Izveidota pasaulē pirmā Atstarotāju policijas vienība 10

24.oktobris 2008 12:44

22. oktobrī, ar pirmās Atstarotāju policijas vienības dibināšanu tika sākta atstarotāju kampaņa. Tās mērķis – gada tumšajā laikā atkārtoti uzsvērt cilvēkiem, it īpaši bērniem, atstarotāju nozīmi ceļu satiksmes drošībā.Bojā gājušo gājēju un velosipēdistu skaits uz Latvijas ceļiem joprojām ir ļoti liels – šā gada pirmajos 9 mēnešos bojā gājuši 85 cilvēki.

Kampaņas pamatā ir jauns tēls – Atstarotāju policists, kas aicina bērnus pievienoties Atstarotāju policijas vienībai, saņemot žetonu - atstarotāju un piestiprinot to redzamā vietā pie sava apģērba vai somas. Pievienojoties vienībai, bērns pats kļūst par Atstarotāju policijas dalībnieku un viņam ir tiesības aizrādīt saviem vecākiem, draugiem, paziņām, ja viņi nelieto atstarotājus. Atstarotājus un apliecības bērni saņems Valsts policijas un Atstarotāju policista vizītēs skolās, kā arī lielveikalu tīkla „Maxima” kasēs. Kampaņas laikā līdz novembra beigām paredzēts izdalīt
150 000 atstarotāju.
 
„Lai arī, salīdzinot šā un iepriekšējā gada 9 mēnešus, panākts ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo gājēju un velosipēdistu skaita samazinājums par aptuveni 25%, tomēr dati ir biedējoši. Diennakts tumšajā laikā cilvēki joprojām iet bojā. Turklāt mūsu valstī 1/3 no visiem ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem ir tieši gājēji, kas proporcionāli ir ļoti daudz salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm. Tāpēc ik gadu, tuvojoties rudens un ziemas periodam, atstarotāju tēma ir jāaktivizē,” saka Valsts policijas Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš, piebilstot, ka „būtiski ir runāt tieši ar bērniem, jo tā ir mūsu nākotne. Jau tagad redzam, ka darbs, ko uzsākām pirms 5-10 gadiem, izglītojot jauno paaudzi, nes rezultātus. Viņu apziņā atstarotājs jau ir ikdienas nepieciešamība, nevis lieka greznība”.
 
SIA „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš uzsver: „Šis ir ļoti labs piemērs valsts un privātā sektora sadarbībai sociālā mērķa vārdā. „Maxima” jau pagājušajā gadā sāka atstarotāju kampaņu atbalstu, jo cilvēka dzīvība ir tā vērta, lai par to cīnītos! Un šajā gadījumā dzīvības cena ir tikai atstarotājs! Šogad vēlējāmies padarīt komunikāciju atraktīvāku, bērniem aizraujošāku, tāpēc radīts Atstarotāju policista tēls.”

„Ģimene un tās mazākās atvases ir tie, par kuru drošību jo īpaši jādomā ik dienas. Mums prieks, ka kopā ar atsaucīgiem partneriem esam uzsākuši akciju, kura vieglā un atraktīvā veidā aicinās pašiem rūpēties par sevi un sev tuvajiem cilvēkiem. Ticam un ceram, ka Atstarotāja policista ieviešana bērnu dzīvē tiks uztverts kā spēle, kurā gribas iesaistīties un aicināt piedalīties citus, un šādā veidā tikt pie lielākās balvas – dzīvības,” priecīga par Atstarotāja policista dzimšanu ir „TV3 Latvija” ģenerāldirektore Baiba Zūzena.

Kampaņas norises ietvaros:
*   Valsts policija kopā ar Atstarotāju policistu apmeklēs visus Latvijas 1.-2.klašu skolēnus, stāstīs par satiksmes drošību, aicinās mazos skolēnus iesaistīties Atstarotāju policijas vienībā, aizpildot apliecību un piestiprinot atstarotāju redzamā vietā pie virsdrēbēm.
*    Pa Rīgu un Latvijas reģioniem diennakts tumšajā laikā brauks Atstarotāju policists ar savu automobili un uzraudzīs, vai bērniem un pieaugušajiem ir atstarotāji. Ja to nebūs, Atstarotāju policists atstarotāju piešķirs.
*  Lielveikalu tīkla „Maxima” kasēs bērniem tiks dalītas krāsojamās grāmatiņas ar Atstarotāju policijas apliecību un atstarotāju.
*   Notiks Ceļu policijas reidi uz Latvijas ceļiem, kuru laikā tiks dalīti atstarotāji.
*   Tiks pārraidīts televīzijas klips ar aicinājumu lietot atstarotājus, kā arī izvietoti kampaņas atbalsta plakāti skolās un „Maxima” veikalos.

Jāatgādina, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis. Ja tas netiek ievērots, paralēli administratīvā protokola sastādīšanai var tiks piespriests arī naudas sods no 5 līdz 20 latiem. Ceļu policija šā gada 9 mēnešos sastādījusi 18666 protokolus gājējiem un 4171 protokolus velosipēdistiem.

Kampaņu ar Valsts policijas atbalstu organizē lielveikalu tīkls „Maxima” un „TV3 Latvija”. Kampaņu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija. Tēla un kampaņas idejiskais autors – SIA „Reklāmas Aģentūra Alfa Centrs”. Oficiālo Atstarotāju policista automašīnu „Hyundai Getz” nodrošina „Skandi Motors”.
 
Visi komentāri
 
263062. viesis 24.oktobris 2008 12:59
0 0 Atbildēt

Labi, ka uz Atstarotāju policijas logo neuzlika Maximas XXX, tad tas izskatītos jau aizdomīgi :D :D :D

263079. viesis 24.oktobris 2008 15:58
0 0 Atbildēt

EWs jau domāju ka tas X kaut kāds pazīstams, toč izrādas ka MAXIMA pielikusi savu roku.

263082. viesis 24.oktobris 2008 16:27
0 0 Atbildēt

Pļē, toč maXimas ikss :D Rakstu nelasīju, tikai pasmējos par bildi :) Bet lieta vajadzīga. Vienam pazīstamam nesen sanaca safari brauciens maršrutā ventspils - liepāja, kontā zaķis, briedēns, knapi nenobraukts kārtīgs briedis [tādam atstarotāju nepielikt :D ] un knapi nenotriekti kaut kādi sīkie - tiem gan varētu pielikt :)

263091. viesis 24.oktobris 2008 17:55
0 0 Atbildēt

kaut ko jau dod šitās akcijas. drusku vairāk redz lauku cilvēkus ar atstarotajiem.

nesen až apmīzos no smiekliem kādu fīču viens lauku alkāns izdomājis - savam fellerim aizmugurē pielicis tautā saukto "seržanta" zīmi :) nu tā ka redz to streipuli jau pa puskilometru :D

263100. viesis 24.oktobris 2008 20:15
0 0 Atbildēt

tikko Mārupē vienā ieliņā pagriezienā pēdējā brīdī pamaniju divus ~ 8 gadīgus sīčus tumsā, loģiski ka bez atstarotājiem, labi ka zināju to ieliņas posmu un laicīgi sabremzējos pirms līkuma, jo pēc tam seko dažas baisas bedres.... ja ātrums būtu ap 50, vismaz viens no bērniem visticamāk tiktu paņemti uz kapota... 'b'b'b'ļļļāāāāā, kā tai brīdi gribējās satikt sīču vecākus un atskaldīt par to ka nevar 50 saņus veltīt sīču drošībai.... piedevām, pēc ārējā izskata neizskatījās, ka bērni būtu no mazturīgām ģimenēm...... tā'diem vecākiem toč nebūtu žēl atdauzīt nieres, jej bogu...

DeaDMoroZZZ

263102. viesis 24.oktobris 2008 20:52
0 0 Atbildēt

jaa jaa atstarotajus, da labak vestes uzreiz, to vismaz zin ka pamanis, a to atstarotraju biezi pamana isi pirms notriec.

un vel mani joprojam interese ar kadam metodem tiek noteiks kas ir atstarotajs un kas nav. Ja es mentam radisu jebkuru prieksmetu un teiksu ka tas ir atstarotajs, vai vins spes pieradit pretejo?

un kads ir noteiktais atstarosanas daudzums? Nu procenti no kritosas gaismas, lenkis uc parametri?

263133. viesis 25.oktobris 2008 23:37
0 0 Atbildēt

Kādēļ nevarētu uztaisīt akciju un meža dzīvniekiem sakarināt atstarotājus salipināt virsū :)

263151. viesis 26.oktobris 2008 23:10
0 0 Atbildēt

DeaDMoroZZZ

man iekš bardačoka (cimdu nodalījuma) mētājas tie apkļaujošie atstarotāji... statolī pirku un kad ir līdzīga situācija, metu mierā un lūdzu to cilvēku uzlikt....

vienreiz gan bomzis mēģināja stāstīt, ko es ar to atstarotāju varot darīt... es pasolīju, ka piesiešu pie auto... uzlika....

263155. viesis 27.oktobris 2008 8:22
0 0 Atbildēt

Yetti [?] 26.10.2008 23:10

pagājušajā gadā man ar bija peļu colicistu un apdrošinātāju daži komplektiņi - tos arī vieksmīgi izdalīju dažiem "rēgiem", šogad vēl haļavnie nav ienākušies, nav ko dalīt :) Bet laikam kādam akūtam gadījumam būs kāds par savu naudu jāiegādājas :)

263197. viesis 27.oktobris 2008 14:14
0 0 Atbildēt

Atstarotāju problēma joprojām aktuāla. Atbalstāmas ir CP idejas - ietērpt velobraucējus atstarojošajās vestēs. Arī autovadītājiem tās drīz vien būs obligātas, ja būs vēlme nakts vidū ceļmalā līst laukā no auto un iet pačurāt vai piepumpēt auto riepu. Varbūt, attiecībā pret nakts gājējiem varētu arī pielietot administratīvo sodu: 5 dienas arestā, ja gājējs gada laikā par blandīšanos pa autoceļiem tumšā laikā gada laikā notverts jau otro reizi. Disciplinu šodien var uzlabot tikai ar tāda veida sodiem. Soda naudas nepalīdzēs, jo naudas vairumam iedzīvotāju vairs nav.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Pie Saldus BMW vadītājs nenovalda auto un gandrīz ietriecas satiksmes autobusā 24.01.2021 (+ VIDEO) 25

Iebraucot līkumā pārāk lielā ātrumā, BMW izslīd un nonāk pretējā joslā. Sadursme nenotiek tikai tādēļ, ka satiksmes autobusa šoferis spēj laicīgi nobremzēt. Lasīt vairāk

 

Brauc droši arī ziemā: ekspertu ieteikumi autovadītājiem 2

Ziema pie mums ir viltīga – te vienu dienu ir piesalis, bet jau nākamajā – atkusnis, tāpēc braukšana ziemas apstākļos var būt izaicinājums kā jauniem, tā arī pieredzējušiem autovadītājiem. Lasīt vairāk

 

Kupenā, lai izbēgtu no avārijas (+ VIDEO) 8

Pretimbraucošais autovadītājs izvēlas nobraukt no ceļa, lai izvairītos no vadību zaudējušā filmētāja auto. Lasīt vairāk

 

Blogeri testē – Mercedes-AMG G63 finišē žogā (+ VIDEO) 17

Blogeri izmēģina 100 000 eiro vērtu Mercedes-AMG G63, taču cerētā efektīvā apgriešanās neizdodas un dārgais spēkrats ietriecas nožogojumā, kas, iespējams, paglābj to no lielākām nepatikšanām. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti