Gājēju pāreja Asaru prospektā Jūrmalā, ko varētu darīt labāk (+ VIDEO) 7

 

Gājēju pāreja Asaros Foto: iAuto.lv

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors | 9.februāris 2019 21:52

Tumšajā laikā portāls iAuto pievērš pastiprinātu uzmanību gājēju pārejām un to drošībai.

Paldies iAuto lasītājiem, kuri sūta mums uz e-pastu vai informē komentāros pie rakstiem par nebūšanām uz mūsu ceļiem.

Dzirdēti daudz pārmetumi autovadītājiem, bet kā ir ar satiksmes organizēšanas jautājumiem. Pirms dažām dienām iAuto.lv rakstījām par bīstami izbūvētiem jauniem luksoforiem Jūrmalā uz Strēlnieku prospekta, šeit Jūrmalā skolniekus un gājējus paliek zem automobiļu sitiena (+ VIDEO)

Ceļu satiksmes noteikumi: 121. Aizliegts apstāties un stāvēt:

121.5. uz gājēju pārejām, vietās, kur brauktuvi šķērso velosipēdu ceļš, gājēju un velosipēdu ceļš vai kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš, un tuvāk par 5 m no šīm vietām.

Apskatīsim gājēju pāreju uz Asaru prospekta Jūrmalā, video:

Ņemot vērā vairākus faktorus, tur būtu jāuzstāda luksofors ar pogas režīmu. Jūrmalas satiksmes plānotāju kontekstā vēlos uzsvērt "ar pogu", jo jaunāko luksoforu gaismas režīmi Jūrmalā ir nepamatoti un diemžēl veicina sarkanās gaismas signāla pārkāpšanu.

Sniega tīrīšana uz gājēju pārejām Jūrmalā ir ļoti slikta tradīcija, te vairāk Kā Jūrmalā tīra ceļus un ietves 14.01.2019 pie Jūrmalas domes

2017.gadā smagi cietuši, t.sk. gājuši bojā 165 gājēji (2016.gadā - 184), no tiem 37 smagi cieta un 11 gāja bojā uz gājēju pārejas (2016.gadā – 52 smagi cieta un 8 gāja bojā).

Normunds Krapsis, Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ceļu satiksmes drošības padomes sēde par 2017.gada rezultātiem atzīmēja, ka aktuālākā problēma – neapmierinoši aprīkotas gājēju pārejas, kas ir izaicinājums satiksmes drošībai!

Pie šādas satiksmes organizēšanas šis mērķis izlausās nereāls: Līdz 2050.gadam jāpanāk, lai uz autoceļiem Latvijā nav bojāgājušo

Pievērsiet uzmanību bojā gājušo gājēju skaitam laika posmā no 2015. līdz 2017.gadam

CSNg bojā gājušo dinamika pēc statusa 2015 - 2017.gads Foto: Valsts Policija

Ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušie un bojā gājušie 2017.gada janvāris - decembris (dinamika) Foto: Valsts Policija

Arī 2016.gadā katrs trešais bojāgājušais bija gājējs.

Foto: CSDD

Tagad apskatīsim ceļu satiksmes negadījumu skaitu ilgākā laikā.

Saskaņā ar csdd.lv/celu-satiksmes-negadijumi/celu-satiksmes-negadijumu-skaits Foto: CSDD

Saskaņā ar csdd.lv/celu-satiksmes-negadijumi/celu-satiksmes-negadijumu-skaits Foto: CSDD

*Aprēķinos 2008.-2013. gada datiem izmantots iedzīvotāju skaits, kas novērtēts izmantojot 2011.gada tautas skaitīšanas galīgos rezultātus;

No 1985.g.-2003.g. Latvijā par bojā gājušajiem CSNg uzskata tos, kuri miruši negadījuma vietā vai 7 dienu laikā pēc negadījuma, bet citās valstīs - 30 dienu laikā. Lai Latviju pēc CSNg salīdzinātu ar citām valstīm, izmanto starptautiski atzītu koeficientu - no 7 dienu perioda pārejot uz 30 dienu periodu, bojā gājušo skaits jāpalielina par 8%;

No 2004. g. Latvijā par bojā gājušajiem CSNg uzskata tos, kuri miruši negadījuma vietā vai 30 dienu laikā pēc negadījuma.

Bojā gājušo skaits līdz 2003. gadam koriģēts pēc starptautiskās definīcijas, pēc koriģēšanas attiecīgi samazinājies ievainoto skaits.

Turpinājums un atbilde no Jūrmalas domes šeit: Jūrmalas dome sola sakārtot gājēju pāreju uz Asaru prospekta; "Clean R" tika izteikts aizrādījums (+ VIDEO) 

Lasi vēl iAuto:

 
Visi komentāri
 
Krokodils 10.februāris 2019 0:54
1 0 Atbildēt

Diezgan bieži sanāk braukt garām pa šo konkrēto pāreju un diemžēl ir nācies gan mest pa mēmajiem un reizi pat gandrīz uz kapota pacēlu(labi ka džeks pats noreaģēja, ka es neapstāsos un pamuka malā.)

Diemžēl šādos gadījumos cilvēkos izsprūk visdziļākie pārmetumi tieši tev, tas nekas ka neviens nedomā par laikapstākļiem un vai 10m no pārejas masīna tevi redz un vai vispār tā spēs apstāties - tik dur jo redz 'pāreja' tak! ĪPAŠI ne autovadītajiem ļoti grūti to saprast, ka NU NEREDZ viņus bez nekāda atstarojošā elementa uz mūsu super puper pārejām. Pat tās bezjēdzīgās baltās lampas neko diži nedod. Visi domā spīd ielas apgaismojums - tātad viņu redz, kā dienā. NĒ! Ielu apgaismojums ir domāts lai autovadītāji redzētu joslu robežas uz ceļa!

(un nerunāsim par pretīm braucošajiem, kuriem stari noregulēti augšā, jo tā 'viņš' labāk redz, bet tas ka pretējos apžilbina tas po.... ta tur vispār kādu brīdi jābrauc uz sajūtām naktī)

viencexperc 10.februāris 2019 17:30
3 0 Atbildēt

Visa problēma ir tāpēc, ka netiek ievērots sis punkts:

145. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.

Vajadzētu sodīt vadītajus, kas nebremzē. Sods 100 eiro un 2 punkti, domāju ātri iemācīs braukt droši.

PN 10.februāris 2019 23:30
0 0 Atbildēt

Ok,šis ir skaidrs,ja pa gabalu neredz,būtu jāpiebremzē,lai pārliecinātos ka tur tiešām neviena nav.Bet priekš kam ir tas Csn punkts par tiem 5m? Tas ir tikai kaut kā "izvēles" kārtībā jāpilda? Kam mums vispār kādas drošības normas? Tad jau vienkārši nosakam atbildību un taisam tik testu uz izdzīvošanu. Vadītājs te ir vienīgais tas āzis, no kā prasām atbildību un uz ko noveļam iespējamās sekas.Tāds ar vidēji statistiskajām spējām apveltīts svētdienas garāmbraucējs diez vai pats no sevis iedomāsies, ar ko īsti viņam tur var sagadīties tā iespējamā rēķināšanās.

Piem, svētdien ap pl.16 stāvvietas kabata bija stāvgrūdām pilna,un tas pirmais auto tur kārtējoreiz stāvēja praktiski ar bamperi atdūries tajā sniegakaudzē.Reālā specifiskā redzamība nevienu te neinteresē- jo kabata taču nav vienkārša ielas mala.Csn arī nav sacīts, ka 5m pirms pārejas nevarētu novietot jebkādu citādu redzamību apgrūtinošu objektu.Tāds jēdziens kā "sniegakaudze" vispār nav nekur minēts.

PN 10.februāris 2019 2:33
2 0 Atbildēt

Jā, bezgalīgs stāsts.Kura laikā ir nepārprotami skaidrs- pārejai jābūt ar marķējumu,5m pirms pārejas nedrīkst stāvēt nekas skatam traucējošs,plus jaunākie un labākie 21gs izdomātie pārejām speciāli domātie ielu apgaismojuma paraugi bezmaz vai ideāli nodrošina redzamību un pa gabalu jau informē jebkuru pie pilnprātības esošu braucēju par pašas pārejas kā tādas esamību.

Te ir VISS otrādi- kāds sastumj 1,20m sniegakaudzi redzamībai viskritiskākajā punktā,plus tas pats "kāds" nenotīra trotuāru (precīzi viss trotuārs tieši pretim pārejai NAV ticis tīrīts pilnīgi nemaz, ne par centimetru kopš sniega uzkrišanas pirms nedēļas).KURŠ ir tas kaitnieks, kas visu šo te šajā pilsētā organizē un kurš ir tas par drošibu "atbildīgais", kas visu šo cūcību apzināti "neredz"?

Kāda ir aprēķināto Latvijas Valsts zaudējumu (x600 tūkst eur par katru aiz-gājēju un vēl plus par katru cietušo) "attiecība" cenā un idejā pret šo te pārdesmit kaunatraipu sakārtošanas varbūtējo izmaksu?

Cik šodien maksā pārdesmit ķīnas izcelsmes led-lampas, cik maksā pārdesmit spaiņi normālas atstarojošas brauktuvei paredzētas krāsas (nevis miskastei paredzētas pļuras)?

Vai ir atlicis te kāds pie pilna prāta esošs un pasaules jaunākajām ceļu marķējuma tendencēm izsekot spējīgs "specālists", kurš tiešām reāli par kaut ko "atbild"? Tur, ārpusē, jau sen cilvēki runā par termoplastiku, par uzlīmējamām līmlentēm, par asfaltā iestrādājamiem reflektīviem elementiem- nevis algo tupus dzērājus,kuri ceļos rāpodami nespēj pat taisnu metru uzkrāsot- kā divos iepriekšējos gadus pilsētas galveno ielu visā garumā noformēja un ko neviens tā arī neievēroja un izlabot nelika. Cik diez kilogramus vai gabalus vai metrus/litrus to šodienas moderno materiālu varētu nopirkt par vienu tādu 600 000 EUR izmaksājoša atgadījuma ekvivalentu? Cik tie tādi 600k eur/gadījumi uz tās ielas bija nupat 2018.gadā ??

Kaut vai sevis paša tupā redzesloka paplašināšanai kāds tas neparko-reāli-ne-atbildīgais tumsoņa spēj kādu šodienas interneta resursu atvērt, lai vismaz paskatītos "kā un ko vajag darīt" ? Šis ir kas- varbūt kas līdzīgs, ar ko piem tepat kaimiņos Čehijā ne to ka pārdesmit štrunta pārejas, bet desmitiem vai pat simtiem kilometru jauno autobāņu ir nonstopā noklāts trijās joslās un sešās dimensijās un nezcik krāsās:

iAuto 10.februāris 2019 7:59
0 0 Atbildēt

Atsūti lūdzu epastu uz iAuto at iAuto.lv.

Kā arī aicinu reģistrēties portālā, kā lietotājam, tad rakstot komentārus nebūs jāaizpilda drošības kods.

PN 10.februāris 2019 14:43
1 0 Atbildēt

Ir gana izdevīgi piedalīties kā anonīmam lietotājam- lai nodrošinātu sev maksimālu izteiksmes brīvību, gadījumam ja izceltos kāda kā ierasts "asāka" diskusija pašu lietotāju starpā.

Kāpēc esmu uzsēdies uz šīs tēmas- ne tāpēc, ka man būtu jebkāda saistība vai ieinteresētība šeit reklamēt kādus konkrētus izstrādājumus vai censties personīgi piekļūt kaut kādai procesu regulācijai vai labiekārtošanas darbu izpildei minētajā pilsētā.

Jautājums ir ko kurš "saredz" un līdz kādai robežai vai pacietības pakāpei ir "vienalga". Ja nebūtu ik pa laikam kāda iAuto publikācija, tad iespējams nevienam pat prātā neienāktu kasīties.Šaubos, vai kāds tas varenais un situāciju pārvaldošais vispār lasa tādu iAuto.

Nākamais ļoti interesantais kasīšanās punkts būtu gājēju pārejas aprīkojums pie Dubultu stacijas.Gluži vienkārši- šis veidojums te ir viens no visā valstī "pelnošākajiem" attiecībā uz "600 tūkstošu eur" gadījumiem, bet gadiem ilgi un joprojām nav aprīkots ar ceļazīmi "Gājēju pāreja".Šaubos, vai kāds pa šo laiku vispār to jocīgo faktu ir "ievērojis". Nerunājot pat par brauktuves horizontālā marķējuma "kvalitāti" un atstatus bikli maliņā novietotā modernā Gaismas nesēja ietekmi uz drošības un pārredamības veicināšanu.

Pie viena būtu interesanti uzzināt, kādas funkcijas piemīt šajā vietā jau vairākus gadus esošajai "infrasarkanās gaismas" kamerai.Kāds ir viņas uzstādīšanas nolūks, kādas tur bija/ir uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas un kā viņa reāli ietekmē gājēju un braucēju labklājību tajā apkārtnē.Par šo ir vairākkārt dzirdēti ironiski viedokļi no privātpersonām, kuras izklaides un ziņkārības nolūkā ir mēģinājušas šīs kameras darbības zonu šķērsot ar krietni nepieklājīgu ātrumu un pat pie neatbilstoša luksofora signāla, taču itin nekāda "rezultāta" nav bijis...

iAuto 11.februāris 2019 13:22
1 0 Atbildēt

Nosūtījām sekojošus priekšlikumus Jūrmalas domei:

1. Izvērtēt sniega tīrīšanas procesu Jūrmalā. Sniega nostumšana zaļajā zonā ir pieļaujama prakse, taču sniegu noteikti nedrīkst stumt uz un pirms gājēju pārejām, aizsedzot redzamību.

2. Aicinu sākt darbu pie luksoforu ar pogas ieslēgšanas funkciju (ne automātiskā režīmā) projekta izstrādi un uzstādīšanas rakstā minētajā gājēju pārejā uz Asaru prospekta!

PN 11.februāris 2019 18:56
0 0 Atbildēt

Brīnišķīgi.Vismaz cerība ka to kāds izlasīs.Citādi iznāk tāda kā bezjēgas savstarpēja kasīšanās pamatā starp pašiem portāla lasītājiem.

Piekasīgi pavērojot to pāreju noformējumu- piem, kaut vai Rīgā, dzīvas satiksmes vietā Ulmaņa/Vienības g rajonā,tur, pretstatā Jūrmalai, viņas nezkāpēc ir normālā izskatā.Tepat reku kaimiņos Jelgavas centrā tās ir pa lielam vnk ideālā stāvoklī.Tāpēc, ka no "īstā" materiāla veidotas.Krietnu puscentimetru biezas, ne ta betons ne ta termoplasts, bet rezultāts ir lielisks- būtu tik saimnieka gribēšana.

Bet, ja paturpināt bezgalīgo kasīšanos,tad Jūrmalas nabaggalā kauguros ielas malā ir tāds t.s. tirdzniecības "centrs". Tur kalnā augšā atrodas iedzīvotājiem interesējoša oficiāla Valsts iestāde PMLP nodaļa,aptieka,ārstu prakse,autostāvvieta utt.It kā tipiska vieta, kur kāds varētu lejā izkāpt no auto un uzrāpojot mēģināt piekļūt.Nerunājot, ja tas izrādās cilvēks gados.Visu to sniega nedēļu nedz pati autostāvvieta, ne arī neviens no 4gab kāpņu fragmentiem teju 40m kopgarumā nav ticis tīrīts ne par kapeiku nē.Dzīvs piemīdīts ledus,ūdens pa virsu,īsts slidkalniņš.Tieši tāpat, kā visa tā augšējā teritorija.Vienkārši postaža,izcils bezsaimnieka piemērs,garāmbraucējiem labāk uz to neskatīties...

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volkswagen modernizēs elektrisko ID.3

Volkswagen paziņojis par sava pirmā uz elektriskās piedziņas platformas MEB radītā modeļa ID.3 modernizāciju. Lasīt vairāk

 

"Sadales tīkls": Sadales tarifu projektā samazinājums varētu būt par pārdesmit procentiem

Pārskatot elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" iesniegto tarifu projektu iepriekš paredzētais 75% pieaugums varētu tikt samazināts par pārdesmit procentiem, intervijā aģentūrai LETA teica "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons. Lasīt vairāk

 

Ceļu pārņemšana ilgst mēnešiem, atsaucība – maza (+ VIDEO) 6

Valsts vietējo ceļu nodošana pašvaldībām jau ilgst mēnešiem un daudzas pašvaldības, kas piekritušas ceļus pārņemt, šoziem vēl nemaz tos apsaimniekot nav sākušas. Atsaucību Satiksmes ministrijas aicinājumam pārņemt nelielus, nomaļus ceļus, raksturo arī tas, ka septiņas pašvaldības nemaz nav atbildējušas. Lasīt vairāk

 

Iekšlietu dienestos darbinieku piesaistei vajag lielāku algu (+ VIDEO) 12

Valsts policijā trūkst apmēram piektā daļa darbinieku, VUGD un glābšanas dienestos - virs 10 procentiem. Iespējamais risinājums darbinieku piesaistei būtu lielākas algas un labāki darba apstākļi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti