Atkal un atkal par degvielu.

irbux Reģ.: 27.09.2004

Tātad sākumam salīdzinājums:

Valsts Benzīns 95 Benzīns 98 Dīzeļdegviela

Igaunija 0.51 0.53 0.45

Latvija 0.47 0.48 0.44

Lietuva 0.53 0.55 0.49

Krievija 0.20 0.21 0.16

Tātad šajā mazajā eksperimentā ir novērots, ka no Baltijas valstīm mums ir lētākais benzīns, bet tie, kam 0.47 ir par dārgu, jāsāk meklēt kāds draugs pie Latvija - Krievijas robežas.

 
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Man šķiet ka mūsu degviela jau sen saņēma spirtotas piedevas oktāna skaitļa palielināšanai. Šī bezmaz vai tāda kā legalizēšanās sanāca.

Nelaimes ar "spirtoto" degvielu ir tādas ,ka

a) jams vairāk piesaista ūdeni (intensīviem braucējiem juhop )

b) spirta "atdotās" enerģijas daudzums ir mazāks kā tīram benzīnam.

Citādi skat. Crankshaft kompetento viedokli.

dakteris Reģ.: 03.07.2001
0 0 Atbildēt

Kā rāda pieredze dzīvē tā nav..Avensis 2.0 D4 ar 95 kā reizi tērē vismaz 1l vairāk, pat uz šosejas nekā pilsētā un dinamika arī tāda nekāda..ielejot 98 ir kā bija pirms oktobra..tāda individuāla pieredze

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Mefistofels rakstīja: 46 santīmi super ietaupījums, to var notriekt no benzīntanka uz mājām braucot pie luksafora grīdā iespiežot un pagalmā nevis vienkārši iebraukt, bet iedriftēt. Būs asas izjūtas uz haļavu

Šitas labs

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

viktors1961 rakstīja:

VWfans rakstīja: Sarēķināju vidējo dīzeļdegvielas patēriņu manai Merivai, kurai nobraukums jau pārsniedzis 89 tūkstošus kilometru.

No 17.11.2008. līdz 16.11.2009. nobraukti 30035 km ar 1532,81 litru dīzeļdegvielas. Vidējais degvielas patēriņš 5,10 litri uz 100 km. Tālajā braucienā uz Anglijas ziemeļiem degvielas patēriņš bija 4,73 litri uz 100 km. Ja šo tālo braucienu neņem vērā, tad vidējais dīzeļdegvielas patēriņš pēdējā gada laikā bija 5,19 litri uz 100 km.

Un??? mans vecais 2,5 TDi A6 ēd no 6-7 uz 100. lai arī 7 nekad nav bijis, lai būtu 7x0.45 (tik pašlaik maksā piegādāta krievu DD) =Ls3.15 uz 100km. Tavi 5,1x0,67= 3.40. Jautājums - vai ir vērts grūst naudu iespējā taupīt, vai arī vnk neļaut sevi apjāt? var protams apelēt pie fakta, ka es maita nemaksāju par ceļu taisīšanu, ka pateicoties tādiem maitām kā es tev jālauž mašīna pa bedrēm, bet man tas ir pie vienas vietas. No tā, ko es nomaksāju nodokļos, maniem paldies dievam vēl pie veselības esošajiem vecākiem pensijai sanāk un vēl pāri paliek, nemaz nerunājot pat to, cik es PVN-u maksāju.

Tad salabo savu motoru, parasti jau audisti apgalvo ka ir 5-6 [vismaz bezpiedziņai], tb tādā režīmā, kā fanam vajadzētu dabūt apmēram tādu pašu strebienu

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

VWfans rakstīja: Sarēķināju vidējo dīzeļdegvielas patēriņu manai Merivai, kurai nobraukums jau pārsniedzis 89 tūkstošus kilometru.

No 17.11.2008. līdz 16.11.2009. nobraukti 30035 km ar 1532,81 litru dīzeļdegvielas. Vidējais degvielas patēriņš 5,10 litri uz 100 km. Tālajā braucienā uz Anglijas ziemeļiem degvielas patēriņš bija 4,73 litri uz 100 km. Ja šo tālo braucienu neņem vērā, tad vidējais dīzeļdegvielas patēriņš pēdējā gada laikā bija 5,19 litri uz 100 km.

nesēņojot ,ar ~90l LPG , ar baudāmo A6q 2,8tiptr.,vidēji tiek novizināti 700km , kas satāda ap ls4,5 uz 100km pieņemu ka tas ir stipri baudāmāk , nekā tresīt savu resno pakaļu ar pazeminātas veiktspējas mazmašīnu

Visiem jau nav resnas pakaļas

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

TDIOTS

Crankshaft lūgšu Tavu kumpetento viedokli -gāzt man 1,9dti reņa motõrā Xeramic waj negāzt ??? Kreņkis -turbina bik sulo un 250kkm jau brošāā

..................................

Jaasaka atklaati: turbiinas vispaar ir visai cimperliigi agregaati! Turbiina sulo - es saprotu, ka suuknee motorellu gaisa vai izpluudes gaazu pusee, ja? IMHO taadaa gadiijumaa vislabaakais buutu turbiinas ass labirintbliiveejumu mainja, jo pie apgriezieniem, kaados griezhas turbiinas ass, tas Xeramic var nenostraadaat.

Pasham savulaik nostraadaaja, bet citaa vietaa - pakaljtiltaa saaka trokshnjot "shneka" gultnis. Izdariiju visu kaa veeleets un skanja patiesi praktiski pazuda. Bet nu tur ir pavisam cita apgriezienu kategorija ...

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

WALA

Man šķiet ka mūsu degviela jau sen saņēma spirtotas piedevas oktāna skaitļa palielināšanai. Šī bezmaz vai tāda kā legalizēšanās sanāca.

=====================

Tie nebija spirti, bet spirta "radinieki" MTBE un ETBE - tieshaam oktaanskaitlja "buusteri". Nelaime vien taa, ka dazji piegaadaataaji paarmeeru ar vinjiem aizraavaas % izteiksmee Pasham vienreiz patukshaa tvertnee (un trubaas) uzvaariijaas benzha ~+30C temperatuuraa vasaraa, DINAZ produkts. Pieleeju tuvaakajaa tankaa citu un bija OK.

Nelaimes ar "spirtoto" degvielu ir tādas ,ka

a) jams vairāk piesaista ūdeni (intensīviem braucējiem juhop )

===================

Spirtaa saistiitais uudens jau nekaada nelaime nav, galvenais, lai vinjsh tur sisteemaa nav briivaa veidaa. Taa saciit, "atuudenjotaaja - baakas tiiriitaaja "efekts

b) spirta "atdotās" enerģijas daudzums ir mazāks kā tīram benzīnam.

=====================

Taa ir, bet ar tiem 5 ...10% , braucot cilveeciigos rezhiimos un ja viss ir OK, juutamai starpiibai nevajadzeetu buut, vismaz neesmu maniijis juutamu pateerinja pieaugumu.

Citādi skat. Crankshaft kompetento viedokli.

==================

Pateicos par komplimentu! Daavanas - STUDIJAA!!!

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Tad salabo savu motoru, parasti jau audisti apgalvo ka ir 5-6 [vismaz bezpiedziņai], tb tādā režīmā, kā fanam vajadzētu dabūt apmēram tādu pašu strebienu

Nekas man nav jālabo, vnk autiņš neiet pa bāņiem un man patīk iespiest. Pa garo trasi varu dabūt arī tevis saukto ciparu

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

a) jams vairāk piesaista ūdeni (intensīviem braucējiem juhop )

===================

Tā jau vairāk tanku problēma, kā nodrošināt, lai tvertnēs ūdens netiek klāt. Benzīnbāka ir hermētiska un tas pat ir labi, ka spirts ūdeni piesaista, mazāk rūsēs.

Ir gan problēma laivu motoriem, tur bāka vislaik ir ūdens tuvumā un braukts arī tiek pa retam tā kā var nākties cīnīties ar sabojātu degvielu. Vēl spirts izrādās ir agresīvs pret laivu stiklašķiedras bākām un šķīdina epoksīdus.

b) spirta "atdotās" enerģijas daudzums ir mazāks kā tīram benzīnam.

=====================

Pie 5% piejaukuma patēriņa atšķirība ir tikai 1-2% = 0.01 litrs uz 100km nevis kā te daži biedē.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Kanibaals

a) jams vairāk piesaista ūdeni (intensīviem braucējiem juhop )

===================

Tā jau vairāk tanku problēma, kā nodrošināt, lai tvertnēs ūdens netiek klāt. Benzīnbāka ir hermētiska un tas pat ir labi, ka spirts ūdeni piesaista, mazāk rūsēs.

-------------------------------

Normaalaa tankaa uudeni nemaz iesuukneet nevar, pats savulaik bezmaz visu Latviju apgaadaaju ar "Kolor-Kut (R) Water Finding Paste" Ja tankisti ir rastjapas, nu tad ... Bet ir taada lieta, kaa kondensaats, iipashi aktuaala lieta temperatuuraas ap "0" un

braukaajot ar pustukshaam baakaam ... Pa vienu ziemu var krietns daudzums taa labuma izveidoties

Ir gan problēma laivu motoriem, tur bāka vislaik ir ūdens tuvumā un braukts arī tiek pa retam tā kā var nākties cīnīties ar sabojātu degvielu. Vēl spirts izrādās ir agresīvs pret laivu stiklašķiedras bākām un šķīdina epoksīdus.

---------------------------------

Vai tad no stiklashkjiedras (stiklaplasta) kaads veel taadu lietu, kaa degvielas tvertnes taisa? Turklaat ar epoxy? Liekas, tagad taadas lietas taisa vien no termoplastiem ar "izpuushanas" metodi, kaa benziinkannas. Jeb kljuudos?

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Mazumtirgotāja \"Latvija Statoil\" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns šodien maksā jau 80,9 santīmus par litru un tas ir jauns degvielas cenu rekords Latvijā, novēroja biznesa portāls \"Nozare.lv\".

vairāk svviesta tē...

www.financenet.lv/...

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Sagaidīsim arī 85 santīmus par litru.

Bet vairāk gan ne, jo tad jau masveidā sāks nolikt auto pie sētas un brauks ar sabiedrisko vai ies ar kājām.

Nu varbūt būs arī 90 santīmi par litru, nu bet tad brauks tikai tie, kas nu nekādi nevar nebraukt.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

modena rakstīja: Mazumtirgotāja "Latvija Statoil" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns šodien maksā jau 80,9 santīmus par litru un tas ir jauns degvielas cenu rekords Latvijā, novēroja biznesa portāls "Nozare.lv".

vairāk svviesta tē...

www.financenet.lv/...

Aizej un pastabulē,Antiņ. Pipec,ko nu darīt,kā nu būt Lohs... Ej kājām. Brauc ar tramvaju. Sēdi un pird dīvānā.

paklusētu, savoks....

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

kāds tur rekords.

dārgāko dīzeli lēju pa 86 saņi, pirms kādi 3 gadi vai

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

modena rakstīja: Mazumtirgotāja "Latvija Statoil" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns šodien maksā jau 80,9 santīmus par litru un tas ir jauns degvielas cenu rekords Latvijā, novēroja biznesa portāls "Nozare.lv".

vairāk svviesta tē...

www.financenet.lv/...

Aizej un pastabulē,Antiņ. Pipec,ko nu darīt,kā nu būt Lohs... Ej kājām. Brauc ar tramvaju. Sēdi un pird dīvānā.

Nu ja pie dārgas degvielas tik māki mastjurbēt, tad sāc staipīt krānu, moš pālīdz.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Sen neesmu bijis šinī portālā. Arī pateicoties Deksterim. Nepatīk negatīvismis kas šeit notiek. Pārsvarā no Dekstera. Ja es paudīšu savādāku viedokli, nekā Vadonis domā, būšu antiņš, vai meitene ar svārtkiem.

Pēc dabas esmu ļoti mierīgs cilveks. Bet ja patstāvīgi jāuzklausās šizofrēniķa viedoklis, tad nu viņš pašol nax.j.. Man ir citas problēmas ko šinī dzīvē risināt, nevis plēsties ar dzīvē apdalīto.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Sen neesmu bijis šinī portālā. Arī pateicoties Deksterim. Nepatīk negatīvismis kas šeit notiek. Pārsvarā no Dekstera. Ja es paudīšu savādāku viedokli, nekā Vadonis domā, būšu antiņš, vai meitene ar svārtkiem.

Pēc dabas esmu ļoti mierīgs cilveks. Bet ja patstāvīgi jāuzklausās šizofrēniķa viedoklis, tad nu viņš pašol nax.j.. Man ir citas problēmas ko šinī dzīvē risināt, nevis plēsties ar dzīvē apdalīto.

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

šodien pie Slāvu apļa nestē uzpildījos pa veco labo 0.777 Ls.

vaijdzēj uz Azuru - sen nebija caur to bardaku braukts, tagad uz Piedrujas var pa gaisu aizlidot

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

uge rakstīja:

Sretsked rakstīja:

modena rakstīja: Mazumtirgotāja "Latvija Statoil" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns šodien maksā jau 80,9 santīmus par litru un tas ir jauns degvielas cenu rekords Latvijā, novēroja biznesa portāls "Nozare.lv".

vairāk svviesta tē...

www.financenet.lv/...

Aizej un pastabulē,Antiņ. Pipec,ko nu darīt,kā nu būt Lohs... Ej kājām. Brauc ar tramvaju. Sēdi un pird dīvānā.

Nu ja pie dārgas degvielas tik māki mastjurbēt, tad sāc staipīt krānu, moš pālīdz.

Nē,meitenīt, vienkārši es ieleju un braucu,kā to dara daudzi jo daudzi.

Bet daļa īd un pukšķ par jebko. Tā kā,pis tik taisni Mazāk īdētāju,labāks noskaņojums pārējiem.

īdi tu, piderīt un sūkā. Ja no tā Tev labāka dzīve un prāts, tad laimīgs cilvēks. Vēl vari pist līki.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Es šodien piepildiju auto degvielas tvertni. Braucu uz Latgali un atpakaļ uz Rīgas rajonu, bet atšķirībā no Tevis Dekster, nespiedzu no laimes, ka degviela dārgāka palikusi. Būs jau labi zaķīt. Tu esi apskaužams cilvēks, Tevi neuztrauc nodokļu palielinājumi, cenu kāpumi. Tevi var slaukt bezgalīgi un Tu spieksi no laimes, nākotnes vārdā, kura var arī nepienākt.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Tu esi prasta slaucama govs.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Un ne jau saimnieka, bet katra kuram gribās.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Nu sūkāt pašam sanāks. Tu te esi katru dienu, jo īsti darīt nav Tev ko. Tik pa inetu bļetstvas visiem dāļāt. ( varbūt piedos, ka uzrunāju Tevi ar lielo burtu, lai gan neesi pelnijis. Vienkārši kultūra cita,)

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

uge rakstīja: Tu esi prasta slaucama govs.

Tāpēc,ka nestresoju par benzīna cenu un nežēlojos?

Sūkā ledu,ambīli.

Malacis. Labklājības cēlājs. Bez tevis būtu piz.ec.

uge Reģ.: 27.04.2004
0 0 Atbildēt

Muļķa dekster, tu vē neesi sapratis, ka dēļ tādiem idiotiem kā tu šī valsts ekonomika turās. Slava KPSS, tu bļausi, vai bļāvi URRĀA!

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti