Fotoradaru sodi

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014

Labdien, vēlos paprasīt tādu lietu -

Braucot Rīgā pilsētas teritorijā kur atļauts ir 50 kmh braucu uz aptuveni 73 (nesen 70 zīme bija beigusies) un tiku apžilbināts no ceļa malā esoša foto stenda (pārvietojamā bez zīmēm iepriekš) kāds varētu būt sods naudas izteiksmē? Un kad gaidīt viņu ņemot vērā ka sestdienas vakarā iegūts?

Un jautājums nr 2. Vai pastāv iespēja, ka es tieku cauri sveikā jo braucu pa kreiso joslu un labajā nedaudz pa priekšu brauca cits auto (vai var būt tā ka nofočē, bet piem nav numurs redzams utt un līdz ar to nekas nav? Vai arī ja fočē tad sēdi un 100% gaidi?)

 
1 2
Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

Atkarībā, cik tad bija reālais ātrums mīnus radara kļūda - 40 vai 80 EUR

Gaidīt, visdrīzāk, kaut kur nākošās nedēļas vidū/otrā pusē.

Ja numurs nav redzams, tad var arī paveikties.

Kaapeec Reģ.: 23.09.2003
5 0 Atbildēt

No stacionārajiem pavasarī nāca 2 mēnešus, paspēju 2 no viena un tā paša sataisīt, kamēr uzzināju, ka tur tiešām bijis radars.

Bet vispār... Nevajag satraukties, ja pienāks rēķins, tad samaksāt... Vai arī līdz ar apskati. No big deal.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
12 2 Atbildēt

Nu jā, bet 40 EUR vai 80 EUR ir sāpīgs zaudējums... Neatgūstams diemžēl...

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014
7 0 Atbildēt

40 varu pat samaksāt, atzīstu. Bieži grēkoju un tad vēl draudzene sēdēja blakus kura teica, lai pievremzēju - a neklausiju.

80 gan bliež pa kabatu pamatīgi. Huh. Cerams ka neatnāks. Paldies par info. Domāju ka sodi pacelti jo pagājušogad pilsētā pārsniedzot 21-30km/h no CP dabūju 80EUR kvīti

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
6 0 Atbildēt

No CP par vaļsirdīgu atzīšanos var dabūt 50% atlaidi pirmoreiz, bet radars nav tik dāsns.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
9 2 Atbildēt

Vai man vienam tāda sajūta ka Lauris nav diez ko gudrs?

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014
13 0 Atbildēt

Nē, pašam tā liekas arī dažreiz.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Nē.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
2 0 Atbildēt

Murjāņos (tātad pilsētas teritorija) pie zīmes 50 km/h tika fiksēts ātrums 78 km/h, atņēma 3 km/h kļūdu un sods bija 80 EUR pie fiksētā 75 km/h!

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
10 0 Atbildēt

Rodas jautājums,kāpēc ātrums bija 78 km/h un tas bija stacionārais foto radars?

iAuto Reģ.: 17.07.2001
4 0 Atbildēt

Cik zinu tur ir stacionārais radars, nebiju tajā auto tāpēc nevaru 100% apgalvot, bet zinu ciparus, jo redzēju pašu protokolu

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 5 Atbildēt

Stāsti vien pasakas.

Nav viņa protokols,jāsmejās.Man šausmīgi interesē sveši protokoli.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
6 0 Atbildēt

Lai tu savā parliecinātībā saprastu, ka beigās pats esi pamuļķa lomā, tad šis ātrums tika fiksēts Gada auto testa brauciena laikā. Pa šo ceļu brauca daudzi pretendenti, taču viens auto brauca ātrāk.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
19 1 Atbildēt

Nu, jopcik, ja nevari samaksāt 80 km/h, nepārsniedz ātrumu. Un, ja pieķēra, esi vīrs, uzņemies atbildību un samaksā...

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
4 0 Atbildēt

Pameklē netā - kādai jābūt bildei, lai sods būtu neapstrīdams. Tur bija vairaki nosacījumi, pie kuriem bilde ir neapgāžams pierādījums.

wannabe Reģ.: 06.11.2016
9 0 Atbildēt

Kāpēc lai apstrīdētu sodu, ja pats lieliski zini, ka es bijis vainīgs?

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014
3 2 Atbildēt

lai nemaksātu un tiktu sakārtoti likumi visiem līdzīgi? Jo vienreiz mašīna bija aiz "Ķieģeļa" kārtībnieks kvītij bija norādijis ,ka stāvu pie mājas kas atrodas 20m tālāk kur nav "ķieģeļa" rezultātā nav 30 eur sods + tas stulbe...nis kurš katru dienu tur pats liek un izsauca uz mani policiju, jo pašam nebija kur likt mašīnu netika pie izpriecām. (3 gadus nav policija a kad x2 noliec ar nedēļas starpību, tad pēkšņi nakts vidū parādas)

DidzisKalnietis Reģ.: 20.03.2014
12 0 Atbildēt

Lai nebūtu jāsvīst, un naktī labi gulētu, var arī papūlēties ievērot ātruma ierobežojumus! Bet Tu vispār izklausies pēc "noziedznieka-recidīvista", kurš diezgan apzināti pārkāpj ik pa brīdim un visu ko. Tad - vai nu velc ārā maciņu, vai maini attieksmi...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
8 1 Atbildēt

iAuto rakstīja: Murjāņos (tātad pilsētas teritorija) pie zīmes 50 km/h tika fiksēts ātrums 78 km/h, atņēma 3 km/h kļūdu un sods bija 80 EUR pie fiksētā 75 km/h!

Murjāņos tagad ceļš ir tik labs, ka ir grūti noturēt 53-55 km/h... Vispār Inčukalna-Valmieras šoseja pēc tajā paveiktajiem remontdarbiem ir ļoti baudāma kļuvusi...

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
4 3 Atbildēt

Viņš tak tev neatbildēs,cilvēks garīgi slims,māte stāvus dzemdēja,lūk arī sekas.

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
3 1 Atbildēt

Atnāca no Austrijas vēstule ar rēķinu 35eur par ātruma pārsniegšanu. Ar visu tulkojumu latviešu valodā. Ko darīt? Lik mīksto, vai samaksāt? It kā summa nav liela, varētu arī samaksāt lai atčakarētos no problēmas. Bet varbūt nav jēgas tāpat viss noklusīs. Vai arī te pie apskates pieskaitīs? Kaut gan tas autiņš diez vai te ies vairs apskati.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 0 Atbildēt

Es samaksātu.

Tiešām gribi problēmas tādas nieka summas dēļ?

iciks Reģ.: 29.05.2013
4 0 Atbildēt

Jautrāk bija radiniekam, kam no Anglijas atnāca rēķins par nenomaksātu stāvēšanu kaut kur. Auto numurs pareizs, marka, modelis - viss ir, vien fakts, ka radinieks, kas nekad Anglijā nav pat bijis, ar visu savu auto tajā laikā bija Latvijā.

Uzcepu viņam vēstuli, ka bijis te un ja šie grib lietas risināt tālāk, lai gādā pierādījumus. Atsūtīja atvainošanos vai kā tā, bet viss beidzās. Liekas, tas viņu kantoris arī nebija "raksti mums, dabūsi miljonu no emigrējušās diktatora meitas" līmenī, bet kaut kas gluži oficiāls.

Kā tā varēja sanākt, kas zina...

x_rays Reģ.: 22.04.2003
4 0 Atbildēt

No UK nekas bez foto un pilnas informācijas tāpat vien atnākt nevar. Nav bilde, nav nekas. Un principā visi šie UK parking kantori mēģina na šaru uzvārīties, un momentā pieklust, ja viņiem nav 150% taisnība.

DidzisKalnietis Reģ.: 20.03.2014
3 0 Atbildēt

Var sanākt tā, ka to kvītiņu nodod vietējiem tiesu izpildītājiem - paliksi pliks un nabags!

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Lai nodotu tiesu izpildītājiem, vispirms ir jābūt tiesai. Tā kā Rietumos tas process ir dārgs un ne vienmēr prasītājs vinnē, tad 95% gadījumu līdz tiesai nekas neaiziet, vismaz UK.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Muļķības.

Tallinā sanācis noparkoties zem zīmes "apstāties aizliegts".

Protams, ignorēju pie loga piesprausto soda kvīti.

Pēc pāris mēnešiem jau no Creditreform saņēmu laipnu aicinājumu tomēr samaksāt... jau 2x vairāk EUR.

Protams, izdarīju zibenīgi.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Manuprāt, X-rays runā prātīgāk, nekā Tu.

Creditreform vai Pauts Konsults faktiski vēl nav nekas. Viņi aicinājumu izsūtīt jau var un uz daļu (kā redzams, arī uz Tevi) tas iedarbojas un viss notiek.

Ja Tu ignorē, tad nekas cits neatliek, kā vērsties tiesā un to jautājumu risināt tur. Vai 30 eur dēļ tas notiks? Šaubos. Bet, kā jau teicu, gana lielā daļā gadījumu pietiek ar draudīgu vēstuli un lietas notiek. Vismaz tā man jurists skaidroja.

Čomam rakstīja protokolu par dzeršanu sabiedriskā vietā. Viņš ar policistiem parunājās un tieši pajautāja, kas tad notiks, ja sodu viņš tomēr nemaksās? Tie paminstinājās un teica, ka tādu gadījumu esot nejēgā daudz un visticamāk tas pakārsies gaisā un...vārdsakot, nebūs nekas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Nav vēlēšanās sabojāt savu kredītvēsturi šādu sīkumu dēļ.

Un to gan viņi mierīgi var izdarīt.

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Neviens Tevi nemāca, kā rīkoties ar savu naudu. Gribi maksā, gribi nemaksā, taču nesaki, ka citi runā muļķības.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
6 0 Atbildēt

Maksimālais, ko viņi pēc likuma var tev pieprasīt, ir 12 euro parādu piedzīšanas izdevumus. Ja prasa vairāk, vari sūdzēties PTAC. ja viņi dēļ tā ieliek melnajā sarakstā un tu tā dēļ nedabū kredītu, tev ir tiesības sūdzēties. Uz tādiem kā tu, kuri mīļā miera labad ver vaļā naudas makus, jau arī šamie dzīvo.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

ezis71 rakstīja: Viņš tak tev neatbildēs,cilvēks garīgi slims,māte stāvus dzemdēja,lūk arī sekas.

Tu par ko raksti?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 9 Atbildēt

Par muļķiem kas saņem rēķinus no stacionāriem foto radariem.Tur tak tiešām jābūt ar pirkstu taisītam.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
8 0 Atbildēt

Ne es, ne Tu zini apstākļus.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Leišu CP arī ieteica uzreiz samaksāt soda kvīti, jau labu laiku aktīvi piedzenot naudu no kaimiņiem caur kredītu piedziņas kompānijām... Eiropā viss jau vienots tagad. Bezmaz kā "domestic market".

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 2 Atbildēt

sleepnis rakstīja: Atnāca no Austrijas vēstule ar rēķinu 35eur par ātruma pārsniegšanu. Ar visu tulkojumu latviešu valodā. Ko darīt? Lik mīksto, vai samaksāt? It kā summa nav liela, varētu arī samaksāt lai atčakarētos no problēmas. Bet varbūt nav jēgas tāpat viss noklusīs. Vai arī te pie apskates pieskaitīs? Kaut gan tas autiņš diez vai te ies vairs apskati.

Vēl viens memmītis, kurš nejēdz atbildību par saviem darbiem uzņemties. Un brīnās, ka valstī viss pakaļā.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
7 0 Atbildēt

Kāpēc uzreiz memmitis, cilvēkam nav pieredzes, vēlas uzzināt un pajautā. GB12! Ir taču labi, ka pievienojas jauni biedri forumā un uzsāk diskusiju. Nu kāda sūda pēc par katru mazāko jautājumu ir jāuzkāš jaunajiem. Tās kaut kādas iesvētības, vai? Nu nezin cilvēks, ko un kā, bet citam ir pieredze, lai tad viņi savā starpā diskutē.

Džeki, paskataties no malas, var taču neapkāst uzreiz. EZIS arī nezin, bet raksta, it kā, būtu stavējis klāt, atbildeju es viņam augstāk. Nu ko, kāda jega bija smirdēt? Aicinu biku padomāt un būt zilīdākiem. Cienam viens otru

GB12 Reģ.: 29.03.2011
6 0 Atbildēt

Jā, ir labi, ka pievienojas jauni biedri un uzdod jautājumus, bet, ko cilvēks nezina? Ka, ja sataisa sūdus, par tiem ir arī jāatbild? Nu, c'mon, tev labāk kā jebkuram vajadzētu zināt, ka teju visas jomas mūsu valstī ir pakaļā, jo cilvēkiem nav atbildības sajūtas - sākot ar politiku, beidzot kaut vai ar ģimeni. Te cilvēks pats uzraksta, ka pārkāpis - kā var vispār iedomāties, ka varētu sodu nemaksāt? Tā, savukārt, ir viņa necieņa pret mani kā sabiedrības dalībnieku. Kāpēc es par saviem kasjakiem atbildību uzņemos, bet te viens ir iedomājies, ka, redzies, viņš ir īpašāks un varot likt mīksto?

iAuto Reģ.: 17.07.2001
4 0 Atbildēt

Cilvēkam jau dabiski negribas maksāt sodu, grib zināt kas un kā. Saņēmu jaunu informaciju par šo lietu. Uztaisīšu jaunu tēmu.

Aicinu vienkārši būt zolīdākiem, var jau vienkārši pateikt esi vīrs un uzņemies atbildību.

Forums ir ļoti labā tolerances līmenī un būtu labi to saglabāt - kopā.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Es augstāk to jau pateicu tēmas aizsācējam... acīmredzot, dažiem vajag īpaši to atkārtot

Bet globāli runājot - nez kāpēc dabiski gribas pārkāpt, bet atbildības uzņemšanās ir kaut kas nedabisks. Nu, nav tā pareizi. Diemžēl mūsu sabiedrība, īpaši jaunā paaudze, ir izaugusi kā bezatbildīgu memmesdēliņu paaudze, kuriem ir tikai tiesības, ne pienākumi. Un šajā konkrēti topikā jau pirms posta izskanēja un ne tikai no manis, bet arī Didža un vēl. Nu, ja tad cilvēks vēl nesaprot, tad viņš ir jaārstē.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
7 0 Atbildēt

Par parādu piedzinējiem runājot, reiz bija gadījums. Atteicos no Baltkoma, pieslēdzu Lattelekomu. Piezvanīju Baltkomam, pateicu, ka vēlos atslēgt (mēnesi iepriekš jābrīdina), šie saka, ka jā, informācijas saņemta, lai atnāk kādu dienu tā mēneša laikā un parakstu iesniegumu. Es aizeju pirmspēdējā dienā, a šiem saka - atslēdzam mēneša laikā no IESNIEGUMA PARAKSTĪŠANAS DIENAS. Es, protams, dusmīgs, ka pa telefonu viens, a dzīvē - kas cits, nozvērējos nekad vairs ar Baltkomu nestrādāt (interesanti, ka vakar vakarā šamie man zvanīja un piedāvāja atgriezties ), bet, nu, paskatījos līgumu, jā - viņiem taisnība a tas, ka pa telefonu teicu... nu, labi, lai būtu, nabags nepalikšu. Bet, nu, aizmirsu samaksāt... Pēc apm. mēneša atnāk no Creditreform kļauza par pamatsummu 30 latiem un "parāda piedzīšanas izdevumiem" 25 latiem. Uuups, ātri ieeju i-bankā, pārskaitu Baltkomam tos 30 un liekos mierā. Pēc kāda vēl mēneša zvana no Creditreform:

CR: Labdien, te no Creditreform. Sakarā ar jūsu saistībām pret Baltkom. Esam saņēmuši informāciju, ka jūs esat samaksājis pamatsummu, bet vēl ir palikuši parāda piedziņas izdevumi, kas ir jāapmaksā;

Es: Kādi piedziņas izdevumi?

CR: Civillikuma kurātur pantā rakstīts, ka katram jāatlīdzina zaudējumi, kurus viņš ar savu darbību vai bezdarbību ir nodarījis?

Es: Bet Baltkom man rakstiski apliecināja, ka viņiem pret mani pretenziju nav.

CR: Bet mums gan ir.

Es: OK, kādi zaudējumi tad jums radušies?

CR: Nu kā, zvanīšana jums, vēstules sūtīšana, datu bāzes administrēšana...

Es: Zvans maksā varbūt 15 saņus, vēstule max. lats pieesmit, a datu bāze ir jūsu biznesa instruments, nevis zaudējumi. Ieteiktu jums palasīt Civilprocesa likumu, tur ir skaidri un gaiši rakstīts, kas ir pieskaitāms pie parāda piedziņas izdevumiem;

CR: A kā jūs domājat - jūsu lietā nākas iesaistīt parādu piedziņas kompāniju un tas ir par velti?

Es: Nu, sūdziet mani tiesā. Lai tiesa lemj, cik tad es jums esmu parādā. man jau liekas, ka jūs nelikumīgi mēģiniet uz mana rēķina uzvārīties.

CR: Ja tas būtu nelikumīgi, tad mēs tā nedarītu.

Es: Nu, tas bija ļoti spēcīgs arguments.

CR: Tad nemaksāsiet?

Es: A jums liekas, ka es jau veru maku vaļā?

CR: Nu, tad rēķinieties ar sekām.

Un nometa klausuli. Kopš tā laika klusums... Tas bija 200.. laikam 9.gadā.

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
5 1 Atbildēt

Neesmu te nekāds jauniņais, tikai kādu laiku biju pieklusis.

Sodiņu, samaksāju, jo braucu ar meitas auto, viņa tur blakus valstī dzīvo, un laiku pa laikam brauc cauri. negribu, lai 'viņai kādas problēmas.

p.s austrieši gan gnīdas. Tikai 14km virs normas un šie jau cep vēstules. Tulkojums vien, gan jau vairāk izmaksāja

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Leišu CP arī ieteica uzreiz samaksāt soda kvīti, jau labu laiku aktīvi piedzenot naudu no kaimiņiem caur kredītu piedziņas kompānijām... Eiropā viss jau vienots tagad. Bezmaz kā "domestic market".

Braucot ar darba auto nobildējāmies Polijā un Lietuvā, bet nekādi rēķini nav tā arī atnākuši. Kaut kā nedomāju, ka parādu piedziņas var piekļūt šiem datiem, pie tam jānoskaidro no kuras valsts vispār ir auto.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Polijā laikam arī nav stresa. Lietuvas FR noteikti atsūta sodu uz Latviju. Cilvēks steidzās uz Kaunas lidostu un nemanīja fR, atgriežoties mājās, tur jau gaidīja 150 EUR soda kvīts

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Man kolēģim arī no LT atsūtīja.

opelis Reģ.: 03.10.2005
1 0 Atbildēt

Varbūt tagad kas mainījies, bet 2012.gadā Polijā bija speak likums, ka fotoradaru admistratoriem jāpierāda, ka pie pieķertā auto stūres esi bijis tieši tu. Tas gan attiecās uz privātajiem auto. Līdz ar to poļi ārzemniekiem fotoradaru bildes sūtīja tikai ekskluzīvos gadījumos vai arī mēģinot uz muļķi paķert. Es personīgi nezinu nevienu, kas poļu fotoradaru rēķinu būtu saņēmis. Protams, tas neattiecas uz maniem poļu paziņām, tie no radariem raustījās, jo sodi iespaidīgi. Manam paziņam Varšavā sanāca nofotografēties un , kā viņš teica, tā esot trešā reize gada laikā , līdz ar to būšot bonusā laikam divreiz lielāks sods.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

"Parādu piedziņas" piekļūt tāpat nevar, bet piedzinējs - attiecīgās valsts institūcija datus NODOD parādu piedzinējam. Noskaidrot jau nu nav problēmu - galu galā numuros ir valsts apzīmējums.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Vai kāds ir saņēmis dāvanu kartes no NVS valstīm? Nupat biju Kijevā, braucu cauri Baltkrievijai, un 2 reizes tur uzrāvos. DIVAS! Pirmo reizi gandrīz pie LT robežas nepamanīju zīmi 70 (pabraucu garām ar kādiem 85 - labi, ka sniegs sniga, citādi būtu ātrāk bijis), otro reizi pagājušajā naktī atpakaļceļā - 70 vietā braucu ar kādiem 73 (nu gan žmogi ).

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Žmogi (!?!) - policejiska valsts - ko ta gribi. ;)

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Tas, ka radars uz tiem 73 nostrādāja, jau vēl uzreiz nenozīmē, ka to bildi kādam sūtīs.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Man igauņi atsūtīja .

Bet tāpēc jau jautāju pēc kāda cita pieredzes, kā tur īsti ir... BY no Minskas šajā virzienā pilna ar fotoradariem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu mumsiem ar igauņi atsūtīja - sievai uz 77 km/h 70 vietā, es vēl savu rēķinu nezinu - man tur nabija tik maz, nu ja nu vienīgi es tiešām ne uz viena radara neuzrāvos ... kas būtu baigā cūcene ...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Pagaidām visstriktākie ir igauņi. Patiešām, arī esmu saņēmis "brīdinājuma naudas sodu" - 7 eur apmērā. Bet - par 3km/h pārsniegtu ātrumu Pieļauju, ka citur vienkārši ir lielākas pielaides ātrumam.

P.S. Man jau liekas, ka no UA vai BY neko nesaņemam.

Frontera Reģ.: 12.12.2019
0 0 Atbildēt

80e.Un ne vairāk.zinu pēc pieredzes,bet kas ir 80eiro Latvietim???

feciic Reģ.: 09.05.2008
2 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Pagaidām visstriktākie ir igauņi. Patiešām, arī esmu saņēmis "brīdinājuma naudas sodu" - 7 eur apmērā. Bet - par 3km/h pārsniegtu ātrumu Pieļauju, ka citur vienkārši ir lielākas pielaides ātrumam.

P.S. Man jau liekas, ka no UA vai BY neko nesaņemam.

Estiem tā sistēma kā pulkstenis strādā-2x bijis +4kmh par 9 eur un vienreiz +7kmh par 21eur, labākais ka vēstule uz galda nedēļu pēc bildēšanas, vietējie tikai pēc mēneša izskata

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

Sveiciens visiem un atvainojos, ja nepateikšu neko jaunu. Izrādās Latvijā tagad var atrauties uz fotogrāfiju no pretimbraucošās policijas patruļas transportlīdzekļa bez apstādināšanas. Man tas bija patīkams pārsteigums😃 Ja kāds nezināja, turpmāk uzmanaties, no 100 līdz 110 uz trases garantēti 20 eur.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Esot speciāli busiņi, kas šādi strādā. Pieņemu, ka skaits ir ne ļoti liels, jo par šādiem sodiem visai reti dzird.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Nav tāda soda par "100 līdz 110".Sods ir par ātruma pārsniegšanu "no 11 līdz 20 km/h".

Tolerance ir reāli 13km/h, tas ir to mūsu Resno Pr-nieku aizkadrā pieņemts suuds. Par!/ko viņi paši gadiem ilgi gļēvi noklusē, bārstot no tv e-krāna kārtējos sūudus/ventilatorā. 

Sodu var dabūt par "101km/h", taču reālais ātrums būs jau 104km/h, plus vēl spidometra kļūda.Ja brauksi uz 105 pēc spidometra, visdrīzāk nedabūsi neko, bet tikko aizspiedīsi līdz kādiem 107-108, tā jau ir reāla iespēja. 

Katram Loham ir jāzin, cik ir kļūda viņa konkrētajam spidometram un ar kādu reālo ātrumu īsti viņš brauc.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Loham regulārajam nedraud nekāds sods, ja viņš brauks uz godīgajiem 90 ko rāda auto spidometrs.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Te 8cm augstāk ir konkrēts ieraksts par "garantētu sodu" par "100 līdz 110", kas NAV taisnība! Un gandrīz nevienam regulārajam loham spidometrs nerāda PATIESO ātrumu! Regulārais Lohs ir šobrīd  lielās sprukās- ne viņš zin cik ātri viņš brauc, nedz arī viņš filtrē situāciju,nedz arī cenšas izplatīt kādu "citiem Lohiem" noderīgu informāciju.

Viņš (tas Lohs) vai nu domā, ka viņu tagad "sodīs" jebkur un pilnīgi par dajebko, jeb nu arī ,ka viņam "pienākas" dažādi izņēmumi un/vai spec pielaides.Nupat šo vakar viens tāds bij par savu sāpi ziņojis uz degpunktu. 

Reku pilna jūrmalas šoseja lohu, kuri lepni mauc uz 120, bet pirms radara demonstratīvi turpat uz viskreisākās joslas sadzēšās uz 89 "pēc spidometra".TUR (nezkāpēc) kontroles tikpat kā nav, ir tikai kārtējāi lažu pļ'jūtošais Pr-nieks, kurš lohiem no e-krāna nesen izsludināja sodu par +1.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Mans pēdējā laika lielākais pārsteigums bija ieraudzīt, kā slēptās bākugunis ieslēdz un aiznesas kādam pakaļ tumši zils VW Crafter.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Hm, šis jau ir nelāgi, tātad netrafarēti busi arī var būt...

0pis Reģ.: 16.02.2023
0 0 Atbildēt

Izrādās, ka kaimiņi pārkāpj Vīnes konvenciju kas paredz likumīgos +10 un spidometra kļūdu un riepu diametra variāciju.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Nekādu te vairs variāciju! Treknaiss demagogu pr-nieks no e-krāna teica skaidri/gaiši- jāievēro ir no pirmā +1km/h ! Ātruma ne-ievērotājus ir Jāsoda! Kopā ar TIEM, kuri nolaida/podā globālo sat.drošību un laipni ATĻĀVA pagājušajā gadā uz LV ceļiem nosist 140 cilvēkus, pa 500.000,00eur/gab.

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 4 Atbildēt

Varbūt pieliec klāt ciparus, cik no tevis minētajiem gāja bojā uz A šosejām dēl ātruma 110 km/h. Un tikai tad sāc spīdēt ar Ceļu satiksmes likuma dziļajām zināšanām.

650 Reģ.: 25.01.2017
5 0 Atbildēt

Nenē, sorī, neesmu nekāds dižais Cs likuma specālists.Es te specaālizējos galvenokakārt liekulībā, demagoģijā un/vai atklātā textā nekaunības "pētniecībā" .Man never nevar būt konkrēto datu, jo tādu nav pat ne polipolicijai, ne kur nu vēl visādiem csp,pmlp un/vai cssd ;p

-gandrīz visi manis pieminētie gāja bojā dēļ ātruma,jo nospiedošais vairums (Vairākums..) bojāgājušo nestāvēja uz vietas (atradās kustībā).Pat tie, kurus notrieca stāvot pieturās un/vai uz trotuāriem,drošvien sakustējās,mēģinot (gļēvi) izvairīties/no. Izņemot varbūt kādu to bezkauņu, kurš uz brauktuves vienkārši Gulēja tā kādā dēvētajā "neatļautajā (šim nolūkam neparedzētajā) vietā".

Bet nekas, gan jau treknaiss pr-nieks drīz paziņos vēl kādus tā dēvētos infra-struktūr "uzlabojumus".Jo taču tuvojas plakakātu un/vai zīmjumaiņass sezona un reku tas debili uzzīmētais "jaunaiss logo" taču kautkānebūt būt "jāatpelna". Jā.

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
1 1 Atbildēt

Vienkājas slaukšanas mehānisms strādā bezkaislīgi : pie Spāres tiku beidzot pagodināts ar 4 naudas soda vienībām.  

Secinājums: Tāpēc automobilī ir jābūt kruīzam! Kaut vai kā vienīgajai ekstrai.

Labi , ka vēl nav paaugstināta soda vienības cena, atliek šādi ironizēt.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Lašara. Priekš kam tev mašīnā ir spidometrs?

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
0 0 Atbildēt

Bingo!

Kopš kārbas maiņas tiešām clio man vairs nav spidometra. Ir GPS. Tahometrs un visi citi reāllaika rādījumi caur obd2.

Vnk šoreiz uz tukšā, pierastā ceļa aizsapņojos.

Vedīšu uz šrotu šo auto gada beigās, jo nav kruīza...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kāds sakars ar kārbas maiņu?

Un jā, Latvijā ir tiešām kārtīgi jāsapņojas - vismaz šitas pie mums ir zajebis, pirms fotostabiem ir zīme kas atgādina uz cik drīkst braukt, nav kā leišos, kur tev ir jāseko līdzi situācijai un jādomā pašam, uz cik tad tu īsti drīksti braukt...

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
0 0 Atbildēt

Ir, ir vēl auto, kuriem spidometra sensors saņem signālu ar mehānisku pievadu no kārbas, nevis caur ABS sensoriem.

Tikai sadabūt vietā tādu pašu nesanāca.

Toties ir garāks 5. robs. Motors tāpat pavelk un daudz klusāka braukšana atļautajos ātrumos.

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 1 Atbildēt

Nu tak vajag LV budžetu papildināt...

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Iknakts drags Jelgavā ❤️ Vai adekvāti? 

Otrdienas pusnaktī Jelgavā policistus, veicot satiksmes uzraudzības patruļu ar netraferēto “Subaru” markas automašīnu Zemgales prospektā, pārsteidza divi tandēmā braucoši spēkrati – BMW un “Volvo”, kuru vadītāji – jaunieši pa vienu no pilsētas centrālajām ielām, kas ved no dzelzceļa stacijas pilsētas centra virzienā bija sarīkojoši pusnakts dragreisu.

Abu automobiļu stūrētāji sākotnēji pat neradīja aizdomas, ka viņi vēlas darīt ko pārgalvīgu, bet pēc luksofora zaļās krāsas gaismas signāla iedegšanās transportlīdzekļu vadītāji strauji palielināja braukšanas ātrumu gandrīz līdz 100 kilometriem stundā apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. Pāris sekunžu laikā policijai priekšā stāvošie spēkrati ar neierasti strauju paātrinājumu sasniedza ātrumu līdz pat 98 km/h. 

Likumsargi nekavējoties ieslēdza bākugunis, tādā veidā abiem vadītājiem liekot apturēt automobiļus. Par šo pārgalvīgo braukšanas ātruma izvēli abiem vadītājiem piemērots naudas sods.

Pārbaudot spēkratu vadītāju identitāti, likumsargi konstatēja, ka pie “Volvo” stūres bija sēdusies kāda 20 gadus veca meitene, savukārt BMW spēkratu vadīja kāds vien 19 gadus vecs jaunietis. Par šo pārkāpumu katram no transportlīdzekļu vadītājiem uzsākts administratīvā pārkāpuma process, par ko draud naudas sods no no 240 līdz 320 eiro.

Šajā gadījumā BMW vadītājam tika piemērots lielākais iespējamais naudas sods – 320 eiro. Savukārt “Volvo” vadītājai, kuras braukšanas ātrums bija mazliet mazāks piemērots naudas sods 240 eiro apmērā, ņemot vērā arī atbildību mīkstinošos apstākļus, kas šajā gadījumā bija izdarītā pārkāpuma atzīšana un nožēlošana.

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Jauniešiem nepaveicās... Prikolīgi, ka BMW tiek pie krietni lielāka soda nekā Volvo 😁

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

"...ņemot vērā arī atbildību mīkstinošos apstākļus, kas šajā gadījumā bija izdarītā pārkāpuma atzīšana un nožēlošana."

Bembists gan jau sāka pirkstiņus vicināt...

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Kas tur tajā Jelgavā notiek, tak jau vismaz otro reizi šāds "dzimumu" sadalījums starp ākcijass dalībniekiem.Nav gadījumā atkal tie paši, vai varbūt tā ir kāda moderna spēle?

Kapc tie reindžēri neslēdza bākugunis jau uzreiz pie sava treknā pr-nieka nesen publiski izziņotajiem 51km/h?? 

Priekš kam bij jāgaida līdz 102, varbūt policisti filmēja tiktoku un deva jauniešiem iepēju tajā loh-pagriezienā nosisties vai ielidot (dzīvojamajā zonā izvietotajā!) statoila uzpildes stacijā? Jā?

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti