka ja kontūrs būs ciet pa nakti, tad kopējai sitēmai būs mazākas iepējas atdzist, attieciigi mazāks tilpums buus jaauztur komforta temperatūrā...

bet es teicu- teorētiski....

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

man pašam gan liekas ka cietā kurinaamaa čuguna katls ir visekonomiskākais risinājums...

ja vari nooptimizeet apkures izmaksas sadedzinot savus atkritumus (nu tos ko var sadedzinaat), tad arī atslogo getliņus un samazini andrītim varku...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

es taču nezinu kas viņam tur ir....

es saku ka buus mazaaks apkures šķidruma (ūdens, antifrīzs) daudzums jāsilda .... un katls jau nepārtraukti slēgājas iekšā-ārā...atšķirīgs ir tikai degšanas ilgums

ideja prātīga.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

sorrii-

šāļu malkas krava maksā 50 ls...pa ziemu vajag 3 kravas -150 ls un vēl visādi smuki kociņi sanāk ko sētu uznaglot...

bet atkal pašam jāstrādā... vai kaimiņu sīnis par piečuku dienā jāpaverdzina....

musari kas ir organiskas izcelsmes- kartoni, olu kastītes, papīri sadeg uz urraa.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

tas taapat ir skaidrs. jāskatās cik kubi gāzes aiziet tā un cik kubi šitā...nu vai elektrība, vienalga...bet perspektiiva ir

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Karoče, zajebjošsja mēģināt iesipt sani 7.92 latu apmērā, ja nu vienīgi lai ir ko darīt.

ja tie 7.92 ir nedēļā, tad 5 apkures sezonas mēnešos tie buus jau apm 160 lati...

vai 3 šāļu malkas kravas

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Pisec, santīmpišanas kalngals! Un cik liels ir paredzamais ietaupījums mēnesī - 10 Ls, 20Ls?

Da bļin Tu vienreiz lasīt iemācīsies vai nēesi spējīgs??

Rakstu, ka kultūras namiem atmaksājas jau viena gada laika! Tu kultūras namā dzīvo???????

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

1)šāļus atved klāt, tas ietilpst cenā

2)man ir speciāls rāmis kurā kāds 1/8 kubs sazāģējas uzreiz ar ķēdes zāģi. tehnoloģija atstrādāta

3)priekš kam man andrītim uzdāvināt un vēl piemaksāt par to, ko es varu sadedzināt pats??? pelni labi kompostam der...

bet es neapgalvoju ka mana patiesība ir vispatiesākā...

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Gauss rakstīja: Pisec, santīmpišanas kalngals! Un cik liels ir paredzamais ietaupījums mēnesī - 10 Ls, 20Ls?

Da bļin Tu vienreiz lasīt iemācīsies vai nēesi spējīgs??

Rakstu, ka kultūras namiem atmaksājas jau viena gada laika! Tu kultūras namā dzīvo???????

Nestreso, pediņ, nestreso! Nedzīvoju es kultūras namā, neinteresē man tā ekonomija.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: 1)šāļus atved klāt, tas ietilpst cenā

2)man ir speciāls rāmis kurā kāds 1/8 kubs sazāģējas uzreiz ar ķēdes zāģi. tehnoloģija atstrādāta

3)priekš kam man andrītim uzdāvināt un vēl piemaksāt par to, ko es varu sadedzināt pats??? pelni labi kompostam der...

bet es neapgalvoju ka mana patiesība ir vispatiesākā...

Ar malku atmaksājās kurināt tad, ja pašam ir mežs blakus mājai. Ja pats vari pamazām pa brīvdienām zāģēt un vest ar tačku mājās. Ja kādām jāmaksā, tad ekonomija vējā. Vēl var nopirkt to baļķu zāģētāju-skaldītāju (nemaz tik dārgs nav), tad process aiziet gandrīz automātiski.

Kurināt ar šāliem, atgriezumiem, mēbelēm, tas vispār ir polnij atstoj.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Gauss rakstīja: Pisec, santīmpišanas kalngals! Un cik liels ir paredzamais ietaupījums mēnesī - 10 Ls, 20Ls?

Da bļin Tu vienreiz lasīt iemācīsies vai nēesi spējīgs??

Rakstu, ka kultūras namiem atmaksājas jau viena gada laika! Tu kultūras namā dzīvo???????

kaksis nezina kas ir kultūra.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja: kamēr visādi jefiņi domās, ka kautkur pasaulē ražo labākus produktus un "mēs jau neko nevaram" tikmēr vadoņa īrētajā mājas kaktiņā būs zviedru apkures risinājumi....

Ar ko īrēts nams atšķiras no nama,kurš pieder bankai?

Ar ko īrēts nams atšķiras no nama,kurš pieder bankai?

ja tu prasi man, tad es nezinu, es nedzīvoju īrētā dzīvoklī un nedzīvoju arī bankai piederošā mājā.....

džugiņš jau reiz prasīja vai banka neprasa apdrošināšnu un skatījās vai īpašums melno ķiršu ielā 12 ir apdrošināts

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Pirmais rakstīja: tā nu vēsturiski ir sanācis, ka Pirmajam vienkārši ir danfoss

Vēsturiski sanāca, ka tu to danfosu varēji atļauties tikai tāpēc,ka tā bija noliktavas izpārdošana.

nē, man bērna mamma piehaltūrēja tapeksā par apsargu un tāpēc dabūja par iepirkuma cenām +10%

pēc tā es tagad apmēram nojaušu cik vārījās tie torgaši

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Davai, edgariņ, noskaidrojam vienu lietu?

Paņemam divus viena tipa, ar vienādiem parametriem gāzes katlus. Vienu vertikālo, otru horizontālo. ipedgariņš apgalvo, ka vertikālais ir ekonomiskāks.

Kā tad īsti ir? Varbūt pirmais var izlīdzēt ar padomu, kā nekā danfosa dīleris...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

hvz par gāzes katliem, bet elektriskajiem boileriem tā arī ir.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Ozz rakstīja:

tiešām- kāpēc uzturēt komforta temperatūru 21 C* virtuvē pa nakti, ja var turēt 15 vai 16???

Tu parēķini,cik enerģijas vajadzēs,lai uzsildītu to virtuvi atpakaļ līdz 21 grādam no 15.

Man starpība starp dienu un nakti ir 2 grādi. Nezinu,kāda ir ekonomija, nav pagaidām iespējami novērojumi,maz sanācis testēt.

es rēķināju... enerģijas ekonomija ir, jo aukstāka telpa mazāk izstaro siltumu apkārtējā vidē....

par enerģiju, kas vajadzīga lai uzsildītu atpakaļ... drīzāk ir jārunā par laiku, kas nepieciešams lai komfortabli uzsildītu atpakaļ.... ja tu esi sadomājis iet virtuvē 9:00 no rīta, tad tā ir jāsāk sildīt jau pāris stundas ātrāk... tāpat vakarā, ja tu ej ārā no virtuves 23:00, tad jau 21:00 jāpārstāj kurināt....

tas apmēram, jo ir atkarīgs no telpas siltuma inerces... jo mazāks sildītājs jo vēlāk jāslēdz ārā....

1.. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ..25
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti