Transporta nozarē briest vērienīgas pārmaiņas 22

 
9.jūnijs 2023 14:22

Eiropas Savienībā (ES) pēdējos gados aizvien vairāk pieņemas spēkā bažas par klimata pārmaiņām. To ietekmē ES drīzumā gatavojas iedarbināt radikālākus siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanas rīkus, kuri tieši ietekmēs transporta nozari.

Arī Latvijā transportlīdzekļu radītais SEG apjoms šobrīd sastāda ievērojamu daļu (~30%) no kopējām emisijām. Turklāt prognozes paredz, ka bez papildu pasākumu īstenošanas turpmākajos gados ES dalībvalstis sagaida vēl lielāks transporta emisiju pieaugums. Var teikt, ka tuvākajā nākotnē visā transporta jomā paredzamas sen nebijuša mēroga izmaiņas. Tādēļ autobraucējiem un citu transporta pakalpojuma lietotājiem ir jābūt gataviem ieviest jaunas tehnoloģijas un praksi.

Vai gaidāms privātā transporta nozīmes kritums?

Sagaidāms, ka nākotnē privāto transportlīdzekļu parks ievērojami mainīsies. Nav šaubu, ka pieaugs elektroauto īpatsvars, jo akumulatoru tehnoloģiju attīstība padara šīs automašīnas lētākas un pieejamākas plašākai sabiedrības daļai. Taču būtu vērts pievērst uzmanību arī tam, ka ierastā privāto automobiļu lietošanas standarta ēra iet uz norietu. Mainās cilvēku domāšana, līdz ar to arī rīcības modelis, un aizvien lielāku nozīmi iegūst alternatīvas transporta iespējas. Piemēram, pieaugošā automobiļu koplietošanas platformu popularitāte rāda, ka cilvēku izpratne par personīgo transportu ir kļuvusi elastīgāka. Šāds inovatīvs skatījums ļauj katram piekļūt transportlīdzekļiem pēc nepieciešamības, tādējādi samazinot vajadzību pēc personīgās automašīnas. Jāņem vērā, ka pēc Covid-19 pandēmijas atgūstas arī sabiedriskā transporta izmantošana, kas ilgtermiņā var kļūt par ievērojami nozīmīgāku pārvietošanās veidu nekā šobrīd. Tiesa, lai šo ideju varētu realizēt, ir nepieciešams izvērst sabiedriskā transporta tīklu un jāpadara to pieejamāku pēc iespējas lielākam iedzīvotāju skaitam.

Svarīgi nodrošināt lielas noslodzes transportlīdzekļu dekarbonizāciju

Lai samazinātu transporta nozarē radīto izmešu daudzumu, ļoti liela loma ir smago transportlīdzekļu un autobusu parka nomaiņai. Piemēram, šobrīd Latvijā 33% no visām autotransporta emisijām rada ikdienas satiksmē cirkulējošās kravas automašīnas un autobusi. Pašlaik Eiropā šie transportlīdzekļi gandrīz pilnībā tiek darbināti ar fosilo degvielu, taču tuvākajā nākotnē situācija būtiski mainīsies. Piemēram, jau no 2030. gada ES visiem jaunajiem pilsētu satiksmē izmantojamajiem autobusiem būs jābūt ar nulles emisiju līmeni. Tāpat ES plānos ietilpst kravas auto CO2 standartu maiņa. Agrākais standarts attiecās uz četrām kravas automašīnu grupām, kuras sastāda 60% no gada lieljaudas transportlīdzekļu pārdošanas apjoma un rada 70% emisiju. Tagad ir pievienotas daudzas jaunas grupas, tostarp vieglie kravas automobiļi jeb furgoni.

Pārmaiņas skars arī aviāciju un jūras transportu

Oglekļa emisiju samazināšana ir aktuāla ne tikai autotransportam, bet arī aviācijā un kuģniecībā. Gaisa satiksmē iespējas gan ir krietni ierobežotākas, tomēr labas izredzes dod sevi jau pierādījusī ilgtspējīgas aviācijas degviela (SAF – sustainable aviation fuel). Arī Latvijas nacionālā lidsabiedrība „airBaltic” jau piedāvā pasažieriem iespēju, kā samazināt savu ietekmi uz vidi lidojumos. Tā izpaužas tādējādi, ka ikvienam ir iespēja brīvprātīgi pasūtīt ilgtspējīgu aviācijas degvielu savam lidojumam. Šī gada aprīlī Eiropas Padome un Eiropas Parlaments panāca pagaidu politisku vienošanos, ka visa degviela, kas ir pieejama gaisa kuģu ekspluatantiem ES lidostās, no 2025. gada  satur  minimālo SAF daļu un no 2030. gada – minimālo sintētiskās degvielas daļu, abām pakāpeniski palielinoties līdz 2050. gadam.

Runājot par kuģniecības nozari, var atzīmēt  ES iniciatīvu „FuelEU Maritime”, kas paredz iekļaut jūras transportu ES 2030. un 2050. gada klimata mērķrādītāju trajektorijā. Šīs iniciatīvas galvenais mērķis ir kuģos izmantojamās degvielas pakāpeniska nomaiņa.

Mikromobilitātes uzvaras gājiens

Pēdējo gadu laikā gan visā pasaulē, gan Latvijā strauji popularitāti iegūst dažādi mikromobilitātes risinājumi, tādi kā elektroskūteri un e-velosipēdi. Šie mūsdienīgie mazie transportlīdzekļi nodrošina operatīvu, ērtu un videi draudzīgu pārvietošanos, nepiesārņojot gaisu. To izmantošana samazina gan SEG emisijas, gan reizē palīdz cīņā ar sastrēgumiem bieži pārblīvētajās pilsētu ielās. Šie inovatīvie risinājumi tāpat maina mūsu domāšanu par mobilitātes iespējām un palīdz veidot ceļu efektīvākai un ilgtspējīgākai transporta sistēmai nākotnē.

Svarīgi maksimāli izmantot vietējos energoresursus

Jebkuras transporta sistēmas efektīvas funkcionēšanas pamatā ir piemērotu, viegli pieejamu un pietiekamā daudzumā esošu energoresursu esamība. Lai apmierinātu jaunās transporta vides pieprasījumu, Latvijā būtu vairāk jākoncentrējas uz vietējo enerģijas avotu izmantošanu, jo šobrīd gandrīz visa degviela tiek importēta. Nozīmīgu lomu šīs situācijas uzlabošanā kā atjaunojamais energoresurss varētu spēlēt biomasa, it īpaši biodegvielas veidā. Savukārt vietējās vēja un saules radītās elektroenerģijas izmantošana, prasmīgi rīkojoties, var sniegt lielu ieguldījumu elektrisko transportlīdzekļu un to uzlādes infrastruktūras darbībā. Šo vietējo resursu prioritāra izmantošana ļaus Latvijai samazināt atkarību no importētās enerģijas un tādējādi veicināt daudzveidīgākas un neatkarīgākas transporta sistēmas attīstību.  

 
Visi komentāri
 
khe 9.jūnijs 2023 15:11
12 1 Atbildēt

privātā transporta noriets? nu varbūt lielajās pilsētās to skaita samazināšanās ikdienas vajadzību apmierināšanai, jā, ja ir normāls sabiedriskais transports, citādi noteikti ne.

Mikromobilitāte? Atkal jau tikai pilsētās. Varbūt iedzīvosies ar laiku arī mazajās pilsētās, bet pagaidām to vairāk izmanto tikai jaunieši, kam nav autovadīšanas apliecības, ja runājam par neRīgu.

Nu nez, nez. kopumā jau runājot izklausās pozitīvi, bet, ja sāk domāt par dzīves realitāti, tad neredzu iespēju, kā tas varētu iedzīvoties aktīvu cilvēku dzīvēs, kas mēdz brīvdienās izbraukt ārpus pilsētas, ved līdz kādu ekipējumu, iepērk ģimenei pārtiku uz nedēļu, ved mazos bērnus uz dārziņu vai skolu, vai vienkārši darbs/mājas neatrodas ērta sabiedriskā transporta maršrutā, ja tas vispār ir.

Tas tāpat kā ar darbu no mājām - jā, ir, kam tas patīk un, kas to var darīt, bet lielais vairums cilvēku tomēr tā nevar vai negrib darīt. Bet kāds tā ir pateicis un uzskata to par baigo nākotnes dzīves modeli...

Janka 9.jūnijs 2023 16:10
5 0 Atbildēt

Būtu labāk klimata pārmaiņām ja viss militārisms pārietu uz elektrību

Mazā EU 9.jūnijs 2023 16:14
14 0 Atbildēt

glābs pasauli ?! Kamēr visa pārējā daļa brauks, kurinās,  spridzinās ar ko un kā grib. Kaut kas te neiet kopā  ...

Jobo 9.jūnijs 2023 16:44
5 0 Atbildēt

Kāda jēga, ja pārējā pasaule neko nemaina. Uz šīs planētas jau nav tikai Eiropa. 

Pat ja Eiropa samazinās izmešus līdz minimumam, tad visas pasaules klimata problēmas tas neatrisinās.

Te vairāk izskatās, ka grib lai Eiropa un ASV samazinās cilvēku pirktspēja.  Un viss pasaules vidējais līmenis izlīdzinās.

ro 9.jūnijs 2023 18:16
13 1 Atbildēt

Pilnīgākā figņa..raksta autors laikam no citas dimensijas..kāds vēl privātā transporta noriets? Kāda vēl modes maiņa? Tas ka saujiņa izmanto koplietošanas auto,dažādu iemeslu pēc vēl nav secinājums ka visi ar tām miskastēm brauks..un elektroauto? Kādā ixā viņi kļuvuši pieejamāki? Teslas tagad par 20-30k var dabūt? Nē? Nu tad F@ck off..es labāk tad pasaules galu sagaidu ar V8 braucot😎

srt 9.jūnijs 2023 18:37
2 1 Atbildēt

Sorosa politika!

MMX 9.jūnijs 2023 18:44
7 0 Atbildēt

Ar privātā transporta norietu saprotu ka ir domāts tas, ka ar privāto transportu brauks tikai tie kas varēs atļauties, kamēr pārējie būs mikromobīli. Nu pēc visa apkārt notiekošā un ekonomiskajām tendencēm tā vismaz izskatās. 

Kam tev privāto auto ja tu esi bomzis, kas var atļauties tikai dzīvokli blokmājā. Kur tu ar to auto brauksi? Laukos nav ko darīt, tur ir dabas rezervāts un lauķi. Pilsētā tev auto nevajag jo ir sabiedriskais vai skrejritenis. Tavam priekšniekam gan bez auto nekā, māja Baltezerā, dača Latgalē. Kā uz golfa laukumu viņš tiks? Domā viņam patīk ar tevi stāvēt sastrēgumos?

Krotow 9.jūnijs 2023 20:43
1 0 Atbildēt

Ja dzīvo tikai blokmājā un vakarā kasa vēderu pie televizora ar alus pudeli rokā, tad auto nevajag. Citādi - ir visādas vajadzības pat ja nav lauku mājas.

wons 10.jūnijs 2023 9:15
0 5 Atbildēt

Ar tā īsti nesaprotu, kam lielpilsētas, centra iedzīvotājam vajadzīgs auto, ja nav lauku māja, vasarnīca? Tās brīvdienas, kurās izbrauc no pilsētas, var iznomāt auto, sanāks stipri lētāk nekā pirkt, uzturēt pašam. Pilsētā ar kājām un taxi, nu ok sabiedriskais.

felix65 9.jūnijs 2023 19:09
8 1 Atbildēt

Man ir tikai viens jautājums, nu labi, divi. Kur ņemsiet elektrību, kuras pārvadē ir milzīgi zaudējumi un kā utilizēsiet nolietotos akumulatorus? Tas būtu par aisberga virsotni, nepievēršot uzmanību tam, ka tā ir apmaksāta biznesa pārdale un ceļš uz elektrisko, vai elektronisko, koncentrācijas nometni. Tikai idioti nesaprot ka tā globālā sasilšana, kuru tagad, saprotot ka visi jūt, ka tās ir pilnīgas muļķības, sauc par klimata izmaiņām, ir bulšits un ļauj sevi čakarēt. Vai nu idiotu par daudz, vai pārāk prasmīgi tiek skalotas smadzenes.

LOHS22ū 10.jūnijs 2023 3:45
3 0 Atbildēt

Populārākās iespējas ir tikai divas.Vai nu būt par čakarētāju, vai nu par čakarējamo.

Ļauj sevi čakarēt.Nu ja, daudzi lohi labprātīgi piekrīt samaksāt rēķinu par patērēto elektrību un neizmanto iespēju nesamaksājot notīties no degvielas uzpildes vietas.

Arī jebkurā koncentrācijas vietā(vai vietnē) vienmēr var rast iespēju iebilst.Karceris,fiziskā ķermeņapstrāde un/vai atgāzu kamera mūsdienu cīnītājus sen vairs nebaida. Taisnība uzvārēs.

Idiotu par daudz- jā, to ir krietni vairāk,nekā smadzeņu skalotāju.Vienīgā starpība, ka smadzeņu skalotājiem tiek visai dāsni samaksāts, kamēr idioti savu eksistenci apmaksā paši no savas loha kabatas.

Nupat (ar saviem izteikumiem aizsprosta sagrūšanas sakarā) vispasaules Kretīnu top 3niekā iekļuvis kāds vīrietis vārdā i-Lons.Taču citkārt runīgie apskatnieki un pārējie šamā elektro lohmagnāta fani diezko neraujas iebilst.Ja reiz saimnieks sacīja, lohu uzdevums ir piekrist un dziļā pateicībā vēl viņam assteskaulu noglaudīt.

Vadik 10.jūnijs 2023 8:42
5 1 Atbildēt

Būtu jautri pārvadāt,piemēram, stumjamo pļaujmašīnu ar sabiedrisko transportu.

Rexx 10.jūnijs 2023 13:47
2 0 Atbildēt

Kā šie plāni rezultēsies?

- es jums uzlikšu tādu nodokli....TĀĀĀDU NODOKLI!!!!!

Rexx 10.jūnijs 2023 20:22
0 0 Atbildēt

Latvijā transports 30+%...... Cik Latvija vispār piesārņo? Jāskatās kopējais uz teritoriju, nevis jāfilozofē, kā sadirst dzīvi pilsoņiem. Kā tad laukos braukt ar to mikroelektro, ja man ceļš nekāds, ziemā to neviens īsti netīra, kā arī saimniecībai transports vajadzīgs. Pilsētā jā, tur tiešām jāierobežo.

LOHS22ū 10.jūnijs 2023 22:20
2 0 Atbildēt

Ak tā..Tātad arī tevi ir jāierobežo,kad tu būsi izkūūlies ārā pa to savu netīrīto ceļu un atbraucis pie tiem tur  pislsētas Lohiem.

Pie robežas mašīnu steliņģī pa 4eur/stndā,  tālāk ar kājminamo vellopēdu pa 3eur pusstundā.

Veceni U-pozā pār pa rāmi,kinderus uz bagažnieka.Ja nokrīt,lai skaļi kliedz un tālāk dodas pa Ass līniju.

To remontā vedamo zālespļāvēju var vilkt pa zemi,piesedzot ar laptoopu un kādām ķīm tīrītavā nododamajām  zelupatām.

Ā,vēl ko aizmirsās,- ja sievasmutterei kko ievaigās strādiņos vai austrumgaiļu ēzerā, to var vnk striķī piesmiet,lai skrien līdzi.Ja līst vai slidens,mošk var arī vilkt.

Es 11.jūnijs 2023 0:08
0 0 Atbildēt

Psihenē bija izlaidums?

reku 11.jūnijs 2023 11:20
1 0 Atbildēt

"Atgūstas pēc kovid"- pareizāk būtu teikt atgūstas pēc valdošo režīmu rīcības.Skādi nodarīja valdību rīcība,visā tā bezjēdzīgā ākstīšanās.

Krotow 11.jūnijs 2023 13:15
1 0 Atbildēt

Ir tikai maza nianse  ko nevaldošais vairākums piedāvā likt vietā?

BMW 12.jūnijs 2023 9:21
0 0 Atbildēt

Visa Eiropa ir gandrīz tikpat liela kā Kanāda! Tā kā Globāli dekarbonizācijas procesā Eiropa maz ko var ietekmēt, ja ASV, Indija, Ķīna, Krievija un visa Āfrika turpina kūpināt!

Eiropai ir tikai viens iemesls virzīties uz elektrifikāciju- varēs atteikties no naftas importa un piķis paliks Eiropas ekonomikā. Šobrīd naftas piķis baro arābus, krievus un kāds mums no tā labums?

srt 12.jūnijs 2023 9:57
1 0 Atbildēt

Ja neesi ievērojis, tad Eiropa danco pēc ASV stabules, kamēr visas tavas uzskaitītās lielvalstis ir neatkarīgas un var likt virsū kam un kad grib.

imzz 12.jūnijs 2023 17:13
2 0 Atbildēt

Ne jau klimata ziņā. Un par dancošanu pēc ASV stabules parasti uztraucas tie, kuri gribētu, lai Eiropa dancotu pēc Krievijas stabules, un tieši šajā virzienā daudz kas arī tika panākts. Kaut vai Eiropas atkarība no Gazprom.

imzz 12.jūnijs 2023 9:44
1 0 Atbildēt

"Eiropas Savienībā (ES) pēdējos gados aizvien vairāk pieņemas spēkā bažas par klimata pārmaiņām."

Attiecībā uz klimatu vieglo autotransportu piesaukt ir nejēdzība. Attiecībā uz bažām par gaisa kvalitāti lielu pilsētu centros, tas ir daudzmaz loģiski.

Bet visas ES saražotais CO2 ir apm. 7,2% no pasaules. No tā viss transports apm. 1/4, un vieglais noteikti mazāk par 1%

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

775 Zs, 20 tonnu graudu bunkurs, 18 m heders - New Holland pastāsta par jauno flagmani (+ FOTO) 7

Lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland atklājis informāciju par jauno labības kombainu CR11. Lasīt vairāk

 

Mazāk par 20 000 eiro – Hyundai elektriskais mazauto Eiropas tirgum (+ FOTO) 20

Eiropas tirgū ļoti trūkst cenu ziņā pieejamu elektroautomobiļu, tādēļ Hyundai pieteikums, kas sola elektrisko mobilitāti mazāk kā par 20 tūkstošiem eiro, ir ļoti interesants. Lasīt vairāk

 

Kas būs, ja zvanīsiet uz 000 (+ VIDEO) 2

Tālrunis 112 zināms gan Latvijā, gan citviet pasaulē, kur ārkārtas situācijās iespējams izsaukt policiju, medicīnisko palīdzību un ugunsdzēsējus. Lasīt vairāk

 

Jeep pikaps par 70 000 dolāru 250 vienībās (+ FOTO)

Jeep Gladiator pikaps tagad arī Mopar versijā, kas paredzēta ASV tirgum un tikai 250 vienībās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti