Ja katru otro dienu skalosi ar augstspiedienu, tad turēsies daudzmaz tīra, bet ar minimālu lakas spīdumu.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Ja katru otro dienu skalosi ar augstspiedienu, tad turēsies daudzmaz tīra, bet ar minimālu lakas spīdumu.
Ezis, apšaubu Tavu apgalvojumu, ka ar karcher patērē mazāk ūdens kā ar šļauku
Nuja, augstspiediena mazgātāju kā tādu izstrādāja tieši, lai notērētu vairāk ūdens!
P.S.
Vari pamēģināt pieliet spaini ar šļūteni un pieliet spaini ar jebkuru sadzīves augstspiediena mazgātāju, dari to, ja iespējams paralēli vai, ja spainis tikai viens, ar hronometru...
Palaidniex:Tu uztaisīji eksperimentu,kurš vinnēja?
JimBeam:apšaubi,neko neiebilstu.
ezi - ne jau man to gribas/vajag noskaidrot. Tev vajag - tu vari skaidrot.
P.S.
Bija te reiz sensenos laikos pilsonis, kurš uzdeva jautājumu - tosols uzkarstot izplešas vai saraujas...
Slinkais, starp 3 bar un 3 bar ir liela starpība, apmēram tā pati, kas tad, ja tu augstspiediena mazgātājam noskrūvēsi sprauslu un mazgāsi tāpat, tikai ne tik izteikta - abos gadījumos sistēmā ir 3 bāri, bet vienā ūdens ar to spiedienu iztek no šļūtenes, bet otrā jūtami mazāks ūdens daudzums ar stipri lielāku spēku iztek no gala, bet sistēmā joprojām ir 3 bāri. Labi, pie mums 3 bāri ir smieklīgs spiediens kad ja vien nav īpaša vajadzība, šļūtene tiek nomesta uz grīdas, gaidot kad sūknis sasūknēs 5 bārus.
TDIOT, vari droši just līdzi - par to ka es ar vecu, primitīvu, pussprāgušu putu balonu, kurā ielieta soda [NaOH] un šļūteni nomazgāju daudz tīrāk nekā dažs labs karčera fans - laikam arī tāpēc man darbā mūžīgi uzkrauj visādas mazgāšanas, jo zina ka pēc tam būs rezultāts. Okej, atšķirībā no mašīnas, kur palaižot to verķi vaļā, visdrīzāk nomazgātos nost arī krāsa, un tieši tāpēc tas ir galīgs beztolks - augstspiediena mazgāšanas aparāts zema spiediena režīmā - savus darba pienākumus veicot no karčera spēka pat ir jēga, jo tur ir maz vietu, kur nedrīkstētu pūst uz pilnu spiedienu - man vienkārši ir dariebusies mūsu mehāniķu un elektriķu nespēja tikt galā ar vienkāršiem elektronikas gļukiem [kaut vai mūžīgā "nepietiekama ūdens padeve" kļūda] un vienkārši visa tā ķēpāšanās un sarežģītība - ak jā, pēdējoreiz kad mazgāju truļus, tad manis izmantotais karčeris nokūrās - nezinu detaļas, nav manā kompetencē, bet kā minimums motors, dzirdēju tik ka laikam izdevībāk būšot nevis remontēt bet pirkt jaunu - kas nekaiš ar putu balonu un šļūteni - tas pats rezultāts, vienīgi bik ilgāk, toties ar garantiju ka viss ies kā pa diedziņu
Ā, vēl viena patīkama starpība starp šļūteni un kurčeri - lietojot kurčeri obligāti jāvelk kostīms, jo ūdens iet pa gaisu - ar šļūteni ne.
Laikam maz ir sanācis lietot. Jā, ūdens patērējas mazāk - ja netici - nolej kādu virsmu ar šļūteni, un pēc tam nopūt ar kurčeri un paskaties cik daudz ūdens notek.
Tas bimam.
vispār udens pateriņš aparātiem krasi atšķīras. lētākiem ir ap 250l stundā, dārgākie jau spēj apēst 500l stundā. spiediens arī krietni atšķiras.
pie 3 bar 3/4" šļūtene bez uzgaļa iztecina ~3000 litrus ūdens
tad jau sanāk ka man ir taisnība-ekonomiskāk
interesanti gan būtu zināt kuram saimniecībā ir tāds gals kas dod 3 bar pa 3/4 labākajā gadijumā ir pie puscollas
Dabiigu, t.i. ekologjisku, ziepju nav. Tas viss ir kjiimija, maaksliigi radiita. Taapeec lieto jebkuru autoshampuunu, ekoefektu sasniegsi, pateereejot mazaak uudens. Lai gan noskalot ar augstspiediena mazgaataaju buus pagruuti - ar lielu spiedienu var sabojaat kraasu, miglinja, kas veidojaas dazhu desmitu cm attaalumaa no sprauslas, nenoskalos mazgaashanas liidzekli - un buus autinjsh peleeks, bez spiiduma.
slinkais - ar sūkni "Ručejok" - tādu spiedienu nedabūsi - fakts, ar normālu sūkni vai miesta ūdensvadu - 2-3 bar ir visai reāli
Kad tā palasās šitenās domu pērles ,tad atliek tik nobrīnīties kā es esmu savus megarulzus tīrus turējis/mazgājis ,lietojot 110bārīgu nemazgataju . Kā man izdevās skalojot krāsu nenomazgāt ar 130barīgu mazgataju , kāda pipara pec tur vel zale un sniegpulkstenītes aug ,putniņi čivina un kaķi nau apspragusi
Chankaishi, kā lai pasaka - muca pirmā spieduma visdabīgākās oliveļļas var radī neatgriezeniskas sekas karpu dīķī... Un nekādas ķīmijas, tā teikt...
Dažu desmitu cm attālumā neko neskalojoša migliņa veidojas vislētākajiem augstspiediena velomazgājamajiem.
Un kas liedz pietuvināt sprauslu 10-15 cm attālumā no virsmas?
kāds reāli to krāsu ir no auto nomazgājis? izklausās pēc kārtējām pilsētas leģendām. Nu jā, ja zem krāsas ir rūsa apakšā un tā jau tāpat birst nost, tad nomazgās. varbūt.
ir nācies mazgāt nost lateksa bāzes krāsu no mājas sienas un tā nemaz tik viegli nost nenāk.
Kaadreiz Islandee redzeeju kaa straadnieki mazgaa ar augstspiedienu nomas mashiinas - darbs visu dienu. Tiem bija stingri piekodinaats nevirziit struuklu paaraak tuvu virsmaam - gan kraasas, gan bliiveejumu deelj.
Chankaishi, kā man patīk stāsti no sērijas - viena tante teica, es pa gabalu redzēju...
Kvalitatīvu krāsojumu no metāla virsmas nevar nomazgāt da kauč ar 250 bar spiediena plakano strūklu.
Ar rotējošo strūklu var mazliet sabojāt lakas virsmu... un viss
Ja krāsa nāk nost, tad vai nu krāsojums ir "kvalitatīvs" vai nu zem krāsas ir "lepra"...
Un cik nozīmē "pārāk tuvu"? Cik tas ir cm?
Var krāsas virsmu sabojāt un noplēst kādu plastmas modingu ar augspiediena mazgātāju bet ne ar amatieru karčeriem,tur vajadzēs profesionālo jeb rūpniecisko un ar uzgali kas nav paredzēts auto skalošanai.Ir rūpnieciskas iekārtas kur ar ūdens strūklu tiek grieztas metāla loksnes kuru biezums nav daži milimetri bet 20,30 milimetri biezumā,cik lielākais biezums tiek griezts to es nezinu.
Vēl viens jautājums - vai tiešām ir tik liela starpība starp 120 bar un 140 bar aparātiem? Jo manam basic Bosch ir 120 bar, un protams, uz sajūtu ir par maz. Tas tika pirkts izmēģinājumam. Bet tagad skatos, ka nopietniem aparātiem, piem., K5 ir 145, bet "profesionālajam" HD 5/12 ir tie paši 120 bar, bet cena ir nevis 99 EUR, bet jau 599... vai tiešām lielā starpība ir uz detaļām, nevis jaudā?
ezis71
Tam metālgrizējam .. jau ūdenim ir piedevas " smiltiņas"
auto krāsu nomazgāt no virsmas ar vienfāzes motora piedzītu sūkņi var tikai, ja krāsojums nekvalitatīs un/vai zem krāsas ir "lepra"... Maksimums, ko var izdarīt ir ar punktveida strūklas uzgali pabojāt spīdumu krāsas virskārtai vai lakas slānim...
Par tiem pro (būsim godīgi HD 5/12 nav pro bet gan viegla komercizmantojuma aparāts) un mājsaimniecības aparātiem... Kā, lai pasaka - resurss, nepārtraukta darbība bez pārtraukuma, un jā dažādu materiālu izmantošana... Kādreiz dzīvē vismaz salīzini no kā izgatavotas kaut vai mājsaimniecības aparātu vai komercpielietojuma aparātu pistole... "Plastmasu" ar nerūsejošo tēraudu/misiņu nav iespējams ietērpt ne vienādā cenu, ne izturības kategorijā...
ar ko mazgāt auto pašam ekoloģiski?
nopirku augstspiediena mazgātāju, tagad meklēju internetā kādu feinu "ķīmiju" , tas ir, eko līdzekli, ko uzšpricēt ar to augstspiediena verķi pirms mazgāšanas.
alternatīva ir ar parasto auto eko šampūnu un švammi to darīt, bet ar verķi būtu foršāk. varbū vienkārši šķaidīt šampūnu ar ūdeni?