CP pretrunas

Dugass Reģ.: 10.05.2003

Labdien!

Vēlos padalīties ar novērojumiem.

26.03.2012. no rīta braucu pa Kaivas ielu no Biķernieku ielas Lubānas ielas virzienā. Priekšā ieraudzīju ceļu poiciju aktīvā darbībā. Turēja ciet visus pēc kārtas. Divi zaļās vestēs tērptie policisti apturēja priekšā braucošos auto, kas lika man nopriecāties, ka nebūs jāstājas, bet nekā – 20m tālāk mani apturēja zilā policijas mētelītī tērpts policists.

Pienāca klāt:

CP-Labdien! Vadītāja apliecību un reģistrācijas dokumentus.

Es- Labdien! Tūliņ. Vai kaut kas noticis?

CP-Vadītāja apliecību un reģistrācijas dokumentus.

Es- Dzirdēju. Prasu vai kas noticis?

CP- Nē nē, nekas.

Es- Kamdēļ apturējāt? Vai man kaut kas nav kārtībā? (dodu dokumentus)

CP- Nē, viss labi. Tāpat vien.

Es- Kā – tāpat vien!?

CP- Nu .... redziet, mums te ir reids uz alkoholu, bet abi aparāti ir pie kolēģiem, tāpēc es jums testu nevarēšu veikt. (aiziet aplūkot TA uzlīmi) Paldies, visu labu.

Aizbraucu un domāju...

No rīta rūpīgi rūpīgi izplānoju savu maršrutu, laikus, vietas, lai nekur nekavētu un visur paspētu ar atļauto ātrumu braucot. Te mani aptur uz alkohola reidu, bet testu veikt nevar, jo aparāti aizņemti – tātad aptur – „TĀPAT VIEN” kā jau policists pats teica un šajā brīdī, dēļ šīm piecām minūtēm viss mans plāns sāk jukt un brukt un es sāku kavēt. Pavisam nedaudz pārsniedzu atļauto ātrumu un – mani aptur ceļu policija un uzdod savu pirmo visiem zināmo jautājumu – Kur steidzamies? Saku, ka steidzos pie zobārsta. Un policists izsaka savu otru visiem labi zināmo frāzi – Vajag plānot savu laiku, lai nebūtu jākavē un jāpārkāpj ātrums!

Bet es taču izplānoju. Visu kārtīgi izplānoju. Vienīgi man nav zināms – cik „TĀPAT VIEN” situācijas man dienas laikā ir jāieplāno???

 
1 2 3 4 5 6 ..9
kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Principā ir tā, ja ir reids, tad var apturēt tāpat vien. Ja nav reids, nevar.

Tas secināts tiesas spriedumā:

www.tiesas.lv/...

Citāts no tiesas sprieduma:

Transportlīdzekļa apturēšana ir saistīta ar personas tiesību un brīvību ierobežošanu. Policijas darbinieks ir tiesīgs to darīt vienīgi likumā paredzētajos gadījumos:

1) pēc Valsts policijas vai teritoriālās policijas pārvaldes priekšnieka norādījuma plānotu pasākumu izpildes laikā, lai aizturētu meklēšanā izsludinātas personas un transportlīdzekļus vai atklātu transportlīdzekļu vadītājus, kuri vada transportlīdzekli alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē vai bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām;

2) ir pamats domāt, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā.

Policijas darbinieks nevar pamatot apturēšanu tikai ar atsaukšanos uz likuma \"Par policiju\" 12. panta pirmās daļas 20. punktu. Proti, ir jāpastāv objektīvam un redzamam pamatam, lai transportlīdzekli apturētu.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Nevajag uzdot liekus un muļķīgus jautājumus, tad savs un poliča laiks tiks mazāk kavēti Un, lai tu turpmāk zinātu, jautājumi "kas noticis?", "vai man kaut kas nav kārtībā?" un tamlīdzīgi policistus kaitina visvairāk un viņam NAV uz tiem jāatbild! Ja būs kas sakāms, pateiks pats, pārbaudīts neskaitāmas reizes , gan 'šeit", gan "tur", vislabākais ir iespējami laipns "labrīt","labdien", "labvakar", atkarībā no diennakts stundas, bet nekādā gadījumā "ar labu nakti"

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Man arī ir gadījies, ka aptur, pārbauda alkoholu un pat dokumentus neprasa. Ja tas ir reids kā likumā noteikts, neiebilstu, jo kaut kā taču tie braucēji ar promillēm jānoķer.

Tāpat iespēja tikt apturētam attur no vēlmes braukt reibumā.

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Nevajag uzdot liekus un muļķīgus jautājumus, tad savs un poliča laiks tiks mazāk kavēti Un, lai tu turpmāk zinātu, jautājumi "kas noticis?", "vai man kaut kas nav kārtībā?" un tamlīdzīgi policistus kaitina visvairāk un viņam NAV uz tiem jāatbild! Ja būs kas sakāms, pateiks pats, pārbaudīts neskaitāmas reizes , gan 'šeit", gan "tur", vislabākais ir iespējami laipns "labrīt","labdien", "labvakar", atkarībā no diennakts stundas, bet nekādā gadījumā "ar labu nakti"

Nekādā gadījumā Tev nepiekritīšu.

Viņam nav nekādas tiesības mani apturēt "TĀPAT VIEN". Tas ir likumā noteikts. Ja ļoti gribi, varu pameklēt pantu.

Viņu kaitina "kas noticis"? A mani kaitina nejēdzīga apturēšana, nestādīšanās priekšā, muļķīgi skaidrojumi par apturēšanas iemeslu un viņu pārliecība, ka stāv kā gaiļi - sūdu čupas pašā virsotnē! Jā jā - un mēs - šoferi, esam tā sūdu čupa.

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Principā ir tā, ja ir reids, tad var apturēt tāpat vien. Ja nav reids, nevar.

Tas secināts tiesas spriedumā:

www.tiesas.lv/...

Citāts no tiesas sprieduma:

Transportlīdzekļa apturēšana ir saistīta ar personas tiesību un brīvību ierobežošanu. Policijas darbinieks ir tiesīgs to darīt vienīgi likumā paredzētajos gadījumos:

1) pēc Valsts policijas vai teritoriālās policijas pārvaldes priekšnieka norādījuma plānotu pasākumu izpildes laikā, lai aizturētu meklēšanā izsludinātas personas un transportlīdzekļus vai atklātu transportlīdzekļu vadītājus, kuri vada transportlīdzekli alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē vai bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām;

2) ir pamats domāt, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā.

Policijas darbinieks nevar pamatot apturēšanu tikai ar atsaukšanos uz likuma "Par policiju" 12. panta pirmās daļas 20. punktu. Proti, ir jāpastāv objektīvam un redzamam pamatam, lai transportlīdzekli apturētu.

Nu es jau tieši šī paša sprieduma dēļ tagad uzdodu tādus muļķīgus jautājumus.

Bet viņš mani apturēja uz alkohola testu, bet viņam nebija ar ko testu veikt! Tātad.... kapēc apturēji???

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja: Man arī ir gadījies, ka aptur, pārbauda alkoholu un pat dokumentus neprasa. Ja tas ir reids kā likumā noteikts, neiebilstu, jo kaut kā taču tie braucēji ar promillēm jānoķer.

Tāpat iespēja tikt apturētam attur no vēlmes braukt reibumā.

Nu tak i saku - nekad neesmu iebildis, ka aptur pa tēmu. Bet šis te skaidrā latviešu valodā paziņoja, ka apturējis mani TĀPAT VIEN!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Dugass rakstīja:

Crankshaft rakstīja: Nevajag uzdot liekus un muļķīgus jautājumus, tad savs un poliča laiks tiks mazāk kavēti Un, lai tu turpmāk zinātu, jautājumi "kas noticis?", "vai man kaut kas nav kārtībā?" un tamlīdzīgi policistus kaitina visvairāk un viņam NAV uz tiem jāatbild! Ja būs kas sakāms, pateiks pats, pārbaudīts neskaitāmas reizes , gan 'šeit", gan "tur", vislabākais ir iespējami laipns "labrīt","labdien", "labvakar", atkarībā no diennakts stundas, bet nekādā gadījumā "ar labu nakti"

Nekādā gadījumā Tev nepiekritīšu.

Viņam nav nekādas tiesības mani apturēt "TĀPAT VIEN". Tas ir likumā noteikts. Ja ļoti gribi, varu pameklēt pantu.

Viņu kaitina "kas noticis"? A mani kaitina nejēdzīga apturēšana, nestādīšanās priekšā, muļķīgi skaidrojumi par apturēšanas iemeslu un viņu pārliecība, ka stāv kā gaiļi - sūdu čupas pašā virsotnē! Jā jā - un mēs - šoferi, esam tā sūdu čupa.

Šo mēs vēl ilgi būšim spiesti mācī CP darboņiem, kamēr viņus patiešām ieinteresētas kontrolējošās iestādes nesāks reāli čakarēt par apturēšanu - Tāpat vien

Diemžēl tā tas ir - Policim ir ne tikai jāstādās priekšā, bet arī jānosauc likumīgs apturēšanas iemesls. Iemesls - lūdzu dokumentus, tāpat vien utt nav likumīgi apturēšanas iemesli.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Nevajag uzdot liekus un muļķīgus jautājumus... viņam NAV uz tiem jāatbild!

CSN

9. Transportlīdzekļa vadītājam ir tiesības uzzināt viņa vadītā transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu, kā arī tās amatpersonas vārdu, uzvārdu un amatu, kura to apstādinājusi.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

man ir gadījies, ka aptur, stādas priekšā, paprasa dokumentus, kamēr tos velku no kabatas jau māj ar roku - brauc ...

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Savukārt, policistam ir pienākums nosaukt apturēšanas iemeslu un pēc apturētā autovadītāja pieprasījuma nosaukt savu amatu un uzvārdu, kā arī uzrādīt dienesta apliecību.

www.whatcar.lv/...

Te vēl šāda tāda derīgi zināt informācija:

www.vp.gov.lv/...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

nu gan piesipies policim!. Apturēja jo reids, ja tu smirdētu pēc šmigas tad i alkometrs uzrastos... Policis stulbi pateica Tāpat vien... Un viss!

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

"tāpat vien" jau arī ir iemesls

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Vēl viens spilvengalva. Ja tev dēļ 5 min nojuka viss 'reiss', tad nu neko.

Normāli tas ir, ja būtu bijis pālī, būtu noņemts no trases bez visa alkotestera.

Šitādiem vajag pakaļā burkānu ievietot,lielo, lopbarības, lai paliek gudrāki.

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Vēl viens spilvengalva. Ja tev dēļ 5 min nojuka viss 'reiss', tad nu neko.

Normāli tas ir, ja būtu bijis pālī, būtu noņemts no trases bez visa alkotestera.

Šitādiem vajag pakaļā burkānu ievietot,lielo, lopbarības, lai paliek gudrāki.

Ai, zaķīt - nāc, ievieto savu burkānu!!!

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Savukārt, policistam ir pienākums nosaukt apturēšanas iemeslu un pēc apturētā autovadītāja pieprasījuma nosaukt savu amatu un uzvārdu, kā arī uzrādīt dienesta apliecību.

www.whatcar.lv/...

Te vēl šāda tāda derīgi zināt informācija:

www.vp.gov.lv/...

Savukārt autovadītājiem ir pienākums ievērot noteikumus un nebraukt pārpālī. Pietiekami daudz nosisti cilvēki dēļ šmigas un radīti zaudējumi. Tā dēļ arī notiek pārbaudes uz ceļiem, ne jau tāpēc,ka kādam nav ko darīt.

Beidziet tizloties ar savām šausmīgi pareizajām prasībām pēc 'demokrātijas' , kura daudziem sajukusi ar anarhiju. Redz, dažiem liellopiem ir cilvēka tiesības, viņu nedrīkst aizzturēt, kontrolēt, viņam viss atļauts, bet CP inspektoram jāstāv 'pa diedziņu' un jārunā baisi pareizi.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Palaidniex

Diemžēl tā tas ir - Policim ir ne tikai jāstādās priekšā, bet arī jānosauc likumīgs apturēšanas iemesls. Iemesls - lūdzu dokumentus, tāpat vien utt nav likumīgi apturēšanas iemesli.

=================

Tāpat vien - muļķība no poliča puses "Lūdzu jūsu dokumentus" - pilnīgi likumīgs apturēšanas iemesls, dokumentu pārbaude, pie reizes uzlīmīte

Ja kas, man nekad nav gadījies, ka policis nebūtu stādījies priekšā Toties apburīgs "Labrīt!" noved pie tā,

ka "bumba ir tavā laukuma pusē"

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

a mentam nav jārāda apliecība? nu ja es paprasu, citādi tas lohs nomurmina kautko "celahhpinsbērziņs"

moš es pretī varu taikt ko līdzīgu "vadītceļpilsliepiņs"

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Palaidniex

Diemžēl tā tas ir - Policim ir ne tikai jāstādās priekšā, bet arī jānosauc likumīgs apturēšanas iemesls. Iemesls - lūdzu dokumentus, tāpat vien utt nav likumīgi apturēšanas iemesli.

=================

Tāpat vien - muļķība no poliča puses "Lūdzu jūsu dokumentus" - pilnīgi likumīgs apturēšanas iemesls, dokumentu pārbaude, pie reizes uzlīmīte

Ja kas, man nekad nav gadījies, ka policis nebūtu stādījies priekšā Toties apburīgs "Labrīt!" noved pie tā,

ka "bumba ir tavā laukuma pusē"

Atrodi lūddzu to likuma punktu uz kura pamata (izņemot reidu) policim ir likumīgs iemesls "Lūdzu dokumentus)

Tas ir kāds pārkāpums?

P.S. Palasi kādos gadījumos CP vaše drīkst stādināt auto.

Es protams kasos, bet vai nu mainam likumu, vai nu tomēr sākam ievērot...

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Crankshaft rakstīja: Palaidniex

Diemžēl tā tas ir - Policim ir ne tikai jāstādās priekšā, bet arī jānosauc likumīgs apturēšanas iemesls. Iemesls - lūdzu dokumentus, tāpat vien utt nav likumīgi apturēšanas iemesli.

=================

Tāpat vien - muļķība no poliča puses "Lūdzu jūsu dokumentus" - pilnīgi likumīgs apturēšanas iemesls, dokumentu pārbaude, pie reizes uzlīmīte

Ja kas, man nekad nav gadījies, ka policis nebūtu stādījies priekšā Toties apburīgs "Labrīt!" noved pie tā,

ka "bumba ir tavā laukuma pusē"

Atrodi lūddzu to likuma punktu uz kura pamata (izņemot reidu) policim ir likumīgs iemesls "Lūdzu dokumentus)

Tas ir kāds pārkāpums?

P.S. Palasi kādos gadījumos CP vaše drīkst stādināt auto.

Es protams kasos, bet vai nu mainam likumu, vai nu tomēr sākam ievērot...

Redzi, to,lai uz ceļiem nav dzēruši slepkavas, vajag ne jau tikai policistam, bet ikvienam no mums. Tie džeki dara to,kas ir viņu darbs.

Protams, es arī esmu par to,ka policists ir paraugs un pirmais rāda priekšzīmi. Taču ,manuprāt, vai ir jēga būt tik ļoti ļoti principiāliem un piekasīgiem? Neba nu ikviuens no viņiem ir to pelnījis.

Un vēl- vai tu ievēro PILNĪGI VISAS LV eksistējošas Likuma prasības burtiskā nozīmē?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Crankshaft rakstīja: Palaidniex

Diemžēl tā tas ir - Policim ir ne tikai jāstādās priekšā, bet arī jānosauc likumīgs apturēšanas iemesls. Iemesls - lūdzu dokumentus, tāpat vien utt nav likumīgi apturēšanas iemesli.

=================

Tāpat vien - muļķība no poliča puses "Lūdzu jūsu dokumentus" - pilnīgi likumīgs apturēšanas iemesls, dokumentu pārbaude, pie reizes uzlīmīte

Ja kas, man nekad nav gadījies, ka policis nebūtu stādījies priekšā Toties apburīgs "Labrīt!" noved pie tā,

ka "bumba ir tavā laukuma pusē"

Atrodi lūddzu to likuma punktu uz kura pamata (izņemot reidu) policim ir likumīgs iemesls "Lūdzu dokumentus)

Tas ir kāds pārkāpums?

P.S. Palasi kādos gadījumos CP vaše drīkst stādināt auto.

Es protams kasos, bet vai nu mainam likumu, vai nu tomēr sākam ievērot...

Redzi, to,lai uz ceļiem nav dzēruši slepkavas, vajag ne jau tikai policistam, bet ikvienam no mums. Tie džeki dara to,kas ir viņu darbs.

Protams, es arī esmu par to,ka policists ir paraugs un pirmais rāda priekšzīmi. Taču ,manuprāt, vai ir jēga būt tik ļoti ļoti principiāliem un piekasīgiem? Neba nu ikviuens no viņiem ir to pelnījis.

Un vēl- vai tu ievēro PILNĪGI VISAS LV eksistējošas Likuma prasības burtiskā nozīmē?

Es jau saku, ka tikai kasos , tāpēc vienkāršāk tak ir pieņemt likuma normu, kas ļauj CP inspektoram apturēt vienkāršai dokumentu pārbaudei. Izmaiņas likumā un viss ir forši!

Savulaik, kad bija vecā alkotestu kārtība, man pagadījās kādā 5-dienas naktī sastapties ar policistu, kurš uzskatīja, ka man jāpūš truba neaizpildot protokolu. Bija dikti jocīgi, kā tas mēģināja mani likt iepūst apejot likumu. Čalis stundu stīvējās, kamēr dabuju protokolu ar visu pikniedēto alkotesta rezultātu pa nullēm. Beigās nāca pie prāta un alkotestu var veikt vienkāršoti, ātri un nepārkāpjot likumu.

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

Nesaprotu kur problēma?

CP: "Labdien! Vadītāju alkohola pārbaudes reids, lūdzu Jūsu vad.apliecību un tehnisko pasi." Kas gribēs paprasīs, kas runāja.

Viss nekādu diskusiju, šādu tekstu sapulcē var uzrakstīt kaut priekšā pirms reida, lai katrs сотрудник var pierakstīt.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

arī gribu pakasasīties. nu nepatīk man lieku reizi stāties lai tas ķēms uzspelētu lotereju, ir man skate-dokumenti, vai nav. tā pat ka ar municipaļiem kūrortā, acis pierē nav, caurlaidi neredz, un stādina. vienmēr braucu garam, nestajos ja vien neskrien zem ratiem. tik vienu reizi dzinās pakaļ. galu gala tie ir mani darbinieki, ES viņiem maksāju algu, un ne jau priekš tam lai šamie mani šakarētu kā iegribas

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja: Nesaprotu kur problēma?

CP: "Labdien! Vadītāju alkohola pārbaudes reids, lūdzu Jūsu vad.apliecību un tehnisko pasi." Kas gribēs paprasīs, kas runāja.

Viss nekādu diskusiju, šādu tekstu sapulcē var uzrakstīt kaut priekšā pirms reida, lai katrs сотрудник var pierakstīt.

+1

Dugass Reģ.: 10.05.2003
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja: Nesaprotu kur problēma?

CP: "Labdien! Vadītāju alkohola pārbaudes reids, lūdzu Jūsu vad.apliecību un tehnisko pasi." Kas gribēs paprasīs, kas runāja.

Viss nekādu diskusiju, šādu tekstu sapulcē var uzrakstīt kaut priekšā pirms reida, lai katrs сотрудник var pierakstīt.

Geniāli un vienkārši un nekādu iebildumu!!!

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Dugass rakstīja:

Raacens rakstīja: Nesaprotu kur problēma?

CP: "Labdien! Vadītāju alkohola pārbaudes reids, lūdzu Jūsu vad.apliecību un tehnisko pasi." Kas gribēs paprasīs, kas runāja.

Viss nekādu diskusiju, šādu tekstu sapulcē var uzrakstīt kaut priekšā pirms reida, lai katrs сотрудник var pierakstīt.

Geniāli un vienkārši un nekādu iebildumu!!!

Tad jau laikam tu esi apvainotais ēzelis, ja tev ir iebildumi Tu droši vien tualetē pincīti neturi saujā bet gan tā kārtīgi ievīsti vismaz šlipsē, tik baigi pareizs esi.

1 2 3 4 5 6 ..9
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti