Enduro Sprintā Kuldīga 2017 ātrākais Ivo Šteinbergs

Foto: Publicitātes attēls

LaMSF | 18.jūlijs 2017 12:53

15.jūlijā, pirmo reizi Kuldīgas novada, Īvandes pagastā tika aizvadīts Latvijas kausa 4.posms un Lietuvas kausa 4.posms Enduro Sprintā.

Sacensībās piedalījās 96 sportisti no Latvijas un Lietuvas. Solo klases pārstāvēja 82 braucēji un kvadraciklu klasi 14. Pasākums notika skaistās Īvandes muižas apkārtnē. Sportistiem bija iespēja ne tikai izbaudīt tās apkārtni, bet arī iepazīt jaunu trasi un jaunus ātruma testus. Daudziem sportistiem šajās sacensībās nācās krietni vien pacensties, lai nokļūtu uz goda pjedestāla. Mazākā kļūda pļavas testa asajos līkumos varēja prasīt kritienu.

Arī šoreiz visātrākais trasē bija E2 klases sportists Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing), kurš arī absolūtajā vērtējumā ieguva 1.vietu.

Sarunā ar E1 klases 1.vietas ieguvēju Sandri Kļaviņu (Motosports Racing Team) viņš pastāstīja, ka ir gandarīts par aizvadītajām sacensībām Kuldīgā. „Bija gan kalniņi, gan dubļi, gan arī „foršs” mežs. Pārbraucieni bija salīdzinoši viegli, varēja „pastrādāt” un arī atpūsties. Man ļoti patika abi testi. Neskatoties uz to, ka nebija krosa elementu un ekstrēmie testa elementi, bet gan tradicionālais Enduro tests pļavā, bija līkumi, negatīvie līkumi un grāvji. Daudzi kļūdījās, kuri mazāk kļūdījās, tie arī uzvarēja,” secina Sandris. Sportists visus testus braucis bez kļūdām un tāpēc arī savā klasē uzvarējis. Citi stāstījuši, ka līkumos kļūdījušies un krituši. „Nevarēja braukt lielā ātrumā, tomēr jauna vieta. Zāle bija nesen pļauta, slidena, katrs kritiens varēja prasīt 10 sekundes. Šodien bez kritieniem, esmu gandarīts par to, jo iepriekšējā posmā Madonā divos testos kļūdījos un līdz ar to netiku pat trijniekā. Prieks arī pat to, ka pēc Zantes smagā kritiena, kurā savainoju plecu, šodien varēju nobraukt, nejusdams kritiena sekas. Ja Madonā vēl bija nedaudz bail, ka nokritīšu, sasitīšos, tad šodien arī psiholoģiski bija vieglāk. Pat neiedomājos par plecu,” stāsta sportists. Pārbraucienos zīmes bija saliktas labi, taču bijušas arī vietas, kur zīmes nevarēja uzreiz pamanīt, jo priekšā bijuši koki un krūmi. „Tad vajadzēja nedaudz pariņķot un padomāt. Pats pirmais startēju un nebija vēl iebraukta trase, dažos brīžos starta biedrs Gints Filipsons (CEC I.S. Racing) brauca pa priekšu, nedaudz pamaldījāmies, bet kopā tikām galā. Dalībnieku daudz, laikapstākļi ļoti labi. Šodien bija „forši”. Te ir laba vieta sacensībām. Arī visiem sportistiem jauna trase, jauna pieredze. Tiem, kuri pieredzējušāki, zināja, ka jaunā vietā uzreiz ar pilnu gāzi nevar,” tā Sandris Kļaviņš.

Junioru 10+ klases 1. vietas ieguvējs Markuss Daniels Jauntirāns (Moto A-Z) ar tēti kādreiz bieži braukuši skatīties motokrosu un tad – kādā dienā tētis viņam atvedis mazu mocīti. „Viņš pats arī kādreiz brauca sacensībās. Enduro Sprintā šī man ir trešā sezona. Šodien Kuldīgā man ļoti patika. Trase bija laba, viegli izbraucama. Viens tests bija pa pļavu, kurā nesen bija pļauta zāle, līdz ar to ļoti slidens. Varēja ļoti viegli nokrist, labi ka bija sauss un nelija lietus. Savādāk būtu ļoti grūti. Otrs tests man patika labāk, tajā bija vairāk „špūrītes” un smilšaināks. Tur varēja labi uzņemt ātrumu. Pārbraucieni bija vienkārši izbraucami.” Jaunākais no sportistiem izturējis visus trīs apļus un pēc sacensībām nejutās pārāk noguris. „Šķita, ka šodien neuzvarēšu, jo domāju, ka testos švaki gāja. Izrādās biju 40 sekundes ātrāks par konkurentiem. Domāju, ka nākamajā sezonā turpināšu piedalīties Enduro Sprinta sacensībās,” teic Markus Daniels Jauntirāns.

Veterānu klases 2.vietas ieguvējs Ivars Miķelsons pastāstīja, ka šajā sezonā piedalās sev ģeogrāfiski tuvākajos Enduro Sprinta posmos, bet Cross Country brauc visos Baltijas čempionāta un Latvijas čempionāta posmos. „Šodien laiks ir labs, trase laba. Savādaka nekā citur. Kaut kas jauns. Sportistiem arī interesantāk, ka sacensības notiek jaunā vietā. Kad jau daudzus gadus brauc pa ierastajām trasēm, tad jau daudz elementus atceras un paliek atmiņā. Atkal cits mežs, labi. Testos braucu mierīgi, daudz netrakoju.” Ivars gatavojas Cross Country Eiropas čempionāta posmam Madonā. „Nevar jau tā trakot. Ar šodienas rezultātu esmu apmierināts un priecīgs. Ir labi. Skaistā Īvandes muižas teritorijā. Braucām pa ceļiem, pa pļavām, pa sētām. Vietējie neko neteica un pakaļ neskrēja. Reti jau tā ir. Pagaidām jau labi, bet bija jāuzmanās, lai pļavās nenokristu. Prasījās pat trešais aplis, laiks jau labs, silts. Nebija grūti, spēka vēl pietiktu arī tam. Savādāk izskatās, ka neviens nav noguris. Tādā ziņā jau labi,” stāsta Ivars Miķelsons.

Sacensību organizators Mārtiņš Lagzdiņš ar aizvadītajām sacensībām un kuplo dalībnieku skaitu ir apmierināts. „Pirmo reizi mūsu pusē tika organizēts Enduro Sprinta posms. Dalībnieki zināja, ka jauns organizators, jauna trase Kurzemē. Kopumā domāju, ka viss bija labi. Protams, ir kādas nianses pie kurām jāpiestrādā un to mēs arī darīsim. Šī ir mūsu biedrības Motorsport.lv pirmā pieredze šāda veida sacensībās, līdz ar to bez „Kalsnava MB” un „Latvianbaja organizers team” nebūtu to visu izdarījuši. Viņi mums palīdzēja izdarīt lielu daļu no darba, un mēs procesa laikā mācījāmies. Gribu teikt lielu paldies savai komandai, kuri šo paveica un Kuldīgas novada pašvaldībai, kā arī vietējiem cilvēkiem, kuri bija saprotoši. Daudzi dalībnieki teica labus vārdus. Augustā Kuldīgā būs divu dienu Enduro, ceru, ka būs vēl labāk. Viss ir kārtībā, jāturpina iesāktais,” tā Mārtiņš Lagzdiņš.

Latvijas kausa uzvarētāji:

E1 klasē:
1. Sandris Kļaviņš (Motosports Racing Team)
2. Gints Filipsons (CEC I.S. Racing)
3. Gints Bērziņš (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
E2 klasē:
1. Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing)
2. Edgars Rudītis (Motosports Racing Team)
3. Mykolas Paulavičius (Drakonai Racing Team)
E3 klasē:
1. Krists Zicmanis (Individuāli)
2. Lauris Ermanis (Motosports Racing Team)
3. Jānis Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
Junioru 10+ klasē:
1. Markuss Daniels Jauntirāns (Moto A-Z)
2. Džiugas Kazakevičius (Kilobaitas Racing Team)
3. Justas Kazakevičius (Kilobaitas Racing Team)
Senioru klasē:
1. Jānis Rasmanis (Moto A-Z)
2. Einārs Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
3. Danielius Žoštautas (Kilobaitas Racing Team)
Hobiju klasē:
1. Jānis Jansons (Motosports Racing Team)
2. Ģirts Dubavs (Moto A-Z)
3. Gatis Megris (Moto A-Z)
Veterānu klasē:
1. Normunds Simsons (Individuāli)
2. Ivars Miķelsons (Individuāli)
3. Juris Deičmanis (Moto A-Z)
C klasē:
1. Valdis Šakins (Individuāli)
2. Rolands Neimanis (Motosports Racing Team)
3. Ričards Ansviesulis (Motosports Racing Team)
Kvadru klasē:
1. Aivis Graudiņš (Moto A-Z)
2. Alvydas Sereika (Kedainiu Moto Centras)
3. Marius Masiulis (Kauno Jawos)
4.
Klubu komandu vērtējumā ar 65 punktiem uzvarēja komanda „Motosports Racing Team” – Sandris Kļaviņš, Lauris Ermanis, Edgars Rudītis, Ģirts Kalniņš un Jānis Jansons. Otrajā vietā ar 62 punktiem „Moto A-Z” – Jānis Rasmanis, Markuss Daniels Jauntirāns, Miks Rasmanis, Pēteris Misiņš un Ģirts Dubavs. Trešajā vietā ar 60 punktiem „Kilobaitas Racing Team” – Džiugas Kazakevičius, Danielius Žoštautas, Justas Kazakevičius, Audrius Norkus un Andrius Mitkevičius. Kopā bija pieteikušās 7 komandas.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pilsētas kanāls kā auto kapsēta (+ VIDEO)

Pēc vērienīgajiem plūdiem Ķīnas lielpilsētā Džendžou pilsētas kanāls pārvērties par auto kapsētu. Lasīt vairāk

 

Audi iepazīstina ar 670 Zs jaudīgo “Dakāras” apvidnieku (+ FOTO) 2

Vācijas autobūves uzņēmums Audi pastāstījis par apvidus auto RS Q E-Tron, kas tiek gatavots Dakāras tuksneša rallija cīņām. Lasīt vairāk

 

No 26. jūlija Vienības prospektā Jūrmalā būs satiksmes ierobežojumi 2

No 26. jūlija Jūrmalā, Vienības prospektā Bulduros, ūdenssaimniecības tīklu būvdarbu laikā būs satiksmes ierobežojumi. Lasīt vairāk

 

Avārijā cieš viens no dārgākajiem un ātrākajiem Ferrari 8

Itālijas pilsētā Ventimiljā avāriju piedzīvojis viens no dārgākajiem un ātrākajiem Ferrari – vairāk kā pusmiljonu dolāru vērtais Ferrari SF90 Stradale. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti