Valsts policijas priekšnieks nekontrolē dienesta auto izmantošanu 14

10.marts 2009 14:35

Neatkarīgā policistu arodbiedrība ne reizi vien vērsās pie Valsts policijas priekšnieka Alda Lieljukša ar prasību apturēt dienesta automašīnu izmantošanu personīgām vajadzībām.

Neraugoties uz to, ka policijas darbiniekiem atkal tiek draudēts samazināt atalgojumu, samazināt darbinieku skaitu, samazināt citus izdevumus, tiek draudēts pensionāriem samazināt pensijas, tajā pašā laikā Valsts policijas priekšnieks ilgstoši nespēj ieviest kārtību dienesta transporta izmantošanā.

Fotogalerija »»
Kārtējo reizi Neatkarīgā policistu arodbiedrībā (NPA) saņemta informācija ar fotogrāfijām, ka Starptautiskās lidostas „Rīga” teritorija jau ilgu laiku bez uzraudzības atrodas melna automašīna Hyundai Sonata ar valsts Nr.GF8959. Mašīna pieder Valsts policijai. Automašīnas logā atrodas Starptautiskās lidostas „Rīga” caurlaide Nr.5 „Lidostas viesis” līdz 31.12.2010.

2009.gada.6.martā ap plkst.23.55 ar minēto automašīnu Hyundai Sonata Nr.GF8959 no lidostas „Rīga” izbrauca Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks - Juris Jasinkēvičs, kurš ielidoja ar reisu Brisele – Rīga BT604 plkst.23.45, lidojot no Lionas, Francijā, kur J.Jasinkevičs uzturējās Interpola birojā. Pirms tam minēto automašīnu uz lidostu atzina Valsts policijas autovadītājs, patērējot valsts apmaksāto darba laiku un naudu, lai augsta ranga amatpersona varētu šo valsts dienesta transportu izmantot savās vajadzībās!

No lidostas „Rīga” Juris Jasinkēvičs ar dienesta mašīnu Nr.GF8959 devās ne uz dienesta vietu, bet izvadāja ciemiņus uz viesnīcām un tad devās uz mājām Rīgā, Tomsona ielā 30, kur arī mašīna, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, tika novietota zaļajā zonā, pārkāpjot Rīgas domes noteikumus, kā arī Valsts policijas noteikto kārtību par dienesta automašīnas turēšanu. Vai sestdienas rītā (2009.g.7.martā) mašīnai bija jāstāv pamestai kā pagadās pie J.Jasinkeviča mājas, nav zināms.

Tādējādi valsts amatpersona, VP GKrPP Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks - Juris Jasinkēvičs, pretēji Valsts policijas noteiktajai kārtībai, pretēji Ministru kabineta noteikumiem Nr.219 „Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi”, pretēji Valsts policijas darbinieka profesionālas ētikas un uzvedības kodeksa normām, pārkāpjot CSN, Rīgas domes noteikumus, izmanto dienesta automašīnu Hyundai Sonata GF8959 braukšanai ārpus dienesta pienākumu veikšanas – braukšanai no lidostas mājās, kur auto tiek pamests bez uzraudzības, kā arī izmanto darbiniekus, kā kalpus, kas pretēji tiem noteiktajiem pienākumiem apkarot noziedzību, nogādā mašīnu J.Jasinkeviča personīgām vajadzībām.

Vai tad J.Jasinkevičs nezināja, ka būs jāielido Rīgā naktī un šādiem gadījumiem jāizmanto taksis vai personīgais, ne viss dienesta transports? Daudziem darbiniekiem, kuru rīcībā nav dienesta transporta, šādas privilēģijas nav piešķirtas un uz/no lidostas jādodas ar taksi, sabiedrisko vai personīgo transportu. Valsts policijas vadības attieksme darbiniekos izraisa galējo sašutumu un protestu, jo no Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas vadības šāda nekaunība netiek nosodīta un vainīgās personas netiek sodītas.

NPA uzskata, ka šajā smagajā ekonomiskajā situācijā, kad policijas darbiniekiem kārtējo reizi tiek draudēts samazināt atalgojumu, kad tiek skaitīts un taupīts katrs santīms, dienesta automašīnas izmantošana personīgām vajadzībām, kaut vai braukšanai no lidostas, izmantojot autovadītāju, kā kalpu, ir klaja nekaunība, kas nevar palikt bez atbilstošas reakcijas.

Fotogalerija »»
NPA pieprasa Valsts policijas priekšnieku Aldi Lieljuksi kopā ar Iekšlietu ministru un valsts sekretāru A.Straumi nekavējoties pieprasīt J.Jasinkevičam atvaļināties no dienesta Valsts policijā, kuram izdienas vecums un izdienas stāžs ir pietiekams un lai turpmāk negrautu Valsts policijas reputāciju Latvijas un starptautiskā mērogā, kā arī Juri Jasinkeviču atbilstoši sodīt un piedzīt nodarītos zaudējumus par dienesta transporta izmantošanu un par autovadītāja izmantošanu pretēji tā noteiktajiem pienākumiem, par ko no valsts budžeta tiek maksāta alga autovadītājam.

NPA pieprasa Iekšlietu ministram, Iekšlietu ministrijai pakļautiem dienestiem, Valsts policijas priekšniekam steidzīgi, ne vēlāk kā nedēļas laikā, veikt pasākumus visā valsts mērogā un kategoriski aizliegt visa ranga amatpersonām un jebkuram darbiniekam izmantot dienesta transportu privātiem braucieniem, to skaitā no mājokļa uz dienesta/darba vietu un otrādi.

NPA pieprasa Valsts policijai noskaidrot, kā varēja gadīties, ka jauna, dārga dienesta automašīna var ilgstoši palikt bez uzraudzības un kontroles, kam par to jāuzņemas atbildība.

NPA vēlas zināt, kam ir tiesības saņemt lidostas „Rīga” caurlaides ar statusu „Lidostas viesis” un pie kādām amatpersonām ir jāvēršas, jo NPA biedri un daudzi citi policijas darbinieki bieži dodas komandējumā ārpus Latvijas, izmantojot lidostas „Rīga” pakalpojumus un ir spiesti savas mašīnas novietot maksas stāvlaukumā. Kā redzams, tad ir iespēja izmantot arī bezmaksas pakalpojumus kā lidostas viesis, saņemto caurlaidi.

Armands Augustāns,
Neatkarīgās policistu arodbiedrības priekšsēdētājs
 
Visi komentāri
 
267547. viesis 10.marts 2009 14:42
0 0 Atbildēt

A.Augustāna kungs ar Jums ir viss kārtībā? Vai Jums tiešām nav ar ko nodarboties? Tūlīt policistiem vēl pa 100Ls samazinās algas a Jūs nodarbojaties ar nesvarīgu lētu populismu.

267550. viesis 10.marts 2009 15:16
0 0 Atbildēt

piekrītu Augustāna kungam. Tiesībsargājošajos orgānos ir jābūt kārtībai un tai ir jānāk jau sākot ar piemēru rādīšanu no pašiem Priekšniekiem :)

267552. viesis 10.marts 2009 15:20
0 0 Atbildēt

IeM viesi - tas nav lēts populisms tā ir stratēģija, pat ja tā nenovedīs pie vajadzīgā rezultāta daļai cilvēku liks aizdomāties. ;)

Bet tas ka VP (un īstenībā pat aizdomas ka visā IeM) nav kārtības tas ir vispārzināms fakts. ;)

267554. viesis 10.marts 2009 15:28
0 0 Atbildēt

Nu bet vai nav jauki - apgriežam ierindas policistu skaitu un algas, lai varētu atstāt bosu auto uc izdevumus:( NPA aktivitātes atbalstu!

267555. viesis 10.marts 2009 15:40
0 0 Atbildēt

Šķiet, ka tā CP biežā braukāšana ar dienesta auto uz Lido restoranu krastmalā arī grauj Latvijas policijas tēlu. NEKUR ES ārvalstīs policisti darba laikā pusdienot dārgos atpūtas kompleksos un restoranos. Jebkurš vācu policists dežuras laikā tērpies formas tērpā fiksi un neuzkrītoši papusdienos kādā klusā BISTRO vai degvielas stacijā, un atgriezīsies pie darba pienākumiem. Bet mūsējie CP savās zaļajās vestēs Lido kompleksā uzturas stundām ilgi , pa vakariem ir pat manīti skatoties ansambļu uzstāšanos. Tikmēr autovadītājiem stundām ilgi jāgaida uz izsaukumu CSN vietās.

267564. viesis 10.marts 2009 17:28
0 0 Atbildēt

Atablstu NPA un tās darbību. Skaidrs ir, ka Juris Jasinkēvičs ir pieļāvis ļoti daudz pārkāpumu.

1.Izmanto dienesta mašīnu, lai brauktu mājās no lidostas. Lētāk būtu aizbraukt ar taksi. Šajā gadījumā tika apmaksāta: šofera-policista darba laiks, auto dzīšana no garāžas cauri visai Rīgai uz lidostu, tad atkal braukšna uz Jūrmalu, tad uz Rīgas centru Tomsona ielā 30.

2. CSN ir pārkāpts, jo a/m novietota tā, it kā tas vadītājs bija kārtīgā šmigā;

3. Rīgas domes noteikumi, jo a/m iebrauca zaļajā zonā un to labi redz no foto.

4. Uz foto redzamas CP žetoni, kas nevar būt Jasinkēvičam. Kas to viņam iedeva? Kāpēc aiz loga? To vajadzētu noskaidrot izmeklēšanai;

5. Ētikas normu neievērošana, jo tika izmantots autovadītājs, kā kalps, lai kungs varētu iekāpt a/m un braukt, ne dsantīma par to nemaksājot;

6. Ir dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, jo lika šoferim dzīt auto un pamest to bez uzraudzības. Policijas šoferis domāts ar a/m izbraukt uz notikuma vietu, uz noziedznieku mitināšanas vietu, lai aizturētu, nogādātu vai izsekotu noziedzniekus. Šajā gadījumā mēs redzam, ka policists-šoferis tiek izmantots ārpus tā noteiktajiem pienākumiem. Var pieļaut, ka šis šoferis ir padarīts par Jura Jasinkēviča vergu un tas baidās kādam sūdzēties. Bet tas neatbrivo Jasinkēviču no atbildības.

Ko darīt? Skaidrs ir viens, ka šāda ranga amatpersonas nespēj pašas labprātīgi pamest dienestu. Tāpēc vajadzētu informēt plašāku pasules sabiedrību, informēt Interpola vadību un pieprasīt no viņiem viedokli, pieprasīt krimināllietas ierosināšanu, veikt plašāka mēroga protestu akcijas, lai citi priekšnieki saprot, ka tā rīkoties vairs nedrīkstēs.

267569. viesis 10.marts 2009 18:23
0 0 Atbildēt

Tā ir ikdiena IeM, tas nav nekaads jaunums!

267573. viesis 10.marts 2009 19:22
0 0 Atbildēt

nekas nemainīsies,viss paliks pa vecam!vai tad polcisti vienīgie izmanto dienesta auto savām vajadzībām,ehh

267583. viesis 10.marts 2009 22:34
0 0 Atbildēt

Ja šito nekauņu ar lieliem uzplečiem ietupinās cietumā vai vismaz apsēdinās uz apsūdzēta sola, ja par to informēs Interpolu un visas pasaules policistus, tad citi jau sāks domāt. Līdzīgi kā tortes vairs nepērk. Pat Segliņš nepirka savai dzimšanas dienai ne torti, ne bulciņas.

267584. viesis 10.marts 2009 23:12
0 0 Atbildēt

Личное дело

Юрис ЯСИНКЕВИЧ - шеф латвийского Интерпола. Родился в 1952 году в Красноярском крае. Место рождения - село Пискуновка, фактически лагерное поселение на Енисее. Его родители познакомились в ссылке, куда мама Ирина Александровна попала с Украины, а папа Георгий Ясинкевич - из латвийского города Субате. На родину семья вернулась в 1954 году. В школе Юрис побеждал в математических олимпиадах, был юным другом милиции. В 16 лет задержал вооруженного преступника. Служил в Риге, в патрульно-постовом батальоне. Далее - рядовой милиционер, участковый инспектор, сотрудник уголовного розыска. До Интерпола более 20 лет проработал в латвийском уголовном розыске. В октябре 2003 года избран в мозговой центр организации - Исполком Интерпола. Учился на юридическом факультете ЛУ, окончил Высшую школу милиции и Академию МВД СССР. Полковник. Награжден золотым знаком ордена Трех Звезд. Играет в волейбол и теннис. Увлекается психологией, любит театр. Женат. Отец двоих взрослых детей, дедушка двух внуков.

267720. viesis 14.marts 2009 19:09
0 0 Atbildēt

Nezinu< kā citi, bet mans viedoklis ir viennozīmīgs: tas ir valsts apzagšana. Tas ir nodokļumaksatāju krāpšana. Tas ir cilvēku izmantošana ka kalpu, lai sev gūtu labumu. Par kādu ētikas notmu, morāli policijā var domāt, ja šādi priekšnieki ta nekaunīgi uzvedas. Tas nav piedodams un nekavējoties šādus cilvēkus jānoņem no amatiem un jāsoda.

267722. viesis 14.marts 2009 22:02
0 0 Atbildēt

Ja Valsts policijas vadiba un ministre Mūrniece nespēj no šāda negodīga darbinieka atbrīvoties, tas liecina, ka arī viņi ir nelieši. Atbalstīt zagļus nav varonība. Cerēsim, ka vainīgais tiks sodīts unbargi,lai citiemnegribetoszagt. Tas arī ir liels Kauns jasinkēviča bērniem un mazbērniem, par ko vēl ilgus gadus visi atcerēsies.

268297. viesis 15.aprīlis 2009 10:50
0 0 Atbildēt

Nečīkstiet tikai :)

270826. viesis 4.septembris 2009 14:54
0 0 Atbildēt

Redz kā, arī Zemessardzes priekšnieks tagad ir pieķerts ar dienesta auto uzbraucot bērnam. Tādus dzīt ratā vajag.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Izdosies vai nē? - šķērsot upi pa gājēju iekaramo tiltu (+ VIDEO) 9

Kādam furgona vadītājam Krievijā iešaujas prātā "ģeniāla doma". Lasīt vairāk

 

Baltkrievi ražos elektrisku mikroauto, ko cer pārdot arī Krievijā. 17

Baltkrievijas jaunuzņēmums Sidus izstrādājis 2,25 m garu elektriskās piedziņas automobili, ko cer eksportēt arī uz daudz plašāko Krievijas tirgu. Lasīt vairāk

 

Griežas tur, kur zīmes to neatļauj (+ VIDEO) 11

Sieviete ar Toyota markas automobili mēģina nogriezties pa kreisi ignorējot CSN un izraisa sadursmi ar pretimbraucošo Volvo. Lasīt vairāk

 

Mercedes-Benz plāno līdz 2030. gadam pilnībā pāriet uz elektroautomobiļu ražošanu

“Daimler AG” un “Mercedes-Benz AG” līdz šīs desmitgades beigām tirgos, kur tas iespējams, plāno pilnībā pāriet uz elektroautomašīnu piedāvājumu. 2022. gadā ar akumulatoru darbināmi modeļi tiks piedāvāti visos koncerna pārstāvētajos segmentos. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti