Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kāpēc tik traka ņemšanās ap koronavīrusu Covid-19? Cik tas ir bīstams!

 
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 1 Atbildēt

Esmu tirdzniecības cilvēks, un es ļoti rezervēti uztveru ierobežojumus tieši pirkšanas veikšanai. Piemēram, brīvdienās viss būs slēgts, bet RIMI, MAXIMA u.c. drīkstēs tirgot vien pārtiku. OMG Decembrī!!! Ziemassvētku mēnesī. Kad tad cilvēkiem iepirkties (piemēram, dāvanas tuvajiem), ja ne brīvdienās? Tiešām valdība domā, ka tauta nesvinēs izteiktus ģimenes svētkus? Prasītos emocijikona ar paceltu vidējo pirkstu

eidis Reģ.: 07.11.2001
3 0 Atbildēt

Es domāju veikalu slēgšana = plāns, ka tu iesi uz veikalu 3x nedēļā iepriekšējo 4x vietā. Vnk kvantitatīva metode. Matemātiski saprotama, dzīvē visdrīzāk tā arī būs. Bet sagraus tavu bizi attiecībā uz impulsa pirkumiem - tiem ir max budžets 1 vizītei un visticamāk nemainīsies.

Un ZSv svinēs un visu sapirks tāpat. Vnk piegājienu skaits samazināsies, kas tādā infektoloģijas modelī ir labs darbs padarīts

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Paši jau arī pārgājām uz lielu 1x nedēļā iepirkumu sarakstu, tas pat pozitīvi. Bet, tā ir pārtika - uzturs nedēļai. Es vairāk par nepārtiku šobrīd.

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Jā tas jau tev patiktu - 1x nedēļā iepirkumos stabili 25% aiziet uz miskasti. Sabojājas, pārgribās, utt

Nepārtiku mājās jāzdomā IMO, ne jāvelkas uz veikalu izdomāt ko gribi.

Un tad jau internetveikali ir diezgan pieejami

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Jāatzīst, šeit es no covida pat redzu plusu. Pilnīgi nopietni.

Līdz šim katru gadu jāklausās vaimanas par to, cik viss ir dārgs, par to, ka nekad nav laika iegādāties dāvanas un kad atjautāju, vai tad tiešām visiem tās dāvanas vajag (nerunāju par bērniem, kam tas ir savādāk, nekā 30/40gadniekam), tad pilsonis izmocītu seju izdveš kaut ko par dāvināšanas prieku.

Janvārī ēd sviestmaizes, lai līdz algai kā nebūt izvilktu.

Šogad varētu pārliecināties, ka bez tā visa var gauži labi iztikt, lai gan visticamāk pilsoņi tāpat kaut ko sapirks - nu kaut vai internetā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

No vairākiem avotiem dzirdēts, ka arī randiņos šobrīd ir viens liels pluss Ārā auksti, pastaigājies un dodies pie viena uz mājām... Uzēst pasūtīto ēdienu. Un tad jau

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

Es nekad negribētu veidot attiecības ar sievieti, kura atdodas jau pirmajā randiņā...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Piekritīšu

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Vecmodīgs

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Tāds nu es i'

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Pag pag. Pamēģini mīļākajai neuzdāvināt iPhone 12. Tad tu redzēsi! Varēsi murmināt kko par kovidu un ko vēl ne, lai piesegtu skopumu.

Komercializāciju jau pirms kovida visi atzina, bet kad mēģinu ieslēgt "a davai nah", tad saka ka Grinčs.

Mainstrīms saproties. Tas ir čurāt pret vēju

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Droši vien cīņa pret sistēmu ir stipri dažāda katrā gadījumā. Atkarīga no rakstura stipruma un radu & draugu vēlmēm svētkos.

Brālis pirms gadiem 10 pateica, ka viņš nevienam neko nedāvinās, visi lieli cilvēki. Pēc kāda gadiņa viņam piepulcējos arī es. Jā, iesākumā radiņi kaut ko dāvināja, bet nesaņemot pretī neko, ātri vien paradumus mainīja. Pateicu - te jums ir bērni, tos tad varat arī apdāvināt.

Piebildīšu, ka manējie nebija fanātiski dāvinātāji. Zinu gadījumus, kad laikam pat visstiprākajam raksturam būtu grūti cīnīties. Sevišķi vēl, ja vīrs saka - danunah, bet sieva - nu kā tad ne?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Jep, lai to darītu niknu iekšy un "stipru strūklu" vajag ;)

Bet tapat nez vai kājas būs sausas ...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

Un pēc tiem "tautas svinētajiem" Ziemassvētkiem būs atkal kārtējais pieaugums, un Gobzems ar faniem bļaus - kāda jēga bija ierobežot "izteiktos ģimenes svētkus", ja tāpat saslimušo skaits pieaug? Un no šīs dienas izsekot izcelsmi būs vēl grūtāk, jo kurš gan ies atzīties, ka covidu saķēris 4 mājsaimniecību tusiņā...

Ber tas ir 3.14zģec - mūsu vectēvi un vecvectēvi pirms 100+ gadiem Ziemassvētkos gulēja ierakumos, salā, badā, lai aizstāvētu savu mazbērnu/mazmazbērnu - "varoņu" nākotni, kuru smagā dzīves cīņa ir pret lupatiņām uz sejas un kuri īd par to, ka nevarēs (it kā) ziemīšos pielieties un ar čomiem apkārt eglītei padancot rūķu cepurēs. Šamie noteikti kapos kā vilciņi griežas, ibio, un lepojas!

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Pirms 100 gadiem ziemīši bija pirmais brīdis, kad pēc rudens darbiem varēja tikt pie pilnvērtīgas pārtikas (nokāva cūku, desa etc). Pirms tam kartupeļi un piens. Tas bija pilnīgi cits pasāciens. Šis jau kādu brīdi ir vnk commercial boost

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Nebūt nav teikts, ka pieaugums būs pēc satikšanās ar savējiem vairākām mājsaimniecībām. Drīzāk paskaties, kas šobrīd notiek veikalos (jau tagad), auuuchh.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Nu, nez, mans piemājas tops/lats vai kā viņu tur pirms divām stundām bija pilnīgi tukšs un šmigas plaukti - pilni.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
2 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Nē, mana "pareizā dogma" ir - izvērtēt to, kas nāk no, taviem vārdiem, "oficiālās propogandas", bet īpaši netērēt laiku ar "avotiem", par kuriem diezgan droši var pieņemt, ka tie dirš. Nu, ja nu vienīgi, lai pasmietos par šo konspiratoru kārtējām radošuma izpausmēm...

Bet tas jau sen ir zināms - sazvērestības teorijām un to izplatītājiem pārsvarā pieslienas neizglītoti, par sevi nepārliecināti cilvēciņi, kuri ir ieciklējušies uz to, ka pie viņu neizdevušās dzīves vainīgi ir citi (valdība, Soross, mediji, ilumināti utt.), jo tā viņi var attaisnot to, ka patiesībā pie viņu problēmām lielā mērā tomēr vainojami ir paši, un tad uzrodas kāds pļaviņveidīgais, kurš, izrādās, šo viņa dogmu apstiprina. Un tad jau jā - tādu "kanālu infa izklausās ticamāka" un tajos jau nu nemaz "neož pēc sūdiem, vai nu jau tiešā tekstā, vai lasot pa diagonāli".

pilnībā piekrītu

Modano Reģ.: 25.11.2019
8 0 Atbildēt

''Nedēļas nogalēs un brīvdienās DUS nevarēs iegādāties auto piederumus ''

Labāk ir 5min gaidīt hotdogu, nekā ātri ieskriet pēc svarīgas nepeiciešamības preces (piem, antifrīzu, eļļu vai logu šķidrumu pieliet). Watafak vnk.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Jā šo mēs ar kolēģiem apspriedām, hot-dogu var dabūt bet logu šķidrumu figu !

Zābaki ... joptvaju "parastie".

Es gan jāsaka jau pielēju visus auto pilnus iekš Viršu automāta + koncentrātu esmu nopircis, tāpēc poh.

P.S. Pie kam logu šķidruma pirkšana neprasa vilkties pie plaukta iekspusē - tas var būt izvietots ārā !

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Viens no pašiem "gudrākajiem" vīrusa apkarošanas veidiem

GB12 Reģ.: 29.03.2011
6 0 Atbildēt

Tviterī jau par šo uzdod jautājumus - kāda eļļa mašīnai ir labāka - rapšu vai saulespiķu...

msh Reģ.: 16.04.2007
5 0 Atbildēt

Vai tu pie šādiem ierobežojumiem brīnies ka visu to pasācienu uztver par klaunādi?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

Es nevienā vietā neesmu apgalvojis, ka visi lēmumi un ierobežojumi ir bijuši loģiski un pamatoti. Šajā pašā topikā esmu valdības darbības arī kritizējis.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 1 Atbildēt

GB12 rakstīja: Nē, mana "pareizā dogma" ir - izvērtēt to, kas nāk no, taviem vārdiem, "oficiālās propogandas", bet īpaši netērēt laiku ar "avotiem", par kuriem diezgan droši var pieņemt, ka tie dirš. Nu, ja nu vienīgi, lai pasmietos par šo konspiratoru kārtējām radošuma izpausmēm...

Bet tas jau sen ir zināms - sazvērestības teorijām un to izplatītājiem pārsvarā pieslienas neizglītoti, par sevi nepārliecināti cilvēciņi, kuri ir ieciklējušies uz to, ka pie viņu neizdevušās dzīves vainīgi ir citi (valdība, Soross, mediji, ilumināti utt.), jo tā viņi var attaisnot to, ka patiesībā pie viņu problēmām lielā mērā tomēr vainojami ir paši, un tad uzrodas kāds pļaviņveidīgais, kurš, izrādās, šo viņa dogmu apstiprina. Un tad jau jā - tādu "kanālu infa izklausās ticamāka" un tajos jau nu nemaz "neož pēc sūdiem, vai nu jau tiešā tekstā, vai lasot pa diagonāli".

Pirmajā rindkopā tu uzrakstīji tieši to, ko es pateicu, tikai savādākiem vārdiem Bet otrajā rindkopā, pieņemot ka tas ir tēmēts uz mani, tu vienkārši atkārto starptautisko sociķu burbulī visu laiku murmulēto dogmu, kuras izcelsmi šī burbuļa iemītnieki nespēj aptvert, jo dzīvo tajā savā burbulī - " sazvērestības teorijām un to izplatītājiem pārsvarā pieslienas neizglītoti cilvēciņi", jo - 1) tas ir sociķu burbulis, kura iemītnieki sev nevēlamas idejas nosauc par "sazvērestības teorijām" un cītīgi veicina cenzūru un pašcenzūru, liekot saprast ka "sazvērestības teorija" - tas ir kaut kas slikts un nevēlams [agrākos laikos šāda dažādu "sakritību" kopā savilkšana bija normāla ļautiņu nodarbe] un 2) tajās augstākās izglītības iestādēs mēdz iemācīt kā pareizi domāt [mans pusbrālis ir uzskatāms piemērs], kamēr "neizglītotie cilvēciņi" nav tam gājuši cauri + viņi mēdz dzīvot skarbākā realitātē, kurā sociķu burbuļa vēlamā pasniegšanu par esošo vieglāk ieraudzīt kā tīru makaronu karināšanu. Tāpēc arī "stulbie redneki" parasti balso par labējiem politiskajiem spēkiem, kamēr "inteliģenti" balso par komunistiem.

Bet - pieņemot ka tas bija tēmēts uz mani - kā parasti, netrāpīji. Man skolā bija tā nelaime tikt diezgan daudz apceltam, tāpēc es apcelšanu spēju saost pa gabalu - un ja "pareizās" informācijas stūmēju galvenā pieeja ir tieši tāda - augstprātīga apcelšana - tad rodas konkrētas šaubas par viņu patiesību un taisnību, jo patiesību nopietnā lietā ar ņirgšanu neaizstāv. Ak jā, mani fascinē oficiālais cenzors, rečekisti - to ka viņu "atmaskošana" jāuztver skeptiski man parādīja jau viens viņu raksts, kur šie atspēkoja kaut kādas purnagrāmatas komentētājas postu par tēmu "vissirslikti.lv"; pieņemsim ka viss ko viņa sarakstīja bija nepareizs un rečekisti visu pareizi sarakstīja - bet ja pēdējais apgalvojums bija "pēdējo 30 gadu laikā no latvijas izbraukuši 800k cilvēku", un rečekistu atbilde "nav taisnība - izbraukuši 760k", tad tas, uz ko šādi cenzori ir gatavi, paliek skaidrs. Ak jā, man patika pirms dažām dienām viņu "atspēkojums" vienam "mainampasauli.news" viģikam, kuru man bija gadījies noskatīties - tas "atspēkojums" ir vienkārši domāts priekš tādiem kā tu, kas to viģiku nekad neskatīsies, kā pārliecinājums ka ar to lapeli un tās saturu tiešām viss ir slikti - tā kā es nejauši to viģiku biju redzējis, un pacentos izlasīt visu "atspēkojumu" līdz galam, tad es ieraudzīju tur divas īpatnējas lietas - 1) Savādā kārtā šie bija tikai paņēmuši priekšā kādu pusi no tā 25 min garā viģika; nelaba aizdoma ka tādēļ ka no otrās puses vismaz pusi viņi nekādīgi nevarētu atspēkot, teiksim, par čipošanas tehniski potenciālo iespējamību - jo tur viens no avotiem bija Berklijas universitātes dažus gadus vecs viģiks kurā stāstīts par sasniegumiem šajā jomā, nu kā rečekisti lai apgāž Berklijas universitātes infu? Bet apstiprināt ka kaut kas ir patiess - tas nav viņu mērķis, viņu mērķis ir apgāzt, tāpēc ko nevar apgāzt, jānoklusē. 2) Bradypusim bija taisnība - kreisie skribenti visus citus sauc par meļiem - virsrakstā bija kaut kas par "melīgiem faktiem", bet, ja rečekistu infa bija pareiza, un tiešām tas, ko šie bija sarakstījuši tajā viģikā nebija pareizs, tad tie, augstākais, bija neprecīzi fakti, nevis melīgi. Vienvārdsakot, atkal pareizais viedoklis tiek stumts tādos veidos kādos nopietns cilvēks kuram ir patiesība to nedarītu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 1 Atbildēt

Slinkums lasīt tik garu palagu...

msh Reģ.: 16.04.2007
2 2 Atbildēt

Tas arī izskaidro kāpēc tev patīk ņirgt par "sazvērestības teorijām", vieglāk ir ņirgt nekā lasīt

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

Agrāk lasīju. Un diezgan ātri sapratu, ka lielākā daļa no tām patiešām ir smieklīgas. Kaut vai vakardienas Zaļā Valentīna intervija ar to Gaiļezera medmāsu vai Kadiša izplatītais, ka 1.5 metru distance esot izdomāta tāpēc, lai kameras ar 5G tehnoloģiju palīdzību precīzāk varētu sejas atpazīt pasaules radiobakterioloģiskā kara ietvaros... vai tavas vakcīnrealitātes veidotājas aicinājums pirkt par 25 euro maciņu (no viņas, protams), kas aizsargāšot no starojuma... tiešām, tas uzjautrina.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

Ka tik ticība sazverestības teorijām un reliģijai nav vienas un tās pašas ģenetiskās novirzes izpausmes.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Dažreiz tās iet roku rokā, bet ne vienmēr - reliģiozi cilvēki mēdz būt arī saprātīgi un racionāli.

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Oioioioi.... Psihiatrijā šo sauc par Trumena šova sindromu - indivīdam šķiet, ka kāds viņam par godu speciāli rīko izrādi un novēro.

Es neesmu tik iedomīgs. Man šķiet, ka par mani bagātākiem indivīdiem par manu likteni ir nospļauties. Un nepiepūlēsies viņi man ko skalot iekšā

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Tiešām? "Trūmena šovs" ir diezgan jauna filma. Tas sindroms gan jau bija zināms arī pirms tam...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Protams ka par tevi bagātākiem cilvēkiem ir nospļauties par tavu likteni. Bet viņiem nav nospļauties par savējo, bet viņējajam vajag varu - bet lai nodošinātu to varu un tās saglabāšanu, vajag lai x miljoni eidu darītu to, ko vajag - piemēram, balsotu par viņiem. Un pārējais attiecīgi izriet no tā...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Ja? Un ko otrs bagātais darīs, lai atsistu to varu no pirmā?

Viņi nesadevās rokās, lai mani paverdzinātu - tas nav izdevīgi, jo tad es nevaru nopirkt viņu Memory water. T.i. es neļauju kļūt bagātākam

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu reizēm esi naivāks nekā liekas... Ko cilvēks, kam ir miljards, varēs izdarīt vairāk nekā tagad, ja viņam būs divi miljardi? Vairāk apēst, braukt ar vairāk mašīnām? Toties tas ko var audzēt ir VARA. Vai Staļins bija miljardieris? Es domāju ka viņš dzīvoja trūcīgāk nekā mūsu paKariņš, nu vienīgi dienesta apartamenti bija lepnāki un plašāki - bet re ko šis sastrādāja - ne jau mantas bet varas dēļ.

Un kā tev šķiet, kāpēc Soross nav aizgajis pensijā kādā villā Havaju salās - viņam trūkst naudas par MB Maybach bākā benzīnu ieliet, tāpēc šis vēl bīda savas štelles?

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Tu savukārt stingri paranoiskāks.

Tai varai vajag armiju. Ar maskām un logu šķidrumu tur nepietiks. Manu šodienu un rītdienu nosaka miljards visādu faktoru, kur VIŅI var kontrolēt tikai 0,1%

Es pazīstu vairākus tādus vietējos Sorosus un atbilde ir vienkārša - bizness ir hobijs un cita hobijavnk nav. Kas nozīmē, ka Maybahā vnk ir garlaicīgi. Piekam hobiju nav tuvu 100% šo čiekuru. Tāpēc bizness. Līdz nāvei

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 1 Atbildēt

Es jau sen šajā marasmā nekomentēju.

Jo skatos, ka valdība pavisam sviestā sagājusi.

Piemēram, vienu draugu veda uz darbu darba buss, bet tā kā bija 12-13 cilvēki, lai ierobežotu covid izplatību, ar busu brauks 8 cilvēki, bet pārējie - 4-5 brauks atsevišķi -AR VIEGLO AUTOMAŠĪNU!!!!

Tāpēc vienīgais, kas tagad jādara:

bode.labietis.lv/product/make-america-great-again-13-gab/

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Redz kā, jau teju tūkstotis saslimušo vienā dienā. Tomēr (godīgi) man bija vairāk bail (nepatīkami) martā-aprīlī, nevis tagad. Kaut tagad ir x-desmit reižu vairāk slimo Latvijā. Vēl vairāk, cik esmu runājies ar vecāka gadagājuma radiem un paziņām, varbūt uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi izteikti bailīgie un raustīgie.

Vēl vairāk, lasīju reāli uz faktiem balstītu pētījumu, ka mirstība nemaz nav palielinājusies. Tad WTF, kāpēc šis viss farss ar maskām, ierobežojumiem, mediju ziņām utt.?

Par to tevis iemesto kāda izveikto datu apkopojumu - tur ir taisnība ka kritēriji ir pārrakstīti - es kaut kur lasīju komentāros ka SPKC [laikam] lapā agrāk esot bijis rakstīts ka gripas epidēmiju izsludina ja saslimuši 5% iedzīvotāju; nu tas esot izlabots uz kaut kādu nesalīdzināmi mazāku daudzumu kā xx cilvēki uz 100k, paši saprotam, kāpēc

P.N. Sievas rados bijis gadījums - izrakstās čalis no slimnīcas pēc kaut kādas traumas, šim papīros kā problēma minēts kovids, šis prasa "kāpēc?", jo kovida nebija - "tā vajag".

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 1 Atbildēt

"P.N. Sievas rados bijis gadījums - izrakstās čalis no slimnīcas pēc kaut kādas traumas, šim papīros kā problēma minēts kovids, šis prasa "kāpēc?", jo kovida nebija - "tā vajag"."

Pēc šī es jau varu pilnīgi droši teikt, ka tu intelekta ziņā esi "atlajst sajmu" līmenī un pielīdzināms Kivičam. Viņš tādas pat muļķības pēdējo dienu laikā izplata. Pat, ja tu pats to neesi izdomājis, tad kaut vai tāpēc, ka esi tam noticējis.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Saki, mans intelekta līmenis ir augstāks par tavējo? Vieglāk tak ir iekalt "ta newar but!", kas ir tas, ko tu esi izdarījis, nekā pieņemt ka slimībai, kuras cipari skaidri saredzami tiek uzpūsti, varētu statistiku "uzlabot" arī šādi? Un kāpēc man vispār būtu jānetic? Arguments "Tā nevar būt, jo propagandas kanāli saka ka tā nevar būt, tātad tā nevar būt!" ir diezgan komisks...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

Jā, Kivičs pie tā visa arī rakstīja, ka tiem viņa čomiem "neesot rezona viņam melot". Tāpēc jau saku, ka jums viens līmenis. Es pats vairākos šādos gadījumos, kas pa feisbuku klejo, esmu uzdevis konkrētus jautājumus (kura slimnīca, kurš ārsts, lai nosauc cilvēka vārdu, uzvārdu, publicē izrakstu utt.), un vienmēr ir bijusi stulba atrunāšanās vai atbilde vispār nav sekojusi. Varam saderēt, ka tu neatklāsi ne tā cilvēka vārdu, uzvārdu, ne varēsi parādīt izrakstu, lai tavu apgalvojumu varētu pārbaudīt... Un iemesls, visticamāk būs tas, ka radinieks baidās, ka Kliķe ar viņu neizrēķinās...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Jā, mēs varam saderēt, un tu, protams uzvarēsi - kā lai es atklātu to, ko pats nezinu; sievas radurakstus es nezinu, no viņas radiem pazīstu apmēram tik, cik var saskaitīt uz roku pirkstiem...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Bet kaut kādu izdomātu gadījumu, pret kuru runā ne tikai fakti, bet arī elementāra loģika, tu zini noteikti... Jau teicu, ka būs atrunas

Un titulu "gada fake ziņu izplatītājs iauto" iegūst... taramtatammm... msh no Nīcas!!!

eidis Reģ.: 07.11.2001
3 0 Atbildēt

Pirmais papūlies atbildēt Kāpēc tas dakteris lai darītu? Nu aizej iedzer ar kādu dakteri un paklausies to ciniku tajā pusē. Un tad tu sapratīsi cik gan plānprātīgs tu esi, ja noticēji, ka šito publiku var noturēt sazvērēstībā ilgāk par 3 minūtēm

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Kāpēc lai darītu? TEORĒTISKU iespēju varu iedomāties - varbūt par covid gadījumiem vairāk maksā (štatos esot tā bijis, ka slimnīcām no valsts pabalsts lielāks, ja šie gadījumi. Vai pie mums tā ir, neņemot spriest, tāpēc saku - teorētiski).

Vai PRAKTISKI kāds ārsts to darītu, tas jau cits jautājums. Ja nu tāds reāls gadījums parādītos, kad uzrastos īsts dusmīgais pacients un paziņotu, ka viņam tripera vietā pierakstīts covids, ārstam varētu sanākt sūdi.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Nemaksā vairāk. Bez tam, slimības vēstures un diagnozes viltošana ir, ja ne kriminālpārkāpums, tad ārsta licenci atņemošs noteikti. Bet es gribētu redzēt, kas būtu rakstīts tādā epikrīzē... "cilvēks tika ievietots slimnīcā ar saaukstēšanās simptomiem un sāpēm plaušu rajonā, viņam tika konstatēta vīrusa klātbūtne. Tika veikts kājas rentgens. Terapijā tika izmantots ģipsis, apsaitēta kāja. Pacients izrakstīts ar rekomendācijām pašizolēties un dzert antibiotikas pret plaušu iekaisumu"... vai kā?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Viens dakteris jā, bet kā msh to taisās paturēt iekšā sistēmā, lai neviens dakteris neizļurkstētos? Ši vienmēr ir vājā vieta visām sazvērestības teorijām - jāiesaista daudz dažādi motivēti un intelekta apgrūtinājuma cilvēki.

Šajā gadījumā ar papildus kkādiem x eiro toč nevar nomotivēt VISUS dakterius. Un ka'dam tas atkal liktos par maz.

Neticams scenārijs

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
3 0 Atbildēt

Nu ja ir papīrs tad jau ir ko nobildēt, bet drošvien fotoaparātu pazaudējis un telefons izlādējies vai arī suns sagrauza. Bet šis stāstiņš, jo vairāk tiek pārstāstīts, jo nereālāks tas kļūst. Spēle salauztie telefoni.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Nu re bravurīgie čalis no pāķiem mirst nost no maskas uzlikšanas. Viss krutums izčākst un kā jau teicu tāpat neko pretī nevar izdarīt.

Īsāks darbalaiks, jo šmigu nevarēs nopirkt?

Mirst nost? Ne gluži - vienkārši kārtējais apstiprinājums tam, kādā cirka izrādē te jāpiedalās - strādājot trijatā telpā, kuras platība ir vairāki simti kvatrātmetru un kurai uz ārpusi ir divi vaļēji vārti, vieni ap 15 kvadrātiem, otri ap 10 kvadrātiem, jālieto uzpurnis, jo, lūk, ēkai ir sienas! Priekš kam? Un vai uzturēšanās āra apstākļos [lai arī starp četrām sienām] ar slapju seju nesatur lielākus riskus kā strādāt bez uzpurņa?

Par "neko pretī nevar izdarīt" pasmejamies - redzi, prasība ir pēc aizsegtas mutes un deguna, bet nav teikts ar ko jāaizsedz. Vienreizējos uzpurņus līdz šim ir sanācis bik palietot - medicīnas iestādēs. Auduma uzpurņus nemaz netaisos lietot, principiāli - veikalos līdz šim izmantoju savu 3M industriālo respiratoru, nākotnē varētu vēl padomāt par bandīteni vai gāzmasku - priekš darba būs šovakar jāatnesas šujmašīna un jāuzšuj bandītene; piektdien vēl ir doma pameklēt Depo kādu rotaļu masku...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Nu i izklaides, toč darīt nav ko, gāzmaskas, rotaļas, mjā...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Un te mēs nonakam pie problēnas butības - msh rakstitaja ir vairak loģikas, kā mūsu valdības izdotajos Covid apkarošanas ierobežojumos ...

Un tā ir ļoti daudzu problēmu sakne, taja skaitā tam kā cilveki attieksies pret Covid un tā apkarošanas plāniem. Un sekos ... automātiski tada pati attieksme būs pret obligatu vakcinēšanos ja tāda būs ...

Plus tam visam klāt stav diezgan elementara matemātika - tāpat kā vakcinācija visiem ir lieka izšķērdība, jo ir objektīvs procents kuru sasniedzot, jebkura slimība "pašiznīkst", tas nekas ka vēl būs daudz nevakcinēto. Un tas pats arī ar maskām - objektīvas jēgas tam visam ir izteikti maz, kamer vien absolūti visa tauta nekļust par Kovidiotiem, un arī absoluti visi nesāk "panikas modi".

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 0 Atbildēt

Tu taču neapgalvosi, ka gandrīz visu Eiropas (un ne tikai) valstu valdības liek maskas valkāt, lai to ražotājiem sagādātu peļņu...

Bet vispār interesanti - kad mums ir vēzis, klausām, ko ārsti saka, kad triperis, klausām, ko ārsti saka, kad insults, klausām, ko ārsti saka, kad stāvoklī, klausām, ko ārsti saka, kad silikona pupus jāliek, klausām, ko ārsti saka, kad prostata jaārstē, klausām, ko ārsti saka... bet, kad ārsti saka, ka jāvelk maskas, tad "objektīvas jēgas tam visam ir izteikti maz" un klausām, ko saka Aldis...

eidis Reģ.: 07.11.2001
4 0 Atbildēt

Tieši tā. Principā ar tādiem pašiem panākumiem būtu jāsāk filozofet un apšaubīt triperim izrakstītās zāles. Jo nav jau tieša pierādijuma.

Maskas ir kvantitatīvs risinājums bez niansēm. Principā msh tajā darbnīcā tā maska nah nav vajadzīga, bet tad būtu jātaisa milzīgs saraksts ar izņēmumiem, kurus vēl Aldis sāks pretnostatīt. Tāpēc vienkārši -visur maskas. Un maskas viegli kontrolēt

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Hmm redz kādas pāris lapaspuses atpakaļ es sēdēju karantīnā dēļ dejošanas ar Covid pozitīvu personu, kuras ģimenes loceklu vidū otrs tests bija negatīvs. Mans negatīvs. Tāpēc nestāsti kam un kādos gadijumos ticu. Un jā mana dzives pieredze ir tada, ka diagnozei ir obligāti jāiegūst cita ārsta viedoklis. Un es esmu tas kurš nereti ārstus arī neklausu, jo daži klausīšanas gadijumi ir izvērtušies man neveiksmīgi. Taja pat laika esmu bijis iekritis uz situāciju kur bija acī pa tiešo jāinjice antibiotikas, un ārsti papildus tradicionalam metodēm ar dažām specifiskam netradicionalam ir atgriezuši man redzi, praktiski sākotnejā līmenī.

Tā kā ja man reizēm saka ka nezina vai nevar precīzi noskaidrot kas par vainu, es ticu drusku vairāk kā tad ja man paraksta kalnu ar antibiotikām ;)

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Ak jā un pat ņemot vērā ka mana sieva taja pat dienā dejoja ar mani, viņai karantīna nebija jāievero, jo kontaktpersobas kontakpersonai saslimšanas risks ir ļoti mazs ... oficiāls SPKC un mani uzraugošas ģimenes ārsta viedoklis ;)

Gribat ticat, gribat .... nu kā gribat.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tas ir official jau sen - kontaktpersonas kontaktpersona nav riska grupā. Ne tu pirmais

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 1 Atbildēt

Jā ārstiem ir ļoti šaura specializācija, t.i. platīte, ko drillē īsa. Tāpēc vajag second un third opinion obligāti.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

GB12 - Uz to es tikai varetu veleties, ka cilveki nepiedevetu.man un citiem lietas kuras nekad neesmu teicis/nav teikuši. Visādu apkārtklejojosu mēsl-informācijas gabalu ir jau pārpārēm. Es jau rakstiju ka neesmu iemācījies ar kolēģiem kopā dzert kafiju nenoņemot maskas ... ceru tas nav kaut kā īpaši jāpaskaidro. Mes kopa savos 30 kvadratmetros esam 3, ne vienmer visi 3 esam uz vietas, liftu nav, attiecīgi masku valkāt gribetāji darbavietas var iet slaidi dirst gluzi tāpat kā msh gadijumā !

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Es nepiedēvēju tev to... tā bija vairāk replika uz dažu indivīdu retoriku pret maskām.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Kas to saka, ārsti vai politiķi? Davai, es gribu ticēt Dumpim - tam kurš aprīlī vai kad tur teica ka maskas nevajag - kāpēc tagad vajag, vai šis kekss pavasarī savu vietu ieņēma nepamatoti, nebija kvalificēts, vai arī šī pusgada laikā visa zinātne apgāzās kājām gaisā?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Nomainījas uzsvars. Maska vēl arvien nav tevis aizsardzības līdzeklis (t.i. tas pavasara viedoklis), bet tu aizsargā citus un citi tevi. Tāpēc tgd ir visiem jāvalkā, pavasarī tiem dažiem, kas gribēja sargāties, to darīt nebija jēgas

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Jā un tam tāpat ir jābūt loģikai, kurus citus un ka tu grasies sargat ja būs situacija ofisā, kad būs tikai loģiski masku noņemt, uz 5 min. /whatever un vienmēr būs 1 vai 2 cilvēki kurus tu dēļ šīs 5minutes vari inficēt. Un ja tev apkārt nav vairak par šiem 1-2 cilvēkiem, tava maskas valkāšana ir pie pakaļas.

Tīri darba situācija bija kad pirms 2 dienām veicām instalāciju un.es brīdi runāju pa citas personas mobilo utml. (maskās gan jo tur mes jau bijām 4 cilveki no 3 dažādām kompānijām.)

Un maskas šādā gadījuma ja kāds bija inficēts sniedz 0 aizsardzību ... tā kā ar mobilo varēja pārnest visu ko vajag, jo maskas nav med. specenes !

ak Reģ.: 13.01.2003
2 0 Atbildēt

Maska ir tā kā OCTA, sargā otru Tavas kļūdas gadījumā

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Toties Gobzems pavasarī teica, ka maskas būtu jāvalkā 100% visiem, izejot no mājas ārā... bet nez kāpēc viņa viedoklis šobrīd tev liekas "ticamāks".

Un vispār, nav jāapgāžas kājām gaisā. Zinātnē tā ir normāla parādība, ka tiek atklātas jaunas lietas un viedoklis mainīts. Ja tā nebūtu, mēs joprojām mācītos par to, ka zeme ir plakana (kaut gan, nebrīnītos, ja tu tā arī uzskatītu). Un C-19 tomēr ir jauna zaraza, par to ik pa laikam kaut kas jauns tiek atklāts...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Es priecājos ka tu tik daudz interesējies par Gobzemu un "sazvērestības teorijām", tik daudz ka tas paliek aizdomīgi; man liekas ka no mums tu esi tā visa piekritējs kurš vienkārši to noliedz par to ņirgdams... Man kaut kā dajebko no šitā sanāk ieraudzīt pamatā tad, ja kaut kas tāds parādās manos purnagrāmatas jaunumos, kas notiek reti.

Abet par gobzema viedokļa maiņu - pavasarī viņš gan jau, tāpat kā citi, bija sekmīgi sabiedēts par briesmīgo ārprātīgi nāvējošo vīrusu - tagad redzot ka melns nav tik melns kā to mālē, bet cīņa pret to vīrusu ir farss, mainīja savas domas.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Pēc šīs tavas loģikas sanāk, ka tu patiesībā esi jauno pseidodžipu un "puņķaino tehnoloģiju" piekritējs, un patiesībā gribi braukt ar kaut ko līdzīgu 1.2 litrīgam automāta CH-R.

Bet par Gobzemu - cik naivam jābūt, lai noticētu tam, ka viņš vienkārši un racionāli "mainīja savas domas"...

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Kas vainas manai loģikai? Tu vai nu to saturu apzināti meklē, vai arī, ja tu to iegūsti caur purnagrāmatu, tavos kontaktos ir čupa ar tādiem, kas ar to saturu dalās. Man jaunumu joslā reizi ceturksnī viens cilvēks padalās ar kādu vakcīnrealitātes rakstu, un apmēram tikpat bieži kaut kas no Gobzema atnāk.

Bet par Gobzema domu maiņu - nē nu varianti jau ir divi - vai nu mainīja domas pats, vai arī nomainīja dziesmu jo tauta mainīja savas domas. Citu variantu toč nav.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Vaina vai nē, bet tā sanāk. Tev arī patīk apzināti līst pudelei par korķi jauno auto diskusijās un meklēt kašķi.

A par Gobzemu - viņš pats pavasarī vienā piektdienas vakarā ielīda manā feisbuka profilā un sāka kašķi meklēt pēc tam, kad biju vienu jociņu par viņu nošērojis. Bet nē, es apzināti nemeklēju, kontaktos arī nav čupa, bet kādi 3-5 (no 515) tādi ir, kas regulāri ar šiem sviestiem dalās. No vienas puses, varētu jau snūzot vai unfriend, bet, nu, dažreiz prikola un infromētības, kas notiek frontē, pēc interesanti palasīt, kādu tad pērli šamie atkal palaiž.

Bet, nevis redzēja, ka tauta mainīja domas, bet viņš apzināti runā pretī visam, ko saka valdība un oficiālie mediji. Tā ir viņa taktika, kā viņš savas aitas piesaista. Kā saka - ir aitas, ir gobzemi...

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Es vakarā braucu pa ielu un kāri klausījos ziņas.Teicējs teica, ka bērniem/skolā katram pienākšoties 3m2 kvadratūras.Bet lohiem lielveikalā reku noteikts x5,aš pa 15m2/katram. Maršrutniekā uz 8m2 joprojām puse sēdvietu varot būt apsēsta,tur acīmredzot pa frei pados skābēkli un dalīs perzervattīvus.. Alkonarko preces tagd varēšot pasūtīt i-netā.Augu diennakti,iesk brīvdienass.Bet veikalā nee.Nu kā tad tā, Draugi??

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
4 0 Atbildēt

Visvairāk mani pārsteidz cilvēku un politiķu debilisms.

Daudzi piemin to, ka pavasarī covid uzveicām. Bet pats lielākais prikols tāds, ka ne sūda neuzveicām. Notriecām Eiropas kredītu, bet inficēto kļuva VAIRĀK.

Pavasarī, kad ieviesa ierobežojumus (12.martā) inficēto skaits bija 15

bet, kad atcēla - 9,jūnijā - inficēto skaits - bija VISMAZ 23 ( !!!!)

Nedēļu pirms 9.jūnija:

2.jūnijā - 5 JAUNI inficētie, 3-8, 4 -3, 5 - 3, 6- 1, 7 -2, 8 -0, 9 - 1.

Kopā - 23.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 0 Atbildēt

Šitais tikai pierāda, ka tie ierobežojumi ne sūda nepalīdz. Pavasarī bija daudz nopietnāki ierobežojumi, visi bija atbildīgāki, bet pēc lokauta ---> +8, pat ne 0

...

Pavasari izglāba vasara, kad samazinājās izplatība laikapstākļu dēļ.

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Bez ierobežojumiem būtu cits uzrāviens

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
6 1 Atbildēt

Protams. Tikai kāpēc tagad jāraud, ka 900+ dienā, ka visi gobzemieši, kovidioti, panikas cēlāji...ka viss slikti, neviens neklausa...

Ja nebūtu ierobežojumi, tagad dienā būtu +2000.

Pavasara lokauts nesamazinaja vīrusa izplatību. Un cerēt, ka tagad būs nulle, var tikai idiņš.

Jau sen vajag pieņemt šo vīrusu kā dabisko atlasi. Medicīnas darbiniekiem iet nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem. Kurš nebaidās, lai staigā bez maskas. Kurš baidās, lai sēž mājās, bet uz skabekļa aparātu neviens necerēs.

un domājot globāli, šis ir ideāls vīruss. Par tādu var tikai sapņot. Ne velti, es to saucu par "komunistu gripu". Mirst pārsvarā uz nodokļu maksātāju rēķina sēdošie. Te cilvēki raud, ka liels pensijas vecums, ka nav naudas pensijām, te - ir iespēja problemu atrisināt, bet te atkal raud.

Visslikti.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Reālo inficēto skaitu tu nezini tāpēc arī brīnies par cipariem. Tas ir kā argumentēt ka no gripas mirst vairāk un kamēr nebūs vairāk C19 ir nekas un nu jau C19 gripu ir uzveicis, sagaidijām. Nē nu degvielu jau ar lej tikai tad kad lampiņa iedegas.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
7 2 Atbildēt

Elita Veidemane:

Kariņš un viņa drošā rudzu bise.

Beidzot! Beidzot Saeimas deputāti un ministri sāk strādāt, it visa valsts pārvalde saspringusi starta pozīcijā, policija drukā standarta protokolus kriminālkovidbandītu masveida aizturēšanai, Ādažu tankisti jau eļļo tanku kāpurķēdes, lai stātos sardzē pie lielveikaliem, bet ielu komiteja sadarbībā ar dāmu komiteju un mazmājnieku biedrību izraugās labākos ļaudis „troikām”, kas izvērtēs kovidkārtības grāvējus, lai tos neizbēgami nodotu taisnā soda izpildei – nošaušanai ar rudzu bisi.

„Koalīcijas” nekonsekvence un nožēlojamā ļerpatība, mēģinot risināt problēmas, ir izveidojusi situāciju, kurā tautas uzticēšanās jebkādiem valdības lēmumiem ir neiespējama. Ja valdība aicinātu sagaidīt jauno gadu naktī no 31. decembra uz 1. janvāri, tauta, šķiet, varētu iespītēties un sagaidīt gadu miju dienu agrāk vai dienu vēlāk. Bet uzticēšanās valdībai un Saeimai, patiesību sakot, ir valsts drošības jautājums - tieši krīzes apstākļos. Pagaidām neredz nevienu indikāciju, kas liecinātu: valdībai ir reāls plāns uzlabot situāciju, valdība vairs nemelos, valdība nelaidīs muļķi, valdība palīdzēs, valdība beidzot sapratīs, ka ar tautu ir jārunā, nevis regulāri jāvaino visās valdības kļūdās... Banāli, protams, skan, bet krīzē valdībai ir jābūt kopā ar tautu, tad valsts būs drošībā. Bet pagaidām redzam vien premjeru Kariņu, kurš, pielādējis savu rudzu bisi, kopā ar ministriem klusītēm zogas garām asajiem krīzes stūriem, baidīdamies, ka tā bise pati nejauši neizšauj. Draugi, nav labi. Nav labi.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
4 0 Atbildēt

Viens no labākajiem COVID-19 profilakses stāstiem kopš lielā ļembasta sākuma

www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/muzikis-aispurs-ar-covid-19-saslimu-starp-savejiem.a383819/

loģiski, korekti un patiesi

------------------

Laikmeta iezīme

www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/ari-latvijas-popmuzikus-skaris-covid-19-saslimusi-vairaki-makslinieki.d?id=52704143

Aišpura un Račinska atklāsmēm, iespējams, būs tikpat liela ietekme uz noteiktu sabiedrības daļu, kā infektologu un epidemiologu skaidrošanai. Tā nu tas ir!

"Par notikušo pirmais savā "Twitter" kontā jau ceturtdien, 26. novembrī, paziņojis mūziķis un producents Arnis Račinskis, dienu vēlāk par saslimšanu publiski "Facebook" raksta arī grupas "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs.

"Runāt par saslimšanu publiski ir mana un Arņa izvēle," sarunā ar "Delfi" saka Jānis Aišpurs. "Pārējie katrs savu iemeslu dēļ par to nerunā. Tas bija parasts ikdienas darbs studijā, kādi cilvēki nāk, kaut ko raksta, kaut ko producē. Pēc pāris dienām saņēmu zvanu no cilvēka ar pozitīvu analīzes rezultātu, ka esmu viņa kontaktpersona. Faktu, ka esmu bijis kontaktā ar saslimušo, uzzināju pagājušās svētdienas vakarā, bet jau mazāk kā pēc diennakts bija skaidrs, ka saslimis esmu arī pats. Kopš svētdienas vakara sēdēju mājās. Bērni jau savlaicīgi bija aizvesti pie viņu mammas. Attiecīgi ievēroju to, kas ir jāievēro," stāsta "The Sound Poets" līderis.

Aišpurs saka – šis gadījums apliecina to, cik jaunais vīruss ir lipīgs. "Iespēju robežās mēs visu ievērojām. Nekādu ķermenisko kontaktu, nekādu apskāvienu. Viens otram tuvumā negājām. Taču ar visiem diviem metriem joprojām atradāmies vienā telpā. It kā neesi ciešā kontaktā, tomēr tā ir noslēgta telpa. Strādāt ierakstu studijā jau šobrīd nav aizliegts. Līdz kaut kādai robežai mēs varam darīt savus darbus. Tomēr šis gadījums parāda to, ka pat ievērojot drošības nosacījumus, tu nesi līdz galam pasargāts. Ok, mēs varam satikties divas mājsaimniecības, ne vairāk kā 10 cilvēku… Bet draugi, mīļie, tas ir tieši tik vienkārši, tam vairs nav nozīmes. Slimība ir ļoti lipīga!" saka mūziķis.

"Vakar (slimības ceturtajā dienā) piefiksēju, ka nejūtu smaržu. Vēl mazliet garšas sajūtas bija, tomēr tad izbeidzās arī tās. Simptomu buķete ir bijusi diezgan bagāta. Sākumā bija lielas muskuļu un locītavu sāpes. Faktiski bez diezgan stiprām pretsāpju zālēm nevarēju ne pasēdēt, ne pagulēt. Liels fizisks diskomforts. Komplektā nāca galvassāpes un temperatūra – tas bija slimības pirmajā dienā. Tad otrā diena bija normāla. Trešajā atkal parādījās galvassāpes, drudzis un temperatūra. Ceturtā diena atkal bija pilnīgi normāla. Bet tad atkal pēkšņi uzkāpa temperatūra un sākās drudzis."

Slimības piektajā dienā, kad notiek mūsu saruna, mūziķis saka – temperatūras neesot, jūtoties samērā labi – kā tad, ja pirms pāris dienām bijusi saaukstēšanās, bet "iekšā kaut kas vēl sēž" .

Par ārstēšanos nekādu specifisku ieteikumu neesot. "Jādzer ļoti daudz šķidruma, jālieto minerālvielas, vitamīni. Jāstiprina imunitāte. Tas arī ir viss, ko šobrīd varu darīt. Kā mēs zinām, zāles pret Covid-19 īsti nav. Šobrīd vienkārši ir jāsēž mājās, jānovēro sevi, ja ir iespējams, jāseko līdzi skābekļa piesātinājumam asinīs," saka mūziķis.

"Es pievienojos Arnim un runāju par saslimšanu publiski, tāpēc, ka stāsts nav par mani vai maniem kolēģiem. Drīzāk stāsts ir par neticību un savā ziņā pat aroganci šajā situācijā. Slimības nopietnības nenovērtēšanu. Pat varētu teikt, ka cilvēkos ir iezagusies neliela vieglprātība. Ja pavasarī pie ziņas par 20 inficētajiem mēs visi saķērām galvas, tad tagad pie aizvien pieaugošās statistikas esam pieraduši pie cipariem un mums ne silts, ne auksts. Tas ir iemesls, kāpēc gan Arnis, gan es izvēlējāmies par to runāt. Tas ir cilvēka dabā – pierast pie apstākļiem ļoti ātri. No kategorijās būtiski un svarīgi ļoti ātri pārceļam uz plauktiņu – pierasta lieta. Manuprāt, tas šobrīd notiek ar šīs situācijas novērtēšanu. Es nevēlos nevienu mācīt, tikai atgādināt, ka šī slimība nav izdomāta un ir ļoti lipīga."

WALA Reģ.: 19.06.2002
4 0 Atbildēt

Aišpurs malacis, gan īstā vietā un laikā runā, gan arī ļoti pareizi par to visu - lielai daļai šeit klavieri klabinošo Kovid-19 būs pie vienas vietas ( varbūt pat labāk ja pārslimos ātrāk nekā vēlāk), bet būs daļa vecāku un vecvecāku - kam tā var būt pēdējā saslimšana, un tā ir daļa par kuru ir jādomā līdz darot jebko.

Tādēļ ir mums ar tiem 3 kolēģiem konsenss, ka savā starpā mēs varam darīt kā gribam ( neviens maskas nevalkās, un neviens nesēž tieša spļāviena attālumā). Bet attiecīgi tas tiek ņemc vērā kontaktējoties ar citiem + mūsu darbības arī tiek izsētas laikā, lai pirmkārt mēs pie jebkādas apstākļu sakritības varētu izdarīt nepieciešamos darbus. Jā mums būs situācija kur mums 2 būs jāveic instalācija klienta telpās nākamās nedēļas laikā, tas attiecīgi tiek jau ņemts vērā utt.

Respektivi - domajat tauta, un domājat uz priekšu, jo valdība acīmredzami ne grib ne arī spēj ...

P.S. un es iepriekš izrādas esmu piemelojis - mēs esam 3 uz 60 m^2 , tā ka domājam un lai visiem izdodas ar mazām sāpēm tikt šim pāri !!!

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 2 Atbildēt

Visticamāk, daļa cilvēku Ziemassvētkos un Jaunajā gadā neievēros stingros ierobežojumus un apciemos radus un draugus, tāpēc var prognozēt, ka pēc svētkiem ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits būs vēl lielāks. Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs intervijā Jauns.lv sacīja: ja inficēto skaits nesamazināsies tuvāko trīs nedēļu laikā līdz Ziemassvētkiem, tad patlaban saslimušo skaits liksies diezgan mazs, salīdzinot ar to, kāds tas varētu būt janvāra pirmajās nedēļās.

WALA Reģ.: 19.06.2002
5 0 Atbildēt

Pat ja ievēros 99%, tāpat nevar būt pārliecības ka saslimstība nepalielināsies, tā kā nav izsekojamības atsevišku saslimšanu cēloņiem, tad noteikti eksistē asimptomātiski "ķēdes" posmi kas klejo apkārt uzpīpē, sadzer, vai veic vēl kādas pilnīgi normālas darbības pie kurām riski momentā uzlec kosmosā !!!

Tādēļ es esmu ļoti skeptisks par to "vispāreju tautas kaunināšanu par noteikumu neievērošanu - ir pārāk daudz sadzīviski un loģiski normālu darbību, kuras nav iespējams aizliegt un kuras rada lielākus riskus !!!

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Ko citu tad lai viņš teiktu?

Rau, Dumpis jau teica kaut ko līdzīgu pavasarī pirms Lieldienām, pirms maija brīvdienām, pirms Jāņiem arī.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

godīgi, es nekur neiešu ciemos, dzeršu savu alu savās mājās

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Par šo bija skaidrojums - vienkārši ģimenes ārsti nedod SPKC datus par tiem, kas izveseļojušies.

Ģimenes ārsti nevar iedot datus par tiem kas nav testēti un nav ieguvuši Covid negatīvs diagnozi ;)

P.S. jo tehniski tiem kam ir tie apstiprinātie + un pēc tam apstirpināti negatīvi tie dati tehniski ir valstij pieejami, vai eksistē informācijas sistēma no kuras tas ir iegūstams statsitikas nolūkiem - ticmākais ka ne, jo statistikas vākšana var nebūt vienkārša dēļ personas datu aizsardzības ! T.i. ļoti iespējams ka nav iespējams korelēt pozitīvu testu rezultātu ar tam sekojošu negatīvu utml.

spainis Reģ.: 27.04.2006
1 0 Atbildēt

Bet tādā gadījumā no kurienes iegūst statistikas datus par pozitīvajiem. Atkārtoti pozitīvos tak tur neskaita. Tātad, dati tiek pārbaudīti kaut kādā datu bāzē. Pēc manas saprašanas, visas no jauna nodotas analīzes tiek tiek salīdzinātas ar jau esošajiem datiem datu bāzē un tiek izsvītroti atkārtotie pozitīvie, tad kur problēma izsvītrot arī atkārtotos negatīvos?

Pēc jebkuras saaukstēšanās, lai tiktu atpakaļ darbā, ir jānodod kovid tests.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tās gan ir drusku muļķības par to saaukstēšanos, testu var nodot lai ātrāk atgrieztos darbā, bet ja esi karantinēts un atsēdi savas 14 dienas bez simptomiem neviens tevi nespiež izdarīt testus, bet ģimenes ārstam tev ir jādod zaļā gaisam atgreizties darbā !

Par to pozitīvisma statistiku es nezinu - es vairāk tā kā loģiski iedomājos kā tas var strādāt, jo ir medicīnas datu vita, kur ir visas tā diagnozes, attiecīgi pozitīvs un atkārtots pozitīvs nedublēsies, bet negatīvs gan var paskriet ikdienas statistikai garām, jo tas atkarīgs no tā kā atlasa datus, neiesaistot to info kas ir personas dati !

T.i. tāpat kā jebkurā klasiskā aptaujā - kādus jautājumus uzdod - tādas atbildes arī bieži saņem !

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Skatos SPKC mājas lapā, tur nekas nav norādīts, ka pat simptomātiskajiem pacientiem veiktu atkārtotus testus. Un diezgan loģiski - kāpēc tie būtu jāveic, ja ir zināms, ka infekciozitāte pāriet pēc 10 dienām (nejaukt, lūdzu, "infekciozitāti" ar "izveseļošanos"). Bet par pirmreizējiem pozitīvajiem datus dod laboratorijas.

www.spkc.gov.lv/lv/arsta-lemuma-pienemsanas-algoritms-covid-19-pacienta-izolacijas-partrauksanu

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Jādomā, ka ievērojama iedzīvotāju daļa ir pārslimojusi Covid vieglā formā, nav griezusies pie ārsta un nav veikusi testus, un tāpēc nav statistikā. Piemēram, pavasarī daudzi slimoja ar respiratorām slimībām, daļā gadījumu tas varēja būt Covid, jo daudzi strādā kopā ar cilvēkiem , kuriem patīk ceļot, un tajā laikā vēl testi pie mums netika veikti, un pandēmija nebija oficiāli pasludināta.

Pat patlaban, esmu pārliecināts, ka tikai mazākā iedzīvotāju daļa vieglas saslimšanas gadījumā veic Covid testu.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

www.facebook.com/tverijons/posts/2758080427739413

Labas pārdomas par to, kāpēc ierobežojumi nedod efektu...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Nu nevar būt ka mazie puņķainie šmurgulīši ir pie vainas.

ak Reģ.: 13.01.2003
1 0 Atbildēt

Tiešām, labas pārdomas.

spainis Reģ.: 27.04.2006
1 1 Atbildēt

OK, par to testēšanu kļūdījos, jo izrādījās, ka tie kolēgas, kas pēc slimošanas gāja testus, gribēja ātrā tikt darbā. Izdarīju kļūdainu pieņēmumu, ka tests pēc slimošanas obligāts.

Bet! Paskatījos statistiku www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/covid-19-testing UN uztaisīju excel primitīvu formulu pēc pieņēmuma, ka pēc 21 dienas pacients vairs nav infekciozs un atgriežas sabiedrībā. Uz 48 nedēļas beigām sanāk, ka aktīvi vīrusa pārnēsātāji, tādi, no kā var inficēties citi, ir 8681.

Savukārt SPKC tajā pašā laikā ziņo, ka "inficējušies, ārstējas mājās" 13400. Ir tomēr starpība! public.flourish.studio/story/600420/?utm_source=showcase&utm_campaign=story/600420

Es nesaku, ka korna nav un ka nevajag piesargāties. Pats pie saviem senčiem nebraucu un neplānoju braukt, piesardzības normas ievēroju, masku, kur vajag, lieku, sportoju tikai āra utt.

Bet no atbildīgajām iestādēm tomēr gribētu dzirdēt korektu statistiku.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

No atbildīgajā iestādēm, pirmkārt jau, gribētos korektu komunikāciju un pieņemto lēmumu izskaidrošanu...

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Valdība izskatās īsti nav ņēmusi vērā apstākli, ka daudzās vietās tirgo plašu preču sortimentu. Un iznāk diezgan nejēdzīgi: šo atļaut, šito ne, šo atļaut utt. Piemēram: skaistuma kopšanas preces sievietēm : "ēnas, skropstas utt." atļaut ? Bet tās nav higiēnas preces. Zobu pastas un birstes IR higiēnas preces, bet tās parasti ir netālu no skaistuma kopšanas precēm. Tad, ko, to "skaistuma stendu" aizlīmēt, vai kā ?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tas liek aizdomāties no kuras planētas ir nākuši un kādu dzīvi dzīvo tie indivīdi, kuri pieņem tos ierobežojumus - ja jau reiz, kā redzams, viņi nekad nav bijuši benzīntankā, pārtikas lielveikalā... Sapratnes trūkums par šmigu un ļuļķiem vēl būtu piedodams, bet ne tas viss pārējais.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 1 Atbildēt

Šito jau gadu skaidro, bet cilvēkiem nepielec.

Izveseļojušos neviens nekur nereģistrē. Izsēž savas 7 dienas, ja nav simptomu, iet uz darbu.

Bet sistēmā paliek kā inficēts.

Šitā ir labāk, jo vieglāk var manipulēt ar pseidoinformāciju par kovid uzveikšanu. Par pavasari vēl tagad visi domā, ka mēs uzveicām kovid, lai gan pirms karantīnas bija 15 inficētie, pēc karantīnas -23.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Beidz atkārtot muļķības, ne tu zini cik bija inficēto ne kā. Pie cik testētajiem ir tie tavi cipari?

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Šodien saņēmu mašīnu no remonta. Jau pirms izbraukšanas konstatēju, ka nav logu šķidrums (kas nebija nekāds pārsteigums, zinot veicamos darbus). Neko, ielēju trešdaļkanniņu, kas mētājās bagāžniekā, un iebraucu pie darba mazajā Viadā nopirkt jaunu. Figu! Izpirkts! Šodien visi pērk logu šķidrumus, jo rīt nevarēs. Nu kā lai nesauc valdības lēmumus par debīliem?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Virši-A vai Neste paskaties tos logu šķidruma automātus, gan jau ka tajos būs viss kas vajadzīgs, vai netā pasūti koncentrātu.

Piem.:

products.liqui-moly.com/windshield-frost-guard-concentrate-60-c-4.html

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Kopš ir Neste logu šķidruma automāti, ne reizi neesmu pircis kanniņu, ne pirmdienā, ne svētdienā.

www.neste.lv/lv/content/v%C4%93jstiklu-%C5%A1%C4%B7idrums-1

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Tikai vai varēs arī no tā automāta ieliet, tāds ir jautājums...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Kāpēc tad ne? Tirdzniecība no automātiem taču nav aizliegta, tas neatrodas telpās.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Tā domā tu - bet pie mums valdība rīkojas pēc principa - kas nav atļauts, ir aizliegts - nedēļas nogalē atļauts tirgot pārtiku un degvielu, un tāpēc arī tos grabuļus kas stāv parasti vienā plauktā benzīntankā, aizliegts tirgot - jo nav atļauts. Šajā situācijā es pilnīgi sagaidu ka tie izlejamā apmīzēju šķidruma automāti sestdien un svētdien būs izslēgti, jo no tiem nelīst ārā ne degviela, ne limonāde. Atceries ka ir specifiski atļauts tirgot degvielu; degvielu neviens veikalā kannās vai pudelēs netirgo.

P.N. Cik tad nestē maksā tas izlejamais šķidrums? Viršos esmu to pajebūciju izmantojis tikai vienreiz - jo ir bijusi tikai viena reize kad Liepājas Viršiem pretī esošajā Depo apmīzēju šķidruma kanniņa maksāja dārgāk nekā Viršu šķidruma četri litri, parasti Viršos liet šķidrumu ir neizdevīgi - Viršos 90 centi litrā, Depo 2 eiras par kanniņu...

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Ja runājam par lēto Depo šķidrumu, tad nav viņš diez ko labs. Tīrīt jau tīra, bet velk plēvi uz stikla.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Izmantoju tāpēc, ka ērtāk, un tāpēc, ka nav jādomā kur un kāpēc kanniņu jāizmet un kādam pēc tam jādomā apr tās utilizāciju.

Lasīju notekumus nevis viena tante teica blablabla, un nekur specifiski nav teikts, ka logu šķidrumu automātā nevarētu tirgot.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Nav teikts jo viss, kas nav atļauts, ir aizliegts - vai ir kaut kur specifiski teikts ka apmīzēju šķidrumu drīkst tirgot? Nē, nav, tāpēc arī tagad iet tas izpirciens. Pēc tavas loģikas degviela nebija pat jāpiemin - pēc valdības loģikas, ja tā nebūtu pieminēta, to nedrīkstētu tirgot.

Es vispār prasīju cik nestē tas šķidrums maksā [jo tavā lapā cena nav minēta], nevis to, kāpēc tu tā dari

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Nezinu, cik maksā; pērku tik maz tās žurlas, ka tās cena +- ir nenozīmīga.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Logu šķidrumu lobijs strādā! Pietika fēčubukā pakliegt, ka nevarēs nopirkt, un izpirka. Domājams tādus tirdzniecības apjomus šie nekad nebija redzējuši.

Nu Sūnuciems

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

PIe tam, tomēr atļāva tirgot

www.tvnet.lv/7125630/brivdienas-vares-tirgot-auto-piederumus-preses-izdevumus-dzivnieku-partiku-un-e-talonus

Nē, nu, labi, ka ieklausījās tomēr... vismaz no tās bļaušanas bija kaut kāda jēga.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Piektdien notika Ministru kabineta sēde aptaujas kārtībā, kurā tika lemts par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumiem veikt labojumus brīvdienās pieejamo preču klāstā ārkārtējās situācijas laikā.

Valdības lēmums paredz, ka ārkārtējās situācijas laikā degvielas uzpildes stacijās (DUS) varēs tirgot preces, kas nepieciešamas automašīnu drošai lietošanai un šo preču nepieejamība var radīt satiksmes drošības apdraudējumu.

EM piebilda, ka līdz ar to ir būtiski atļaut DUS pieejamo preču tirdzniecību. Vienlaikus brīvdienās DUS nevarēs tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus, lai neradītu negodīgas konkurences apstākļus ar citām tirdzniecības vietām.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Viens pie bija labi izteicies - visādus nopietnus likumus valdība var muļļāt gadiem, kamēr te visādas muļķības var pieņemt un grozīt vienā laidā un ļoti operatīvi.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Te taču ir skaidri redzams, ka tiek (un tiks) spiests uz psiholoģiju.Lai cilvēks izvērtē- tur viņam tas nebūs, tur šo viņš nevarēs- ai, ok, labāk šobrīd nekur lieki neiešu,tāpat nav jēgas.Iziešu reku mežā pastaigāties, pašol viņ vis galīg drirst..

Terora laikos studenti kojās ko ēda- vakarpusē uzcep pannu kartupeļus,ja kādam bij ola ko piepsist klāt- tad vispār pa smuko.Neviens ne nosprāga,ne arī trekns palika.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Precīzāk - Šmits un Smiltēns šūpo valdību. Nevar pagaidīt līdz beigās pati nokritīs.

Nu un izplata visādas glupības piebalsojot Aldim.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Tagad katrs "šūpo" tā, kā viņam izdevīgi.Ārkārtas stāvoklis daudzus ierobežo, bet (kādam) tas dod plašas pilnvaras un rīcības brīvību.Ieskaitot visnotaļ trekno iespēju "nopelnīt" uz pidēmijas rēķina.

Krievi reku jau ziņo- vakcīna paredz 2potes, ik pēc 21d.Tādējādi (par ko nav (lohiem;) plaši izziņots..)- 42d jāatturas no alkohola, UN jāierobežo savus kontaktus un lieku pārvietošanos- lai samazinātu risku kko pieķert klāt, kamēr orgānisms cīnās..

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Nu tā, benzīntankos tā viena plaukta saturu atļāva tirgot [vakar vakarā gan liepājas Viršiem pie durvīm bija uzraksts ka no piektdienas 24.00 līdz svētdienas 24.00 tirgos tikai degvielu un pārtiku] - tagad jāgaida kas būs nākamais par ko sāks ņirgt un ko atcels - teiksim, šodien man mans vietējais veikals nedrīkst pārdot sērkociņus, spuldzes, flekša ripas...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Pasūti internetā špickas.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Pašam smiekli nenāk? Jā, pasūti internetā un saņem pirmdien - pa dārgo.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Uguns iegūšanai vajag katram gadījumam nopirkt to izdzīvotāju kramu ( ferocerija stienīti ) piem.

www.youtube.com/watch?v=-ysJhs3XN8E

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 1 Atbildēt

vai vienmēr nēsāt līdzi AA bateriju un košlenes.

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
1 0 Atbildēt

Šitas jau gan ir paņēmiens jau zem jostas vietas. Ja jau nekur nevajag iet, braukt u.tml., tad vismaz garāžā varētu auto pucēt vai labot! Cilvēkam varbūt vienīgi sestdienā laiks iepirkt rezerves daļas, štrumus!

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

Arī pie varas raujies?

Ja vienīgais laiks ir sestdien, tad tā sestdiena jāvelta lai izgulētos un zobus iztīrītu, ne hlamu pucētu.

Kritizēt ir ļoti viegli, lēmumu pieņemt ne.

Nabadziņiem veikalu aizslēdza..... Nez kā Šveice ir izdzīvojusi?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Valdība paši sev kājā šauj, sadomājuši ka var izdiskutēt ko atļaut, ko ne un par daļu sabalso, daļu noraida nu un sanāk ne līdz galam. Pa vasaru bija laiks iecelt ārkārtas situācijas komiteju, kas arī lemtu vienpersoniski un tad visi draudzīgi varētu lamāt to. Kara laikā mums tad nav cerību ar šādu pieeju.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Mjā, pēc šī pat negribas domāt, ko mūsējie pielemtu, ja, piemēram, krievs mēģinātu anektēt mūsu mazo piejūras Dievzemīti...

Bet par to pilnīgi piekrītu - bļ.., bija visa vasara, pie tam, ļoti mierīga, lai sagatavotos šim... Tas visvairāk kretinē.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Nu tā, benzīntankos tā viena plaukta saturu atļāva tirgot [vakar vakarā gan liepājas Viršiem pie durvīm bija uzraksts ka no piektdienas 24.00 līdz svētdienas 24.00 tirgos tikai degvielu un pārtiku] - tagad jāgaida kas būs nākamais par ko sāks ņirgt un ko atcels - teiksim, šodien man mans vietējais veikals nedrīkst pārdot sērkociņus, spuldzes, flekša ripas...

5dien braucu uz laukiem un nolēmu bāku pieliet, jo tiešām nebija nekādas skaidrības, ko tad vispār varēs tajā 6/7dienā dabūt, t.sk. vai degvielu.

Paprasīju operatoram, ko tad viņi vispār brīvdienās tirgos. Atteica, ka burtiski min 10 pirms mana jautājuma (tas bija ap kādiem 19-20, neatminu) ienākusies svaigākā informācija, ka tomēr varēšot visu, izņemot laikam papirosus un šmigu.

Bija man jautājums arī par gāzi (ne to, ko auto pilda, bet to, ko balonos ved ļauži uz savām mājām). Bija aizdomas, ka varētu vajadzēt. To arī varēšot. Bet nu jā, cilvēks tā mazliet nīgri novilka, ka tā var/nevar/varbūt padarīšana ir liels bardaks.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Idejiski tev vispār bija paredzējuši "nekur nebraukt".Tāpēc visi jaut par samērību un saprātu no šī brīža ir garām.Tas ir šausmīg, ka sastumt tādu suudu, par kuru jau nākamajā rītā ir kauns un jāmēģina taisnoties.Tā nevajadzētu atļauties pat ar čomiem pie šmigas galda.Nu nekas, redzēsim, kurā "virzienā" brauks un ko mums nesīs "nākamā" 6diena.Wacaps jau otro dienu aktīvi cirkulē,pag.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti