Aptauja krīzes laikos ...

911 Reģ.: 11.04.2003

Pēdējā laikā daudz ir runāts, ka krīze ir klāt vai arī tuvojas. Daudzi to esot pamanījuši visdažādākajās dzīves situācijās, notikumos, procesos, taču mans jautājums Jums ir šāds - ko Jūs esat manījuši, kas garnadžiem šobrīt no auto lietām patīk visvairāk?

.. man dažiem kolēģiem jau ir "aiznesti" parking sensori, kas iestrādāti bamperī uz vienas "lentas".

 
1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..75
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Arsmens rakstīja:

RLaguna rakstīja:

Ozz rakstīja: ja cilveeks lej ik pa 300 km pa 30 ls degvielu, tad logjiski, ka baakaa vinjas paliek aizvien vairaak...

vismaz es taa daru...pieradums

man atkal slinkums katreiz turēt to mēlīti nospiestu lai ielietu tieši 30Ls.

patīkamāk ir liet pilnu bāku un tad var novērot cik santīmi vao Ls ir iesipti

iesipt santiimu labaak sanaak braucot ar patukshu baaku, jo braucot ar pilnu tu vadaa liidzi svara zinjaa 1 pasazhieri

Nefig nesanāk - iztērētais laiks un degviela lieku reizi braucot uz DUS ir dārgāki, nekā tas, ko sanāk ietaupit uz patēriņu. Nav jau tā, ka kādam auto bāka būtu nesamērīgi milzīga pret motora paramatriem. Visiem mazmotoriem, kas jūt katru lieko kilogramu arī ir mazas bāciņas. Savukārt, piemēram, manam auto ir 64 litri, kas pusbākas gadījumā ietaupītu 32kg (t.i. ļoti mazu pasažierīti), bet patēriņa starpība pilsētā, braucot vienam, vai braucot pieciem ar pilnu bagāžnieku, nepārsniedz 0.5 l/100km.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Arsmens rakstīja:

RLaguna rakstīja:

Ozz rakstīja: ja cilveeks lej ik pa 300 km pa 30 ls degvielu, tad logjiski, ka baakaa vinjas paliek aizvien vairaak...

vismaz es taa daru...pieradums

man atkal slinkums katreiz turēt to mēlīti nospiestu lai ielietu tieši 30Ls.

patīkamāk ir liet pilnu bāku un tad var novērot cik santīmi vao Ls ir iesipti

iesipt santiimu labaak sanaak braucot ar patukshu baaku, jo braucot ar pilnu tu vadaa liidzi svara zinjaa 1 pasazhieri

+kondensāts līmeni papildina.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

kolumbs rakstīja:

Imka rakstīja: Nevajag kādam numberu

www.db.lv/...

Drīzāk tas saistīts, ka ierobežos tirdzniecību ar numurzīmēm.

www.db.lv/...

Cenšas iztirgot kamēt vēk var ar devīzi, ka ne jau aiz labas dzīves pārdod numuru...

Ekskluzīvie (individuālie) numuri ir privātpersonas īpašums atšķirībā no parastajā kārtībā saņemtajām un pa blatu saņemtajā numrua zīmēm), līdz ar to ar tām brīvi varēs tirgoties arī tad, kad aizliegs šādu andelēšanos.

Nedomāju gan, ka numurzīme, tāpat kā pase, var būt privātpersonas īpašums...

Ja tas būtu privātpersonas īpašums, nopērku šādu nr. un skrūvēju kurai mašīnai gribu...

Ja nozog to krutumu, tad tak atjaunot arī CSDD neļaujot.... Ja tas būtu privātpersonas īpašums, tad pats mājas varētu dublikātu izgatavot...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja:

Ozz rakstīja: ja cilveeks lej ik pa 300 km pa 30 ls degvielu, tad logjiski, ka baakaa vinjas paliek aizvien vairaak...

vismaz es taa daru...pieradums

man atkal slinkums katreiz turēt to mēlīti nospiestu lai ielietu tieši 30Ls.

patīkamāk ir liet pilnu bāku un tad var novērot cik santīmi vao Ls ir iesipti

Pačuksteešu nosleepumu-

meeliitei ir taads mazs pupsiks, ko ja pavelk uz sevi nekas nav jaatur...

meeliite pati fikseejas

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

RLaguna rakstīja:

Ozz rakstīja: ja cilveeks lej ik pa 300 km pa 30 ls degvielu, tad logjiski, ka baakaa vinjas paliek aizvien vairaak...

vismaz es taa daru...pieradums

man atkal slinkums katreiz turēt to mēlīti nospiestu lai ielietu tieši 30Ls.

patīkamāk ir liet pilnu bāku un tad var novērot cik santīmi vao Ls ir iesipti

Pačuksteešu nosleepumu-

meeliitei ir taads mazs pupsiks, ko ja pavelk uz sevi nekas nav jaatur...

meeliite pati fikseejas

tu domā ka es pilnu bāku leju turot nospiestu mēlīti.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Sēnei-

a ko man dariit, ja ikdienas trasee ir vismaz 4 tanki

un peec darba mieriigi, bez panikas, uztankojos...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

ir jau arii taadi kas savu muuzhi to meeliiti nav redzeejuši

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Savukārt, piemēram, manam auto ir 64 litri, kas pusbākas gadījumā ietaupītu 32kg (t.i. ļoti mazu pasažierīti), bet patēriņa starpība pilsētā, braucot vienam, vai braucot pieciem ar pilnu bagāžnieku, nepārsniedz 0.5 l/100km.

nevis 32kg, bet 32*0,7=22,4kg, jo 1l benzīna ir ~0,7kg

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

vinjam diizels...

es nemaz nezinu cik saļarka sver, bišķu vairaak par benziinu laikam buus

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

da jamais tak ir sābists.....

nu vēsturiski tā ir izgadījies, ka man ir pārliecība par to, ka sābistu apgalvojumus vedrīkst novērtēt par pilnu rubli

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Arsmens rakstīja:

RLaguna rakstīja:

Ozz rakstīja: ja cilveeks lej ik pa 300 km pa 30 ls degvielu, tad logjiski, ka baakaa vinjas paliek aizvien vairaak...

vismaz es taa daru...pieradums

man atkal slinkums katreiz turēt to mēlīti nospiestu lai ielietu tieši 30Ls.

patīkamāk ir liet pilnu bāku un tad var novērot cik santīmi vao Ls ir iesipti

iesipt santiimu labaak sanaak braucot ar patukshu baaku, jo braucot ar pilnu tu vadaa liidzi svara zinjaa 1 pasazhieri

Nefig nesanāk - iztērētais laiks un degviela lieku reizi braucot uz DUS ir dārgāki, nekā tas, ko sanāk ietaupit uz patēriņu. Nav jau tā, ka kādam auto bāka būtu nesamērīgi milzīga pret motora paramatriem. Visiem mazmotoriem, kas jūt katru lieko kilogramu arī ir mazas bāciņas. Savukārt, piemēram, manam auto ir 64 litri, kas pusbākas gadījumā ietaupītu 32kg (t.i. ļoti mazu pasažierīti), bet patēriņa starpība pilsētā, braucot vienam, vai braucot pieciem ar pilnu bagāžnieku, nepārsniedz 0.5 l/100km.

Man ir otrādāk - jo smagāks un pilnāks auto, jo lielāka degvielas ekonomija. Izskaidrojums vienkāršs-jo smagāks auto,jo sliktāki dinamikas rādītāji, jo vienmērīgāka un ekonomiskāka braukšana sanāk.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja:

Seene rakstīja: Savukārt, piemēram, manam auto ir 64 litri, kas pusbākas gadījumā ietaupītu 32kg (t.i. ļoti mazu pasažierīti), bet patēriņa starpība pilsētā, braucot vienam, vai braucot pieciem ar pilnu bagāžnieku, nepārsniedz 0.5 l/100km.

nevis 32kg, bet 32*0,7=22,4kg, jo 1l benzīna ir ~0,7kg

nu vēl jo vairāk tas nozīmē, ka ir bezjēdzīgi rēķināt ietaupījumu uz līdzi vadājamo svaru.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Man ir otrādāk - jo smagāks un pilnāks auto, jo lielāka degvielas ekonomija. Izskaidrojums vienkāršs-jo smagāks auto,jo sliktāki dinamikas rādītāji, jo vienmērīgāka un ekonomiskāka braukšana sanāk.

Tur gan ir problēma galvā, nevis mazdulī - mans stils nemainās, izņemot variantu, ja piegruzīts tā, ka pakaļa gar zemi - gan pēdējoreiz, kad tā bija, vēl bija tikai 1.8 gāze

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

msh rakstīja:

kliks rakstīja: Bāc, būtu kādam nr.zīme TRIPERIS, to gan paņemtu par 1000 naudiņām. 2.5k nav spēka pacelt šais laikos...

Ja likums atļautu tāda eksistenci...

Par tēmu - aizvakar ielejoties, 1,7l vairāk ielieti, nekā pirms nedēļas Varētu katru nedēļu tāds kritums notikt

Nja, vai tiešām ir vēl saglabājušies šitie dīvaiņi, kam mainās ielietās degvielas daudzums atkarībā no cenas? Manam auto gan nav staipīga bāka.

Vai tiešām ir saglabājušies šitie dīvaiņi, kas ielejas, par naudu nedomājot? Es zinu, ka nedēļā pa izpūtēju iziet 20 ls, tātad tie jāsagrabina + vēl šis tas, lai kaut kādus rēķinus samaksātu Kad bāka tukša [bet parasti kādus 10l ātrāk], iebraucu, ielejos pa dvacāru. Un tā reizi nedēļā. Kad man bija cita darbavieta un 1.8 gāze, tad gan vienmēr lējos pilnu balonu, jo šķirba bija ~1 ls un naudas arī bija vairāk, kā arī - lejoties kā tagad, būtu palicis uz ceļa vairāk kā divas reizes

Ir arī patīkami - ielejies, ieej, iedod dvacāru un brauc prom, nevis gaidi, kamēr tur ar karti jāakarējas, vai jāskaita kapeikas Sēne mošk lejas suckoilā, tur gan nav šķirbas - rindas ar hamburgeru rīmām ir vienmēr + apdolbījošās reklāmas liek pašam arī vienu paņemt

P.S. Stāsta, ka plastmasas bākā probas ar kondensātu esot minimālas

Peksiic Reģ.: 07.11.2003
0 0 Atbildēt

man nedeeljaa aiziet viena baaka. Ja veel gribas aizbraukt kautkur pa briivdienaam tad reekjinam veel 1/2 klaat. Taa ka man tie biezjie iebraucieni tankos nav izdeviigi

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Ir arī patīkami - ielejies, ieej, iedod dvacāru un brauc prom, nevis gaidi, kamēr tur ar karti jāakarējas, vai jāskaita kapeikas Sēne mošk lejas suckoilā, tur gan nav šķirbas - rindas ar hamburgeru rīmām ir vienmēr + apdolbījošās reklāmas liek pašam arī vienu paņemt

P.S. Stāsta, ka plastmasas bākā probas ar kondensātu esot minimālas

Lejos Nestē, kur vispār nekur nav jāiet. Un skaidru naudu pārsvarā lietoju tikai pusdienojot.

Einstein Reģ.: 25.03.2005
0 0 Atbildēt

Kādreiz vecajos labajos laikos ar 10 latiem varēju no mājām uz darbu un atpakaļ izbraukt 6 reizes. Tagad ar 20 latiem knapi četras. Nu labi, toreiz bij golfs nemotors un braukts tika gandrīz opja stilā, bet fakts paliek fakts...

Einstein Reģ.: 25.03.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

msh rakstīja:

Ir arī patīkami - ielejies, ieej, iedod dvacāru un brauc prom, nevis gaidi, kamēr tur ar karti jāakarējas, vai jāskaita kapeikas Sēne mošk lejas suckoilā, tur gan nav šķirbas - rindas ar hamburgeru rīmām ir vienmēr + apdolbījošās reklāmas liek pašam arī vienu paņemt

P.S. Stāsta, ka plastmasas bākā probas ar kondensātu esot minimālas

Lejos Nestē, kur vispār nekur nav jāiet. Un skaidru naudu pārsvarā lietoju tikai pusdienojot.

Nestē ar karti maksāt var sanākt dārgāk, ja kas... Es tāpēc jau n-tos gadus tikai naudu bāžu tai automātā...

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Šķiet, ka pakapeniski arī banku lietās veidojas kaut kas nelabs. Tā nebūt nav laba zīme, ka GE money kantoris uz laiku pārtrauc auto lizingu noformēšanu. Arī vairums citas banku iestādes atbildes par auto lizingiem sniedz ne vairs pusstundas laikā, kā tas bija pirms pāris gadiem. Pagājušonedēl man viens pazīstams universitates docents trīs dienas gaidīja bankas atļauju lizingam uz jaunu auto. Kā viņš man stāstīja - viņa personības un datu pārbaude darba vietas un ienākumu ziņā esot bijusi "molekulāra"... Domājams, ka jauno auto salonus gaida grūti laiki - ''treknie' gadi būs uz kādu laiciņu beigušies.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Bankas šobrīd ir pamodušās un konstatējušas, ka jebkuram loham nevar dot kredītu/līzingu tikai tāpēc, ka visi tā dara.

Šobrīd beidzot notiek tas, ar ko vajadzēja sākt pirms 3 gadiem, - pirms kredīta izsniegšanas tiek pārbaudīta klienta REĀLĀ maksātspēja.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Einstein rakstīja:

Seene rakstīja:

msh rakstīja:

Ir arī patīkami - ielejies, ieej, iedod dvacāru un brauc prom, nevis gaidi, kamēr tur ar karti jāakarējas, vai jāskaita kapeikas Sēne mošk lejas suckoilā, tur gan nav šķirbas - rindas ar hamburgeru rīmām ir vienmēr + apdolbījošās reklāmas liek pašam arī vienu paņemt

P.S. Stāsta, ka plastmasas bākā probas ar kondensātu esot minimālas

Lejos Nestē, kur vispār nekur nav jāiet. Un skaidru naudu pārsvarā lietoju tikai pusdienojot.

Nestē ar karti maksāt var sanākt dārgāk, ja kas... Es tāpēc jau n-tos gadus tikai naudu bāžu tai automātā...

Šito gan tu varētu paskaidrot sīkāk. Kā tieši ar karti ir dārgāk? Man gan sanāk maksāt tikai nākamajā mēnesi un vēl ar 1 santīma atlaidi.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

piekrītu Seenei

Ar karti ir nevien izdevīgāk, bet arī ērtāk - var pieliet bāku "līdz lūpai" nevis tikai, piemēram, par 10 Ls (kā to dara msh). TAd jārēķina, cik vēl varēs bākā ieliet un traki ir tad, ja samaksāto degvielu nav kur ieliet, jo sanāk pārrēķināties

Einstein Reģ.: 25.03.2005
0 0 Atbildēt

Nu par Neste karti nezinu....; es par to, ka, maksājot ar bankas karti, var iebraukt mīnusos, jo tad, kad Tu iebāz karti, šie kautkādā bezsakarā nobloķē noteiktu summu, teiksim 30 latus. Tu zupu ielej pa 20, bet desmitnieks paliek kautkur karājoties gaisā. Pēc kautkāda viņiem vien zināma laika viņi itkā atbloķē to summu, bet man pašam un vēl dažiem paziņām ir gadījies, ka viņi to tomēr piemirst izdarīt. Kačāt pravas pret banku arī ir nesekmīgi, šie vien noplāta rokas. Ar vienvārdsakot, lai bencīns finālā nesanāktu par 50% dārgāks, labāk maksāju skaidrā, vai, ja nav skaidrā, leju suckoilā.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

es leju paarsvaraa lukoilaa, kas tiesi pie mana darba...

var arii nestee, kas arii ir pa ceļam.

ar lukoil degvielu pat it kaa labaak iet...

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Einstein rakstīja: Nu par Neste karti nezinu....; es par to, ka, maksājot ar bankas karti, var iebraukt mīnusos, jo tad, kad Tu iebāz karti, šie kautkādā bezsakarā nobloķē noteiktu summu, teiksim 30 latus. Tu zupu ielej pa 20, bet desmitnieks paliek kautkur karājoties gaisā. Pēc kautkāda viņiem vien zināma laika viņi itkā atbloķē to summu, bet man pašam un vēl dažiem paziņām ir gadījies, ka viņi to tomēr piemirst izdarīt. Kačāt pravas pret banku arī ir nesekmīgi, šie vien noplāta rokas. Ar vienvārdsakot, lai bencīns finālā nesanāktu par 50% dārgāks, labāk maksāju skaidrā, vai, ja nav skaidrā, leju suckoilā.

Kaut ka neesmu piefiksējis, ka man kādreiz kaut ko būtu rezervējuši

Cik zinu, viņi, pirms padot beņu pa šļauku, pārbauda vai kartē ir pieejama makismāli pieļaujamā summa (kādreiz bija 30Ls, tagad vairāk, bet nezinu cik). Ja nav, tad atļauj ieliet tikai tik, cik ir kartē, ja ir - lej, cik lien (līdz max), bet noņem tikai reāli ielieto un nekāda summa netiek rezervēta.

Maybe kļūdos.

1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..75
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti