Lasītājs: Mana personīgā pieredze un paziņu piedzīvotais saskarē ar policiju liecina, ka šobrīd policijā valdošā prakse ir pēc iespējas nesākt kriminālprocesu, bet gadījumos, kad nav iespējas izvairīties no kriminālprocesa sākšanas, neapdraudot konkrētā izmeklētāja pozīcijas, sāktās lietas nonāk dziļajā atvilktnē, kur tās atrodas līdz noilgumam, kura dēļ kriminālprocesu var izbeigt.
Pēdējais notikums, kas to apliecina, notika iepriekšējās brīvdienās, kad autostāvvietā manai un vēl četrām automašīnām tika norautas un aiznestas priekšējās numura zīmes. Šādi gadījumi pēdējā laikā notiek arvien biežāk, jo nozagtās numura zīmes ir modīgi pielikt mašīnām, kuru tvertnes benzīntankos tiek piepildītas, vēlāk "aizmirstot" norēķināties.Uzreiz paskaidrošu, ka CSDD, mainot auto reģistrācijas numura zīmes, nozagšanas un pazaudēšanas gadījumā piemēro atšķirīgus tarifus. Konstatējot faktu, ka numura zīme ir nozagta, vērsos policijā, lai fiksētu nozagšanas faktu, kas man vēlāk palīdzētu attiecībās ar CSDD. Brasas policijas iecirknī policijas darbiniece pierakstīja visus faktus un pati sastādīja iesniegumu. Pēc nepilnas nedēļas man pa pastu pienāca vēstule no policijas, kurā bija konstatēts, ka auto reģistrācijas numura zīme ir pazudusi un līdz ar to nav pamata sākt kriminālprocesu.
Citiem vārdiem, policija tāda sīkuma dēļ nevēlas sākt kriminālprocesu (kas manis pēc arī nav jādara), bet, lai to neierosinātu, tiek secināts (bez nekādas papildu izmeklēšanas un nesaistot šo gadījumu ar pārējo automašīnu numura zīmju nozagšanu), ka numura zīme ir pazudusi, nevis nozagta. Rezultātā CSDD piemēro lielāko tarifu, kā pienākas par pazaudētas numura zīmes aizstāšanu.
Rodas jautājums, kāda jēga vispār vērsties policijā? Cilvēki cieš reālus finansiālus zaudējumus policijas atrakstīšanās politikas dēļ.
Aicinu iekšlietu ministru Segliņu beidzot pievērsties reālam sava līmeņa darbam un iniciēt likumdošanas bāzes sakārtošanu, lai policijā nav par katru relatīvi sīku un acīmredzami neatrisināmu lietu jāsāk kriminālprocess, kuru policijas darbinieki nekādi nevēlas darīt un rezultātā notiek tikai papīru stumdīšana.
Pretējā gadījumā lielu daļu policijas darbinieku var atlaist, jo no tiem tāpat nav nekādas jēgas – būs finanšu līdzekļi palikušo darbinieku algu paaugstināšanai, lai vairotu motivāciju strādāt.
iAuto lasītājs
Paskaties arī no otras puses - vairums, kas pazaudē numurus vai tiesības, tāpat raksta izdomātus zagšanas stāstus. Un policijai patukšo jākrāmējas ar tādiem papīriem. Bet tai pat laikā notiek bruņotas laupīšanas un slepkavības gaišā dienas laikā. Labāk, lai tie policisti aktīvāk strādā ar smagajiem noziegumiem, nevis norokas papīros...
Pats esmu maksājis pilnu naudu par pazaudētām tiesībām. Nav man gēnos melošana...