Latvijas bīstamie ceļi un ministru dienesta mašīnas (+ foto) 15

 
5.oktobris 2009 8:49

3.oktobrī ap 8 rītā uz slidena ceļa Rīga – Sigulda, pie „Sēnītes” uz viadukta gandrīz vai vienā un tajā pašā laikā divas pretējā virzienā braucošas automašīnas pēkšņi saslīd un nogāžas no ceļa...

Vieglais auto zilā krāsā brauca Siguldas virzienā un pēc aculiecinieku stāstītā tajā cieta 3 cilvēki, kuri nogādāti slimnīcā. Savukārt sudrabota apvidus automašīna "Mitsubishi Pajero"ar piekabi brauca Rīgas virzienā un tā vadītājs gāja bojā notikuma vietā.

<seesam>Diemžēl valdībai un amatpersonām vairāk rūp dārgās dienesta automašīnas, bet ne tautas veselība un drošība uz Latvijas ceļiem. Ja autoceļi tiktu aprīkoti ar atbilstošām ierīcēm, kas savlaicīgi informē par temperatūras izmaiņām uz brauktuves seguma, it sevišķi bīstamās vietās, kādi ir tilti un viadukti, iespējams, ka šāda traģēdija nenotiktu. Diemžēl ministriem un amatpersonām svarīgāk ir braukt mājās no darba bez maksas ar dārgo dienesta mašīnu, nekā uzlabot drošības stāvokli uz Latvijas ceļiem.

Neatkarīgā policistu arodbiedrība ne reizi vien norādīja, ka ik gadu valsts pārvaldē dienesta transporta izmantošanai tiek tērēts 450-500 miljonu latu. To skaitā 45-50 miljonu latu (10%) tiek iztērēts, izmantojot dienesta mašīnas personīgai braukšanai privātajās lietās, par to nemaksājot ne santīma. Rezultātā valsts budžetam tiek nodarīti milzīgi zaudējumi, jo netiek arī maksāti nodokļi. Vien ministriju centrālais aparāts patērē dienesta transportam ap 50 miljoniem latu gadā.

Pielikumā 12 fotogrāfijas no notikuma vietas.

{page}

{page}


Armands Augustāns,
Neatkarīgās policistu arodbiedrības priekšsēdētājs

Andrejs Melnalksnis,
Neatkarīgās policistu arodbiedrības priekšsēdētāja vietnieks

2009.gada 3.oktobrī

 
Visi komentāri
 
271635. viesis 5.oktobris 2009 9:43
0 0 Atbildēt

Džips tiešām izskatās tikai apdauzīts, nevis riktīgi nošķilts. Ja vadītājs beigts, tad droši ka nebija piesprādzējies.

271636. viesis 5.oktobris 2009 9:48
0 0 Atbildēt

arī šeit viņš ir mēģinājis piekakāt ar saviem no divdesmit pirmā pirksta izzīstajiem 500 miljoniem latu.

Ja valsts konsolidētais budžets ir ~5 miljardi latu, tad kurš ticēs, ka autotransportam valsts iestādes gadā tērē 10% no valsts budžeta.

Kārtējais demagogs un 'nedomajošo' iedzīvotāju irsinātājs.

271638. viesis 5.oktobris 2009 10:58
0 0 Atbildēt

Nedomāju ka tad vispār būs kāds, kurš gribēs par tām kapeikām strādāt CP. Ja arī gribēs, tad ne jau nu sagaidāmais paraugpolicicts.

271639. viesis 5.oktobris 2009 11:01
0 0 Atbildēt

auto vadītāji atcerieties jostas nav domātas skaistumam, jostas ir domātas lai piesprādzētos un nevis pēc tam, bet pirms iedarbinām savu auto !!!

Soclaikos ar žiguļiem un moskābeļiem tikai taa tika braukts ziemā ar plikajām riepām , bet tika ievērots ātrums (bija arī izņēmumi...)atbisltoši situācijai uz ceļa , tagad auto jauda ir sen apsteigusi dažu indivīdu prāta spējas.....

Pamācīties kā uz ceļiem ir jauzvedās mēs Latvijas auto vadītāji varam Igaunijā, tur auto lietotāji ir krietni gudrāki un prātīgāki... . Igaunijā tikai daži pārkāpj noteikumus, Latvijā tikai daži tos ievēro !!!

271640. viesis 5.oktobris 2009 11:12
0 0 Atbildēt

Jopsel popsel – tad ir jābūt konkrētai slidotavai lai tā izlidotu…

Līdzjūtības…

271642. viesis 5.oktobris 2009 11:22
0 0 Atbildēt

Nu tajā ceļa posmā ir divi vai vairāk atšķirīgi asfaltbeteno segumi, kas ari nav mazsvarīgs faktors.

271644. viesis 5.oktobris 2009 12:22
0 0 Atbildēt

Vieglāk ir uzlikt tos 100 uz minimālo algu, nekā maksāt tiem pieciem pa 20 minimālajām katram. Tāda nu ir mūsu birokrātija.

271650. viesis 5.oktobris 2009 13:45
0 0 Atbildēt

Loģiski, ka valdībai un ministrijām vēl vismaz par 75% jāsamazina autoparks, kas joprojām ir viens no lielākajiem valsts budžeta kodējiem. Parlaments jau savu autoparku uz pusi samazināja. Bet ja pavēro ministriju autoparku, itin labi pamanāms, ka tur to plaši izmanto visu līmeņu "babuškas" un "probabuškas". Arī mūsu "draugi" CP īpaši nekautrējas regulāri ar saviem dienesta vāģiem braukt pusdienās uz Lido ēstuvēm.

271652. viesis 5.oktobris 2009 14:13
0 0 Atbildēt

Man jau skiet ka tas Pajero vaditajs nebija piespradzeies... :(

271667. viesis 5.oktobris 2009 23:03
0 0 Atbildēt

CP darbinieks. Strādāju ceļu policijā un pretīgi lasīt aunu komentārus, ieteikumus, kur un ko darīt ceļu policistiem. Pasakiet un labāk visu to uzrakstiet ne anonīmi, bet atklāti mūsu vadībai. Tam pašam Edmundam Zivtiņam, Valdim Voinam, Lindai Mūrniecei, kuri izlemj, kur un kam stāvēt, par ko sodīt un cik daudz protokolu sastādīt. Pamēģini to neizpildīt, ilgi nestrādāsi ne tikai ceļu policijā, bet vispār policijā.

Tas, ka ceļu stāvoklis ir bēdīgs un naudu izkāš dienesta autiņiem tas ir taisnība. Ja valdība gribētu, tad ātri vien varētu ieviest kārtību. Bet negrib, jo tas nav izdevīgi tiem, kas tās dienesta automašīnas tur un nodot lietošanā šiem visiem liekēžiem. Kas stāv aiz šī biznesa nezinu, bet noteikti to radinieki, kuri izmanto šis dienesta mašīnas braukšanai uz mājām, uz teātri un tml.

Pati ministre Linda Mūrniece arī katru dienu ar dienesta autiņu tik ripo uz māju un ne jau pati pie stūres. Naudas izšķērdēšana pamatīga. Pamēģinātu kāds no mums braukt mājās ar dienesta auto. Uzreiz ierosinātu dienesta izmeklēšanu, ierosinātu krimlietu par nodokļu nemaksāšanu, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un no darba padzītu. Lai kāds pamēģina padzīt no darba Lindu. Pat ne viens nevar presē kaut ko kritisku izteikt.

271668. viesis 6.oktobris 2009 0:16
0 0 Atbildēt

un ko cien. arodbiedriiba teiktu par tiem bataljona un spec.rotas darbonjiem, kas spiesti meeneshiem "apsargaat" orgaanu staavvietas un liimeet plaaksterus vai katru darba dienu 8 stundas dirneet blakus fotoradaram, tipa to sargaajot (nedriikst pat pachuraat aiziet) ??? vai ta arii nav liidzeklju izshkjieshana ?

271671. viesis 6.oktobris 2009 1:47
0 0 Atbildēt

CP darbiniek Nr.271667,Zivtiņš jau labu laiciņu ir aizvietots ar Vinetu Mistri.

271672. viesis 6.oktobris 2009 9:15
0 0 Atbildēt

Aktīvais CP darbonis -667 arī nepastāstīja par to kolektīvo braukšanu uz Lido ēstuvēm darba laikā. Pats personīgi esmu redzējis Krasta Lido autostāvvietā vienlaicīgi novietotas 5-6 CP trafarētās dienesta automašinas. Tas bija jūlijā, kad atvaļinājumā viesojos Lido ar ārvalstu viesiem. Uzturējos tur aptuveni 3 stundas - visu šo laiku tur stāvēja arī minētās CP automašinas. Pāris CP policmeņus manīju kaut kur pirmā stāva zālēs. Reali tas bija laikā no 10.00-13.00. It kā darba laiks jebkurā kantorī. Nevarētu tā kā būt "peresmenka" vai "operaķivka". Domājams, ka CP paši diezgan gan brīvi izmanto dienesta automašinas, un ne jau viņiem kaut ko šajā sakarā pārmest ministrei Mūrniecei.

271679. viesis 6.oktobris 2009 15:44
0 0 Atbildēt

IkdienasViesis [?] 06.10.2009 09:15

Aktīvais CP darbonis -667 arī nepastāstīja par to kolektīvo braukšanu uz Lido ēstuvēm darba laikā. Reali tas bija laikā no 10.00-13.00. It kā darba laiks jebkurā kantorī. Nevarētu tā kā būt "peresmenka" vai "operaķivka".

--------------------------------------------------------------------------------

Tā bija CP arodbiedrības sapulce.

271683. viesis 6.oktobris 2009 20:35
0 0 Atbildēt

Par CP darbinieku ēšanu Lido un cituviet. Vai tad darbiniekiem nepienākas pusdienas? Likums to neliedz, pat pieprasa. Tāpēc ar dežuranta atļauju darbinieki brauc pusdienās vai vakariņās. Cita lieta,ja to darītu ārpus darba laika, kad ir brīvdiena.

Viennozīmīgi nav pieļaujams izmantot dienesta automašīnas personīgām vajadzībām, par to nemaksājot ne santīma. Tas jau faktiski iz zagšana.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti1111

Kā uzstādot saules paneļus man meistari sačakarēja griestus? (+ VIDEO) 37

Video redzamā mājiņai ir standarta moduļu māja bez siltinājuma un tā tiek izmantota tikai vasarā. Lasīt vairāk

 

Kas iekšā ir eļļas filtram? (+VIDEO) 1

Kā zināms, eļļas filtrs jāmaina reizē ar dzinēja eļļu. Taču vai zinām, no kā sastāv eļļas filtrs, kādi ir tā veidi un prasības pret to. Lasīt vairāk

 

Policijas vajāts autovadītājs paslēpjas suņu būdā (+ VIDEO) 11

Skaržisko (Polija) apriņķa likumsargi publicējuši video no sava nesenā reida, kura laikā tiem nācās aizturēt autovadītāju, kurš nepakļāvās prasībai apstāties un ar savu Opel uzsāka bēgšanu. Lasīt vairāk

 

Piecas biežāk novērotās kļūdas, nomājot auto 4

Tūrisma sezona strauji tuvojas, tāpēc laikus jāsāk plānot ceļojumu aktivitātes un ērtākos pārvietošanās veidus. Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas EconomyBookings.com apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti