Kad ārā valda trīsdesmitgrādīga svelme, korozija laikam ir pēdējais, ko iedomājamies skatām spēkrata iespējamo kaišu sarakstā.
Krown Latvija pārstāvis Raivis Alksnis atgādina, ka automašīna rūsē arī vasarā, turklāt ne tikai japāņu vai angļu, bet arī izslavētā vācu izlaiduma limuzīni. Vācu plašpatēriņa automašīnas pastiprināti sāk rūsēt sākot ar desmito gadu. Visvairāk cieš apakšdaļa un sliekšņi priekšā. Tā ir rūsas riska zona VW grupas automašīnām, jo dažādās vietās pastiprināti krājas netīrumi un pretslīdes sastāvu atliekas no ziemas, kas “kabatās” un zem dekoratīvajām uzlikām īsti neizžūst pat vasarā. Daži Volkswagen modeļi kā Passat un Multivan ar laiku no rūsas cieš vairāk nekā citi.
Bet kā tad ar tautas - tautas auto jeb čehu “folksvāgenu” Škoda? Arī tur īpaša uzmanība jāpievērš par desmit gadiem vecākiem eksemplāriem, sevišķi arku un durvju zonā. Interesanti, ka “brūnais mēris” vairāk skar gan ļoti izplatītus, gan reti sastopamus modeļus, piemēram, Octavia vai Roomster. Problēma saistīta ar netīrumiem, kas pakāpeniski sakrājas arku un sliekšņu kabatās. Taču pretendents numur 1 uz bruņinieka Rūsiņa godu ir kādreizējas krosoveru hīts Škoda Yeti, kam bez visa jau nosauktā rūsē arī bagāžnieka vāks un citas detaļas.
Bet vai premium automašīnas rūsē mazāk? Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.
Neviens neko neaizstāja metālā! Vienkārši pats metāls tiek izmantots plānāks - jo tad auto vieglāks un lābaki degvielas ekonomijas rādītaji. Viss jau būtu labi, bet idealā pasaulē tad ir jādomā par labu papildus antikoroziju, kas nenotiek jo normali līdzekļi skaitās 'bīstami' un nezaļi dabai.
Bet 'cinka' vannā ko tagad iemerc šasiju arī ir kaut kāds ekoloģisks maisījums, kas nerada bīstamos izgarojumus utml.. Tādejādi tā ''cinka'' aizsardzība vairs nav tāda, kā agrāk un mūsdienā, kāds akmentiņš uzsit autiņam krāsu un tas uzreiz sāk rūsēt.
Kā arī ražotnē papildus antikorozijai apakšā vairs NEKO nepūš virsū! Dobumos iepūš kaut kādu ūdens bāzes eļļiņu, kas iztek/iztvaiko pirmajos gados un galvenais- nerada vidē piesārņojumu!!!! Tādejadi pēc tiem gadiem apakšā vienkarsi pliks metāls, kur viss rūsē.
Pasakiet paldies grētām un pārejiem zaļi domājošajiem. 😉 Tagad auto uz ceļa kalpo reāli 2x īsāku brīdi, jaunus auto jāražo 2x vairāk, kur gaisā tiek izspļauts tikpat reizes vairāk 'ražotnes' veidotais piesārņojums lai visu sarazotu. Un tas esot zaļāk!!!!!