Jauns Dīzelis vai Benzīns ???

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003

Kā jums šķiet - pērkot jaunu automašīnu un zinot savu nobraukumu (28 000 km gadā) - vai ir vērts samaksāt, piemēram, 1500 Eur vairāk par dīzeļa dzinēju, ja es zinu, ka šāds gājiens atmaksāsies tikai 3 gadu laikā?

Respektīvi, nafig man pie pirkšanas samaksāt uzreizi par 1,5 - 2 tk EUR vairāk, ja pie mana konkrētā nobraukuma (vairāk toč nebūs) es šo papildus izdoto naudiņu reāli atgūšu 3 gadu laikā... Hren zina, kas pa to laiku notiks.

 
1.. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Oscar rakstīja: Absolūti piekrītu TDI pēdejā komentārā!

Man darba kolēģis sāka daudz pelnīt un nolēma, ka viņa pirmais auto būs jaunā Mazda 2 (1.4 benzīns), jo arī uzskatīja ka negrib remontēt vecas jo neko no tā nesaprot. Tagad jūtās neapmierināts- masīna maza degvielu rij neatbilstoši papīriem.

Cits kolēģis no benzīnpasāta pārgāja uz volvo 2.5 dīzeli (2000g) un ir ļoti apmierināts. Protams ielika zūksnīti lai visu savestu kārtībā.

Man arī viens kolēģis no benzīna pārgāja uz Volvo 2,5tdi.Pirmā pusgada laikā ielika ap 1000Ls, tagad brauks kādus 2-3 gadus kamēr šos ieguldījumus spēs atpelnīt un varbūt pēc tiem 2-3 gadiem arī sāksies kaut kāda ekonomija

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Guzis rakstīja: šitādu lietu arī nevajag aizmirst:

"U. Sakne atgādina arī, ka neizbēgams un stipri jūtams degvielas cenu kāpums sagaidāms 2008. gada sākumā. Atbilstoši ar ES saskaņotajam akcīzes nodokļa pieauguma grafikam Latvijai akcīzes nodoklis bezsvina benzīnam būs jāpaceļ līdz 21,6 santīmiem litrā un dīzeļdegvielai līdz 18,3 santīmiem litrā. Šobrīd gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai tas ir 16,4 santīmi litrā, tātad 2008. gada sākumā cenas pieaugs vismaz par attiecīgi 5,2 un 1,9 santīmiem litrā."

kādi pravietiski vārdi

A man pof**ig, - ES politika ir par alternatīvo degvielu attīstīšanu un akcīze gāzei nedraud..

vzinis Reģ.: 26.06.2001
0 0 Atbildēt

mazmotors 1.4 vai pat 1.6 benzinu un dizeljzupu ed daudz maz lidzvertigi, tapec maksat 1.5tk .... ja nu vienigi ljoti daudz braucam ....

Benzins

vzinis Reģ.: 26.06.2001
0 0 Atbildēt

Griezējs pieslēdzās - īsi sakot uz 1000km ar dīzlei var ietaupīt 12LVL, tālāk rēķini pats ...

Tengizss Reģ.: 25.07.2003
0 0 Atbildēt

vzinis rakstīja: Griezējs pieslēdzās - īsi sakot uz 1000km ar dīzlei var ietaupīt 12LVL, tālāk rēķini pats ...

Es attiecībā uz savu Merivu parēķināju, ka pie vakardienas cenām (benzīns 73,7 sant., dīzelis 79,7 santīmi), 1,3 CDTI salīdzinājumā ar 1,4 benzīnu ietaupa 7,3 latus, bet pie šodienas cenām (benzīns 73,7 sant., dīzelis 81,2 sant.) ietaupījums sarūk līdz nieka 6,6 latiem...

vzinis Reģ.: 26.06.2001
0 0 Atbildēt

cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Gasjs Reģ.: 21.10.2002
1 0 Atbildēt

1. Liels dīzelis + automāts rullz. Man ar piepilsētu un Rīgu (galīgi lielajos korķos cenšos netikt) vidējais vasarā zem 8 l /100 km.

Tas ar 3.0 204hp un automātu.

2. Neesmu braucis ar tiem mazajiem modernajiem dīzeļiem, bet gadījās pabrauk pa Horvātiju ar Seat Ibiza 1.4 (skat. Lasītāju pieredzi). Pilnīgi nekustīgs vāgens. Kaut cik brauk varēja tikai 3 - 5krpm diapazonā. Iespējams, ka mazdīzelis nodrošinātu patīkamāku braukšanu dēļ griezes. Bet zem 2krpm tāpat būs mironis (pat Alfa Romeo 147 ar vājāko 1.9 100hp pilnīgi nekustēja zem 2krpm).

3. Mans dīzelis diezgan lēni uzsilt (it sevišķi ziemā). Kamēr auksts tikmēr ēd krietni vairāk zupas (iespējams tas ir automāts, kurš bremzē ar uzsilšanu). Tāpēc dīzelis nedod nekādu īpašo ekonomiju īsos (laikā un km) braucienos. Man ziemā aiziet kādi 10km pa šoseju, kamēr t rādītājs daudzmaz pietuvojas opitmumam.

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Guzis rakstīja: šitādu lietu arī nevajag aizmirst:

"U. Sakne atgādina arī, ka neizbēgams un stipri jūtams degvielas cenu kāpums sagaidāms 2008. gada sākumā. Atbilstoši ar ES saskaņotajam akcīzes nodokļa pieauguma grafikam Latvijai akcīzes nodoklis bezsvina benzīnam būs jāpaceļ līdz 21,6 santīmiem litrā un dīzeļdegvielai līdz 18,3 santīmiem litrā. Šobrīd gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai tas ir 16,4 santīmi litrā, tātad 2008. gada sākumā cenas pieaugs vismaz par attiecīgi 5,2 un 1,9 santīmiem litrā."

Eiropā arī pēdējos mēnešos ir izlīdzinājies Super un Diesel cenas, tikai ir viens BET, viņiem uz dīzeli lielāka akcīze. Mums dīzelim akcīze mazāka, bet cena par 10% lielāka...

Uh_ti Reģ.: 22.03.2008
0 0 Atbildēt

Vienīgais normālais variants ir benzīns (2,5 l un uz augšu)+gāzes šprice. Būs po gan benzīna, gan, it īpaši, dīzeļa cenas.

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Vienīgais normālais variants ir nepist santīmu, a ja tomēr gribas, tad pārvietoties ar kaut ko citu!

JJJ Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

vzinis rakstīja: mazmotors 1.4 vai pat 1.6 benzinu un dizeljzupu ed daudz maz lidzvertigi, tapec maksat 1.5tk .... ja nu vienigi ljoti daudz braucam ....

Benzins

nu nesaki gan, uz štrāses varbūt, bet, ja pa pilsētu jāmīcās, tad dīzelis viennozīmīgi tērēs mazāk, un pie tam jūtami. bieži jau ir dzirdami stāsti, ka piem., 1,6 benzīns tērēs aptuveni tik pat cik dīzelis, bet no personīgās pieredzes, ar dīzeli (kādreiz bija šāds nemotora dīzelis) brauc kā gribi, bet vairāk par 6 l/100 km nevarēja pat pilsētā dabūt, normāli bija ap 5 l/100km. Pēc tam gadījās pamocīt tādu paš bezīnieku - jā , pa štrāsi atšķirība liela nebija- 6-7 l/100km, kuru var arī pieciest, jo nebaraukāju tūkstošus mēnesī, bet pilsētā visi 10 un ziemā pat vairāk sanāca. katrā ziņā, arī pie pašreizējām cenām, ja jāmīcās pa pilsētas korķiem, tad arī pie salīdzinoši nelielām distancēm vai gada nobraukumam dīzelim jābūt ekonomiskākam. ok, šī mana personīgā pieredze bija ar 10 gadīgiem autiņiem tajos senajos laikos, bet nedomāju, ka princips mainījies.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Toties lielais vairums ķīseļu pie tiem 160 draudēs izlēkt no motortelpas

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Toties lielais vairums ķīseļu pie tiem 160 draudēs izlēkt no motortelpas

netirs tik ja

Tengizss Reģ.: 25.07.2003
1 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Toties lielais vairums ķīseļu pie tiem 160 draudēs izlēkt no motortelpas

Manējais 1,3 CDTI nemaz tik ātri neiet.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pamēģini no kalniņa un pa vējam

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Un izņem liekos sēdeklus lai svars mazāks....

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kindzulis rakstīja:

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Toties lielais vairums ķīseļu pie tiem 160 draudēs izlēkt no motortelpas

netirs tik ja

Neiet runa par lielajiem motoriem ar garām kārbām - ar tādiem jāt saņķiku nevar Vislabāk man patika viens vw T4 ar 1.9 TDI - pa šoseju ātrāk par 85 pabraukt nevarēja - varbūt varēja, bet abaroti bija baisi, un tas viss - piektajā robā Tas, protams, tāds pārspīlēts piemērs, bet tomēr

P.S. Neticu, ka merivas fana meriva uz 160 neiet - jams vnk baidās, ka neizjūk un nemēģina

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Iet jau iet tikai viņam sirdsapziņa un bailes salonu pieslapināt traucē.......

Gregers Reģ.: 26.02.2008
0 0 Atbildēt

JJJ rakstīja:

vzinis rakstīja: mazmotors 1.4 vai pat 1.6 benzinu un dizeljzupu ed daudz maz lidzvertigi, tapec maksat 1.5tk .... ja nu vienigi ljoti daudz braucam ....

Benzins

nu nesaki gan, uz štrāses varbūt, bet, ja pa pilsētu jāmīcās, tad dīzelis viennozīmīgi tērēs mazāk, un pie tam jūtami. bieži jau ir dzirdami stāsti, ka piem., 1,6 benzīns tērēs aptuveni tik pat cik dīzelis, bet no personīgās pieredzes, ar dīzeli (kādreiz bija šāds nemotora dīzelis) brauc kā gribi, bet vairāk par 6 l/100 km nevarēja pat pilsētā dabūt, normāli bija ap 5 l/100km. Pēc tam gadījās pamocīt tādu paš bezīnieku - jā , pa štrāsi atšķirība liela nebija- 6-7 l/100km, kuru var arī pieciest, jo nebaraukāju tūkstošus mēnesī, bet pilsētā visi 10 un ziemā pat vairāk sanāca. katrā ziņā, arī pie pašreizējām cenām, ja jāmīcās pa pilsētas korķiem, tad arī pie salīdzinoši nelielām distancēm vai gada nobraukumam dīzelim jābūt ekonomiskākam. ok, šī mana personīgā pieredze bija ar 10 gadīgiem autiņiem tajos senajos laikos, bet nedomāju, ka princips mainījies.

Mazmotori vispār nesniedz nekādu ekonomiju!

Što dīzelis mazs ēd tikpat cik paliels'sto benzīn moš pa trīs litriem pilsētā izdosies mazāk ar 1.6-2.0 nekā 3.0-3.8 a pa šoseju pie normālajiem 100-115 km/h vispār mazmotori iesūkā, tērē par kādu litru vairāk, bet trokšņo, vibrē, resurss izčab, drošas jaudas rezerves nekādas... Mazmotori kartingiem, motocikliem un zālespļāvējiem, pārējos ar likumu aizliegt

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

+1

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Vilks Reģ.: 30.07.2002
0 0 Atbildēt

šobrīd braukāju ar VW POLO td 1,4 ar vidējo patēriņu 5l. pirms tam ar VW Bora 1,6 benzīnnieku ar vidējo patēriņu starp 7-8l.

dīzelim ir pavisam cita dinamika- labāks cēliens, jo griezes momenti abiem autiņiem sanāca vineādi.

vienāda tilpuma motoriem, beznīnam tomēr sanāk drusciņ lielāks patēriņš.

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Kindzulis rakstīja:

msh rakstīja:

Seene rakstīja:

vzinis rakstīja: cits stasts ir par auto, kam izvēle starp 3.0dizeli un 3.0benzīnu, un ja vēl kaut kas laiku pa laikam jāvelk.....

Vai arī, ja ir vēlme pabraukāties ar 130+ km/h. Benzīnam patēriņs pieaug diezgan skarbi. Dīzelis uz 160 joprojām tērē ap 7.5

Toties lielais vairums ķīseļu pie tiem 160 draudēs izlēkt no motortelpas

netirs tik ja

Neiet runa par lielajiem motoriem ar garām kārbām - ar tādiem jāt saņķiku nevar Vislabāk man patika viens vw T4 ar 1.9 TDI - pa šoseju ātrāk par 85 pabraukt nevarēja - varbūt varēja, bet abaroti bija baisi, un tas viss - piektajā robā Tas, protams, tāds pārspīlēts piemērs, bet tomēr

P.S. Neticu, ka merivas fana meriva uz 160 neiet - jams vnk baidās, ka neizjūk un nemēģina

Noteikti,ka viņam meriva iet ātrāk! Es ar savu merivu (dokumentos max ir 178km/h) izspiedu 200km/h un nekas nejuka ārā

1.. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti