@UK taa lieta ir daudz maz sakaartota no otras puses-
ir noteiktā minimaalaa alga- 5.80 GBP stundā. Darba deveeja probleema- kaa savu darbinieku izdarbinaat taa lai nebuutu pašam mīnusos. taapeec jau baaleliņi TUR straadaa, bet te rullee gurķi.jo šamus tur dzen ar konkurences koku.
taalaak seko piemaksas un algas pacelšana, bet samērā ar darbinieka pienesumu- jo vairaak darbinieks ienes, jo vairaak šamam piemaksaa (jo vajag motiveet lai darbinieks tecētu čakli kā bitīte). un taalaak jau seko kvalificeetie darbinieki- inženieri, mediķi utt, kuru algu apmērus regulē pieprasijums pēc konkrētās profesijas darba tirgū.
Latvijas problēma- pārāk zema minimālā alga kas neveicina konkurenci bet veicina darba deveeja aptīrīšanu(var saprast no budžeta viedokļa jo visi ierēdņu izpalīgi un valsts sektoraa straadaajošie ir jāalgo no liesā budzeta) un salīdzinoši liels valstiskais sektors pret privāto- nodokļu naudas visiem nepietiek.
Privātajiem nav interesanti maksaat saviem mazkvalificētajiem darbiniekiem sakarīgu algu jo vienmēr var dabūt kādu policistu vai mediķi kurš būtu gatavs to pašu darīt par tādu pašu naudu- privāto darba ņēmējiem nav interesanti rauties darba frontē jo viņu aktivitātes netiek novērtētas materiālā ziņā.
bez tam Latvijā nav tā fīča kas citur, ka mainot savu pamatprofesiju uz mazkvalificētāku ir praktiski neiespējami atgriezties agrākajā vidē.
Latvijā es varu strādāt gan savā profesijā, gan par šinderu un atkal atgriezties atpakaļ savaa pamatprofesijā no nedz arodbiedrības nedz profesionālās asociācijas nekontrolē mūža apmācību un kvalifikācijas celšanu.
Kretīnu zeme