Pērn ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem vidēji dienā atlīdzināti 110,5 tūkst. ls

19.marts 2009 10:26

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistikas datiem pērn apdrošinātāju piekritušo atlīdzību prasību summa sasniedza 40,32 milj.latu, kas ir par 8,6 milj.latu jeb 27% vairāk nekā gadu iepriekš. Rezultātā apdrošinātāji pērn ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem katru dienu atlīdzinājuši zaudējumus apmēram par 110,5 tūkst.latu!

Savukārt nopelnīto prēmiju apjoms audzis straujāk – par 57% nekā 2007.gadā, sasniedzot 56,89 milj.latu.

Juris Stengrevics, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs: „Pērnā gadā tika novērotas divas pozitīvas tendences OCTA apdrošināšanā. Pirmkārt, pirmo gadu pēc 2004.gada apdrošinātāju prēmijas pieauga straujāk nekā izmaksātās atlīdzības. Tas liecina par pozitīvu OCTA kā biznesa attīstību. Otrkārt, tas ļāva būtiski samazināt OCTA darbības zaudējumus no 5,6 milj.latu 2007.gadā uz 1,43 milj.latu pērn. Turklāt atšķirībā no 2007.gada daļa apdrošinātāju spēja uzlabot savus finanšu rezultātus, sasniedzot peļņu. Jāmin, ka zaudējumu samazināšana ir ļoti būtiska šajos ekonomiskajos apstākļos un norāda uz nozares stabilitāti.”

Nozarē novērojama cenu stabilizācija

Pērn vidējās atlīdzības izmaksas lielums par apdrošināšanas gadījumu bija 797 latu, kas ir par 169 latiem jeb 26,8% vairāk nekā 2007.gadā. Atlīdzības izmaksu kāpumu lielā mērā ietekmēja augstā inflācija gada pirmajā pusē, kas maijā sasniedza augstāko punktu.

J.Stengrevics: „Tai pat laikā gada otrajā pusē līdz ar recesijas sākšanos ekonomikā varēja novērot OCTA cenu stabilizēšanos, jo ceļu satiksmē jauno transportlīdzekļu īpatsvars vairs nepieauga tik strauji kā iepriekšējos gados, kā arī daļa autorizēto servisu samazināja savas izmaksas. Tas pozitīvi ietekmē OCTA sfēru un sekmēja OCTA prēmiju kāpuma samazināšanos. Jācer, ka arī turpmāk nebūs sagaidāmi jauni satricinājumi nozarē, kā, piemēram, būtisks neapdrošināto transportlīdzekļu pieaugums ceļu satiksmē.”

Obligātie atskaitījumi – 2,62 milj.latu

Apdrošināšanas sabiedrības OCTA obligātos atskaitījumus atskaita no apdrošināšanas prēmijām normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pērn šie atskaitījumi kopā sastādīja 2,62 milj.latu, no kuriem gandrīz 1,5 milj.latu tika ieskaitīti ceļu satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses kontā, no kura  tiek finansēti dažādi ar satiksmes drošības jautājumiem saistīti projekti. Jāpiebilst, ka kopš 2008. gada 1. aprīļa atskaitījumi netiek veikti OCTA garantijas fondā.
Tā kā ar iestāšanos ES katrs izsniegtais līgums darbojas visā ES teritorijā, tad ļoti būtiska ir visu līgumu pārapdrošināšana. Notiekot apdrošināšanas gadījumam, apdrošinātājam ir jāsedz visi cietušajam nodarītie zaudējumi, atbilstoši tai likumdošanai, kurā noticis CSNg. Atsevišķos gadījumos izmaksas sasniedz pat vairākus miljonus eiro. Līdz ar to būtiski ir izmantot pārapdrošinātāju atbalstu. Izdevumi parakstīto risku pārapdrošināšanā 2008.gada 12 mēnešos sastādīja 16,8% no visu apdrošināšanas prēmiju summas.
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Īlons Masks un Džeijs Leno izbrauc ar Cybertruck pa pazemes tuneli (+ VIDEO)

Televīzijas šova Jay Leno`s Garage jaunākajā sērijā Džeijs Leno ticies ar Īlonu Masku, abi apsprieduši elektriskā pikapa Tesla Cybertruck projektu un izbraukuši pa pazemes tuneli zem Losandželosas. Lasīt vairāk

 

Daugavā uz mola uzskrien jahta (+ VIDEO) 3

Iespējams stiprais vējš kļuvis par iemeslu tam, ka Daugavā uz betona klučiem tika uzmesta jahta. Lasīt vairāk

 

Hyundai radījis pagarināto Sonata Ķīnas tirgum (+ FOTO) 4

Hyundai Sonata pagarinātais modelis tiks piedāvāts vienīgi Ķīnas tirgū. Lasīt vairāk

 

Afroamerikāņa nāve izraisa plašus protestus; Džordža Floida pēdējie dzīves mirkļi zem policista ceļa (+ VIDEO) 36

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti