Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kāpēc tik traka ņemšanās ap koronavīrusu Covid-19? Cik tas ir bīstams!

 
Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

tas covid 19 vīruss mīnus grādos sprāgst nost vai nē?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Kāpēc lai sprāgtu? Vīrusi nav dzīvi. Mīnus grādos smuki iekonservējas un joprojām aktīvi pat ja gadu bijis sasalušā stāvokī.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Nu šī gan nav taisnība. Ne RNS, ne DNS nevar saglabāties nelabvēlīgos apstākļos. Nelabvēlīgi ir visi, kas nav pietiekami silti un mitri. Atšķirībā no salīdzinoši kompleksajām baktērijām, primitīvajiem vīrusiem nav konservēšanās aprīkojuma.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 2 Atbildēt

ja šito aparātu varētu iebūvēt automašīnā, tad varētu braukāt mūžīgi

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

eidis rakstīja: Taisnība!

Es gan aicinu neignorēt eknomiki, jo no bada arī var nomirt. Ne tikai no C19. Ticu, ka SABALANSĒŠANA ir īstais vārds.

Otrs - mēs neesam dienvidnieki. Mums nav 8mio cilvēku Rīgas teritorijā un mēs nebučojamies krogos un baznīcās. Attiecīgi mums tomēr vairāk jāskatās uz Skandināvu paņēmieniem, ne D-Eiropas

Lai nu no kā, bet C19 dēļ no bada jau nu točno neviens te nenomirs.

Par sabalansēšanu pilnīgi piekrītu, tāpēc jau ir tā škrobe, ka šobrīd ĀS ir jau 2 nedēļas (un es pilnīgi piekrītu, ka ĀS ir vajadzīga), bet nav skaidras nevienas valsts atbalsta pozīcijas nozarēm, kuras šī visa dēļ klapējas ciet. Pēc 2 nedēļām, ibio!!! Ko tas Reirs tur vispār dara, degunu urbina, vai? Atbalsta plānam bija jābūt gatavam jau ĀS izsludināšanas dienā, lai pēc tam tikai izķertu bagus un pieslīpētu...

Par otro - bučojamies jau tāpat , tikai varbūt ne tik daudz. Bet Polija, Vācija, Slovākija utt. nav īsti Dienvidi. Un bez Zviedrijas ir arī citi skandināvi ar saviem paņēmieniem, kas daudz neatpaliek no Rietumu un Dienvidu... Un vispār interesanti, kāpēc (man šķiet) neviena valsts nav sekojusi Zviedrijas piemēram, kaut arī varētu to atļauties?

eidis Reģ.: 07.11.2001
3 0 Atbildēt

Tas pagaidām. Nevajadzētu līdz tam nonākt!

Par to jau to Viņķeli lamā, ka visu vasaru nekādu plānu neuzzīmēja. Paredzams ĀS, bet plāna nav.

Es saprotu, ka SE saprata, ka šim īsti pūļa imunitāte nevar iestāties - var saslimt otru un trešo reizi. Līdz ar to max open nav labākais risinājums

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

》Un vispār interesanti, kāpēc (man šķiet) neviena valsts nav sekojusi Zviedrijas piemēram, kaut arī varētu to atļauties?

Tas jau strādā tikai tāpēc, ka zviedri ir likumpaklausīgi un apzinīgi arī bez sodu piemērošanas. Tie ierobežojumi ir ieteikuma rakstura, bet tiek arī ievēroti. Jau iepriekš teicu, ka pretošanās valdības lēmumiem šajos apstākļos tikai palielinās ierobežojumus. Šoreiz ir spēkā, ka gudrākais piekāpjas, stulboties varēs pēc tam.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 4 Atbildēt

Tieši tā. Lielie "brīvības" bļāvēji, antimaskeri, gobzemfani un visi pārējie pat neaizdomājas, ka esošie ierobežojumi ir tiešas viņu bezatbildības, pohuisma un egoisma rezultāts.

Bet nu jau arī zviedri sāk ieviest stingrākus ierobežojumus un tiem jau vairs nav tikai ieteikuma raksturs. Latvijā vēl pagaidām nav noteikuma, ka par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu vari atrauties pusgadu cietumā...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 0 Atbildēt

Šodien sanāca pačalot ar senu čomu, kurš izstrādā likumprojektus ministrijā (juriskonsults). Viņa pārliecība par Covid ir dzelžaina - milzīgās ēnu ekonomikas dēļ cilvēki nevar atļauties slimot un līdz ar to - sēdēt mājās. Viņi ir spiesti iet uz darbu arī slimi un tālāko mēs redzam ciparos

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

SMS no vēl kāda drauga: Man vakar pazinu aizveda uz slimnicu, Riga vairs nav vietas - aizveda uz Jekabpili

Sorit uz slimnicu aizveda sievu un bernus

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

Valsts varas gaiteņos šādu murgu prognozē līdz 2024.gadam, kad būsim pilnībā atpakaļ pirms Covid ēras sākuma. Ak, jēeee

GB12 Reģ.: 29.03.2011
8 0 Atbildēt

Kas tev par vakara depresiju uznākusi? Saņemies tak...

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Interesanta nākotne rādās. Pieņemsim, ka kaut kad šis beigsies. Nu, teiksim, 2021. izveidos to vakcīnu, tautu sašpricēs un nebūs vajadzības sēdēt mājās. Visi tie infektologi saka - nākotnē var gadīties atkal kas līdzīgs un pat ļoti ticami. Vai tiešām tā būs nākotne - ik katru 2. gadu uz pusgadu beidzam dzīvi un veģetējam?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Neredzu dibinātu iemeslu kāpēc skorbulam jāatgriežas ik pa 2 gadi.

No tiem MERS un SARS, kā arī Ebolas redzams, ka šādas ietekmes sērga uzrodas gaužām reti. Bet vīrusi ir pārlekuši un turpinās pārlekt

msh Reģ.: 16.04.2007
5 0 Atbildēt

Iemesls ir labs - vēsture. Man gadījās izlasīt viena cilvēka apkopojumu, kādi draņķi ir nopietni plosījušies pasaulē pēdējo 20 gadu laikā - kaut kas viens līdzīgs pirms kādiem 4 gadiem kaut kur plosījās, neatceros, āzijā laikam - savādā kārtā līdz eiropai neatnāca...

eidis Reģ.: 07.11.2001
4 0 Atbildēt

Par to jau es saku - šādas viralitātes un letalitātes kombo negadās nemaz tik bieži, kur pēdējais bija tieši 100 g atpakaļ un šodien to Spāņu gripu diezgan viegli atrisinātu.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Tāpēc jau dāņi to ūdeļu fermu aizklapēja ciet.

www.bbc.com/news/world-europe-54818615

Eiropas vidū gandrīz vai slapjo tirgu uzturēt

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7264924/

www.youtube.com/watch?v=lqNjRykDfZQ

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 1 Atbildēt

nu droši vien tas bija vīrusa variants, kuram nepatīk mīnus grādi, ķipa, nosala pa ceļam

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

eidis rakstīja: Taisnība!

Es gan aicinu neignorēt eknomiki, jo no bada arī var nomirt. Ne tikai no C19. Ticu, ka SABALANSĒŠANA ir īstais vārds.

Otrs - mēs neesam dienvidnieki. Mums nav 8mio cilvēku Rīgas teritorijā un mēs nebučojamies krogos un baznīcās. Attiecīgi mums tomēr vairāk jāskatās uz Skandināvu paņēmieniem, ne D-Eiropas

Lai nu no kā, bet C19 dēļ no bada jau nu točno neviens te nenomirs.

Par sabalansēšanu pilnīgi piekrītu, tāpēc jau ir tā škrobe, ka šobrīd ĀS ir jau 2 nedēļas (un es pilnīgi piekrītu, ka ĀS ir vajadzīga), bet nav skaidras nevienas valsts atbalsta pozīcijas nozarēm, kuras šī visa dēļ klapējas ciet. Pēc 2 nedēļām, ibio!!! Ko tas Reirs tur vispār dara, degunu urbina, vai? Atbalsta plānam bija jābūt gatavam jau ĀS izsludināšanas dienā, lai pēc tam tikai izķertu bagus un pieslīpētu...

Par otro - bučojamies jau tāpat , tikai varbūt ne tik daudz. Bet Polija, Vācija, Slovākija utt. nav īsti Dienvidi. Un bez Zviedrijas ir arī citi skandināvi ar saviem paņēmieniem, kas daudz neatpaliek no Rietumu un Dienvidu... Un vispār interesanti, kāpēc (man šķiet) neviena valsts nav sekojusi Zviedrijas piemēram, kaut arī varētu to atļauties?

Reirs tālāk par debetu/kredītu neredz. Galvenais, lai kādam neiedod par daudz naudas.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: SMS no vēl kāda drauga: Man vakar pazinu aizveda uz slimnicu, Riga vairs nav vietas - aizveda uz Jekabpili

Sorit uz slimnicu aizveda sievu un bernus

Rīgā sen nav vietas. Veidos speciālās C19 slimnīcas reģionos.

Ogrēniešus jau sen ved uz Jēkabpili.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Šodien sanāca pačalot ar senu čomu, kurš izstrādā likumprojektus ministrijā (juriskonsults). Viņa pārliecība par Covid ir dzelžaina - milzīgās ēnu ekonomikas dēļ cilvēki nevar atļauties slimot un līdz ar to - sēdēt mājās. Viņi ir spiesti iet uz darbu arī slimi un tālāko mēs redzam ciparos

Arī baltajā zonā strādājošie bieži vien nevar to atļauties. Pašcieņas, zemās algas un "nebūs, kas strādā" dēļ.

msh Reģ.: 16.04.2007
4 0 Atbildēt

Runājot par ēnu ekonomiku, man niez mēle paprasīt priekšniekam ko viņi domā darīt ja 100 dalbajobi tiešām izdomās ierubīt solītās minimālās sociālās iemaksas...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Būs, būs. 10% no ienākumiem (peļņas) bet tas ie pašnodarbinātajiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Tu varbūt vari esi spējīgs uzrakstīt kā tur īsti pie minimālās algas kādi cipari kādos nodokļos sanāk?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
6 0 Atbildēt
GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

So what? Lai aizbrauktu uz Vjetnamu, arī bija obligāti jāvakcinējas pret... neatceros vairs ko, bet kaut kādu vietējo zarazu, citādi netiec tur iekšā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Ja tas tiks prasīts arī pārējā daļā pasaules (pat ne exotica valstīs), tad tas ir riktīgs WTF

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

Pieļauju, ka tā arī varētu būt, līdz šis trakums nomierināsies. Nesaku, ka to atbalstu, bet nekādu dižo traģēdiju arī tajā nesaskatu. Katrai valstij ir tiesības aizsargāt savus pilsoņus no zarazu ievazātājiem, kā nu tās to uzskata par pareizu, līdzīgi kā šobrīd - Zviedija iet vienu ceļu, Latvija otru, Ķīna trešo utt. utjp. Nē, nu, cilvēkiem, kuri uzskata, ka tieši ar C19 vakcīnu viņiem pa kluso tiks implantēti čipi, tas, protams, varētu radīt zināmas problēmas...

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Es domāju, ka tas organiski iestāsies tāpat.

Ja paziņojums skanētu, ka Quantas pieprasa visiem baku potes, tu reaģētu mierīgāk. Resp. viss iet uz to, ka pasaule tāpat uz šo sakārtosies bez Quantas uzmundrinājumiem.

Tev kā tirdziņa vedē'ja profesijas pārstāvim jau šādus tekstus vajadzētu atpazīt - tgd bez maksas Quantas tika piesaukta jau 8 reizes šajā forumā un aptuveni 1 mio reizes citos

msh Reģ.: 16.04.2007
10 0 Atbildēt

Vai tu zini kas tas ir? Obligāta vakcīna.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Nu, nu, pastāsti. Tīri interesanti palika, ko tad šoreiz būsi vakcīnrealitāte.lv izlasījis...

Obligātās vakcīnas eksistē jau šobrīd. Pie tam, ne viena vien. Nacionālā Veselības Dienesta mājas lapā vari pats par to pārliecināties.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Msh - 100% taisnība.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

Taisnība par ko? Viņš jau tur nekādu tēzi neizvirzīja...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Tas ir sviests kubā, ja cilvēkus PIESPIEDĪS potēties pret savu gribu, piemēram, gribot ceļot Eiropas kontinentā.

Jau rakstīju, man tā pote nuhaj nav vajadzīga un darīšu visu, lai es un mana ģimene no tās izvairītos. Cits jautājums, ja darba vajadzībās būs jālido utt.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Es pareizi saprotu - tavs "pret" arguments ir vienkāršs "es negribu"?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Protams. Potei būt brīvprātīgai, nevis piespiedu kārtā. Ja man (ļoti iespējams) liegs pakalpojumus vai ceļošanu tikai potes dēļ.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Bet jau tagad lai ceļotu Eiropā tu esi nočipots un arī tavi pirkstu nospiedumi un mūlis ir ID kartē ierakstiti piespiedu kārtā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Manis pēc. Tas neuzliek man pienākumu iesaistīties loterijā ar izdzīvošanu. Kā var būt ar jauno nepārbaudīto poti.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 5 Atbildēt

Nu, tad jau varēsi pāris gadus pasēdēt mājās un izpētīt, cik veiksmīga tā "loterija par izdzīvošanu" ir. Bet tu tā raksti, it kā tevi gatavotos piespiest vakcinēties ar Sputņiku...

Vispār paradoksāli - cilvēks, kurš vēl te dažas lapas atpakaļ pārmeta citiem "mīšanu no vīrusa", pats ir pārmīzis jēgu no vakcīnas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tu jauc dažādas lietas. Neesmu samīzies no vakcīnas, esmu pret tās uzspiešanu pret manu gribu. Kam bail, lai potējas. Man tā vakcīna nulles vērtībā, lai ņem manējo kāds Arī šobrīd nepotējos pret citām kaitēm.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Kā tad!!! Raksti par kaut kādu "loteriju ar dzīvību"... un kāpēc tad ir "pret tavu gribu"? Vai ne tāpēc, ka esi samīzies, ka tā varētu kaut kādā veidā tev kaitēt?

Labi, uzdošu to jautājumu savādāk - ja tev būtu iespēja aizbraukt uz to pašu Vjetnamu vai kādu no Āfrikas valstīm, prasība pēc vakcīnas būtu iemesls nebraukt?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Iespējams, tāpēc nebrauktu. Jā! Tā tomēr ir eksotika, ceļojums nav spiesta lieta. Darbs ir bez variantiem, piemēram, mans tirgus ir arī Ukraina - nav Eiropas Savienībā. Nevajag nekādas vakcīnu prasības, lai aizlidotu apmeklēt savus klientus. Ja būs piespiedu kārtā, tad neko, diemžēl.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Kā jau augstāk rakstīju - šobrīd tu JAU nevari aizbraukt uz kādām valstīm, ja neesi potējies. Kaut kā agrāk nemanīju tavu cepšanos par to.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Es runāju par Eiropas kontinentu.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Bez baku potes tu nevari aizbraukt absolūti nekur

spainis Reģ.: 27.04.2006
3 10 Atbildēt

Neceļo! Tik vienkārši.

Ja Tu nāc manā mājā, man ir zināmi nosacījumi, lai noslauka kājas utt. Tas pats ar vakcīnu. Gribi braukt ciemos - vakcinējies.

core Reģ.: 03.01.2017
2 0 Atbildēt

Pote vēl nav gatava, bet jau panika par to ka būs jāpotējās.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Vecīt, viss uz to iet... Visā pasaulē.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 1 Atbildēt

Krieviem jau 3 potes "gatavas".

650 Reģ.: 25.01.2017
5 0 Atbildēt

Tak jau no paša sākuma tika teikts, ka pote BŪ$ obligāta.Kad vēl nezināja, ar ko slimo un pret ko potēt.Tiem kuri "gribēs".Bet būs arī alternatīva- negribēt,nelidot, nebraukt,nešķērsot, nestaigāt,nedrirst, utt.Gluži kā uzlecošais lohlogs par piekrišanu pers datu lietojumam.Negribi nekam neko piešķirt- savāc savus datus un vnk ej hanuj..

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Paredzu plašus nemierus (lasi - sacelšanās) visur, kur Covid pote tiks uzspiesta, nevis ļauts izvēlēties pēc brīvprātības principa. Pilnīgi nopietni, kaut kā neticu, ka ļautiņi būs tik lētticīgi un iebiedēti kā aitas - ka tās ir rūpes par viņiem utt.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Nav jau jābūt iebiedētam. Es, piemēram, uz šo brīdi neesmu vēl redzējis kaut cik racionālus argumentus, kāpēc lai nevakcinētos, ja tāda iespēja būs. Ja kāds man tādus, tā teikt, piespēlēs, apdomāšu. Un sazvērestības teorētiķu publikācijas es nopietni neuztveru... lai nu kā, mans viedoklis par vakcīnām ir tāds. Nacionālā līmenī vakcīnām ir jābūt pieejamām visiem gribētājiem par valsts naudu. Cilvēkiem ir jābūt iespējām izvēlēties - vakcinēties vai nē. Bet, ja nevakcinējies antivakseris saslims ar C-19, tad lai par medicīnisko aprūpi maksā pēc pilnas praislistes. Starptautiskā līmenī lai darbojas valsts suverenitātes princips - katrai valstij ir tiesības noteikt, vai laist savā teritorijā antivakserus vai nē. Līdzīgi kā Ziemeļkorejā aizliegts ievest Bībeli vai kādās citās staigāt ar kāškrustu. Ja nepatīk, nebrauc uz turieni.

Jā, nemieri būs un to neapmierinātību izmantos visādi populisti savu narcistisko tieksmju apmierināšanai. Reku, mums jau te viens tāds ir, kas mītiņu taisīja savā dzimšanas dienā, bet partiju gribēja dibināt vārda dienā...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tev ir gan taisnība, gan nē. Piemērs, ja es pēkšņi saslimstu ar ērču encefalītu (ko sev nenovēlu) un neesmu vakcinēts, mani taču tik un tā ārstēs. Tā ir mana izvēle, vieglāk vai smagāk iekrist. Tomēr vakcinēties uzspiest man nedrīkst, tāpat kā mežā iet arī neviens man neaizliegs

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Tu ar to enecefalītu nevienu neaplaidīsi, bet ar covid pusi pasaules piesiekalosi. Tur arī atšķirība.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Un vēl atšķirība tajā, ka encefalīta potes ir par maksu. Ja valsts to poti nenodrošina bez maksas, tad tai nav arī tiesību prasīt, lai cilvēki potējas.

robchix Reģ.: 04.03.2002
0 8 Atbildēt

Te veselai kaudzei taa saukto lohu buutu jaaspeej atskjirt obligaataas vakciinas kuras prasa valsts kuraa lohi taisaas celjot, no obigaataas vakciinas kura tiks prasiita lai vareetu vispaar iekaapt lidmashiinaa. Un taa vispaar ir starpiiba. Bet neatskjir.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Izskaidro

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
9 3 Atbildēt

Man šķiet (domāju, tas ir pamatoti), ka valsts vara mums rīko TEJĀTERI patlaban. Lai tautu iedzītu nāves bailēs, nupat jau ziņo par mirušajiem katru dienu. Skat, vakar pat padsmit mirušo. Tad jau tūlīt ielas būs pilnas ar līķiem. Muhaaaa

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Kamdēļ lai valsts tā darītu? Tu tak redzi, ka baidīšana = mazāks tirgus = mazāki nodokļi = ir sliktāks nummuriņš Rinkevičam ar draugu komandējumā. Tad nah šo sākt?

IMO valsts īsti nezin ko vairāk darīt (diletantisms) un tāpēc publicē kautko. Masmēdiji to (kā jebko) pārtaisa par bubuli un tirgo, jo neko citu šobrīd notirgot nevar.

Nu un nenoturīgākās nervu sistēmas reaģē....

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 9 Atbildēt

"Nu un nenoturīgākās nervu sistēmas reaģē...."

Tādas kā kasiņš... es kaut kā dikti neiespringstu par tiem cipariem.

Bez tam, ja neziņotu, kasiņš, Gobzems un visi pārējie bļautu par to, ka "kliķe noklusē patieso bojāgājušo skaitu. kuram tas ir izdevīgi? "

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Man liekas, ka daļa veco laiku cilvēku masmēdekļus uztver par neapstrīdamas patiesības nesējiem. Savukārt uzvedas tie kā klačīga vecmeita. Tur arī veidojas kognitīvā disonanse un rūgtums sirdī

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 2 Atbildēt

Draugs, es reaģēju vien tādēļ, ka ZB jau tā visa covidiāde. Ja agrāk bija plus mīnus ticami cipari, tad šobrīd - galīgi nē. Padsmit mirušie dienā? Haaa. Tad jau aiziet, lai iet pa padsmit katru dienu. Nē, tas ir bullsh**

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

....bet ja to te klārētu piem personāžs msh? Es piem lsm informāciju uztveru kā vienu no čatiņa dalībnieku. Nu viņam tā liekas un viss. Tā NAV absolūta patiesība.

Turklāt man liekas, ka visā šajā vismazāk vajag pie$^&ties cipariem / detaļām. Tie pat tavā volksvagīnā ir nolasīšanas un interpretiācijas jautājums.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 3 Atbildēt

Nu, tu nupat faktiski pateici, ka neesi spējīgs adekvāti reaģēt uz apstākļiem un informāciju, dzīvo kaut kādā savā sapņu pasaulītē ar kaut kādu tev vien pieņemtu it kā patiesību, kuras galvenais arguments ir "jo man tā šķiet". Tāpēc jau ieteicu pāris lpp iepriekš pie kāda terapeita aizstaigāt.

Bet, nu, pastāsti, kāpēc šobrīd cipari nav ticami? Varbūt tev ir vēl kāds, saprātīgāks arguments?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 6 Atbildēt

"Man šķiet..."

Līdz šim teju visi tavi argumenti ir balstījušies uz "man šķiet".

P.S. Aizvakar nebija neviena mirušā un to arī ziņoja...

P.P.S. Pēdējās nedēļas laikā vairākas reizes ir ziņots, ka Latvija C19 ziņā joprojām ir daudz labākā situācijā kā daudzas citas Eirpoas valstis.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Nepareiza statistiskā parauga dēļ visi covid skaitļi ir tikai ilustrācija un nav lietojami analīzei. To skaitļu ieguvi nosaka tikai ārstu un feldšeru noskaņojums un iegribas. Piem ja visi Rīgas ģimenes ārsti aizsūtīs visus sev pierakstītos pārbaudīties, tie cipar zibenīgi nokritīs kādas 10x. Ja sūtīs pārbaudīties tikai tos, kas smok nost, uzkāps kādas 10x.

Es icu, ka šobrīd skaitļi kāpj 50/50 tāpēc, ka augs saslimstība un tāpēc, ka ārsti labāk atlasa potenciāli saslimušos (t.i. tiem ir pieredze atpazīt covid pacientus). Un viss. Kamēr netiks ieviesta statistiski paeiza reprezentitatīvā parauga atlasi, visi cipari ir tikai kautkādi cipari

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Un kāda, tavuprāt, ir šī "statistiski pareiza reprezentitatīvā parauga atlase"?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tur ir zinātne

en.wikipedia.org/wiki/Sample_(statistics)#:~:text=In%20statistics%20and%20quantitative%20research,points%2C%20sampling%20units%20or%20observations.

Principā paraugs pārsvarā ir vienkārši par mazu. Tāpēc rezultāti margināli mētājās.

Es nesaku ka valdība mūs krāpj, viņi dara ko var atļauties un publicē kautkādus ciparus. Es vnk aicinu neietekmēties no cipariem, jo tie ir neatbilstoši ielasīti. Sērga ir, bet par pieaugumu / kritumu īstu ziņu nav.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Savā ziņā jā, bet, ja pareizi saprotu, tava ideja ir, ka būtu jāveic daaaaaaudz vairāk testu, lai varētu objektīvāk izvērtēt pieaugumu (gan pozitīvu, gan negatīvu). Te varētu piekrist, bet, nu, valsts resursi tomēr arī nav bezizmēra un jautājums paliek, vai tas vispār vismaz šobrīd ir vajadzīgs. Lai nu kā, no vienas dienas cipariem tiešām nav jēgas, jāskatās tomēr ilgāks periods. Bet var arī izdarīt kaut kādus secinājumus no tā, kas notiek pa nedēļām. Nu, vēl jau var ņemt vērā skaitļus, cik nonāk stacionāros (ne pēc % no saslimušajiem, bet tīri pēc skaita).

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Statistikā tā sampļa ievākšana ir cieta - ja nav pilns samplis, cipari ir ietekmēti.

Tas būtu tā ka Purčikā pie vēlēsanas iecirkņa aptaujājot 10 cilvēkus, tu iegūsi vēlēšanu uzvarētāju Saskaņu ar 90%.

Šajā gadījumā nelielais testu skaits + laiks, kurā ģimenes ārsti / ārsti uzkrāj zināšanas, neizbēgami novedīs pie precīzākas testēšanas un gadījumu skaita pieauguma uz 1000 testiem

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Man šķiet šajā tēmā katrs raksta, kas ir uz sirds, sakāms v.tml.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Starp citu, debilā valdība joprojām nesaskata problēmu, ka sfēru slēdz, bet cilvēki piespiedu kārtā paliek bez iztikas līdzekļiem? Idioti

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Jostu vilcēju klans tā redz jau labu brīdi. Kā tas bija lieliski iepriekšējā krīzē, tā šajā.

Smieklīgi, ka iepriekšējā atradās liels skaits gudrinieku, kas sprieda, ka ar galvu vajadzēja domāt aizņemoties. Un valdība saprata, ka metode ir pareiza. Šoreiz diez kāpēc nepatīk....

Bet man liekas, ka jostu vilkšana tāpēc, ka valdībai tad nekas nav jādara. Tāpat kā iepriekšējā krīzē. Viss arisināsies pats un daļa pilsoņu sauks "paldiesvaldim"

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Kādu alternatīvu risinājumu piedāvā, lai slimnīcās vietas pietiek?

Čehijas un Lietuvas skaitļi nav tādi, ko gribētos redzēt LV.

torkjis Reģ.: 05.10.2013
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Ja tas tiks prasīts arī pārējā daļā pasaules (pat ne exotica valstīs), tad tas ir riktīgs WTF

Ja vēlies ienākt manā mājā, Tev vispirms ir jānovelk apavi. Negribi - nenāc!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nesalīdzināmi. Ciemos vnm novelku apavus, protams

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Un vēl atšķirība tajā, ka encefalīta potes ir par maksu. Ja valsts to poti nenodrošina bez maksas, tad tai nav arī tiesību prasīt, lai cilvēki potējas.

31 Latvijas novadā ar encefalīta risku, bērni līdz 18 gadiem vakcīnas var saņemt par velti.

lvportals.lv/skaidrojumi/294694-bezmaksas-ercu-pote-berniem-31-novada-2018

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Es neesmu bērns līdz 18...

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 3 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Tas ir sviests kubā, ja cilvēkus PIESPIEDĪS potēties pret savu gribu, piemēram, gribot ceļot Eiropas kontinentā.

Jau rakstīju, man tā pote nuhaj nav vajadzīga un darīšu visu, lai es un mana ģimene no tās izvairītos. Cits jautājums, ja darba vajadzībās būs jālido utt.

Vakcīnas rada kolektīvu vairogu. Ja 10 % potēsies, pārējie nē, tad tie pārējie tik un tā taisīs covid statistiku, turpināsies ierobežojumi, un pats galvenais, vīruss ātrāk evolucionēs un mainīsies, jo būs daudz lielāka iespēja jaunām mutācijām. Un tad potes zaudēs efektivitāti, un atkal vajadzēs jaunas. Atkal karantīnā, un tā pa riņķi. Ja tev patīk pašreizējā situācija, tad protams, nepotejies un aicini citus. Tikai atceries, ka tev arī reiz būs 70 gadi. Un risks nosmakt no covid.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti