Visi komentāri - No Bārbeles līdz Skaistkalnei notiek pamatīgi ceļa remontdarbi (+ foto)

No Bārbeles līdz Skaistkalnei notiek pamatīgi ceļa remontdarbi (+ foto) 1

 

Foto: Renārs Koris

Latvijas Valsts ceļi | 27.oktobris 2016 11:57

Lai arī šā gada ceļu būvniecības sezona tuvojas noslēgumam, pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem uz valsts reģionālā autoceļa Ķekava – Skaistkalne (P89) posmā no Bārbeles līdz Skaistkalnei (47.- 55,8. km) turpinās pamatīgi remontdarbi.

Ziemā būvnieki ņems tur tehnoloģisko pārtraukumu, bet 2017. gada pavasarī ceļa būvdarbi atsāksies. Līdz nākamā gada rudenim gandrīz deviņus kilometrus garais ceļa posms, kas līdz šim bija viens no sliktākajiem ceļiem valstī, būs izbūvēts pilnībā no jauna.

Lai būvnieki varētu veikt paredzētos remontdarbus, satiksme pašlaik ierobežota pa posmiem, kas nav garāki par 500 metriem vienā joslā, jo ceļu slēgt nav iespējams. Izņēmums ir Skaistkalnes centrs, kur lietus un ūdens kanalizācijas darbu dēļ bija nepieciešamība uz laiku slēgt ceļa posmu, izveidojot apvedceļu. Pašlaik satiksme caur Skaistkalni ir atjaunota.

Līdz šīs būvniecības sezonas beigām tiks demontēts vecais ceļa segums, daļēji izbūvēta jauna salizturīga ceļu klātne, ieklāts minerālmateriālu maisījums divās kārtās un daļēji uzklāta jauna asfaltbetona seguma apakškārta. Būs arī pabeigti grāvju rakšanas un tīrīšanas darbi.

Skaistkalnē autoceļa nodalījuma joslā ir izbūvēta jaunas komunikācijas: rekonstruētas ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas, pārbūvēti sakaru un elektrotīkli. Lielākajā daļā ciemata izbūvēti arī jauni gājēju celiņi. Atjaunota caurtekas hidroizolācija pār nelielo upīti Dzērvīte.

Būvdarbu ietvaros ir pilnībā demontēts tilts pār Iecavas upi un līdz gada beigām turpināsies jaunā tilta būvniecība. Pašlaik tam izbūvēta hidroizolācija un ieklāta asfalta aizsargkārta, lai nākamajā gadā uz tilta pilnībā izbūvētu jaunu asfalta segumu. Šobrīd satiksme notiek pār pagaidu tiltu.

Atsākoties būvdarbu sezonai, plānots rekonstruēt arī tiltu pār Mēmeli uz Lietuvas robežas. Tiltam paredzēts ieklāt jaunas šuves un izbūvēt asfalta segumu, kā arī veikt citus apdares darbus.

2017.gadā no Bārbeles līdz Skaistkalnei paredzēti noslēguma darbi: asfalta virskārtas izbūve, ceļa horizontālā marķējuma izveidošana un jaunu ceļa zīmju uzstādīšana, kā arī apzaļumošana un auto paviljona izbūve Skaistkalnē. Atsevišķos ceļa posmos paredzēts uzstādīt drošības barjeras.

Kā jau rakstīts, autoceļš posmā no Bārbeles līdz Skaistkalnei iepriekš bija ļoti sliktā stāvoklī. Tā remonts tika gaidīts vairākus gadus.

Ceļa remonta darbus šovasar uzsāka SIA Igate un visus remontdarbus paredzēts pabeigt 2017. gada nogalē. Saskaņā ar līgumu darbus paredzēts pabeigt 270 dienu jeb deviņu mēnešu laikā, neskaitot tehnoloģisko pārraukumu. Kopējā līgumcena ir 8 miljoni eiro ar PVN, darbus līdzfinansē Eiropas Savienības fondi.

 
Visi komentāri
 
Forši 27.oktobris 2016 12:24
11 0 Atbildēt

Man patīk šādas ziņas - ir cerība, ka šur tur tomēr lietas kārtojas

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 4

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti