Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kāpēc tik traka ņemšanās ap koronavīrusu Covid-19? Cik tas ir bīstams!

 
Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

Nevar saprast ziņa īsta vai ne:

www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-18/over-100-million-in-china-s-northeast-thrown-back-under-lockdown

Mani zināmie latvieši ķīnā neatbild.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

youtu.be/9JM-OWqtX5o

Ķīnā sākas viss no gala!

Maris Reģ.: 06.06.2001
2 0 Atbildēt

No pirmdienas ieceļotajiem Latvijā būs jāaizpilda elektroniskā anketa Covid-19 ierobežošanai! dieviete.lv/zinas/no-pirmdienas-iecelotajiem-latvija-bus-jaaizpilda-elektroniska-anketa-covid-19-ierobezosanai/

wons Reģ.: 26.07.2017
1 0 Atbildēt

kur to kodu ielādēs tie kuriem ir podziņu telefons?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Tas nav nopietni. Ja es brauktu ar savu privāto auto, es nemūžam nekādu elektronisku anketu nepildītu.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 3 Atbildēt

Kārtējais marasms. Toties citu valstu pilsoņi Latviju izmanto kā caurstaigājamo koridoru. Lietuva nelaiž, Polija nelaiž, bet Latvijā rindām iebrauc no Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas...

Es nesaku, ka viņus nevajag ielaist, es saku ( rakstu), ka varbūt pietiek taisīt no tās komunistu gripas cirku?

Ko tie klauni un neizglītotie pamuļķi grib panākt? Covid jau nekur nepazudīs. Šis vīruss iekļuva sabiedrībā uz mūžu. Tāpat kā rota vīruss, gripa utt. Un pat ja izrādīsies vakcīna, vīruss nepazudīs. Tas ir jāpieņem kā fakts un jārīkojas atbilstoši. Riska grupa ir 65+,pensionāri, kuri nestrādā, neiet uz skolu..

45 procentos gadījumu cilvēks pat nezin, ka ir "slims" jo slimo bez simptomiem.

Ir simtiem veidu, ka var cīnīties ( sākt ar to, ka tās maskas un cimdus izdalīt par velti visiem pensionāriem, lai tiem nav jāpērk, nevis kā tagad, - tās izdala valsts iestādēs, kuri ar covid praktiski neslimo un nemirst).

Variantu ir simtiem, bet tie klauni pieņem vienkāršāko un debilāko lēmumu - noslēpties.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 1 Atbildēt

Tu jau nu gan esi dikti izglītots...

Ko viņi grib panākt? Ļoti vienkārši - to, lai saslimšanas gadījumu skaits neaiziet tādās auzās, ka to nespēj turēt mūsu jaut tā visai vājā veselības aprūpes sistēma. Vienkārši izsakoties - lai nesaslimst lielas masas reizē un te neatkārtojas pavasara Itālijas un Spānijas liktenis. To, ka saslims lielākā daļa, saprot arī tie "neizglītotie pamuļķi".

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 1 Atbildēt

Tāpēc veseliem cilvēkiem ( kuriem it kā reģistrētas antivielas) ir jāsēž karantīnā?

Vai kuriem pat nav reģistrētas antivielas, bet kuri ir bijuši kontaktā ar to, kurš arī ir vesels, bet ir antivielas.

Lai neatkārtotos Itālijas un Spānijas scenārijs, vajag maskas dalīt nevis bērniem, bet pensionāriem. Vajag izdarīt tā, lai pensionāriem būtu mazāk jāvazājas pa publiskiem pasākumiem un viņu bērniem sekot, lai viņu vecāki un vecvecāki no viņiem neapliptu.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
3 1 Atbildēt

Iedomājoties to klaunādi - bērni (3klase) brauc skolas ekskursijā, brauc ar autobusu un visiem jābūt MASKĀS.

Autobusā brauc skolotājas, šoferis un bērni, kuri ar covid neslimo. Un visi maskās.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 1 Atbildēt

Es teiktu, ka pavisam drīz (kad mums ierasti ir gripas sezona), pēc statistikas datiem mums būs rekordCovid pandēmija Vienīgā cerība, ka šoreiz valsts autoritatīvi tomēr neslēgs biznesus - tā būtu šaušana sev kājā. Mēs to tiešām nevaram (vairs) atļauties.

Vīruss ir un būs, nekad vairs nebūs nulle slimo. Jādzīvo tālāk.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 5 Atbildēt

Neslēgs, ja to nepanāks covidioti un visādi citādi "apgaismotie", kas "domā ar savu galvu" un uzskata, ka valsts noteiktie norādījumi ir priekš kaķiem...

eidis Reģ.: 07.11.2001
4 1 Atbildēt

Es arī ceru, ka to sviestu neatkārtos. Citādi bada nāves death toll būs lielāks kā covid. Domāju, ka Indijā tas ir reāls scenārijs

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Gadījās pabūt Gaiļezera slimnīcas uzņemšanas nodaļā vairākas stundas brīvdienās. Nekādas saistības ar elpceļiem Tomēr daudz redzēju un dzirdēju. Ir izstrādājies izteikts Covid stereotips. Mani nepārbaudīja uz Covid, jo ārzemēs neesmu bijis un nedz klepoju, nedz citādi šaubīgs. Tomēr vairākus reāli nelaida iekšā, jo viņi "covidnieki" - no Norvēģijas vai vispār ārzemēs bijuši. Kas gan neko nepasaka (var taču būt arī bezsimptomu Covid). Visi mediķi ciešās maskās, ejot iekšā arī man uzreiz tādu bija jāuzvelk (gan parasto masku). Sapratu, ka ļooooti daudz t.s. "covidnieku" vēl sagaida tuvākajā laikā. Kas var nebūt tādi.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Tas Covid ir "gēnu loterija" tāpat kā iedzimtas kaites. Neapšaubāmi, izslimojušo skaits ir daudz lielāks, nekā oficiāli reģistrēts un vairumam šī saslimšana bijusi vieglā formā.

Tagad arī bodēs uzpurņus vajag. Preperi var priecāties, sēž savos bunkuros bez uzpurņa un ēd tušonku.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Gadījās pabūt Gaiļezera slimnīcas uzņemšanas nodaļā vairākas stundas brīvdienās. Nekādas saistības ar elpceļiem Tomēr daudz redzēju un dzirdēju. Ir izstrādājies izteikts Covid stereotips. Mani nepārbaudīja uz Covid, jo ārzemēs neesmu bijis un nedz klepoju, nedz citādi šaubīgs. Tomēr vairākus reāli nelaida iekšā, jo viņi "covidnieki" - no Norvēģijas vai vispār ārzemēs bijuši. Kas gan neko nepasaka (var taču būt arī bezsimptomu Covid). Visi mediķi ciešās maskās, ejot iekšā arī man uzreiz tādu bija jāuzvelk (gan parasto masku). Sapratu, ka ļooooti daudz t.s. "covidnieku" vēl sagaida tuvākajā laikā. Kas var nebūt tādi.

Saskaņā ar svaigu WHO atzinumu, patiesībā pasaulē ir inficēti 10% cilvēku, nevis tikai oficiāli atzītais cipars. Vai kādam ir sajēga, ko tas nozīmē, ja tā ir patiesība?

edition.cnn.com/2020/10/06/health/who-coronavirus-world-population-intl/index.html

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Tikai Tu mums tas gudrais, tikai Tu. Cits neviens.

Ja 10 % saslimušo, tad mirstības procents daudz mazāks.

Tikai kāpēc NY un Itālijas ziemeļos morgi bija pārpildīti?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Par mirstības % pareizi. Bet kas vēl?

Tos morgus pats klātienē redzēji? Es ne. Bet izziņotais mirušo skaits neliecina par to, ka tie jebkad ir bijuši pārpildīti - attiecīgi atliek izlemt par ko tieši melo, jo abas lietas vienlaicīgi nav iespējamas.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Tev pārāk rēgojas, ka visur melo.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Rēgojas? Ja viens saka, ka X ir balts, bet otrs, ka melns, tad ir grūti pieņemt, ka neviens nemelo, ja vien neesi kārtīgi apguvis dubultdomas mācību.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 1 Atbildēt

Es vispār šokā - aptiekā 75 centi maska! Veselības ministrija ir sarēķinājusi, cik mazturīgie ir valstī un cik mēnešus viņi valkās vienreiz lietojamo masku? Masku, kuru čaina pārdod par 6 centi. Ja ministrijas līmenī uztrauktu cilvēki, tad sen būtu noorganizējušo vienu bezpeļņas masku ražošanas līniju un lai algotie bezdarbnieki štancē.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
3 1 Atbildēt

Tak Faķelei poh. Ne viņa zin, ne viņai rūp cik maksā , kur un par ko mazturīgie iepirks maskas. Galvenais ir ar musaru palīdzību izsēdināt lauku ļaudis ārā no autobusa. Lai staigā kājām 20km lidz tuvākajam veikalam.

Bet vispār šādi dati ir Labklājības ministrijas rīcībā. Bet zinot, ka mūsu Lauku princese principā neko nedara, kamer nav saņems negatīvs tiesas spriedums... tad nu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 2 Atbildēt

Besī ārā tas uzpurnis arī veikalos Ja medicīniskajās iestādēs vēl sakodu zobus un vilku to masku, tad tagad veikalos wtf

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Pag vai tad veikalos visiem, vai obligāti visiem darbiniekiem ? Es kaut kāpa diagonāli lasīju - moš palaidu garām .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Visiem gan

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 4 Atbildēt

Mani atkal besī ārā covidiotisms un īdēšana...

Bet tu jau vari kopā ar Aldi sūdzēt valsti tiesā par Satversmes 97.panta it kā pārkāpšanu...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
2 1 Atbildēt

Uzpurnis veselam cilvēkam nav vajadzīgs.Tikai lai sodu nedabū.

Nu nekas, retāk iesim uz veikalu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 1 Atbildēt

Tāds mazs sīkums tikai - kā izkontrolēt, kurš ir vesels un kurš nē, ņemot vērā vispārējo covidiotisma līmeni valstī?

Bet tev taisnība - ja uzvilkt masku ir tik sarežģīti, pazemojoši un visādi citādi slikti, labāk sēdi mājās. Normāla, domājoša un atbildīga sabiedrības daļa no tā tikai iegūs. Bez tam, labs risinājums ir pasūtīt paiku no vietējiem zemniekiem u.c ražotājiem.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 2 Atbildēt

Tava nostāja te jau sen zināma. Brīnos par tādu, ka tik ilgi (joprojām) rausties no tā sūda apkārt Ja jau ceļoji, it kā vajadzētu nebaidīties.

Neviens te neīd, drīzāk dzīvo ikdienas dzīvi. Tomēr uz maskas nēsāšanu atklāts riebums, godīgi. Es gan teiktu, nekā tāda, vajadzēs - uzvilkšu. Visticamāk, max visu ar piegādi uz mājām tagad pasūtīšu. Piekāšu tos veikalus ar prasībām (no valsts).

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 1 Atbildēt

A kas saka, ka es raustos?

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Mani arī - tikai es par kovidiotiem saucu nevis tos, kas nav pārmīzuši jēgu, bet tos kas ir. Nelaimīgā kārtā man tuvumā ir divi gabali kovidiotu - vecmāmiņa un mutere; darbojas tas pēc principa - sēž pie televizora un uzņem kovidu, acis lielas, bikses pilnas, bet kovids ir kā narkotika, vajag vēl un vēl, un tāpēc to televizoru vai radio izslēgt nevar. Mana mutere ar savu kovidiotismu regulāri aiziet līdz komiskumam, jo nu reāli cilvēkam bikses pilnas, šausmas, ārprāts, kovids! Vecmāmiņa, ar kuru dzīvoju kopā un kurai es mēģinu bik kaut kādu sajēgu atgriezt, tik saka "tu jau runā kā tramps!"

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 1 Atbildēt

Ja ir maska uzvilkta, zobus nevajag sakost. Var pat atieztiem zobiem staigāt un neviens neko neteiks.

eidis Reģ.: 07.11.2001
3 1 Atbildēt

Man jau šķiet, ka tas uzpurnis tāds vienkāršs, bet efektīvs risinājums. Pie nosacījuma, ka visi publiskā vietā valkā. Principā uzpurnis nodrošina, ka tante Vaļa nevienam to sērgu neuzšķaudīs / nepalaidīs gaisā (lai arī nelielā attālumā) + tu būdams vesels nesabāzīsi mutē no tantes Vaļas apgrābstītā mango aplipinātos pirkstus.

Šāda metode IMO būtiski samazinās inficēto skaitu + publika pati pieskatīs sistēmas darbību (ir / nav maska ir ļoti redzams). IMO šo sistēmu jānovienkāršo uz 100% publisku vietu. Organizatori, kas atrod iespēju atrisināt 2m jautājumu, drīkst izlikt "masku brīvs" zīmi.

Manuprāt miličiem jādod iespēja izrakstīt rēķinu masku nevalkātājiem tā ap 20 EUR un domājams, ka sērgu ļoti varētu izstiept

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Laikam neesi šovasar lietuvā bijis...

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
1 0 Atbildēt

ieguvēji arī degvielas tirgotāji - normāli cilvēki maksimāli brauc un izmanto visur auto, sabiedriskais transports var atpūsties, sastrēgumi zeļ un plaukst...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Neste jau trešo mēnesi taisa akcijas pa brīvdienām

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Plus sabiedrisko dotē no valsts. Pārvadātājam vispār vienalga, cik brauc.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 3 Atbildēt

Vispār ceru, ka valsts saprot, jo vairāk kaut ko noslēgs, jo ciešāka cilpa sev ap kaklu (lasi - ieņēmumu vakuums) sažņaugsies. Aizvien vairāk secinu, ka Covid ir absolūts naudas jautājums. Kā citādi no vislabākās situācijas ES Latvija ļooti ātri panāca pārējās bēduvalstis, ka tikai pie vainas nav ES atbalsts Covid apkarošanai

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 6 Atbildēt

Atkal Vasiļevski esi salasījies?

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

LV bija vislabākajā situācijā, jo veica vismazāk testus per capita. Plānveidīgi veicot nelielu skaitu testus arī šodien iespējams samazināt slimnieku skaitu atskaitēs. Statistika zinies.

Un šajā iterācijā šķiet, ka lēmumus vairs nepieņem balstoties tikai uz Uga teikto. LTRK šķiet arī pie vārda tikusi

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 4 Atbildēt

Īsti tā jau vis nav. Šobrīd arī procentuālais pozitīvo skaits ir pieaudzis, salīdzinpt ar vasaru.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Kā nu ne. Gripa un viss pārējais tagad ir Covid Un turpmāk būs vēl vairāk. Es prognozēju tūkstošus saslimušo. Protams, Covid.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 7 Atbildēt

Kā nu ne, ieteiktu tev vēl palasīt šos, daudz par šo tēmu "uzzināsi"

www.gaismastimeklis.lv/

www.brivibasplatforma.lv/

mainampasauli.news/

Nu, un kā tad bez šī... www.facebook.com/gobzems/

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Tuvinot datu izlasi statistiski pietiekamam lielumam, normalizējas rezultāts. Resp nenormāls ir nevis jaunais rezultāts, bet veiksmes stāsts vasarā. Vnk atlasa par mazu un vienvirziena.

Es negribu teikt, ka nav pieauguma, bet ka pieaugums ir pret nepareizu bāzi. Domāju, ka mums cipari neko diži neatšķiras no Eiropas

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Tāds mazs sīkums tikai - kā izkontrolēt, kurš ir vesels un kurš nē, ņemot vērā vispārējo covidiotisma līmeni valstī?

Bet tev taisnība - ja uzvilkt masku ir tik sarežģīti, pazemojoši un visādi citādi slikti, labāk sēdi mājās. Normāla, domājoša un atbildīga sabiedrības daļa no tā tikai iegūs. Bez tam, labs risinājums ir pasūtīt paiku no vietējiem zemniekiem u.c ražotājiem.

Pats Latvijas jaunais prezidents Uga Dumpis saka, ka vajag distancēties. Maskas ir sekundāri.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
2 0 Atbildēt

maskas ir tāpēc, ka distancēties negrib/nemāk/nevar.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 2 Atbildēt

Toties Gobzems pavasarī teica, ka maskas esot jānēsā 100% visiem, izejot no mājas. Ķip, nav maskas, ņe... līst no mājas ārā...

Bet distancēšanos jau neviens nav atcēlis.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Ko Tev Govzems nodarijis?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Personīgi neko (nu, izņemot vienu piektdienas vakaru, kad ielīda manā FB profilā un sāka kašķi meklēt, bet tas vairāk bija uzjautrinoši - piektdienas vakars, aliņš ar draugiem, plus, Gobzema vārsmas - jautrība garantēta... ā, un tviterī nobloķējis, bet tāds liktenis jau piemeklē visus, kas atļaujas viņam neērtus jautājumus uzdot), bet uzskatu, ka valstij un tautai viņš šobrīd nodara ļoti lielu ļaunumu - šajā jau tā grūtajā laikā, kad ir tik ļoti svarīgi, lai sabiedrība būtu vienota un mobilizētos, lai šo sūdu pārvarētu, viņš dara visu, lai to šķeltu un destabilizētu... un tikai naivs pamuļķis var iedomāties, ka viņš to dara to savu pastulbo sekotāju interesēs... īsāk sakot, parazīts. Bet par to jau varētu spriest "Gobzema" tēmā tālāk...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ko tad tai "vienotajai" sabiedrībai būtu jādara? Vienoti jāatbalsta "Vienotību"? To jau viņi grib - lai visi vienoti pakļaujas un nerunā pretī.

wons Reģ.: 26.07.2017
1 2 Atbildēt

Ieteiktu masku nēsātājiem uz oglēm kurināmu apkures katlu iztīrīt, vai ogles pakrāmēt, tad iespļaut baltā izlietnē, lai saprastu ka jēgas no tās maskas vispār nekādas. Tie vīrusi starp citu n-tās reizes mazāki par ogļu putekļiem, pelniem.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Es tev ieteiktu izglītoties un papētīt, kam tās maskas īsti ir domātas... varētu sākt, piemēram, ar vienkāršāko

twitter.com/EriksRemess/status/1316350752437219329/photo/1

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
1 0 Atbildēt

Pavasarī tīrīju pagrabu. Tur bija sarunājuši dēļi. Bija maska respirators. Tāpat kakls pilns ar putekļiem bija.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tātad, joprojām neesi sapratis jēgu... nu, kā vēl vienkāršāk paskaidrot...

iciks Reģ.: 29.05.2013
5 0 Atbildēt

Dumpis jau nu būtu pēdējais, ko klausīties. Vaidētājs kā Timrots vai Dimiters. Saprotu, ka viņam tāds amats, bet vienalga - vaidētājs.

Februārī/martā sāka ņaudēt, ka Lieldienās nebūs labi, jo vai nav zināms, tauta pulcēsies. Izrādās, Lieldienas paiet, bet neko, statistika nemaitājas.

Nekas, maija sākumā garas brīvdienas, Dumpis satraukts par to, ka tauta kopistiski gaļu ceps. Paiet maija sākums, nekas.

Bet tak tuvojas Jāņi, visi pārkāps 2m un kurinās ugunskurus. Paiet Jāņi, bet nav to slimo. Bet nekas, vasara gara, visiem plānotas kopējas izklaides.... un nekā.

Nu beidzot ir pienācis rudens, kad visi [katru gadu] šņaukājas un klepo, beidzot...

Es arī nesen dabūju nejaukas iesnas, arī zināmus grādus. Covids? Domāju, ne, jo kaut ko līdzīgu es dabūju katru rudeni. Tāpat kā katru gadu vismaz 1x sanākt noķert kādu vēdera vīrusu.

Cilvēki slimo. Šādā laikā jo īpaši. Dārziņā redzu, ka puse bērna grupiņas kaut kur pazudusi. Visticamāk bērni apslimuši, kā jau tas daždien notiek un notika 2019., 2018. un arī 2012. gadā. Ir gluži iespējams, ka kāds no saslimušajiem uzrādīs arī to Covidu, lai gan, iespējams, ne Covids būs viņus nolicis guļus.

Neviens jau neapgalvo, ka tāda vīrusa nav, bet man liekas, ka nav īsti korekti demonizēt to, kas varbūt nemaz tik dēmonisks nav. Diemžēl nav iespēju īsti izteikt savu viedokli, jo parasti tas noved pie - ā, sazvērestības teoriju cienītājs. Droši vien skatās REN TV, tic žīdmasoņiem-iluminātiem-reptiloīdiem un plakanajai zemei.

uupis Reģ.: 13.01.2004
3 1 Atbildēt

Gribi tici, gribi netici – man pajāt...

Punks viens —> ja es tev pateikšu ka esmu izslimojis C19, tad 99% ka tu turēsi mani distancē (vimsaz 10 m)

Punkts divi —> vīruss ir lipīgs un inkubācijas periods ir liels (nav kontrolējams salīdzinājumā ar gripu)

Punkts trīs —> mediķi tevi un sevi sargā, lai neslēgtu slimnīcas un tu necīnītos ar C19 viens pats mājās.

Punkts četri —> visi kuri slimo internetā raksta šausmu vēstules, bldadž, un ir indivīdi, kuri nespēj atkopties...

Punkts pieci —> tāpat kā gripa savulaik plosījās, tāpat šitas plosīsies vēl gadu un pļaus, bet pēc tam ieies gripas kategorijā un paņems savu procentu ik gadu kā to jo projām dara gripa.

Punkts seši —> tak letāli iznākumi nav dēļ vīrusa, ibio, bet dēļ viņa izraisītām komplikācijām (gripa kā piemērs), šis vīruss piedzen plaušas ar puņķiem un tu tupa paliec bez skābekļa.

Secinājums: Varat būvēt sazverestības teorijas kā gribat, bet palūkojiet vēsturi, kas bija pagājušā gadsimta sākumā, kad sākās gripa? Maskas bija? Jā! Tehnoloģijas bija? Atbilstošas tam laikam! Kas tagad? Izplatība lielāka un inkubācijas periods lielāks – te tev sazvērestības teorija – vīrusam ir smadzene un šams progresē atbilstoši tehnoloģijām (ha ha ha). Bet ja nopietni, tad galvenais ir higiēna! HIGIĒNA!!! Mazgāt rokas, mazgāt pakaļu, tīrīt zobus - higiēna – iet dušā nevis reizi mēnesī, bet 2 seizes dienā (no rīta un vakarā) un nebučoties – nu tak var to izdarīt!!!

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Retā reize, kad ūpim var ļoti lielā mērā piekrist.

Punkts četri - tā valmieriete, kura FB stāstīja (arī Panorāmā bija sižets), esmu drošs, ka viņa ned3.14rš. Vairākiem draugiem personīgi pazīstama;

Vēl viena lieta, kāpēc tomēr domāju, ka C-19 ir bīstamāks par gripu - vismaz pagaidām neesmu redzējis, ka kāds būtu diži apgāzis pētījumu par to, ka C-19 tomēr atstāj paliekošas sekas uz sirdi un plaušām cilvēkiem pēc (laikam) 40...

Panikā krist pilnīgi noteikti nevajag, bet situācija ir jāuztver nopietni, un elementārus piesardzības pasākumus ievērot... nu, nav tak tā nekāda raķešzinātne.

Un jā, es ticu (un nebūt neesmu ne Vieotības, ne A/Par fans, nekad neesmu par viņiem balsojis un, visticamāk, arī nedarīšu to nākošajās vēlēšanās), ka valdība tandēmā ar SPKC šobrīd dara kopumā ļoti daudz, lai nebūtu atkal jāklapē viss ciet un jāaptur ekonomika, kā pavasarī. Skaidrs, ka valsts to atļauties vairs nevar un ir jāmeklē citi ceļi, kā to sūdu ierobežot. Jā, ir, bija un būs kļūdaini lēmumi, jo tā īsti jau neviens nezina, kā ar šo cīnīties. Jā, kāds uz šā visa rēķina uzvārīsies. Jā, daži lēmumi noteikti tiks pieņemti savtīgās interesēs. Jā, var ilgi un dikti diskutēt par to, kuras valsts taktika šajā situācijā ir pareizākā, bet kopumā uzskatu, ka mēs joprojām esam salīdzinoši labā situācijā, un cerams, ka to covidiotu, kas sevī redz vadošo ekspertu infektoloģijā, epidemioloģijā un citās ar šo saistītās jomās, nesavairosies pārāk daudz.

wons Reģ.: 26.07.2017
0 0 Atbildēt

Ja panorāmai tic tad tā jau diagnoze

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Es Panorāmu neskatos, tikai pieminēju, ka bija sižets, ja nu kāds nav feisbukā.

Un ticēt Gobzemam ir vēl smagāka diagnoze.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

1) tieši otrādi - izslimojušie ir imūni. visbīstamākie ir bezsimptomu nēsātāji.

2) nekā tamlīdzīga - šim vīrusam nav nekādu būtisku atšķirību izplatības/inkubācijas raksturā, salīdzinājumā ar citiem respiratorajiem vīrusiem - t.i. vairākiem desmitiem endēmiskajā apritē esošajiem gripas/..

3) Mediķi pilda noteiktas obligātas procedūras, nevis personīgi izvērtē ko un kā sargāt (piedevām - ne tuvu tās neievēro, ja ir iespēja - t.i. pacients, kurš nav covidfobija)

4) Meli. Internetā ceļo ķēdes vēstules ar atsevišķiem šausmu stāstiem un tieši tāpat cilvēki raksta, ka par Covid ir uzzinājuši tikai dēļ testa obligātuma, jo nebutu ienacis prātā, ka ar tik vieglu saaukstēšanos vispār jāiet pie ārsta. Ja nu gadījumā nav zināms, tad absolūti lielākā daļa "iesnu" gadījumu ir inficēšanās ar kādu no koronavīrusiem.

5) Taisnība. Un tādēļ ir jo vairāk skaidrs, ka visiem šiem pasākumiem ir politisks, nevis medicīnisks raksturs.

6) Taisnība. Gripa, kā piemērs. Šis vīruss nav ne tuvu tik īpašs, kā politiskā ažiotāža, kas ap to ir sacelta. No gripas komplikācijām cilvēki mirst vienmēr. Un, kā rāda Zviedrijas statistika, šim konkrētajam vīrusam nav izdevies "pārspēt" 1986. gada gripas epidēmijas "spēku".

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Padzīvosim, redzēsim - šobrīd sēžu karantīnā, jo bija tiešs kontakts dejukolektīvā ar Cov19 pozitīvu meiču. 5dien uztaisīšu analīzes tad zināšu "cik daudz esmu palaidis garām". Jo pēc simptomiem es droši jau 4x esmu Covid-u pārslimojis vēl stipri pirms.

Īsuma idejiski ir tā ka jēga taisit testu ir ne ātrāk par 6. dienu kopš iespējamas saskares, bet rekomendācija ir pie simpotomu paradīšanas vai sākot ar 10-to dienu. jo jebkura citā gadijumā tavam testam ir 0 vērtība, jo vīruss vel var neuzrādities testā, t.i tu esi negatīvs, bet dienu 2 laikā kādu mierigi jau vari aplipināt. Dāžos ekstrēmos gadījumos inkubācijas periods esot arī 21 diena ...

Par parējo pastāstīšu kad zināšu testa rezultātu.

Sadzīviski ta kā esmu privatmaja un brivi speju izolēties pat no ģimenes, mans vienīgais ierobežojums ir nelīst tur kur tauta apgrozās, veikali, darbs utml.

Un Cov19 kontakta, kontaktiem t.i manai ģimenei nekadi ierobežojumi noteikti nav ...

Sazinājas ar pec fakta par pozitīvu rezultatu aptuveni pus dienas laika no SPKC, un velak ģimenes daktere ....

uupis Reģ.: 13.01.2004
2 0 Atbildēt

Liela daļa imbicīlu uzskata, ka viņi ir gudrāki par visiem pārējiem, tādēļ valdīebā tiek pieņemti lēmumi, lai minimizētu pūļa efektu. Masku nēsāšana attaisnosjas tikai tad, ja māki viņu nēsāt un nelieto vienu masku veselu nedēļu kā to dara lieta daļa tramvaju un VW pasažieru...

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Un liela daļa to kas baidas un visu itka ievēro, dara muļķības - mes ar sievu var teikt jau nedēļu "uz nažiem", sakopes man sviestu no delfiem, vel visu ko tik pati jau SPKC vai WHO utml izlasit neko navar, pati.piezvanīt ģimenes ārstam ar ne utt.utjp. un tik čīkst ja vajadzejis uzreiz taisit testu (vairak kā pirms nedēļas) utt. utjpr.

Tā ka stulbas uzvedibas kas patiesība pašus vien apdraud ir steriem. Un vienīgais iemesls man neskraidīt apkart ir, lai to drazu saviem senčiem vai citiem "večiem" neaizstiepju un lai bērni cik iespējams var darboties skolā un pulciņos, no kā pēdējais laikam vairs nespīd ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 1 Atbildēt

Man vieglāk - neviens ģimenē nav sagājis sviestā. Nevienam virsū nebāžamies, bet savu dzīvi par parodiju arī nepārtaisam. Beidzot ir pirmais zināmais "upuris" paziņu lokā - skolotāja no NDĢ. Pēc viņas stāstītā - ja ne obligātais tests, nebūtu ne jausmas, ka ir dabūjusi Covid. 37.5 temperatūra un nelielas iesnas nekad mūžā nav uzskatīta par nopietnu saslimšanu. Vēl jo vairāk tas nostriprina pārliecību, ka WHO "atklājumam", ka inficēti ir vismaz 10% populācijas, ir vērts ticēt.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Piekrītu, dzīvojam ierasto ikdienu. Patiešām jāaizdomājas par tik nāvīgu slimību, kas atklājama vien, veicot analīzes un norit bez kārtīgiem simptomiem

Es pačukstēšu kādu lietu - ja 100% visus Latvijas iedzīvotājus piespiedu kārtā pārbaudītu uz Covid, gandrīz garantēju vairāku desmitu tūkstošu "covidnieku" mūsu vidū jau šobrīd. Un kas?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tieši tāpēc palielinot testu skaitu pieaug inficēto skaits. Tuvojoties normālai statistiskai izlasei, dati sāk nostāties pareizi

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Kolēģis pastāstīja kā viņš šovasar darīja lietuvas veikalos - ieiet veikalā, uzvelkot masku - uz pakauša - jo nav jau teikts ka jāuzvelk uz mutes un deguna - ja akurāt kāds piesienas, tad uzliek tur kur jābūt

Bet tā, staigājot kaut kādā augustā pa klaipēdas akropoli, smiekli nāca, cik tas traģikomiski izskatījās - visiem uzpurņi, izņemot tos kas sēdēja kafejnīcās un ēda... Ejot ierēcu, tie kas sēž ar uzpurņiem kafejnīcā, tiem noteikti diēta...

dubis Reģ.: 21.10.2019
1 0 Atbildēt

Man nav grūti, es uzlieku masku. Aicinu arī jūs to darīt. Īpaši tik mazā valstiņā, domāju, ka ar šito vilni līdz Ziemassvētkiem tiksim galā, ja vien sabiedrība būs atbildīga. Pēc tam jau līdz septembrim ierastajā ritmā.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
2 0 Atbildēt

Ak dies...

Maskas uzlika nēsāt lai tauta ciknecik nāk pie prāta, un sāk atkal ņemt visu šito jezgu nopietni. Pavasarī ņēma nopietni, bija rezultāti. Pa vasaru sēdēja vasarnīcās, pa ārzemēm neklida, bija rezultāti. Tagad jau bija piekusuši no sava pareizina.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 1 Atbildēt

Zini, ne visai korekts tāds "nāca pie prāta un bija rezultāti". Ir vispārzināms fakts, ka vasarā stipri mazāk slimo (ar maskām vai bez) un rudenī kā reiz pretēji.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt
Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Viens idiņš par izrunāšanos internetā drīz arī atbildēs materiāli kopā ar žurnaļugām, kas tos apvainojumus pārpublicē vēl tālāk - www.nebruks.lv/

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Besī ārā tas uzpurnis arī veikalos Ja medicīniskajās iestādēs vēl sakodu zobus un vilku to masku, tad tagad veikalos wtf

A man ir rados veci cilvēki, kur ir arī plaušu slimnieks. Es kā cienīgs pilsonis, esmu tiesīgs necienīt nevienu ar vienu taisno, kurš apgrābsta un elpo savu covidu uz maniem apesīniem. Tā kā sūti attālināti vai velc masku. Medicīnas iestāde ir mazāk bīstama kā lielveikals. Jo vēl vairāk, ka uz kartona vīruss saglabājas 2 diennaktis.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 1 Atbildēt

Es taču velku. Ar nepatiku, bet velku. Par ko cepiens?

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Nav cepiena. Meditācija par tēmu.

Bet vienalga, vakar veikalā 30% bez maskām? Neviens jau ārā nedzen.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Starp citu, vakar biju gan RIMI, gan MAXIMA (pie tam vairākos). Lielais vairums maskās, tomēr gana daudz arī bez tām. Gaidām mirkli, kad apsargi sāks nelaist iekšā bez maskām vai arī policija - sodīs. Pagaidām izskatās kā IETEIKUMS.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Nu sputniknews vai zombitv to vēl nebija paguvuši pārtulkot pareizajā mērcē priekš mūsu citplanētiešu kopienas. Tur kāds laiks paiet kamēr saskaņo viedokli. Daļa vienkārši iet pēc kārtējās pudeles. Es gan būtu vēl ļaunāks un vienlaicīgi pieņemtu prasību ka alkohols tikai tiem kas var uzrādīt ID/pasi.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Daudzi saka - teātris. Kā pierādīsi, ka Covid pozitīva? Analīžu rezutātus taču neparādīja. Arī neticu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 4 Atbildēt

Es gan sliecos ticēt. Vairākiem draugiem personīgi pazīstama un neesot to tiem cilvēkiem... un vispār, arguments par to, ka "nopirkta" tur ir smieklīgs un daudz ko izsaka par tā cilvēka intelektu, kas ko tādu pasaka. Un nez kāpēc tie, kas šādiem stāstiem netic, parasti uz vārda notic "stāstiem" par to, ka slimnīcā ieteikts kā nāves cēloni norādīt Covid, kā viena cilvēka vairākiem tekstiem visi negatīvi, izņemot vienu, un visam pārējam bulšitam arī bez pierādījumiem, kas klejo pa internetu...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Ticēt kam? Tam, ka saslima? Nav tur ko neticēt, cilvēki ar respiratorajām slimībām dažādā smagumā ir vienmēr slimojuši un slimos ar turpmāk. Nopirkta? Nē, vienkārši uz vārda noticējusi, ka viņai ir Covid - pēc stāsta vairāk pat izklausās, ka nav, bet ir labi izmantota statistikas celšanai pie otrreizējām analīzēm.

Pats arguments - "Vairākiem draugiem personīgi pazīstama un neesot to tiem cilvēkiem..." izsaka daudz. No kuriem "tiem" cilvēkiem? Tiem, kas mēdz slimot, uzticas ārstiem, valdībai un savam sociālajam infoburbulim? Neko vairāk jau nevajag, lai šāds video taptu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 3 Atbildēt

Skaidrs, vēl viens apskaidrotais, kurš visu labāk zina par ārstiem un visiem pārējiem...

www.cehs.lv/5-covidiotu-tipi-par-kuriem-tev-jazina/

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Un ko vajadzētu secināt? Man tad jānonāk pie secinājuma par nākamo sazvērestības teoriju, jo pats šādu smagu elpceļu slimību atvedu mājās no Itālijas. Sūdīgākā slimošana, ko atceros savā mūžā - naktīs vispār nevarēju gulēt - tikai kaut kādā pusmiegā sēdēt.

Joks tajā - ka pirms 3 gadiem...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 1 Atbildēt

Koronovīrusi ir 30 tipu šis vienkārši ir jauns un 10x lipīgāks. Arī zinu kurš izslimoja nu jau pirms gada ko līdzīgu un gripa tiešām ir vieglāk panesama, tieši šis aspekts ka nevis lauž kaulus, bet ir tāds diskomforts ka nevar ne gulēt ne sēdēt. Gripa pie tam nopļauj strauji un ilgi apkārt slims nevazājas uzreiz gultā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Tipu cipars būs mazliet savādāks, bet apmēram pareizi. 10x lipīgāks? Diez vai, no kurienes tāds cipars, ņemot vērā, ka koronavīrusi ir lielākais "parasto iesnu" izraisītājs? Nav ne jausmas, ko toreiz izslimoju, bet simptomi tieši tādi, par kādiem te ceļ paniku "emocionālā video", itkā šādi simptomi būtu kaut kas īpašs. Sieva pirms pāris gadiem izslimoja oficiāli konstatētu gripu - bija ļaunāk, nekā šajā "emocionālajā video". Līdz ar to nekādi nerodas pārleicība, ka šajā vīrusā ir jebkas ievērojami īpašāks par buntīti iepriekšējo. Jā - pirmajā vilnī, īpaši valstīs kur nav regulārās smagās gripas, paātrināja aiziešanu cilvēkiem ar veselības problēmām. Bet pat tur - vidējais mirstības vecums no Covid ir lielāks par vidējo vispārējo un nav būtiska lēciena kopējā mirstības rādītājā. Toties politiskiem ierobežojumiem pamatu sagādāja labu labo - plašajām tautas masām ir viegli parādīt to pīķi, dažus šausmu stāstus, izrautus no konteksta un vienlaikus paklusēt par Zviedrijas statistiku.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Kuras iesnas tik strauji izplatās? Ir lipīgs.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Kuras? Visas. Vienmēr iesnu sezonā puse staigā vairāk vai mazāk puņķaini ar kabatlakatiņu pie rokas. Atšķirība jau tikai tajā, ka aizmirst "pieskaitīt" tās iesnas koronavīrusa infekcijai, bet sauc vienkārši par "saaukstēšanos".

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti