Visatļautība

VWfans Reģ.: 21.02.2004

Uz šosejām valda visatļautība. Vakar ap plkst.17 braucu pa Ventspils šoseju uz Rīgas pusi, sākot no Talsu pagrieziena stipri palielinājās satiksmes intensitāte. Kā vēlāk sapratu, tas bija dulno rallija apmeklētāju dēļ - uz Rīgas pusi praktiski mašīnas gāja vienā kolonnā. Lielais vairums (ap 80% vadītāju) turēja ap 95 km/h (protams, arī tas ir pārkāpums, tomēr tas ir neliels) tomēr no Talsu pagrieziena līdz Tukuma pagriezienam pusstundas laikā atradās vairāk kā desmit kretīnu un deģenerātu, kuri plūsmu, kas jau gāja uz 95 km/h, ņēmās apdzīt. Piemēram, tādi kretīni brauca ar jauno Toyota-Landcruiser, iepriekšējās paaudzes Honda-CR-V, 90.gadu beigu Audi-A4, ceturto Golfu, Audi-100 cigāru, iepriekšējās paaudzes Mercedes S klasi, Subaru-Impreza, trešo Golfu, BMW 3.sēriju.

Un lai tie skrējēji tagad nepārmet, ka vainīgi ,,sēnes,, , kas lēni brauc un viņiem traucē. Braucot ar 95 km/h, vakar nepanācu nevienu lēnāk braucošu. Manā skatījumā tā šķendēšanās par ,,sēnēm,, ir stipri pārspīlēta.

 
VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Vakar braucu no Valgas uz Rīgu un secināju, ka braucēji bija visai mierīgi. Starp Valku un Valmieru turēju 82-85 km/h un mani apdzina tikai divi auto. Starp Valmieru un Straupi braucot, bija vēl gaišs, turēju 90 km/h un mani apdzina tikai divas mašīnas. Straupē biju apstājies, un tālākais ceļš aizritēja tumsā. Dažus kilometrus aiz Straupes, braucot ar kādiem 85 km/h, panācu citu lēnāk braucošu auto. Tā izrādījās 2006.gada aprīļa-maija Mazda-6 universāls, kuras vadītājs brauca nevienmērīgi, bailīgi, dažbrīd piebremzējot ar 70-85 km/h. Tā es viņam noturējos aizmugurē līdz Sēnītei, bet aiz Sēnītes, kur sākās divas joslas katrā virzienā, apsteidzu.

Baisulis Reģ.: 02.10.2007
0 0 Atbildēt

VWfans joprojām rullē 82 viņš brauc,sakrāj aiz sevis strīpu ar ātrāk braukt spējīgiem kalnainā avidū,tad sākas visādas apdzīšanas. Kretīnisks braukšanas stils.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Baisulis rakstīja: VWfans joprojām rullē 82 viņš brauc,sakrāj aiz sevis strīpu ar ātrāk braukt spējīgiem kalnainā avidū,tad sākas visādas apdzīšanas. Kretīnisks braukšanas stils.

Es neuzskatīju par lietderīgu apdzīt Mazdu-6, ja mans vēlamais braukšanas ātrums bija tikai par kādiem 5 km/h lielāks. Ieturēju normālu 60-80 metru distanci, lai apdzīt gribētāji var iekārtoties starp Mazdu un mani. Un to apdzenosho auto bija pamaz. Laikam garo briivdienu saakumaa cilveekiem nebija masveidiigas gribeeshanas aatri braukt...

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

Baisulis rakstīja: VWfans joprojām rullē 82 viņš brauc,sakrāj aiz sevis strīpu ar ātrāk braukt spējīgiem kalnainā avidū,tad sākas visādas apdzīšanas. Kretīnisks braukšanas stils.

Es neuzskatīju par lietderīgu apdzīt Mazdu-6, ja mans vēlamais braukšanas ātrums bija tikai par kādiem 5 km/h lielāks. Ieturēju normālu 60-80 metru distanci, lai apdzīt gribētāji var iekārtoties starp Mazdu un mani. Un to apdzenosho auto bija pamaz. Laikam garo briivdienu saakumaa cilveekiem nebija masveidiigas gribeeshanas aatri braukt...

Vienkarši baiga fuga visiem

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Man šķiet, ka tagad, pateicoties fotoradariem un plānākiem maciņiem, tauta, vidēji ņemot, sākusi braukt mierīgāk nekā treknajos gados. Vai piekrītat?

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Man šķiet, ka tagad, pateicoties fotoradariem un plānākiem maciņiem, tauta, vidēji ņemot, sākusi braukt mierīgāk nekā treknajos gados. Vai piekrītat?

nē...

maks ir pietiekoši biezs un kā braucu uz 105 (pēc Tomtoma) tā arī braucu...

gan tad, gan tagad...

zinu, ka te ir novākušies diži rallisti, kuri teiks, ka losis esmu...

arī zinu, ko varu sadarīt ar 2tonnīgu bleķa kaudzi... un necenšos izaicināt likteni...

tiesības ieguvu 1986 un "pie tēviem"nevienu neesmu aizsūtījis...

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

VWfans rakstīja: Man šķiet, ka tagad, pateicoties fotoradariem un plānākiem maciņiem, tauta, vidēji ņemot, sākusi braukt mierīgāk nekā treknajos gados. Vai piekrītat?

nē...

maks ir pietiekoši biezs un kā braucu uz 105 (pēc Tomtoma) tā arī braucu...

gan tad, gan tagad...

zinu, ka te ir novākušies diži rallisti, kuri teiks, ka losis esmu...

arī zinu, ko varu sadarīt ar 2tonnīgu bleķa kaudzi... un necenšos izaicināt likteni...

tiesības ieguvu 1986 un "pie tēviem"nevienu neesmu aizsūtījis...

105 (pēc Tomtoma) dažreiz var būt stipri par daudz (reāli uz spidometra droši vien ir +110)......

Pirmdienas vakarā braucu uz Rīgu. Bija tumšs, smidiznāja lietus, pretimbraucošie auto, tuvās gaismas...

un vārdusakot brauciena laikā notriecu 2 stirnas (vienu pie Līvāniem otru pie Aizkraukles). Avārijas beidzās ar minimālām sekām ( bikiņ ielocīts degvielas bākas vāciņš, tik tikko pamanāma švīka uz durvīm un aizmugures bamperis ar stirnas s*diem).

Viss beidzās laimīgi tikai tāpēc ka braucu ar 95km/h uz spido un ar reālo braukšanas ātrumu kaut kur 85km/h.

Mazais ātrums deva iespēju pat pēdējā brīdī pamanot stirnu, uzspiest uz bremzēm, samazināt ātrumu kaut kur līdz 50km/h un pariežot nedaudz stūri, "aizlaist" stirnas abas reizes gar auto sānu...

Morāle: CSN noteikumi nav no zila gaisa "izzīsti", bet patiesībā droši vien "rakstīti ar asinīm".

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:...

Morāle: CSN noteikumi nav no zila gaisa "izzīsti", bet patiesībā droši vien "rakstīti ar asinīm".

to par PSRS armijas uzstavu teica....

un visi ražotāji odometrā samazina reālo ātrumu...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Yetti rakstīja:

VWfans rakstīja: Man šķiet, ka tagad, pateicoties fotoradariem un plānākiem maciņiem, tauta, vidēji ņemot, sākusi braukt mierīgāk nekā treknajos gados. Vai piekrītat?

nē...

maks ir pietiekoši biezs un kā braucu uz 105 (pēc Tomtoma) tā arī braucu...

gan tad, gan tagad...

zinu, ka te ir novākušies diži rallisti, kuri teiks, ka losis esmu...

arī zinu, ko varu sadarīt ar 2tonnīgu bleķa kaudzi... un necenšos izaicināt likteni...

tiesības ieguvu 1986 un "pie tēviem"nevienu neesmu aizsūtījis...

105 (pēc Tomtoma) dažreiz var būt stipri par daudz (reāli uz spidometra droši vien ir +110)......

Pirmdienas vakarā braucu uz Rīgu. Bija tumšs, smidiznāja lietus, pretimbraucošie auto, tuvās gaismas...

un vārdusakot brauciena laikā notriecu 2 stirnas (vienu pie Līvāniem otru pie Aizkraukles). Avārijas beidzās ar minimālām sekām ( bikiņ ielocīts degvielas bākas vāciņš, tik tikko pamanāma švīka uz durvīm un aizmugures bamperis ar stirnas s*diem).

Viss beidzās laimīgi tikai tāpēc ka braucu ar 95km/h uz spido un ar reālo braukšanas ātrumu kaut kur 85km/h.

Mazais ātrums deva iespēju pat pēdējā brīdī pamanot stirnu, uzspiest uz bremzēm, samazināt ātrumu kaut kur līdz 50km/h un pariežot nedaudz stūri, "aizlaist" stirnas abas reizes gar auto sānu...

Morāle: CSN noteikumi nav no zila gaisa "izzīsti", bet patiesībā droši vien "rakstīti ar asinīm".

50% atrumu ierobezhojumu ir izzisti no pirksta

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Domāju, ka ātrums ir krities vidējais.

Tāpēc, ka daudzi domā kā ekonomiskāk braukt, tas varētu būt viens no iemesliem. Braukt robežās līdz +20 km/h patēriņa ekonomija un ekonomija uz maksājumiem ceļu policijai (daži tūlīt teiks ka viņiem 140-160 km/h ir ekonomiskākais ātrums, bet lielajam vairum tā nav).

Tagad lai pabrauktu pa Jūrmalas šoseju virs 100 km/h (no rīta vai vakarā, kad daudz braucēju)jābrauc pa trešo joslu. Brakšana ar 120 km/h salīdzinot ar lielo vairumu ir lidošana. Agrāk 1.-2.josla gaja ap 110 km/h.

Varbūt netrafarētie subāri, kas tur regulāri ganās ir pie vainas?

Fotoradari domāju maz ietekmē, jo cik tad viņi uz visu LV bija? 4 ? Varbūtību uzrauties maza. Soda punkti arī no tiem nekrājas, tikai tik cik pēcapmaksas rēķins

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Šeit ,,Latvijas valsts ceļu\'\' mājas lapā var redzēt patieso vidējo ātrumu uz šosejām:

www.lvceli.lv/...

Priecē, ka, piemēram, šodien šai skaistajā rudens dienā uz Saulkrastu apvedceļa, kurš ir ideāls un kur it kā varētu vilkt, vidējais ātrums ir 92 km/h, nebūt ne pārmēru daudz.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Vēl jau dzirdēts, ka dažiem lielceļu rallistiem ir parādījušies bonus punkti bīstamā apmērā. Tas liekot nopietni pārdomāt braukšanas paradumus.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja: Vēl jau dzirdēts, ka dažiem lielceļu rallistiem ir parādījušies bonus punkti bīstamā apmērā. Tas liekot nopietni pārdomāt braukšanas paradumus.

Man arī ir 1 soda punkts, bet ne par ātrumu, bet par gaismām.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

man laikam vispār tādu nav...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

runajot par visatljautiibu, tikko gaaju pastaigaties ar sievu un savu sunjuku, njufu, shams vienmeer pie siksnas. tada tumsa jau, peekshji pieskrien viens lops, tas, no ciinju sunju sugas, un metaas manam virsuu. es taka paspeeju savejo paraut nost, un uzbruceju pagrudu malaa. tas slepkava staav un nu liekas ka metiisies atkal, tai pat laikaa blakus vel gjimene iet, un izskataas ka tas ir vinju lops, shiem saku lai savaac, pretii dzirdu eto ne nasha sobaka. nu neko, lops vairaak virsuu neklupa, tik paskraidija rucot, un aizgaaja tiem idinjiem pakalj. jautaajums. ko dariit ja shams iekozhas manii, manaa sievaa, manaa sunii? peec tam jau saaku domaat tik, kaa riikoties. ja es tam lpam buutu maucis ar kaaju, ko gandriiz jau izdariju, tad joprojaam tas nuutu ne nasha sobaka? ko vispaar tadaa situacijaa dariit???

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: runajot par visatljautiibu, tikko gaaju pastaigaties ar sievu un savu sunjuku, njufu, shams vienmeer pie siksnas. tada tumsa jau, peekshji pieskrien viens lops, tas, no ciinju sunju sugas, un metaas manam virsuu. es taka paspeeju savejo paraut nost, un uzbruceju pagrudu malaa. tas slepkava staav un nu liekas ka metiisies atkal, tai pat laikaa blakus vel gjimene iet, un izskataas ka tas ir vinju lops, shiem saku lai savaac, pretii dzirdu eto ne nasha sobaka. nu neko, lops vairaak virsuu neklupa, tik paskraidija rucot, un aizgaaja tiem idinjiem pakalj. jautaajums. ko dariit ja shams iekozhas manii, manaa sievaa, manaa sunii? peec tam jau saaku domaat tik, kaa riikoties. ja es tam lpam buutu maucis ar kaaju, ko gandriiz jau izdariju, tad joprojaam tas nuutu ne nasha sobaka? ko vispaar tadaa situacijaa dariit???

Jā, ar suņiem situācijas mēdz būt nejaukas. Man 2007.gadā, kad vēl dzīvoju Rīgā, pagalmā dēlam iekoda krancis, kas izskrēja aiz stūra. Noskaidroju saimnieci, iesniedzu policijā iesniegumu un pēc kāda laika pienāca vēstule, ka saimniecei uzlikts sods 5 latu apmērā.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:... ja es tam lpam buutu maucis ar kaaju, ko gandriiz jau izdariju, tad joprojaam tas nuutu ne nasha sobaka? ko vispaar tadaa situacijaa dariit???

ja tas ir cīņas suns, tad paliktu bez kājas...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

Slinkais rakstīja: runajot par visatljautiibu, tikko gaaju pastaigaties ar sievu un savu sunjuku, njufu, shams vienmeer pie siksnas. tada tumsa jau, peekshji pieskrien viens lops, tas, no ciinju sunju sugas, un metaas manam virsuu. es taka paspeeju savejo paraut nost, un uzbruceju pagrudu malaa. tas slepkava staav un nu liekas ka metiisies atkal, tai pat laikaa blakus vel gjimene iet, un izskataas ka tas ir vinju lops, shiem saku lai savaac, pretii dzirdu eto ne nasha sobaka. nu neko, lops vairaak virsuu neklupa, tik paskraidija rucot, un aizgaaja tiem idinjiem pakalj. jautaajums. ko dariit ja shams iekozhas manii, manaa sievaa, manaa sunii? peec tam jau saaku domaat tik, kaa riikoties. ja es tam lpam buutu maucis ar kaaju, ko gandriiz jau izdariju, tad joprojaam tas nuutu ne nasha sobaka? ko vispaar tadaa situacijaa dariit???

Jā, ar suņiem situācijas mēdz būt nejaukas. Man 2007.gadā, kad vēl dzīvoju Rīgā, pagalmā dēlam iekoda krancis, kas izskrēja aiz stūra. Noskaidroju saimnieci, iesniedzu policijā iesniegumu un pēc kāda laika pienāca vēstule, ka saimniecei uzlikts sods 5 latu apmērā.

mani neinteresee sekas, mani interesee kaa riikoties uz vietas lai nejtralizeetu lopu? kaajas, rokas, gazez balons?

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: runajot par visatljautiibu, tikko gaaju pastaigaties ar sievu un savu sunjuku, njufu, shams vienmeer pie siksnas. tada tumsa jau, peekshji pieskrien viens lops, tas, no ciinju sunju sugas, un metaas manam virsuu. es taka paspeeju savejo paraut nost, un uzbruceju pagrudu malaa. tas slepkava staav un nu liekas ka metiisies atkal, tai pat laikaa blakus vel gjimene iet, un izskataas ka tas ir vinju lops, shiem saku lai savaac, pretii dzirdu eto ne nasha sobaka. nu neko, lops vairaak virsuu neklupa, tik paskraidija rucot, un aizgaaja tiem idinjiem pakalj. jautaajums. ko dariit ja shams iekozhas manii, manaa sievaa, manaa sunii? peec tam jau saaku domaat tik, kaa riikoties. ja es tam lpam buutu maucis ar kaaju, ko gandriiz jau izdariju, tad joprojaam tas nuutu ne nasha sobaka? ko vispaar tadaa situacijaa dariit???

ja ir reāli draudi, aizstāvi sevi un savējos.

pēc tam varēs naša raša skaidrot, kāpēc suns bez uzpurņa riņķī vazājas.

(protams, ja rašām gadās gali, tad var visādi sanākt)

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

kolumbs rakstīja: Vēl jau dzirdēts, ka dažiem lielceļu rallistiem ir parādījušies bonus punkti bīstamā apmērā. Tas liekot nopietni pārdomāt braukšanas paradumus.

Man arī ir 1 soda punkts, bet ne par ātrumu, bet par gaismām.

mauci ar moci ar tālajiem?

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Yetti rakstīja:

VWfans rakstīja: Man šķiet, ka tagad, pateicoties fotoradariem un plānākiem maciņiem, tauta, vidēji ņemot, sākusi braukt mierīgāk nekā treknajos gados. Vai piekrītat?

nē...

maks ir pietiekoši biezs un kā braucu uz 105 (pēc Tomtoma) tā arī braucu...

gan tad, gan tagad...

zinu, ka te ir novākušies diži rallisti, kuri teiks, ka losis esmu...

arī zinu, ko varu sadarīt ar 2tonnīgu bleķa kaudzi... un necenšos izaicināt likteni...

tiesības ieguvu 1986 un "pie tēviem"nevienu neesmu aizsūtījis...

105 (pēc Tomtoma) dažreiz var būt stipri par daudz (reāli uz spidometra droši vien ir +110)......

Pirmdienas vakarā braucu uz Rīgu. Bija tumšs, smidiznāja lietus, pretimbraucošie auto, tuvās gaismas...

un vārdusakot brauciena laikā notriecu 2 stirnas (vienu pie Līvāniem otru pie Aizkraukles). Avārijas beidzās ar minimālām sekām ( bikiņ ielocīts degvielas bākas vāciņš, tik tikko pamanāma švīka uz durvīm un aizmugures bamperis ar stirnas s*diem).

Viss beidzās laimīgi tikai tāpēc ka braucu ar 95km/h uz spido un ar reālo braukšanas ātrumu kaut kur 85km/h.

Mazais ātrums deva iespēju pat pēdējā brīdī pamanot stirnu, uzspiest uz bremzēm, samazināt ātrumu kaut kur līdz 50km/h un pariežot nedaudz stūri, "aizlaist" stirnas abas reizes gar auto sānu...

Morāle: CSN noteikumi nav no zila gaisa "izzīsti", bet patiesībā droši vien "rakstīti ar asinīm".

brauktu uz 110..... vispār nezinātu ka tas stirnas tur eksistē....

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Tieši to pašu gribēju rakstīt. Mauktu uz 110km/h stirnas vēl nebūtu paspējušas uzlīst uz ceļa

Rolands85 Reģ.: 01.10.2006
0 0 Atbildēt

Un galu galā kaut vai uz 50km/h būtu braucis, tāpat, ja liktenis lēmis, nonesīsi tās stirnas nafig

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Oi, vesels bars jau to atziņuši. Tā kā, 80-85 braucēji, jūs esat auni. Jūsu dēļ pārējie taisa nevajadzīgus apdzīšanas manevrus un apdraud visu pārējo, jūs radat sastrēgumu virtenes aiz sevis.

Bet, ja ir tādi sajāti un salāpīti ceļi, tad es labāk, braucot lēnāk, ietaupu kādu latiņu, kas vēlāk noderēs piekares remontam, kurš sajāto ceļu dēļ būs nepieciešams ātrāk. Ja būtu tādi labi ceļi kā Lietuvā un Igaunijā, tad jau varētu braukt ātrāk.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Acīm redzot tu neesi bijis Lietuvā un Igaunijā tā pa īstam, tikai izbraucis tām cauri. Pabrauc pa mazajiem ceļiem un redzēsi to pašu,ko LV. Es LT pārsitu mašīnai riepu uz LT/PL robežas.

Un nekas piekarei nenotiks,ja brauksi 90-95 ,kā vairums brauc, ko baigi saglābsi, braucot uz 80 ??

Esmu bijis gan Lietuvā, gan Igaunijā arī dziļi provincē. Ceļu segums ir galvas tiesu pārāks.

Braucot ar 80, var ietaupīt 19 santīmus uz 100 km.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti