Pirmais rakstīja:
Palaidniex rakstīja:
Seene rakstīja:
Palaidniex rakstīja:
Bet kāpēc no rēķina 122, par savu tu uzskati viu un ka Tev valsts atņem 22 latus?
Tava nauda ir tikai Ls 100 un valsts nauda ir 22, ar nosacījumu, ja tu visu radi no nulles un tev nav vaše nekādu izdevumu. Nu tā, ka vaše nekādu...
Es par savu uzskatu vispār tikai to sīkumu kas atliek pēc VISU nodokļu samaksas.
Bet no klienta man ir jāiekasē 122Ls. Un ir pilnīgi vienalga, vai tu to sauc par savu, valsts vai vēl dajebkādu naudu.
Un ja arī ir izdevumi, tas nekādi nemaina pārdotā darba daļai pievienoto PVN.
Nu ļoļiks, kas ļoļiks...
Ja tavi ar PVN apliekamie izdevumi pārsniedz ar PVN apliekamos ienākumus, tad valsts PVNu ir parādā Tev!
Bet laikam tas tev nešķitīs ticami...
nav viņam ar pvn apliekamo izdevumu.... vienīgie izdevumi ir algas un tās normālā gadījumā ar pvn neapliek
bet palaidniex un co lai palasa zemāk rakstito un paprovē oponēt
pa lielam sēnei ir taisnība - likums prasa cenas norādīt ar visiem nodokļiem
tobiš veikalā maize maksā 1.22ls
nevis latu
un ja sēne ir pakalpojuma sniedzējs, tad visu ko viņš iekasē var aprakstīt apmeram šitā
iekasē 1220 latus mēnesī - tobiš tas ir tas cipars samaksā pakalpojuma ņēmējs (tobiš provātpersona, kas līdzīgi kā veikalā maizi, nopērk sēnes pakalpojumu)
no tiem 220 aizskata valstij pēvēennā
4 darbinieki pa 248.43 (144.75 uz rokas )
tas ir 579lati naļiķa tiek izmaksāti darbiniekam, kas iet uz veikalu, pērk maizi un valstij atkal aiziet 127.38
paliek pāri peļņa 6.28 no kuriem valsts paņems 15%, tas ir .94ls
ja gribēsi izņemt to peļņu, tad vēl iekasēs 54 saņus
tagad paskaitīsim sausos ciparus
kāds ir samaksājis par sēnes pakalpojumu 1220 latus
no tās nuadas valstij oficiāli pienākās
220 (pvn ko maksā sēne) + 414.72 (nodokļi par 4 darbiniekiem) + 127.38 (pvn daļa par maizīti, ko nipirks darbinieki) +0.94 + 0.54
sēnei paliek 4.8 (no kura atkal ir jāmaksā pnv pērkot maizīti)
+ 1.06 vēl vaksts kssē
kopā valstij iepil 764.54
darbiniekiem 451.62
un sēnei personīgi par uzņēmējdarbību 3.74
tāds ir reālais razklads par kuru nav pamata šaubīties un to apstrīdēt
ja nu vienīgi sadaļā, ka sēnes darbinieki par saņemto naudu nepirks ar pvn apliekamās preces, bet pie mums maizei ir 22%pvn
varbūt tūlīt oponēsiet, ka pvn parādās 2reiz - jā, tā tas reāli ir, parādās tas pvn divreiz un tā arī tiek ieksēts - 220 iekasē no sēnes un 127.38 no maizes pārdevēja
visjautrākais šajā tekstā ir šis 'tāds ir reālais razklads par kuru nav pamata šaubīties un to apstrīdēt '