Rīgā sasnidzis šomēnes otrs lielākais sniega apjoms, satiksme apgrūtināta 7

 

Foto: Ekrānbilde no balticlivecam.com

Nozare.lv | 22.decembris 2021 7:51

Rīgā bez apstājis snidzis vairāk nekā desmit stundu garumā, kopumā sedzot ielas ar 15 - 20 centimetru biezu sniega kārtu, kas ir otrais lielākais piesnigušā sniega daudzums šajā mēnesī, aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

Ielas minētajā laika posmā attīrītas sešas reizes, vairāk nekā 6000 kilometru garumā. Tīrīšanas tehnika secīgi strādā ar pilnu jaudu uz maģistrālajām ielām un tiltiem, neskatoties uz to, ka snigšana turpinās un iztīrītās ielas ātri pārklājas ar jaunu un biezu sniega kārtu, apgalvo pašvaldībā. Tiek izmantots maksimālais pieļaujamais pretslīdes materiāla apjoms.

Rīgā šodien izsludināts oranžais brīdinājums par snigšanu, kas turpināsies visas dienas garumā, redzamība pasliktināsies un ceļi būs slideni. Pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus strādāt attālināti, ieplānot lielāku laiku ierastā maršruta veikšanai, kā arī rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšana ielās notiktu bez ierobežojumiem.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu veic pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un pilnsabiedrība "Daugavas kreisā krasta uzturētājs", kurās apvienojušies vairāki uzņēmumi - AS "Ceļu Pārvalde", SIA "Roadeks", SIA "Rīgas Tilti" un SIA "Pilsētas Eko Serviss".

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 kilometrs. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no otrās kategorijas ielām - četru stundu laikā.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmesvadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Pašvaldības mājaslapā izveidota sadaļa "Sniega tīrīšana", kurā iedzīvotāji var uzzināt aktualitātes un informāciju par ielu, ietvju un jumtu tīrīšanu, kā arī aizpildīt e-pieteikumu, ziņojot par vietām, kas sakopjamas. Aizpildot e-pieteikumu, jānorāda vietas adrese un jāpievieno fotogrāfijas, kas palīdzēs operatīvāk uzrunāt namīpašniekus vai ielu uzturēšanas uzņēmējus. Nesakoptu ietvju foto fiksāciju var sūtīt arī Rīgas Pašvaldības policijas mobilajā aplikācijā.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības, pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
MS2 22.decembris 2021 9:17
3 1 Atbildēt

Vai Eiropā ir vēl kāds mērs, kurš izpilda ASV vēstniecības darbinieka pavēles?

Un kāpēc mums visiem ir jāmaksā par kravu apjomu kritumu, dārgāku elektrību un žogu uz Baltkrievijas robežas tikai tāpēc ka divas družkas nodarbojas ar huligānismu?

nja 22.decembris 2021 8:30
1 2 Atbildēt

Nu gaidām gaudotājus, cik viss ir slikti. Bet cilvēki, ārā ir ziema, ko jūs gaidījāt? Sniegs snigs visur citur, tikai ne uz ceļiem un ietvēm?

to Nja 22.decembris 2021 10:03
1 1 Atbildēt

Klasiski - tos, kuri iestājas pret neloģisku pilsētas pārvaldību saukt par "gaudotājiem". Jā, ir ziema. Puse Latvijas izbraukta pēdējo pāris dienu laikā un nekur, pat dziļākajos laukos, ar ceļu tīrīšanu nav tik slikti, kā Rīgā. Daugavpils, Jēkabpils, Ventspils, visur ielas ir tīras, sliktākajā gadījumā ar nelieliem šļuras sanesumiem malās un starp joslām, tai skaitā mazās ieliņas, kas nav maģistrālas. Rīgā nejēdz pat tiltus laicīgi notīrīt, kur nu vēl mazās ielas. Viss ir "nooptimizēts" tā, ka trūkst gan tehnikas, gan materiālu, tāpēc tiek veikta "tīrīšana uz papīra" - datos viss skaisti, naudiņa iztērēta un publiski ziņojumi nu tik pašglaimojoši, ka šķērmi metas, taču pēc fakta viss slikti - rajoni neizbraucami, maģistrālās ielas izskatās pēc ziemas autotrases, nemaz nerunājot par trotuāriem, uz kuriem kaulus lauž, jo nekas netiek darīts lietas labā.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Jaunākie auto modeļi tiekas "Latvijas Gada auto 2024" pirmajā mediju testa braucienā (+ VIDEO)

iAuto dodas Gada auto 2024 pirmajā testa braucienā, kurā piedalās 11 automobiļi, pārstāvot dažādas agrāk sastaptas markas un vienu, kas atgriežas pēc ilgākas prombūtnes. Lasīt vairāk

 

Turpinās iztiesāt "Ferrari" šofera krimināllietu par mēģinājumu piekukuļot ceļu policistu

Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par kukuļa došanu ceļu policistam apsūdzēts automašīnas "Ferrari" šoferis, aģentūra, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Lasīt vairāk

 

Bezizmešu ekspedīcija Somijā ar jaunāko Mercedes EQ floti (+VIDEO)

Šajā raidījumā Autoziņas viesojas Somijas ziemeļu pilsētā Jivaskilā, taču ne lai apmeklētu WRC rallija posmu. Mūsu mērķis ir iepazīties ar jauno Mercedes - Benz pārstāvi Baltijā VEHO un izbraukt ar jaunākajiem elektromobiļiem. Lasīt vairāk

 

Sērijveida Golf par 76 410 eiro (+ FOTO) 19

Volkswagen atklājis īpašā modeļa Golf R 333 cenu. Tā sākas no atzīmes 76 410 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti