Noteiks kārtību, kādā aizliedzama vai ierobežojama satiksme 1

 

Foto: iAuto.lv

Latvijas Valsts ceļi | 4.jūnijs 2015 7:21

Saskaņā ar likumu par „Par autoceļiem” un Ceļu satiksmes likumu sagatavots noteikumu projekts, kas paredz noteikt kārtību, kādā aizliedzama vai ierobežojama satiksme uz valsts autoceļiem un pašvaldību autoceļiem un ielām.

Sagatavotais projekts, kurš izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē 4.jūnijā, paredz, ka lēmumu par satiksmes aizliegumu vai ierobežojumu attiecībā uz valsts autoceļiem pieņem valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi” (LVC), attiecībā uz pašvaldību autoceļiem un ielām – attiecīgā pašvaldība, savukārt  ārkārtējos gadījumos – Valsts policija.

Noteikumu projekts precizē kārtību, kādā autoceļa īpašnieks informē sabiedrību par satiksmes aizliegumu vai ierobežojumiem. Tā paredz, ka LVC informāciju par satiksmes aizliegumu vai ierobežojumiem uz valsts autoceļiem publicē savā tīmekļa vietnē (www.lvceli.lv). Savukārt pašvaldība, attiecībā par pašvaldību autoceļiem un ielām, informāciju publicē savā tīmekļa vietnē un/vai vietējā laikrakstā.

Noteikumu projekts paredz, ka satiksme uz ceļiem var tikt aizliegta vai ierobežota, lai novērstu ceļu bojājumus, kas radušies vai varētu rasties klimatisko apstākļu iespaidā, kā arī novērstu satiksmes negadījuma risku ceļa bojājumu dēļ, tāpat arī ceļa vai tā posma būvdarbu laikā, inženiertīklu izbūves laikā. Vienlaikus ierobežojumi var tikt noteikti publisku pasākumu laikā – saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu, kā arī sapulču, gājienu un piketu laikā – saskaņā ar likumu „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”.

Tā kā šobrīd spēkā esošajos Ministru kabineta 1998. gada 15. decembra noteikumos Nr. 456 „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi” ir nepieciešams izdarīt vairākus grozījumus un ņemot vērā to apjomu, noteikumi tiks izdoti jaunā redakcijā.

Noteikumu projekts kopš 2015.gada 13.maija ir atradies Satiksmes ministrijas mājas lapas sadaļā par izstrādē esošajiem attīstības plānošanas dokumentiem un tiesību aktiem.

 
Visi komentāri
 
LMT 4.jūnijs 2015 13:14
0 0 Atbildēt

Tapat kā līdz šim...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO) 2

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Ražots Ķīnā: Ford piesaka pilnībā elektrisko Transit City (+ FOTO)

Ford ir paziņojis par jauno elektrisko Transit City modeli, kas tiek piedāvāts kā izmaksu ziņā izdevīgs transportlīdzeklis pilsētas vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Ceļu satiksmes drošības jomā saskata vietu vērā ņemamiem uzlabojumiem 15

Lai arī Latvijā ir vērojams par braukšanu reibumā noķerto autovadītāju skaita samazinājums, kopumā situācija ir vērtējama kā stagnācija, šāds viedoklis ceturtdien izskanēja Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē. Lasīt vairāk

 

“Virši” vadītājam ir skaidrojums, kādēļ degvielas cenu kāpums Latvijā nerimst 35

Par to viņš Gundaram Rēderam klāstīja 24. marta sarunā LTV raidījumā “Viens pret vienu.” Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti