Aptauja krīzes laikos ...

911 Reģ.: 11.04.2003

Pēdējā laikā daudz ir runāts, ka krīze ir klāt vai arī tuvojas. Daudzi to esot pamanījuši visdažādākajās dzīves situācijās, notikumos, procesos, taču mans jautājums Jums ir šāds - ko Jūs esat manījuši, kas garnadžiem šobrīt no auto lietām patīk visvairāk?

.. man dažiem kolēģiem jau ir "aiznesti" parking sensori, kas iestrādāti bamperī uz vienas "lentas".

 
1.. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ..75
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Tici nu tam, ko cilveeki ir sakjekseleejusi...

manupraat tam ciparam vajadzeetu buut lielaakam...

Nav ko brīnīties - gana daudziem tās algas ir līdz 800 Ls uz papīra. Nemaz nebija tik sen kad pac tādu algu saņēmu.

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Tici nu tam, ko cilveeki ir sakjekseleejusi...

manupraat tam ciparam vajadzeetu buut lielaakam...

emm.. nu protams tas nav tik preciizs raadiitaajs kaa "statistika liecina" bet... kasieres, paardeveeji, asistenti, agjenti, daudzu valsts iestaazhu darbinieki... var saukt un saukt, sastaada lielu dalju nodarbinaato un vinjiem patieshaam shii alga arii uz rokas paliek tie pashi 'liidz 400'. Iztresii no liela uznjeemuma graamatvedes algu listi un izvelc videejo aritmeetisko- zudiis iluuzija par "eiropas liimenja algu" Buus standarta varisants, paariits ar >2000Ls, vairaaki ar >1000Ls un atlikusii "masa" ar ~300- 500...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Zini...

keiss par mediciinu un maasinjaam.

slodze liidz 400 ls uz papiira...maz...

bet liela daļa kaplee uz 2 vai pat vairaak slodzeem (ja darbs un veseliiba atlauj

lai sanjemtu normaalu algu jaavergo vai nu 12 stundas vai jaakustaas 2x aatraak kaa uz papiira rakstiits...

vai citur arii taa nav

tad jau driizaak jautaajums jaauzstaada- kaapeec tik daudz cilveeku dara studentu un ex-maajsaimnieču mazkvalificeeto darbu

Kaspersky Reģ.: 10.11.2003
0 0 Atbildēt

Veči, palasot jūsu gudrās vārsmas, tāds jautājums radās - pašiem no saviem vārdiem nav bail, pašpārliecinātie speciālisti hrenovie? Neaizvietojamu cilvēku/amatu nav

Tas tā, starp citu.

p.s

Par nesamērīgām kredītsaistībām pilnībā piekrītu, tur nu gan jums taisnība.

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Ozz, bet kā tas ir ar to slimnīcu peļņu un mazapmaksāto darbaspēku?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Nezinite rakstīja: Ozz, bet kā tas ir ar to slimnīcu peļņu un mazapmaksāto darbaspēku?

kaadaa zinjaa

slimniicas pelniit var ljoti ierobezhoti- ar pupiem, pagarinaashanu utml bleenjaam, bet privaatie ir noslaukushi kreejumu......

slimniica var straadaat tik, cik naudas tai dod valsts...nu un arii paareejo, ko vajag, bet valsts neiedod..

ja slimniica ir valsts uznjeemums, tad kaada veel pelnja

slodzes, ko ir jaamaksaa pirms nodokljiem-

500aarstam

350maasai

250sanitaaram

uun tad panesaas, naktsmainjas, briivdienas, diennaktis utt...

aarstiem labi, vinjus neviens nekontrolee, var ij savu privaatpraksi paguut atveert, ij veel kkur aizskriet...

videejie un zemaaki, tajaa skaitaa es ir piekalti pie konkreetas virpas...nekas nesanaak...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

a resursi ?

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

slimnīcas ir valsts kapitālsabiedrības un e.g. pērn visām bija vairāku miljonu peļņa. Tad sanāk, ka valsts tās slimnīcas slauc un neatmet tām neko atpakaļ??

mana nojauta saka, ka katrā kārtīgā valsts kapitālsabiedrībā norit paralēlās dzīves. uz tās pašas valsts iepirktās vai "labdaru" ieziedotās aparatūras bez rindas par lielu naudu tiek tie, kurus apkalpo tie paši dakteri tikai savā privātprakses laikā. Savukārt "parastie" ļaudis, ko apmaksā valsts, rātni gaida rindā..

kad ierosinājām slimnīcām šo lietu sakārtot (jo kapitālsbiedrības nevar saņemt ziedojumus),bet slimnīcām tos vajag), visi dakterīši kā viens šādu ideju noraidīja jo tāda sistēma rullē...

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

tad jau driizaak jautaajums jaauzstaada- kaapeec tik daudz cilveeku dara studentu un ex-maajsaimnieču mazkvalificeeto darbu

Ja atbildēsi uz jautājumu kāpēc pats raujies vairākos darbos, nevis vienā, labi apmaksātā, tad tā būs atbilde arī visu pārējo vietā.

Un ir vietas, kur gribēdams divas slodzes nevaresi norukāt, jo darbavieta tādu iespēju izslēdz. Nē rukāt vari, tikai alga paliek tā pati, vai virstundu apmakas vietā piedāvā paņemt brīvdienu.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

taa gluzi naw-ir kvota-par kaadu naudu walsts apmaksaa manipulaacijas.Tu tacu nedomaa,ka izmekleejoties pusstundu uz 1000000 ls veertas aparatuuras un samaksaajot par to ls 6 Tu nosedz visas izmaksas?Kaadam par to atlikusie 90 lati jaasamaksaa-valstij,apdrosinaataajiem vai pasam.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

ar tiem ziedojumiem tiesaam ir taa,ka labaak newajag.naudaa jau wareetu,bet graudaa nozimee veel lielaaku bardaku.Haltuuras?neviens jau nedeg raut pikji no kabatas aaraa,tas bija aktuaali gadus 5us atpakalj,kad bija tie pakalpojumi nepieejamaaki. tagad 99%gadiijumu viss ir oficiaali,un to 1% atshuj,jo tikai krenkji vien.tas ir par manu laucinju.

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: taa gluzi naw-ir kvota-par kaadu naudu walsts apmaksaa manipulaacijas.Tu tacu nedomaa,ka izmekleejoties pusstundu uz 1000000 ls veertas aparatuuras un samaksaajot par to ls 6 Tu nosedz visas izmaksas?Kaadam par to atlikusie 90 lati jaasamaksaa-valstij,apdrosinaataajiem vai pasam.

es domāju, ka valsts kapitālsabiedrība - slimnīca - ir liela melnā kaste, kurā notiekošais ir tā samudžināts, lai neviens nekad nesaprastu, kāpēc māsiņu alga ir tik kapeiku, cik ir, bet peļņa ir tik milj. cik ir.

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: ar tiem ziedojumiem tiesaam ir taa,ka labaak newajag.naudaa jau wareetu,bet graudaa nozimee veel lielaaku bardaku.Haltuuras?neviens jau nedeg raut pikji no kabatas aaraa,tas bija aktuaali gadus 5us atpakalj,kad bija tie pakalpojumi nepieejamaaki. tagad 99%gadiijumu viss ir oficiaali,un to 1% atshuj,jo tikai krenkji vien.tas ir par manu laucinju.

nu tur toč - firmas bez iepirkuma kaut ko ieziedo (85% no summas sedz valsts) un pēc tam slimnīca visu laiku maksā par apkopēm un reģentiem... nu tikpat kā savulaik peidžerus par brīvu dāvināt bija izdevīgi...

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

parasti valsts garantee krediitu,un zinaamu summu par pakalpojumu bet slimniica atmaksaa pikji,+griezh aparaatu,maksaa algas,siltumus utt.ja kas,tad parasti tas pakalpojums no valsts puses tiek atmaksaats par taadu pasu summu kaa pirms 5 gadiem.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu slimnīcām liela problēma ir tā, ka tās pilda sociālās aprūpes funkciju. sanīkuši pendžas tur uzturas bieži un ilgi, jo viņiem mājās tāpat būtu pzidec. lai gan tā nebūtu slimnīcas funkcija.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

bet gultasdienas cena ir vienaada gan par pendzu kam neko vairaak par paaris tableteem newajag gan par reaalu slimnieku kam sljaukas visaas atwerees.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

pendzas arii taupa naudu.kaa kuriozu waru mineet vienu tanti,kas wairaakus gadus iemaniijaas no maija liidz septembrim simuleet pa slimniicu,jo dziivoklis Juurmalaa pa to laiku tika izireets!

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: pendzas arii taupa naudu.kaa kuriozu waru mineet vienu tanti,kas wairaakus gadus iemaniijaas no maija liidz septembrim simuleet pa slimniicu,jo dziivoklis Juurmalaa pa to laiku tika izireets!

laaabs

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Nezinite rakstīja: slimnīcas ir valsts kapitālsabiedrības un e.g. pērn visām bija vairāku miljonu peļņa. Tad sanāk, ka valsts tās slimnīcas slauc un neatmet tām neko atpakaļ??

mana nojauta saka, ka katrā kārtīgā valsts kapitālsabiedrībā norit paralēlās dzīves. uz tās pašas valsts iepirktās vai "labdaru" ieziedotās aparatūras bez rindas par lielu naudu tiek tie, kurus apkalpo tie paši dakteri tikai savā privātprakses laikā. Savukārt "parastie" ļaudis, ko apmaksā valsts, rātni gaida rindā..

kad ierosinājām slimnīcām šo lietu sakārtot (jo kapitālsbiedrības nevar saņemt ziedojumus),bet slimnīcām tos vajag), visi dakterīši kā viens šādu ideju noraidīja jo tāda sistēma rullē...

ar katru dienu es Tevi mīlu arvien vairāk un vairāk

tas tak pat ezim skaidrs, ka uz valsts apmaksāta tomogrāfa drīkst griezt budžeta bildītes tikai 8 stundas diennaktī, pie tam pie nosacījuma, ka valsts vēl iedod naudu

toties pārējo laiku uz tā paša aparata, par kuru privātprakses dakterītis pat nemaksā elektrības rēķinu tiek grozītas maksas tomogrāfijas un visi ir laimīgi (izņemot mani kā nodokļu maksātāju)

kautgan mzn pouhj, tik un tā manu nenozagto nodokļu naudu iebāzīs kādai stikla būdai pa pakaļas durtiņām

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

Nezinite rakstīja: Ozz, bet kā tas ir ar to slimnīcu peļņu un mazapmaksāto darbaspēku?

kaadaa zinjaa

slimniicas pelniit var ljoti ierobezhoti- ar pupiem, pagarinaashanu utml bleenjaam, bet privaatie ir noslaukushi kreejumu......

slimniica var straadaat tik, cik naudas tai dod valsts...nu un arii paareejo, ko vajag, bet valsts neiedod..

ja slimniica ir valsts uznjeemums, tad kaada veel pelnja

slodzes, ko ir jaamaksaa pirms nodokljiem-

500aarstam

350maasai

250sanitaaram

uun tad panesaas, naktsmainjas, briivdienas, diennaktis utt...

aarstiem labi, vinjus neviens nekontrolee, var ij savu privaatpraksi paguut atveert, ij veel kkur aizskriet...

videejie un zemaaki, tajaa skaitaa es ir piekalti pie konkreetas virpas...nekas nesanaak...

jopannijs tu vilks...

sanitārēm jau 1985 gadā 5 repšikus stūma, ap Milleniumu ap govi pa pīli deva...

bļeģ, man nau skaudība, bet ja tev maksā, tad atļaujies nomazgāt man tirsu, nevis pūt savos mēslos...

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

2 Pirmais-Tu runaa mulkjiibas,pie tam ja tomograafs straadaa 8 h diennaktii,tad tas ir labs raadiitaajs.PN-privaatpraksu dakteriisi nesuuta savus pacientus maksaat par daargiem izmekleejumiem,jo veelas visu naliku savaakt pashi.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Yetti-newaru atbildeet par wisiem sanitaariem,bet tajaas iestaadees kur straadaaju zinu ka jamu truukst,un esoshie rukaa par trim.pluss veel 10 gadu laikaa atwesti tikai kaadi paaris neapmazgaati pacienti,pat peec lielaam operaacijaam.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

piedod, Tu nebiji "saldais".....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: 2 Pirmais-Tu runaa mulkjiibas,pie tam ja tomograafs straadaa 8 h diennaktii,tad tas ir labs raadiitaajs.PN-privaatpraksu dakteriisi nesuuta savus pacientus maksaat par daargiem izmekleejumiem,jo veelas visu naliku savaakt pashi.

tomogrāfs bija tikai kā piemērs manā tekstā.... ne jau es teicu, ka privātprakses dakteri sūta uz togrāfiju, bet privātprakses dakteri paši taisa tomogrāfijas par naudu

bet nu jau tu pats pateici visas nozares broblēmas būtību - tomogrāfs par 1000000 strādā tikai 1/3 savas slodzes.... un tikai tāpēc, ka valstij nav 5 latu

smieklīgi - ja es nevaru nodrošināt ar darbu jau savus esošos 10 traktorus, tad taču es nepirkšu vēl otrus desmit......

varbūt valstij būtu izdevīgāk vest pacienus ar helikopteru uz berlīni un pēc tam pirkt tomogrāfijas rezultātus no vācijas, tā vietā lai nopirktu vēl vienu tomogrāfu dīkstāvei?

p.n. tas tikai tā..... pārdomām....

p.p.n.

joprojām apgalvoju, ka tajā (veselības aprūpes) sistēmā naudas ir daudz, tikai tā tiek nelietderīgi izmantota...... atkārtošos ar piemēru no savas pieredzes..... kāpēc valstij būtu jāapmaksā dārgās slimnīcas gultasdienas par laiku, kurā nekas ar slimnieku netiek darīts...... tu teiksi "novērošana", bet es atbildēšu, ka par 50latiem dienā novērotājs var sēdēt pie manis mājās

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

man ta kas-aada uzaugusi kaa degunradzim zinu ka ir visaadas iestaades,dakujaa kur newienam neieteiktu nonaakt,bet es tur neko newaru mainiit.bet tur kur esmu,tur wed pie manis tiirus un saartus.jo wismaz taa waru ietekmeet Procesu.

1.. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ..75
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti