Atkušņa laikā grants ceļi var būt grūti izbraucami, vietām ir spēkā transporta masas ierobežojumi

Foto: Latvijas Valsts ceļi

Latvijas Valsts ceļi | 6.decembris 2016 8:19

Bieži mainīgu laika apstākļu ietekmē uz daudziem grants ceļiem visā valstī ir atsācies šķīdonis, un vietām tie ir kļuvuši grūti izbraucami.

Saskaņā ar meteorologu prognozēm šonedēļ pieturēsies mainīgi laika apstākļi ar krasām temperatūras izmaiņām, kas vēl vairāk varētu pasliktināt grants ceļu stāvokli.

Saskaņā ar Latvijas meteoroloģijas centra ziņām jau naktī uz otrdienu kļūs atkal aukstāks, bet naktī uz trešdienu temperatūra valsts austrumos vietām noslīdēs līdz pat -15º C. Savukārt naktī uz ceturtdienu sāksies jauns atkusnis ar gaisa temperatūru dienā līdz pat +8º C. Šodien un rīt paredzams arī lietus un slapjš sniegs, uz ceļiem veidosies apledojums. Lietus un slapjš sniegs būs raksturīgs arī jaunajam atkusnim.

Atkušņa laikā grants ceļu segas virskārta atkūst un grants segas konstrukcija pārmitrinās un tajā var sākt strauji veidoties defekti. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu veidošanos nav iespējams uzreiz novērst, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad segums ir apžuvis.

Uzziņa: No visa 20 081 km valsts pārziņā esošā ceļu tīkla lielākā daļa (11 075 km) ir ar grants segumu.
Masas ierobežojumi mainīgos laika apstākļos nav raksturīgi tikai Latvijai, tos praktizē arī citās valstīs ar līdzīgiem laika apstākļiem, piemēram, Igaunijā, Lietuvā un Skandināvijas valstīs

Informācija par masas ierobežojumiem uz mūsu valsts autoceļiem ir atrodama un regulāri tiek atjaunota LVC mājaslapā adresē http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi.

Aicinām autovadītājus informēt par bedrēm un citiem šķēršļiem uz valsts autoceļiem, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Satiksmes informācijas centru pa tālruni 80005555.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Citi raksti

Izceltie raksti

4,6 litri uz 100 km: Volkswagen piedāvā Golf Hybrid un T-Roc Hybrid (+ FOTO)

Volkswagen papildina modeļu klāstu ar diviem pilnā hibrīda modeļiem, kas ļaus ietaupīt degvielu un neprasīs pieslēgšanos pie elektrotīkla. Lasīt vairāk

Ķīniešu BYD elektromobilis "pazaudē" motoru (+ VIDEO) 13

Autovadītāji Ķīnas pilsētā Šeņjanā nofilmējuši neparastu skatu – elektromobili, kas brauciena laikā pazaudē motoru. Lasīt vairāk

Mārtiņa Seska, Renāra Franča noslēdzošais brauciens SS18 WRC Delfi Igaunijas rallijā - 7.vieta 19.07 (+ VIDEO)

Latvijas rallija pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis veic pēdējo ātrumposmu Igaunijas rallijā, kurā tika iegūta 7. vieta kopvērtējumā. Lasīt vairāk

Novietot ārpus telpām: BMW ASV atsauc 29 000 uzlādējamo hibrīdu 5

Vācijas autoražotājs Amerikas Savienotajās Valstīs ir izsludinājis atsaukumu aptuveni 29 000 uzlādējamo hibrīdautomobiļu (PHEV), kuriem būs jānovērš problēmas ar starteri. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti